Téma: EZO.TV

offtopic
linga 2010 febr. 13. - 17:55:34 Előzmény zsuzscsina
(144/1484)
Kedves zsuzscsina, te pedig jobban tennéd, ha megpróbálnál segíteni ezeknek a szerencsétlen, elkeseredett embereknek, akik ilyen mûsorokban öntik ki a bánatukat, ebbe kapaszkodnak, hogy valami enyhítse a fájdalmukat. Adj nekik jobbat!!
Te az igével fedded õket? Hát mondok neked igét, TARTSD BE! Mert a törvény elsõsorban neked szól, nem kívülállóknak; nem az a dolgod, hogy kívülállókat ijesztgess a mózesi törvények felböfögésével. Tehát halld Isten szavait:
1. Kövessétek a szeretetet, kívánjátok a lelki ajándékokat, leginkább pedig, hogy PRÓFÉTÁLJATOK.
3. A ki pedig prófétál, embereknek beszél épülésre, intésre és vígasztalásra.
5. Szeretném ugyan, ha mindnyájan szólnátok nyelveken, de inkább, hogy prófétálnátok; mert nagyobb a próféta, mint nyelveken szóló, kivévén, ha megmagyarázza, hogy a gyülekezet épüljön.
24. DE HA MINDNYÁJAN PRÓFÉTÁLNAK ÉS BEMEGY EGY HITETLEN, VAGY AVATATLAN, AZ MINDENEKTÕL MEGFEDDETIK, MINDENEKTÕL MEGÍTÉLTETIK,
25. ÉS ILYEN MÓDON AZ Õ SZÍVÉNEK TITKAI NYILVÁNVALÓKKÁ LESZNEK; ÉS ÍGY ARCZRA BORULVA IMÁDJA AZ ISTENT, HIRDETVÉN, HOGY BIZONYNYAL AZ ISTEN LAKIK TI BENNETEK.
39. Azért atyámfiai törekedjetek prófétálásra...

Tehát mutasd be, hogy az Isten lakik benned, nem csak szövegelsz; hogy megtudják azok az emberek, akik a jósoktól tudakozódnak, hol lakik az Izrael Istene!

És még egy utat mutatok neked: irtsd ki a jövendõmondókat! Mert ezt is a Biblia parancsolja! Hogyan? Hát ûzd ki a jósokból a jövendõmondás szellemét, és azzal is nyilvánvalóvá válik, hogy a te prófétálsod az igaz, nem a jövendõmondók sipogása!!!!

Ennyi. Magadat ítéld meg az igével, mielõtt másokon ítélkezel!!!!
Tilda36 2010 febr. 13. - 17:54:56
(143/1484)
Gyulai Erzsébetet a lányom kedvelte igazán, de tényleg kedves, korrekt volt.

Köszönöm mint valamikori bennfentestõl a részletes felvilágosítást, én úgy gondolom nemcsak a világ változott hanem a magyar politikai élet is. Mivel a politikusoknak büntetlenül lehet hazudni - bármelyik oldalt nézzük -, mért ne lehetne akkor a médiában? Igazi vadkapitalizmus van Mo-n és csak a pénz számít, nincsenek emberi értékek csak celebek, be lehet csapni mindenkit a lopást csak a kisembereknél büntetik. Tudod az is felháborított, hogy az egyik adó még képes volt szentestén is tarhálni órák hosszat, holott az a béke és szeretet ünnepe...és még ekkor is ordítozott a m.vezetõ a leendõ betelefonálókkal, holott tõlük kapja a fizetését. Meg lehetne-e ezt tenni egy munkáltatóval? Nem, mert rögtön repülne az illetõ! Hát azért ez elgondolkoztató!
Tilda36 2010 febr. 13. - 17:44:01
(142/1484)
"Az ilyen betelefonálós mûsort 1990-es évek legelején kezdte el Robelin majd ezt folytatta dr. Hollóné Schmidt Böske. Az elõzõ inkább megbeszélte a bajokat a telefonálóval, az utóbbi pedig biztatta õket, hogy ne keseredjenek el, hanem higgyenek magukban. Aranyos volt a Böske, mikor mondta: Juliskám! Meg akar gazdagodni? Mondogassa: gazdag leszek, gazdag leszek, és az is lesz.:-)"

Emlékszem Robelinre, Böskére meg pláne. Robelint nem kedveltem, mert állandóan õ beszélt, mindig fényezte magát, de Böske tündéri volt. Én is nagyon kedveltem és alig vártam, hogy újból képernyõre kerüljön. Vajon miért tünt el?
cika 2010 febr. 13. - 17:29:17
(141/1484)
Igazad van, egy kis vita valóban nem árthat, pláne egy olyan emberrel, mint Te, aki észérveket soroltatsz fel. Mindezt kellemes társalgási szinten, ami azt is maga után vonja, hogy jó érzés válaszolni az érvelésedre.

