Téma: Fábry

2/10
olahmiki1959 2012 okt. 26. - 06:54:13 2/10
(296/376)
Nagyon hullámzó Fábry mûsorainak a színvonala.
Az elsõ néhány perc, amivel annak idején - még a másik csatornán - humor-bonbonok, labdacsok, és sziporkák összefoglaló néven próbálta bemelegíteni a hangulatot, több-kevesebb sikerrel, itt nem nagyon mûködik.
Erõltetett, gyengécske viccek, kissé túlbonyolított felvezetés után egy soványka poén, az ember jó esetben halványan elmosolyodik, próbál segíteni, hogy mégse fulladjon dögunalomba a mûsor, mostanában ez van.
Szõke és Badár el-eltûnögetnek, - szerintem senkinek sem hiányoznak, nekem is csak a végén jutott eszembe, hogy nézd csak, hol volt a két hülye? - a zenekarral úgy látszik, meg kell barátkoznunk, õk azt hiszem, maradnak, viszont mondja már meg valaki, hogy a kötögetõ nénikék az elsõ sorokban mi a bánatot keresnek még itt?!
Egyszer még elmegy a dolog, másodszorra az ember kissé feszengeni kezd, sokadszorra viszont agyrém.
Az õ szerepeltetésük már régen nem poén, nem egy kedves, szívet melengetõ mozzanat, hanem egy abszolút oda nem illõ, testidegen, irritáló tévedés. (Nem õk tehetnek róla, hanem az a balfék, aki odarakja õket, adásról-adásra.)

Fábry-nak egy poénja gondolkodtatott el, de az nagyon, - nem is annyira a szellemessége miatt, bár az is jó volt, - ugyanis azt hiszem, a honvédségtõl lenyúlt rakétafejek miatt más országokban már régen lemondott volna néhány igen magasrangú katonai vezetõ, (talán még a honvédelmi miniszter is, de ezt Csengõ mondta, nem én!) míg nálunk az üggyel kapcsolatban teljes a csend, semmit sem hallunk, nincsenek fejlemények, és eddig senki sem mondott le.
Azért mindennek van határa!
Lehet jópofizni, meg megmosolyogni a honvédség csetlését-botlását, csak éppen arra is lehet gondolni, hogy mi történne akkor, ha esetleg a rakétafejeket nem "színesfím tóvajok", hanem profi terroristák lopták volna el, rossz szándékkal?...
Akkor aztán tényleg jöhetne a kapkodás.
Egyébként azt a szerintem a világon egyedülálló gyakorlatot meg tudja nekem magyarázni valaki, hogy amikor valahol találnak egy bombát, vagy néhány gránátot, akkor a tûzszerészek miért csak napok múlva hatástalanítják, vagy szállítják el azokat? Miért nem azonnal?
Megjelölik õket, aztán otthagyják, jól láthatóan, hogy a tolvajnak minél könnyebb dolga legyen, még keresgélnie se kelljen. Azt az istenbarmát ugyanis nem érdekli, hogy ha hozzányúl a lövedékhez, az akár fel is robbanhat, csak azt nézi, hogy fém van benne, amiért pénzt lehet kapni.
(A színesfémkereskedõket, akik ilyet átvesznek, tizenöt év várfogságra ítélném, kenyéren és vízen, de ez megint más kérdés.)

Ledniczky Zsuzsanna, és Veperdi Tamás, akik az I. Drezdai Villamosvezetõ Európa-bajnokság gyõztesei voltak, két kedves, szimpatikus fiatal, a blokkjuk nem volt hosszú, szódával elment.
Beugrató kérdés a kereskedelmi tévéknek: Vajon miért nem hallottunk a híradóikban errõl a versenyrõl, és a magyarok gyõzelmérõl, amikor vidéki csárdák leégésérõl, árokba borult autókról, féltékenységbõl elkövetett vérfürdõkrõl, veszélyes mell-implantátumokról, állatkertben született édi kis majmocskákról naponta tudósítanak bennünket?
Ez nem érdemelt volna meg két mondatot?...
Arra már nem is merek gondolni, hogy ha valahol a világban magyarok sikereket érnek el, az nem akkora hír, hogy érdekes legyen ezeknek a tv-knek...

