8/10
sakit felut 2010 jan. 08. - 22:46:33 8/10
(58/118)
hhhá a jjja, azért a jó öreg Dafoe nem kis laza hapi, nagyott dobot azért a filmen az én világomban... bár jó hogy mondod a Szakaszon kivül nem tudok így kapásból megnevesíteni filmet hol láttam még hogy vágja a régi Rock&Roll figurát..

ideje újranézni és pótolni pár iylet rokkkkk ;)
offtopic
tdk 2010 jan. 08. - 22:46:28
(57/118)
Igen, az igaz, nem is úgy értettem, hanem hogy keveset szerepelt. De jó volt, az tény. ;)
offtopic
tdk 2010 jan. 08. - 22:42:54
(56/118)
Huh, most nézem, ebben játszik Willem Dafoe is. Pont mondani akartam, hogy lehetett volna õhelyette a Gonosz Manó (vagy mi...) Jude Law is.
tdk 2010 jan. 08. - 22:31:31
(55/118)
Csak lehet, hogy túl drága lenne a Pókemberbe... :P

Amúgy ha ez a film jó lenne, valószínûleg sokkal mélyebb nyomot hagy bennem. Így egyedül arra emlékszem, hogy ülnek körben egy szobában valami félreesõ házban, és egy kicsit gusztustalan irányítókkal játszanak valami játékot.
8/10
sakit felut 2010 jan. 08. - 22:28:18 8/10
(54/118)
Ez a légy dolog nekem elég szürreális mûvészi jellemzés is, fura elképzelni :) De ja, az a fickó aki szeret több dolgot egyszerre látni, több szálat egyszerre követni, és érteni :D ..

Amúgy azért nem volt kis szerep az övé a Gattaca- ban, semmit nem ért volna nélküle. Voltak jelenetei és olyan szövegei is, ami nélkül Ethan srác baszhatta vlna az egész saját fõszerepét .. .
offtopic
tdk 2010 jan. 08. - 22:24:49
(53/118)
Tényleg a Gattaca, azt a filmet szeretem. Mondjuk ott egy kiábrándult, hitevesztett embert játszott, akinek nem is jutott sok szerep. Ott ez a légyember-jelleg nem is jött ki annyira rajta.
8/10
sakit felut 2010 jan. 08. - 22:14:38 8/10
(52/118)
durva film, ezt is meg kell nézni ..

mintha emlékeznék hasonló novellára, biztos a P. K. Dick volt, elképzelt pár beteg hülye õrült scifihatalmat az életben ..

:)
SlyCool 2010 jan. 08. - 22:14:24
(51/118)
:D Vicces.:)
Ez a film szerintem nagyon nagyon rossz, csak hogy hozzaszoljak a temahoz.:)
8/10
sakit felut 2010 jan. 08. - 22:10:23 8/10
(50/118)
.. amúgy a nevében benne van a harmadik jellemzõje, fogadok hogy nem a rendes hanem HollyWood adta neki ... Law mint a szabályos törvényeket hozó és követõ jogrend embere :)
8/10
sakit felut 2010 jan. 08. - 22:07:58 8/10
(49/118)
Jude Law egy ilyen okos sportos gyerek, de azért belegondol érdekes dolgokba, jó volt a Gattaca- ban is >;-`
tdk 2010 jan. 08. - 22:07:33
(48/118)
+
Olyan légyfejû ez a Jude Law. Játszhatna légyembert valami Pókember-filmben. :)
tdk 2010 jan. 08. - 22:04:43 Előzmény delamico
(47/118)
Nem ide tartozik, de a Kárhozat útján c. filmben tetszett az alakítása, és a Closer-ben is jó volt, szóval mára az az ellenszenv már többnyire elmúlt. De azért nem a kedvenc színészem. ;)
tdk 2010 jan. 08. - 22:02:32
(46/118)
Akkor ott egy kicsit más a sztori. Habár, nézõpont kérdése. Végsõ soron a Mátrixban is jól érzik magukat az emberek, más kérdés, hogy nem tudnak róla, milyen célból is. De legalább nem háborúznak. ;) Meg aztán, a sorsukat fel lehet fogni megérdemelt büntetésként is.
delamico 2009 dec. 23. - 15:30:32 Előzmény tdk
(45/118)
Elképzelhetõ, habár szerintem Jude Law-ra csak rá kell nézni és megvan az ellenszenv :)
8/10
sakit felut 2009 dec. 17. - 20:19:43 8/10
(44/118)
A halál útvesztõje- ét olvastam, nagyon durva kis novellatörténet és tényleg ilyesmirõl szólt. De ha már ebben az irányban elindulunk, akkor ajánlom mindenkinek a mostanában látott egyik sorozatom, aminek az amcsi verzióját láttam, de szerintem a legjobb... ez pedig a Life on Mars :)
tdk 2009 dec. 15. - 18:30:29
(43/118)
Úgy olvastam, hogy a Mátrix alapötlete is egy Philip K. Dick mûbõl származik, talán épp ugyanabból. Egy másik film pedig, ahol idegenek szintén képesek alakítani a környezetet: Dark City. Ez is a Mátrix elõtt jött ki.
offtopic
tdk 2009 dec. 15. - 18:27:18 Előzmény delamico
(42/118)
Akkor lehet, hogy innen ered a Jude Law ellenszenvem! :D Még régen láttam ezt a filmet, túl sokra nem is emlékszem belõle.
8/10
sakit felut 2009 dec. 14. - 20:05:23 8/10
(41/118)
hello, akkor bejelntkezek en is ezzel a beteg filmmel ha lattam ezer masfelet is mar eletemben, pl tegnap a mad max harmat... :D bar az is beteg hha ha...... ez egy nagyon kulonleges, de Cronenberg- hez illesztheto olyan beteg film, aminek van egy jó alapotlete is... ez nincs nagyon komolyan kidolgozva, de talan pont ez a lenyege is ... pont olyan vilag volt, amelyet az ember el tud kepzelni az idegeire neuralisan rakapcsolt idegen konzolgeplennyel es neha nem erteni hogy mi tortenik es miert pont ilyen helyen.... emiatt a fura hatasok es szent templomok, de ettol meg nekem tetszett :)