Nem fontoskodás és okoskodás céljából írom a következõket, hanem csupán a pontosítás miatt. Mint régi volt tévés, figyelemmel kísérhettem a televíziózás alakulását (vagy deformálását?). Az ilyen betelefonálós mûsort 1990-es évek legelején kezdte el Robelin majd ezt folytatta dr. Hollóné Schmidt Böske. Az elõzõ inkább megbeszélte a bajokat a telefonálóval, az utóbbi pedig biztatta õket, hogy ne keseredjenek el, hanem higgyenek magukban. Aranyos volt a Böske, mikor mondta: Juliskám! Meg akar gazdagodni? Mondogassa: gazdag leszek, gazdag leszek, és az is lesz.:-)
Akkor még sima MATÁV vonalon lehetett õket hívni. A Calipso rádióban pedig Gyulai Erzsébet népdalénekesnek volt ugyanilyen mûsora. Na õket utánozták le - több kevesebb sikerrel - a mai jósok. Amikor a kereskedelmi televíziókat kötelezték, hogy a továbbiakban RT formára váltsanak, amivel együtt járt 20 millió Ft többletköltség. No innen már nem foglalkozott mással a televízió tulajdonosa, csak hogyan teremtse elõ a pénzt, és ehhez jó forrásként szolgált a mûsoridõk eladása mellett az emelt díjas telefon. No itt kapott vérszemet T.G., és létre hozta a Telemédiát, és amirõl Te beszélsz, az onnan indult. Mivel régen aktív dolgozója voltam a Királyinak, így sok operatõr és más, szakmabeli ismerõsöm van, akik közül páran oda mentek dolgozni. A Telemédia címet akkortájt váltották át Ezo tv.re, amikor a rendõrség feljelentette a Telemédiát, mert hamis állításokkal csapta be a telefonálókat. Nem biztos, hogy a feljelentés volt a névváltás oka.
De látod, azóta már van Karma Tv is (semmi köze az Ezo tv-hez), ami a Pax tv-n látható. Ott, ahol még pár évvel ezelõtt mereven elzárkóztak a jóslástól vallási irányzatuk miatt. Hiába. Valahogy be akarja vonzani mindegyik a nézõt, hiszen másként nem tud reklámszerzõdést kötni cégekkel, csak, ha van nézettsége. Változik a világ.
Tilda36 2010 febr. 13. - 16:48:47
(140/1484)
Egy kis vita soha nem árthat.:-)
Nem tudom tisztában vagy-e vele, hogy ezt a fajta "mûsort" nem a ker. tévék hanem az Interaktív Iroda találta ki. Õk azok, akik a legtöbb hasznot bezsebelik...utána jön a telefontársaság, APEH és ker. TV-k.