Karafiáth Orsolya nagyon izgalmas, okos kis nõ, és még humora is van.
Fábry, - ha észrevette volna a lehetõséget, - sokkal többet is kihozhatott volna a kettejük beszélgetésébõl.
Nem ez történt, Fábry szellemeskedése mellett a költõnõ nemigen tudott szóhoz jutni, sajnos.
A dús, nõies idomokkal gazdagon ellátott másik hölgy, Tóth Evelin énekesnõ "sound searching"-nek (hangkeresés-nek) nevezett módszerének ismertetése hosszú volt, érdektelen, nyugodtan ki lehetett volna vágni az egészet a mûsorból.
A hölgy énekszáma az örmény harmonikással nem volt rossz, nekem személy szerint nem tetszett, de érdekes volt.
Ez a fajta zene abszolút nem ennek a közönségnek való, inkább egy füstös belvárosi, underground klub falai között tudnám elképzelni.

Szeremley Huba eddig még nem tudta megszerettetni magát velem, ez az áttörés most sem történt meg.
Gazdag ember, aki helikopterrel kergeti a seregélyeket, egészségére.
Rakonczai Gábor óceán-átevezését, és a körülötte felmerülõ számtalan kérdést annak idején elég alaposan körüljártuk, és valószínûleg az én hibám, hogy ezek közül a kérdések közül megnyugtatóan, még mindig nagyon sok nem tisztázódott.
Ebben az adásban sem.
Sumákolás-félét, mellébeszélést, terelést, szemkontaktus kerülést, és hasonlókat érzek Gábor minden nyilatkozata alkalmával, pedig egyszer még a rádióba is behívták, és közel egy órát beszélgettek vele.
Lehet, hogy soha nem fogjuk megtudni, hogy mi is történt valójában a végtelen óceánon...

Radics Gigi egy igazi bombázó lett, rendkívüli módon hasonlít a fiatal Magay Klementina énekesnõre, akit onnan lehet ismerni, hogy õ énekelte az "Almát eszem" címû hatalmas slágert évtizedekkel ezelõtt.
Gigi aranyos, szellemes, Amerikában találkozott Quincy Jonessal, ami tényleg nagy dolog, kíváncsi vagyok, hogy hogyan fog alakulni a további karrierje.
A hangja csodálatos, élõben énekelt, - Fábry mûsorának az egyik legnagyobb erénye, hogy itt nem playback-rõl énekelnek és zenélnek az elõadók, - egyelõre kissé még úgy érzem, keresgéli a saját hangját, zenei stílusát, egyediségét. De hát nagyon fiatal, úgyhogy még elõtte van minden.
Az, hogy közgazdaságtant tanul, a szülõk elõrelátását jelzi, ami elismerésre méltó dolog a mai világban.

