Optimus Prime 2006 2010 okt. 07. - 19:04:01
(78/118)
Meglep, hogy ez a film - a gyakori vetítési rátájából - pont a Fem3-on kerül vetítésre. Mert totál nem passzol a csatorna mûsorához, így aki átlag azokon a mûsorokon él ne nézze meg! Én csak ezt a filmet láttam Cronenberg-tõl, de még Verhoeven filmjei is gusztusosabbak. Én úgy 1 óra múltán majd kidobtam a taccsot.
Egyébként ritka remek sci-fi darab, ami minden szempontból tökéletes és szerintem manapság nagyon aktuális, fõleg a sok videó játék mániákus - mint jómagam is - ajánlott mû! Bár sokan a virtuális valóság egyedi elképzelését vázolja fel, szerintem társadalom kritika, hogy mennyire a videó játékok rabjává válhat az ember és ez mennyre ferdíti el magát az embert és viselkedését, felfogását. A film végén se rágja magát senki, nem "hiányosabb" mint más sci-finál és az utolsó mondat is poén akar lenni.
Jude Law bár az egyik központi karakter, kicsit gyengén hathat a nézõre, fõleg a Gattaca és A.I.-beli alakítása mellett. Talán csak Jennifer Jason Leigh alakítása szorítja háttérbe. Csak Willem Dafoe rúg labdába a kis cameójával, Ian Hl hozza a formáját - bár a filmbeli érhetetlen akcentusa a szinkronban nem jön át - és Christopher Eccleston ugyan nem sokat szerepel, de úgymond jelenlétével emeli a filmet.
az utolso szamuráj 2010 okt. 02. - 11:13:29 Előzmény BonFire
(77/118)
A válasz,miért nézz ki az a dolog,ahogy,a rendezõ személyében rejlik.
6/10
BonFire 2010 okt. 01. - 06:10:38 6/10
(76/118)
Ez a film végig bizarr, gusztustalan és érthetetlen. A leírás alapján nem sok mindenre lehet számítani, de amire igen, az sem úgy van, ahogy az ember elképzelné.

Újszerû, ezt egy percig sem lehet vitatni, de én már az elején

***SPOILER***

a "terminálok" látványától kiakadtam. Mi ez? Valami élõ, gusztustalan izé? Miért kell ilyennek lennie? Miért lóg ki belõle a bele...?

***SPOILER VÉGE***

Lebilincselõ, egy percig sem untam, és meglepõdtem, hogy ilyen kurtán-furcsán ért véget, de hogy nem nézném meg újra és nem ajánlanám senkinek jó szívvel, az biztos. Egy hatost adtam rá, mert a közepesnél valamivel jobb.
10/10
The Man Who Laughs 2010 aug. 01. - 23:27:54 10/10
(75/118)
Az Eredet után kedvem támadt újranézni. Az elején úgy indul, mint ha csak egy hagyományos szökevény filmmel lenne dolgunk (igaz már lehet gyanakodni). Aztán elindul a játék, felpörögnek az események. Az éttermes jelenet után egyre kevésbé tudja a nézõ, hogy mi a valóság. Egyre csak fokozódnak az izgalmak, nincs megállás.

A zseniális utolsó jelenet pedig óriási erõvel csapja arcul az embert, a katarzis garantált.

A két fõszereplõ közül Jennifer Jason Leigh viszi a prímet, de lehet, hogy csak azért mondom, mert Jude Law nyámnyila karaktere kevésbé volt szimpatikus. A lényeg, hogy a színészi játékra nem lehet panasz (a mellékszereplõk közül érdemes még kiemelni Williem Dafoe-t is).

A látvány nem a legjobb, meglátszik a filmen az alacsony költségvetés, de a remekül kimunkált forgatókönyv kárpótol érte. A hangulathoz sokkal járul hozzá Howard Shore nyomasztó zenéje. (meg persze Cronenberg gusztustalan agyszüleményei)

A film jóval megelõzte a korát (és egyre aktuálisabb lesz).