Amit a közértekkel kapcsolatban írtál az mind igaz, ezzel tökéletesen egyetértek, de továbbra sem tetszik a szerencsétlen, csóró emberek lelejmolása különbözõ hazugságok, becsapások árán. Mi lenne ha valaki agitálna a közértben, hogy most negyedáron lehet piához jutni - természetesen hazudna az illetõ és a delikvenseknek teljes áron kellene kifizetni a pénztárnál, mert reklamáció nincs, el kell vinni az árut?! Ugyanilyen becsapás a telefonos játékok, mert ott is csak befektetsz, de a mûsorvezetõ dumájával ellentétben nyerni nem fogsz, vagy legfeljebb a játék legvégén egy minimális összeget. (A nyereményadóról ugyanis senki nem beszél, azért az a 40 % elég jelentõs összeg.)
cika 2010 febr. 13. - 14:21:00
(139/1484)
Jav: vendéglátó egység.
cika 2010 febr. 13. - 14:19:42
(138/1484)
Nem értek egyet a véleményeddel. Vegyünk egy egyszerû hasonlatot. Akármikor bemegyek egy olyan kereskedésbe, vagy vendéglátóegységbe, ahol annyi alkoholt vásárolhatnék amennyit tudnék, még sem élek a lehetõséggel, mert nem érint meg a gondolata sem. Nem a kereskedõt kell hibáztatni, ha az emberbõl alkoholista lesz.
Pont ilyen elgondolás alapján nem telefonálsz Te sem be ezekbe a mûsorokba.
A televízió társaságok pedig megpróbálnak a mûködésükhöz pénzt teremteni. Fantáziájuk nem lévén, ezért lemásolják azt az ötletet, ami másnál bevált. Ehhez nem kell nagy szaktudás.
Egyébként meg az is közrejátszik, hogy merlinmagus még nem irányította hozzájuk a pénzenergiát. No, majd azt nézd meg, ha ez bekövetkezik! Az lesz ám a csudacsoda. Lesz jó mûsor, premierfilmek, minden, ami fül-szem ingere.:-)
Tilda36 2010 febr. 13. - 13:32:13
(137/1484)
A betelefonálós "mûsorok" sem különbek. Ott is állandóan hazudnak ráadásul mindennap ugyanazt, legfõképp az ATV-n, ahol megfejthetetlen feladványokat reklámoznak azzal, hogy tök egyszerû, mindennapos keresztnév például a Bojta - az életben nem hallottam, de más sem, hisz nem is keresztnév, ezáltal becsapják minõsíthetetlen hangon a hiszékeny embereket. Oké most azt mondja valaki: nem kell betelefonálni és kész!..de azért vérlázító, hogy a ker. csatornák napi 4-5 órás szinten büntetlenül bezsebelhetnek egy csomó pénzt. Az ORTT mért nem csinál valamit ezekkel és az EZO mûsorokkal is?
Le kellene mindkét pénznyelõt tiltani!!
cika 2010 febr. 13. - 12:26:10
(136/1484)
Nem a kamaszok telefonálnak az ilyen mûsorokba, hanem az elkeseredett szülõk, felnõttek. Való igaz, elõfordul, hogy fiatalok is próbálkoznak, de nekik hamar elmegy a kedvük, amikor a tizedik telefonálásnál is egy GépRozi köszönti, hogy: sajnáljuk, most nem jutott adásba, próbálkozzon újra - szöveggel.
A problémát túlélni akaró, kétségbeesésében pedig belekapaszkodik egy illúzióba, hogy vannak még csodaemberek, akik segítenek, vagy Isten küldött nekik egy csodagurut, direkt csak neki és csak most.

Ezeket még valahogy felfogom. De azt már nem, hogy az ilyen nyolc általánost (vagy még azt sem) végzett emberkék hogyan használhatják tevékenységükkel kapcsolatban a graphopszichológia, vagy pszichoterapeuta fogalmakat. Na ez már egyértelmû csalás.

De azt hiszem, hogy az én emberismeretem pontosabb, mint merlinmagusé. Tudtam, hogy melyik az a gyenge pont, amit, ha megvakarok, érzékenyen reagál, és úgy tesz, mintha nem is járna erre. Pedig olvassa õ a beírásokat, hiszen kíváncsi teremtés. Csak kissé arcra esett, amikor szembesült azzal, hogy nem tudja valós énjét sminkkel eltakarni.