A mai mûsor megütötte az "ezt is láttuk" kategória szintjét. nagy melléfogás talán nem volt benne, de különösebben emlékezetes momentum sem.
Ennyi. Két hét múlva találkozunk...
1/10
danton-b 2012 okt. 26. - 00:07:08 1/10
(295/376)
Gratulálok hogy ezt az unalmas ócska mûsort azzal sikerül mentegetni ,hogy "jó kis vendégek voltak".Mintha nem mindegy lenne ,hiszen úgysem engedi õket szóhoz jutni a ripacs Fábry.Emlékszem egyszer még Habsburg Ottó is elment hozzá ,akkor még nem volt ennyire lejáratódva Fábry ,osztán az egy tényleg értelmes,érdekes ember volt,dehát alig engedte azt is szóhoz jutni.
6/10
-greghouse- 2012 okt. 25. - 23:59:48 6/10
(294/376)
Ízlés dolga. Ezzel a Gigi csajjal teli van a... bulvársajtó, hogy így meg úgy meghódítja Amerikát, nyilván van pénzes támogatója, volt Hollywoodban és azt hiszi, rózsával a szájában fogja Spielberg várni. Jövõre senki nem emlékszik rá, a bulvármédia megrágja, kiköpi, és az új "szupersztárokat" fogja dobálni a képünkbe, akárkik vannak is most a Zikszfaktorban (én nem nézem, tényleg nem tudom kik, a zámbókirályfiról hallottam). Szeremley biztos érdekes, de nem fõmûsoridõben. Karafiáth tényleg jó de csak élõben, ha olvasod, vagy egy erõsen megszerkesztett, rövidre vágott beszélgetést látsz, semmi nem jön át.
Fábry nyilván öregszik, de azért erre a humorra is szükség van, és igenis tud jókat mondani, még ha fárad is.
Az új ifjú titánoknak meg senki nem mondta még el a nagy titkot, hogy mondat végén levisszük a hangsúlyt a magyar nyelvben, és nem fenn hagyjuk, azzal, hogy "szóval....", pedig minden ifjú titán sztendapos így csinálja, tisztelet a kivételnek. Szépen le fog járni az õ idejük is, gyorsabban, mint gondolnák.
az meg, hogy Fábry csúnyán beszél, miért csak az itteni aggodalmaskodókat zavarja? A kertévék pódiumain tonnaszám egymást váltó titán sztendaposok ugyanilyen csúnyán beszélnek, csak rosszabb magyarsággal és kevesebb fantáziával.
Politikába pedig csak azért sem megyek bele, hogy vörösödjön a feje annak, aki ezt várja.
-csengõzoli-- 2012 okt. 25. - 21:53:40
(293/376)
Érdekes,pont írni akartam,hogy milyen jó kis vendégek voltak. :)
A villamos vezetõk érdekesek voltak, Karafiáth Orsolya és Tóth Evelin produkciója is lekötött.
Szeremley Hubáról nekem (lévén a bort annyira nem szeretem,bár most kortyolgatok egy nagyon finomat) leginkább az jutott eszembe,hogy szörnyû egy ember lehet :D
A magánéletemben utálom az ilyen "nehéz embereket" :)
Gigirõl meg csak superlativusokban tudok beszélni.
Fantasztikus, igazi romlatlan tehetség.
Gyönyörû, értelmes, szimpatikus és fantasztikus,ahogy énekel,remélem még sokra viszi!
6/10
-greghouse- 2012 okt. 25. - 21:29:09 6/10
(292/376)
Én kedvelem.
De ez a mai...
Ismerve élõben Karafiáth Orsolyát, sziporkázó, az ember vagy utálja vagy szereti, közömbös nem lehetsz. Ennek ellenére nem hagyta beszélni. Helyette mormodás, meg valami éneknek nevezett nem tudom mi.
Röviden: Karafiáthból kevés volt. Az ÖSSZES többibõl sok.
(a Rakonczay-Szeremley vagy ki kettõs annyira izgatott, mint a spektrumon a lajhárok vedlési szokásai c. film.)
A politikája nem zavart a mûsornak, sosem zavart, de most az egyetlen érdekes embert (K.O.) teljesen elnyomta, és csupa (számomra) érdektelen dolog volt( oké, a villamosbajnokok megértek öt percet, de a többi minek?)
Remélem, lesz ez még jobb is.
(A Szeremleynél már átkapcsoltam a másikra, Columbot várva.)
1/10
offtopic
aggodalmas 2012 okt. 25. - 20:32:27 1/10
(291/376)
fábrikúrrok lassan csak leolvad ez a "közszolgálati máz..."