Sajnálatos, hogy annak idején (a Dark City-vel egyetemben) a Mátrix miatt nem kapta meg a neki kijáró figyelmet.

9/10
SteelDog 2010 júl. 03. - 16:24:16
(74/118)
Elsõre ez is baromi unalmas, érthetetlen, emészthetetlen és nagyon beteg... de úgy az elsõ harmad után vagy a közepe táján (most meg nem mondom, melyik jelenetnél is) kezd rabul ejteni a végén pedig csak kapkodod a fejed, míg le nem esik a tantusz! Zseniális!

Nekem tetszett azért, mert virtuális valóság, és valahogy a karakterek (hisz minden szereplõ az, mint egy játékban) különbözõ helyzetekbe kényszerülnek, ahol van feladat, de eldönthetõ a megoldás módja, mint az életben, nem elõre szabott minden. Legalábbis ami a szereplõk tépelõdéseit illeti.

A virtuális valóság ábrázolásába bele lehet kötni, hisz teljesen szokatlan, de legalább újszerû, és a maga nemében tetszetõs, ha zilált is. Igen, a technológiai részletek logikai nyaktörésein nehéz elmenni, de mintha ezt hívnák steampunk stílusnak, ami számomra legalább olyan vonzó, mint az Alan Moore-féle alternatív történelem (Watchmen, A Szövetség).

Az effektek nagyon betegek, de legalább maximálisan ki vannak dolgozva, erre sem igen szoktak odafigyelni. Jude Law mellett pedig ez után a film után köteleztem el magam, holott az A. I.-ben is nagyon tetszett - szerintem zseniális mimikája van! Willem DeFoe-t pedig alapból nagyon bírom bármelyik szerepében.

Még egy apróság: ha már valahol a téma kapcsolódik a számítógépes játékokhoz, nekem olybá tûnt, hogy a nem sokkal késõbbi Deus Ex c. játékban az elektromos zárakat feltörõ eszköz hangja megszólalásig Allegra "kicsikéjének" a hangját idézi... Nem?
10/10
gawi0413 2010 jún. 03. - 00:18:27 10/10
(73/118)
Nagy kedvencem ez a film! Játék és valóság zavarba ejtõ keveredése az egész film alatt. Sok kérdést feszeget.
10/10
Lajhinger 2010 máj. 27. - 12:41:45 10/10 Előzmény motivator
(72/118)
Miért ne, ha ez a játék célja? Mekkora(van-e) a felelõsséged egy játékban? Vagy ez már nem a játék..? (Vagy még mindig az?) 10/10.
motivator 2010 ápr. 25. - 12:49:46
(71/118)
Mekkora szar poén ez,h Jude Law úgy néz ki mint egy légy : ] szóval a filmrõl annyit,hogy elég érdekes sztori,csak azt nem értem én SPOILER: hogy mért kellett megölni a játékkészítõt?Mi baja lesz ettõl az emberiségnek?
SlyCool 2010 jan. 21. - 11:13:47 Előzmény tdk
(70/118)
Jah, Goldblum feje is eleg durva mar magaban is.:)
offtopic
tdk 2010 jan. 20. - 18:24:56 Előzmény SlyCool
(69/118)
Már vártam, hogy mikor kerül elõ az a film. :) Én is mindig azt mondom, hogy ilyen esetben már nem is kell semmit változtatni az illetõn. Mondjuk Goldblum se volt semmi. :D

Ja, de, kösz, azt véletlen elírtam. ;)
8/10
sakit felut 2010 jan. 19. - 00:45:30 8/10
(68/118)
eheh ehe epshhh .. okes, rendbe van, kössz hogy mondod, igy majd meg fogom nezni eh ehhh ;)
8/10
sakit felut 2010 jan. 19. - 00:43:16 8/10
(67/118)
Kész hogy miket játszik a fickó, az ilyen emberektõl-gépektõl :) csak még a legbeszaratósabb a jó kis 70es!!! évekbeli scifihorrorunk a sokkal látványosabb flytatásaival szemben. Ezt a Holm- ot én is csak most fedezem fel, mennyire hibbant de egyben komoly poén életszerû változatos karaktereket tud játszani a Terry Gilliam filmekben.