Egyértelmû hogy a Mátrix- ot megelõzte abban az értelemben hogy egy olyan világról van szó ami az embereket elveszi egy gép segítségével, elsöpri az addigi valóságot. Hogy miért olyan teljesen érthetetlen a világ, meg az események néha egymásután ? Szerintem mert nekem is megvannak a bajaim a világgal és örülnék ha nem minden a szép fejlett hiper városomban történne, hanem szeretek fura természetesebb helyszineket amik megjelennek a vilagomban sõt ilyen helyzetben mint bármin való gondolkodás képesek elrabolni az elmém által észlelt idõt és teret...

Szóval nem minden karakter és dolog tetszett nekem se, meg ez egy nagyon veszélyes dolog amirõl a film szólt, de mivel ez a képzelõerõ ezért minden hülyeség megmagyarázható, érdekes egy film ! A legkevésbé azt értettem meg hogy miért kell többen játszani a játékot, egyedül miért nem lehet rácsatlakozni hogy megtaláld a hibát. Akkor egy ilyen :) játékgépnek is megvannak a maga beteg szabályai. Mert azért a játékban több ember volt mint játékos, tehát azokat ki lehet találni. Jó film volt nagyon durva alapötlettel, pár dolog nem tetszett meg nem adott sok újat, de nagyon jól vegyítette a természetes vagy általános helyeket a modern technikával és jól megmutatja milyen veszélyesek lehetnek az ilyen tudományos fejlõdés beteg hatásai, drasztikus váltásai. Amúgy rendes film volt, mert itt aki meghalt a játékban az a valóságban még nem, adok rá egy 8ast :)
Millagro 2009 okt. 30. - 14:16:25
(40/118)
Nekem tetszett, igaz régen láttam, így csak a fõbb dolgokra emlékszem.
5/10
idõjós1010 2009 aug. 24. - 15:13:46 5/10
(39/118)
Igen, ez könnyen lehet.
Egy viszont biztos, mégpedig az, hogy az alapsztori-t ezerféleképpen meg lehetett volna fogni, és rengeteg látványos, közönségbarátibb, igazi popcornzabálós mozisikert lehetett volna belõle faragni. Egy ilyen szimulált valóság rengeteg ajtót nyit meg. Sokfelé elkalandoztam már gondolatban egy ilyen jó sztoriból kiindulva, és sajnálom, hogy a filmvilágban forgó emberek még nem látták meg a lehetõséget benne. Bár a Mátrix c film is egy szimulált világra épül, és nagyon ötletesen fel tudták használni ezt a remek alapot. Több ilyen film kéne.