...már újra röpködnek lóf@ok, mint azt már
megszokhattuk a kertévés évek alatt...
6/10
-greghouse- 2012 okt. 25. - 20:10:28 6/10 Előzmény olahmiki1959
(290/376)
A hülyeség pártfüggetlen...igaz. Az MR1, stb.-nek mi értelme volt, nem tudom, és ezt már akkor az akkori (szoc.) kormány alatt is a saját kritikusaik is néha csípõsen megjegyezték, hogy ez önmagában szóismétlés ("magyar rádió egy - Kossuth rádió"), de úgy látszik, évekbe telik míg leesik.
Ahogy egy elõttem író írta le, az MNB logójának "áttervezése" a legbotrányosabb, mert tényleg olyan mint egy vonalkód, és milliárdba vagy mennyibe került.
Nem lenne baj ezzel a kormánnyal (ha nem csinálna hülyeségeket...:-)) Na jó, semmi off.
De ahogy néztem az okt. 23.-i ünnepségeket, szinte mindenki ugyanazt mondta: "csak mi vagyunk az okosak, mindenki más hülye". A baloldal meg szépen szaggatja magát egyre több részre, aztán majd csodálkoznak. Ha lenne egységes baloldal, azt mondanám, öngólt lõtt, hogy Gyurcsány maga ajánlkozott Bajnaihoz....nekik annyi.
...de vissza a topichoz.
Karafiáth Orsolyával volt szerencsém élõben találkozni, és nem sok ember van, akit nem tudok a világon sehova tenni, de õ az egyik. Abszolút öntörvényû nõ. A költészethez nem értek, de nem sokra értékelem a verseit, nyilván nagyot tévedek és világraszóló zseni. De aki már beszélt vele élõben, tudja, hogy jelenség, egyéniség. "Nem tudom, ki ez a nõ, de érdekes."
meglátjuk. (még a mûsor elõtt vagyok.)
1/10
offtopic
aggodalmas 2012 okt. 23. - 12:11:47 1/10 Előzmény -greghouse-
(289/376)
Az "új" buszokkal kapcsolatban van egy bájos példám is elsõkézbõl.

Volt alkalmam többel is utazni mostanában, de kényelmi okokból
kifolyólag mindig csak az alacsonypadlós szekciókban, mígnem
úgy értem a megállóban egyet, hogy csak a hátsó traktusban,
a kakasülõn tudtam helyet foglalni – ahol megdöbbenéssel
tapasztaltam, hogy az ülések a hálóig vannak szétkopva
(értsd: hátul NINCS rajtuk az a szééép bársonyoskék
ülõfelület borítóanyagként csak kisebb foltokban!)
és az egyik (sárgára festett) kapaszkodó szemmel
láthatólag nem kompatibilis (annak vastagsága
a régi Ikarusokéhoz volt hasonlatos...) sõt
még 2 rozsdagyûrûs kitüremkedésel terhelt
lyuk is elõfordult a friss festékréteg
alatt – ami az (egykor ott található)
leszállásjelzõ rögzítésének helyére
emlékeztetett engem valamiért...

Az elkent sárga zománcfesték
foltjairól pedig tééényleg
szót sem érdemes ejteni.
2/10
olahmiki1959 2012 okt. 13. - 16:37:47 2/10
(288/376)
A mérlegelésnek talán nincs helye, mert a hülyeség pártfüggetlen, de azt remélem, tudod, hogy a Petõfi meg a Kossuth rádiók MR1-re, MR2-re való átkeresztelése még az elõzõ kormányok alatt történt.
A buszok átfestése egyébként valóban baromság...
6/10
-greghouse- 2012 okt. 13. - 16:14:31 6/10
(287/376)
Semmibe veszed, hogy milyen fontos az össze BKV (BKK) buszt középkékrõl világoskékre festeni. Az nem számít, hogy minden sarkon lerobbannak, füstölnek, az a pár milliárd föstékre köll, nem holmi motorokra meg buszokra.
Meg Kossuth Lajos és Petõfi Sándor is valami bûnözõ volt, mennyivel szebben hangzik az "emeregy" és "emerkettõ" a rádiók nevének, mint Kossuth és Petõfi. Olyan fantáziadúsak...mint az új MTVA (még így hívják?) logók, szintén több milliárdért.
De kedvencem a Magyar Nemzeti Bank logója (fejléces papírok, kiadványok, stb.) áttervezése, eddig nagyon jó klasszikus logó volt száz évig, most mi nyert? vagy nyolc függõleges vonal, amibõl kettõ hosszabb, mint a többbi. Baromi fantáziadús. A régivel meg pont annyi baj volt, mint a buszok kék színének árnyalával....aludni nem tudtam, hogy nem ilyen színúek.
A rangkórsághoz hozzátartozik hogy folyton minden cég emlegeti hogy "enyerté" meg "zéerté", tudom én, hogy nem mindegy, de még nem hallottam, hogy a Volkswagen magát Volkswagen GmbH-nak emlegetné szóban. (És a Stuttgart nevû focicsapat sem "Stuttgart-Daimler-Benz-GmbH".
1/10
offtopic
aggodalmas 2012 okt. 13. - 12:04:18 1/10 Előzmény -greghouse-
(286/376)
...és az Átkeresztel(ked)ési Minisztérium legnépszerûbb "fõosztálya"
a Közterületek nevével és tömegközlekedési eszközök számozásával
zsonglõrködõ, az Neked már smafu? :-D Nem is tudom, hogyan is
élhettünk eddig Elviszpreszli tér (tuom, Peace of the Walley)
nélkül, vagy amíg nem tudtuk, hogy a nagy piros fogaskerekû
tulajdonképpen a hatvanas számú villamosjárat – jó, persze
a többi kicsit savanyúbb, kicsit sárgább, de dávidkáé...