Amit az Idõbanditákban csinál kis Napoleón szerepe alatt az üti a legjobb Monthy Pithon dolgokat is >:D D D

Amúgy az is eredmány sokszor hogy a kinézetébõl, mint pl Bilbó rájöjj hogy ki az idõs úr. Nekem is még nagy feladat összeszedni pár valószinû legjobb fajta angolnyelvû filalkotás a 40 éves munkája alatt, hogy miben játszott még ;)
SlyCool 2010 jan. 18. - 21:02:07
(66/118)
Szerintem meg kellene csinalni "A légy" c. horror remake-jet, Jude haverommal a foszerepben. Sporolhatnanak a maszkon meg minden..:D
Te figyi: a leirasodban michael moore helyett nem roger moore-t akartal irni...?
offtopic
tdk 2010 jan. 18. - 19:10:04 Előzmény sakit felut
(65/118)
Igen, az. Persze Reeves-et lecserélték valami másodvonalbeli noname ficsúrra, aki emlékeim szerint végig kb. ugyanolyan képet vág a filmben. Most nem is ugrik be hirtelen, miben láttam rosszfiúként, de úgy rémlik, hogy láttam. Valami terrorista volt, azt hiszem.

Viszont Sandra Bullock megmaradt, a hajós rész a végén egész jó lett számítógépes animációként, van egy-két kellemes muzsika benne, és Dafoe is elég hibbant. Régen láttam, de egyszer nézhetõ.
tdk 2010 jan. 18. - 19:04:02 Előzmény SlyCool
(64/118)
:D Rémlik valami! Basszus.

Hanem mostanában olvastam, hogy a következõ Spinnermann fõgonosz John Malkovich lesz. A végén még láthatjuk Law-t is légyemberként. :)
SlyCool 2010 jan. 09. - 19:26:04 Előzmény tdk
(63/118)
En is ennyire emlexem kb., meg arra, hogy a légyfejû csirkecsontokbol meg a fogaibol csinalt pisztolyt...(wtf?) :D
offtopic
delamico 2010 jan. 09. - 15:58:13 Előzmény tdk
(62/118)
Meg tudom érteni. Én nem láttam túl sok filmjét, kicsit jobban kötõdöm az elsõ benyomáshoz, mint kellene, dehát ez van. Vele is úgy vagyok, mint Christian Bale-lel (nála próbálkoztam felülkerekedni az ellenszenven - sikertelenül) : sosem fogom szeretni.
8/10
sakit felut 2010 jan. 08. - 23:16:45 8/10
(61/118)
De azért legalább két pontot hozzátettek egy még öregebb rafinált fickó segítségével nálam ehhez a filmhez, õt se felejtsük el, ki lehet találni.

Õ egy nagyon jó kedves tudós fickót játszott, akirõl már el is felejtettem mi derült ki :D de nem volt túl szép.. valamiben nagy sumák volt, asszem õ szúrta bele a fertõzést a ragyába ...
8/10
sakit felut 2010 jan. 08. - 23:11:20 8/10
(60/118)
Ez az a Speed amit Hopper és Keaanu kezdett meg ? Mondjuk a jó öreg Dennis goromba nagy filmet csinált abból de nem olyannak látszott, hogy a második részét eddig valaha is meg akartam nézni. Ha Dafoe van és még ajánlod is, akkor nem lehet olyan rossz, köszi.

Jó nézni a kis gonosz, mindenféle technikai médiahatalmat nem tisztelõ de benne harcoló Rokkkantróól katonát, benzinkutas munkásfickót >: )
offtopic
tdk 2010 jan. 08. - 22:58:49
(59/118)
Speed 2? :)