Lehet, hogy én is látnok vagyok?:-)
1/10
DarkGirl 2010 febr. 13. - 10:49:01 1/10
(135/1484)
okés. :)
1/10
pozsizsuzsi 2010 febr. 13. - 09:25:24 1/10
(134/1484)
Az a fõbaj ezekkel, hogy el tudom képzelni, hány ütõdött kamasz telefonálgat be, amirõl a szülõk csak a számla kézhezvételekor értesülnek.
1/10
tombenko 2010 febr. 13. - 07:09:03 1/10
(133/1484)
Az a baj, hogy nem húzzák le eléggé. Megérdemelné, hogy éhen dögöljön mindegyik. Utána ezek a csoda"emberek" is, állásvesztés okán.
1/10
offtopic
epichun 2010 febr. 13. - 01:55:02 1/10
(132/1484)
péénzenergia a telefonvonalon áramlik az Univerziumból hozzám? Szerintem inkább fordítva :D
feketevipera 2010 febr. 12. - 20:43:12
(131/1484)
Jó, de elõtte szólj ide telefonon, hogy itthon legyek. Mármint nem azért, hogy színrõl színre láthassalak, hanem mert ha pl. nem vagyok itthon, és a pénzt bedobod a postaládába, akkor azt ki is lophatják onnan.
feketevipera 2010 febr. 12. - 20:40:43 Előzmény tombenko
(130/1484)
De elõtte szöget kellene ütni annak a körmei alá, aki ezt az egészet kitalálta, kivágni a nyelvét, kitolni a szemeit, kiverni a fogait, lerúgni a veséjét. Persze aki van annyira hülye (bocsánat, de nem tudok jobb szót erre), hogy betelefonáljon, az meg is érdemli, hogy lehúzzák a zsével.
1/10
DarkGirl 2010 febr. 12. - 19:52:48 1/10 Előzmény feketevipera
(129/1484)
Holnap délután viszem. :)
1/10
tombenko 2010 febr. 12. - 19:51:53 1/10
(128/1484)
Amíg van paraszt, addig lesz mivel vakítani is. :(
1/10
begi01 2010 febr. 12. - 17:13:42 1/10
(127/1484)
Tüntessék már el ezt a mûsornak nevezett valamit!!! Akkora parasztvakítás, h már fáj. Borzalom!!!!!!!
1/10
tombenko 2010 febr. 12. - 15:25:20 1/10
(126/1484)
"Az Alkotás úton vannak, egy sokemeletes házban építettek ki rettentõ irdatlan mennyiségû stúdiót"
Na, azt kellene munkaidõben eldózerolni!
cika 2010 febr. 12. - 15:16:54
(125/1484)
Egyébként rengeteg pénzt tud lehalászni így a cég.
Ugyanis a számítógépes rendszer minden hívást fogad. Mivel csak a hívás díját veszi le, ezért nem tûnik soknak az összeg. Csakhogy a rafinéria abban van, hogy minden estben hallanak egy szöveget. Általában a következõkhöz hasonlót: - Hívását regisztráltuk; - Sajnos, most nem jutott be adásba, próbálja meg késõbb;stb. Az üzletpolitikájuk ragyogó, hiszen jól ismerve az emberi természetet, tudják, hogy a kíváncsi, vagy elkeseredett ember újra fog próbálkozni, mert elsõ hallásra nem tûnik soknak az összeg, és úgy gondolják, a hülyének is megéri alig ötszáz forintért jósoltatni. Csak utólag veszik észre, hogy csapdába estek, mikor a tetemes számlát megkapják, hogy kölcsönt kell felvenni az összeg kifizetésére. Régen sokkal ígéretesebb mondatokat hallhatott a telefonáló, akkor jelentette fel õket a rendõrség csalással. Ezután javítottak a szövegen.

A fentieket egy ismerõsömtõl tudom, õ egy ideig ott dolgozott szervezõként (szerkesztõnek nevezték), de akkor még Telemédia volt a neve a cégnek.
Neki az volt a feladata, hogy biztosítsa a folyamatossághoz szükséges jós állományt.
Egyébként maga a cég nem csak M.o.ra közvetít. Az Alkotás úton vannak, egy sokemeletes házban építettek ki rettentõ irdatlan mennyiségû stúdiót. Az idegen országokba közvetített adásokhoz az adott országból származó jósokat hoznak, és azok is élõ adásokban jósolnak. De a játékok is onnan mennek. Így már megérte neki, hogy létre hozzon egy saját magazint, ahol (és még sok más helyen) hirdeti a jósait, akik adáson kívül is hívhatók. Onnan származik bevételük a jósoknak. A hívás díja: 475 Ft / perc (bruttó), ebbõl, ha az jós vonalas telefonjára fogadja a hívásokat akkor 70.-Ft-t, ha mobilra, akkor 58.-Ft-ot kap percenként. Az is kap pénzt, aki bemegy élõ adásba, de nem sokat. Viszont a cég ez idõ alatt kaszál rendesen, mert senki sem tudja, hogy egy számítógépes program vezérli, hogy hányadik hívást kapcsolja be a gép a stúdióba, így csak azt látja, hogy nincs hívó. - No, akkor telefonálok én - gondolja, és tárcsáz a balek. A rengeteg balek.
Röviden: a tulajnak (T.G.) megéri, és mivel hatalmas apparátot igényel a vállalkozása, ezért jó pár ember munkabért is kap. Egyedül a szerencsétlen betelefonáló és a magazint megvásárló jár pórul, akire épül ez a szépen virágzó vállalkozás, mert kap egy nagy marék hámozott hablatyot kemény pénzért.