Ps. fábrikúr ezúttal nem volt ANNYIRA tré, mint eddig
bár ez nem rajta múlt, hanem azokon akik õt ismerve
igent mondtak a meghívására. A konzervítív nénik
nyugdíjas kötõgépsora, vmint a mindig rosszkor
rosszidõben rosszhelyen fújók köre monnyonle!
talec 2012 okt. 13. - 10:06:18 Előzmény -greghouse-
(285/376)
Szegény Fábry, az õ humoros adását is "szétpolitizáljuk". De valóban nincs változás. Sok dologban nincs. Mert nincs nagy különbség oldalak között.

Pl. Többször betörtek hozzánk, van egy régi parasztházunk. Orbán is mindig nagy magyar. Szavakban, választáskor. De nem számít neki sem, hogy a magyarsággal mi történik.

Elmondom mi történik 2012-ben. De már 15 éve ez megy. Betörnek, megvan a lopott anyag egy része. Megtalálják egy kisebbségi tagnál a környéken. Majd kapunk a rendõrségtõl egy papírt szokás szerint, hogy ügy lezárva, nincs eredmény sem tettes. Gyurcsány alatt is és Orbán alatt is ez megy. De már a 90-es években is ment, bár Orbán akkor is volt már. Amilyen kár ért minket az évek alatt, abból a házat fel lehetett volna újítani. És ha valaki nem tehetõs manapság, akkor ez egy komoly anyagi tényezõ. Nekem Orbán, Gyurcsány nem ad támogatást erre, nekem nincs földem. Nem támogatnak, nincs kárenyhítés sem. Csak egy régi portánk van, ami maradt a felmenõim államosított vagyonából. Aminek rossz az állaga, romlik, mert öreg, 100 éves a ház. Néha betörnek, rongálnak. Nincs kinek szólni. Pedig falusi turizmus is lehettt volna ott, már írtam, hogy külföldieket láttunk vendégül régebben.

Én sem vagyok jobbikos (sok dolgot teljesen másként látok) senkire nem szavazok, mert a politika itthon nem az átlagemberért van. De, úgy látom Borsodban tarolni fog a Jobbik. Nincs más oka, kizárólag amit írtam. Hogy sok-sok kár éri a jelenlegi és eddigi politika miatt az átlagmagyart. Ott van Miskolcon az Avas lakótelep, úgy elrontotta a politika, hogy most nem találják a megoldást. Majd az utcán fognak parádézni, a Jobbik meg a "sértõdött" Horváth Aladár. Nem ez fog minket kihúzni a bajból, a válságból. Hanem, hogy mindenki belekezdjen értelmes dologba, ha a politika lehetõvé tenné ezt: pl. falusi turizmus.
6/10
-greghouse- 2012 okt. 12. - 22:57:25 6/10
(284/376)
Az tényleg jó poén volt...ez, meg a Nógrádival a "pénzügyi körök hatalma"...elég lesz csámcsogni rajta.
Ami a többit illeti...igen, despotizmus. De ez volt Gyurcsánynál is, a többinél is, Móricz nem véletlenül írta meg a Rokonok-at. Itt kormányváltáskor mindenváltás van, de tényleg, még a futballcsapatok neve is megváltozik.
..Értem én hogy szponzorok vannak, de hogy lehet úgy szurkolni, hogy "hajrá DVSC TEVA Gyógyszergyár RT" vagy "Hajrá Pápa Lombard", és végtelenül sorolható, ráadásul ezek kétévente változnak.
Mikor hallottad, hogy "Arsenal-British Airways-Citibank hajrá" vagy "Hajrá Barcelona-Banca Espana - Catalonia" stb....A Premire liga is ugyanaz mindig, itt meg hol az egyik bank, hol a másik bank ligája.
...Megváltoznak a minisztériumok, nem volt még két egymást követõ kormány, amelyik ugyanolyan miniszteri struktúrával bírt volna. A (mostani) TEK neve is volt már vagy ötféle, folyton összevonnak, szétválasztanak, megint összevonnak, átkeresztelnek...Ebben az országban csak egy biztos kormányzati poszt van: az Átkeresztelési minisztérium, folyton új nevet adni mindennek, új vezetõkkel...És ez nem változik száz éve.
talec 2012 okt. 12. - 19:50:12 Előzmény -greghouse-
(283/376)
Bkk-nál is akadt egy jó poén: Dávidom, csillagom.......

Kényelmes körben él a Vitézy klán is. Engem sosem az érdekel, hogy ki, milyen vallásban talál boldogságot. Én arra lennék kíváncsi, hogy a magyar poltikusoknak, és a rengeteg hozzájuk csapodó emberkének miért nincs bolti eladó rokona? miért kell mindenkinek kreálni egy állami állást. Ez Kádár alatt volt divat, de ma már kõkemény kapitalizmus van. Verseny, tehetség, ötlet, akarat, munkavégzés. Nekem tetszik, ne az államtól várjunk mindent!

A legynagyobb vállalatok a világon nem engedhetik meg maguknak, hogy 1 fõ nem túl hatékonyan dolgozó alkalmazottat tartsanak. 1fõ. Nem rokonok, és jóbarátok ezrei állami irodákban. Sokkal magasabb bérért, mint a magyar átlagbér. Sokkal kevesebb munkavégzéssel. Hatalmas vállalatok nem engedik ezt meg. Mert számít. Orbánnak nem, az eddigieknek nem.

Nincs kapitalizmus az állami felfogásában. Ad és juttat baráti alapon. Ezért tartunk itt ahol tartunk.
6/10
-greghouse- 2012 okt. 12. - 01:16:56 6/10
(282/376)
Mester, nem vagyok méltó...!
2/10
olahmiki1959 2012 okt. 12. - 00:44:14 2/10
(281/376)
Így, hogy elmagyaráztad, már értettem a Jézusos viccet.
Egyszerûen nem esett le a poén, lehet, hogy túlbonyolítottam, többféle változat közül akartam kiválasztani a lehetséges megoldást, holott ez sokkal egyszerûbb volt.
Néha még egy ekkora elme, egy ilyen hatalmas szellem is, mint én, tévedhet, vagy leblokkolhat.
Viszont itt vagy te, - a leghûségesebb tanítványom, - aki ujjadat figyelmeztetõen felemelve hívod fel a figyelmemet a tévedésemre.
Ezt hálásan köszönöm.
6/10
-greghouse- 2012 okt. 11. - 23:04:22 6/10
(280/376)
...Most tényleg nem érted a Jézusos viccet, vagy hülyítesz?
A vicc úgy kezdõdik, hogy az apostolokkal együtt JÓL BEBOROZNAK (azon a bionyos Kánai mennyegzõn, ahol J.K. a vizet borrá változtatta), szóval berúgnak, másnaposak, és vizet kívánnak, J. el akar menni vízért (mikor elõzõ nap változtatta azt borrá), a "másnapostolok" (bocs, ez az én szóviccem..) meg: "pont te?" (attól félvén, hogy megint borrá változtatja és kezdhetik elölrõl)...ne mondd, hogy nem értetted..
..de volt egy nagyon érdekes momentum.
Amikor Nógráditól kerek perec megkérdezte, hogy (kb.) "mostanában divatosak az olyan elméletek, hogy bizonyos pénzügyi körök, nem akarok drasztikusabban fogalmazni mert megköveznek, döntik el, hogy kik legyenek a világ vezetõi"...Mire Nógrádi, teljes nyugalommal: "Ez így nem pontos, úgy pontos, hogy senki nem lehet jelentõs vezetõ ezen pénzügyi körök akarata ellenére..."

..Hoppá.
Csak figyeld meg, hogy a különbözõ honlapokon és szennylapokon hogy el fog indulni, hogy Fábry mûsorában kemény zsidózás folyt, Nógrádi asszisztálásával.
..Kemény volt, szerintem most figyelik a reakciókat.
Egyébként tényleg nem volt rosssz, világbajnok a csaj, és az is aki az iskolaköpenyt bemutatta, de erre a Fábry-Nógrádi féle "bankár zs. összeesküvés elméletre fog minden bul- és szennyvár lap emlékezni.
2/10
olahmiki1959 2012 okt. 11. - 22:37:08 2/10
(279/376)
A mai tényleg jó adás volt, legalábbis, az elõzõek fényében.
A zenekar még mindig katasztrófa, de kezdjük megszokni, egyszerûen nem kell figyelni rájuk és akkor nem zavarják az embert.
Fábry poénjai "szódával" elmennek, gyengécskék, néhol erõltetettek, a Jézusos poénját senki nem értette, halálos csend lett, aztán valaki nevetni kezdett, amire Fábry gyorsan lecsapott, mintha akkor esett volna le a poén a nézõknél.
(Õszintén bevallom, a poént én sem értettem, sõt, most sem értem igazán.)
- Majd én hozok vizet - mondta Jézus.
Mire az egyik tanítvány, (vagy apostol? Nem emlékszem pontosan.):
- Jézus! Pont te?...
Ebben mi a poén?
Talán az, hogy Jézus bármibõl vizet tudna fakasztani, vagy vizet tudna teremteni, tehát nem kell neki elmennie sehová, ha vízre van szükség?
Nem világos, szerintem ezt nyugodtan ki lehetett volna vágni a mûsorból.
Amikor Fábry egyedül kiállt, mint "Tüdõ, az erõcsávó", az tényleg jó volt, a számítógépes nyelvezetben és mûveletekben rejlõ szinte összes poént kihasználta, és beleszõtte a dumájába.
A labdazsonglõr lány elõtt le a kalappal, fiúkat megszégyenítõ ügyességgel bánik a labdával.
Az iskolaköpeny bemutató nem volt rossz, a két ökörködõ figura, Szõke és Badár megmosolyogtató volt, a hölgy viszont nagyon dekoratívan mutatott, nekem nem is a testfestett ruhája tetszett igazán, - az is nagyon jól sikerült, le a kalappal a festõ srác ügyessége elõtt, - hanem amikor köpenyben kijött, és megfordulva kiderült, hogy a fenekénél egy szép nagy körben ki van vágva a köpeny, akkor felszisszentem. Komoly esztétikai élmény volt.
Nógrádi György egy nagyon rokonszenves figura, szerintem jóval többet tud a Közel-Keletrõl, mint az ott élõk nagy része, kitûnõ humora van, briliáns módon vág az esze, nagyon jó társasági ember, érdemes volt meghívni.
Geszti Péter szintén jó választás volt, hozta a laza, nagydumás, sztorizó formáját, ebben hatalmas rutinja van, és a zenekara által játszott szám is tetszett.
Összességében a mai adás megint jobb volt, mint általában lenni szokott, jó lenne, ha a kiszámíthatatlanul hullámzó színvonalon sikerülne a mûsornak túllépnie, és beállna egy nézhetõ, szórakoztató szintre.
Ebben reménykedjünk.
talec 2012 okt. 11. - 22:16:11
(278/376)
12 éve hallottam egy poént a villamoson, azóta akarom Fábry-nak leírni levélben. Sok mindenkinek írtam már levelet.

Megtörtént eset, Fábry mondta ma is: a poén az utcán hever, én nemcsak a politikát "veszem fel" az utcáról, de a humort is. Szóval: öreg néni araszol a villamoson a tömegben, egy normálisan öltözött jó kondiban lévõ roma srác át akarja neki adni a helyet (sajnos ritka jelenség, de azért van ilyen). Az öreg néni nem akar leülni, azt mondja, hogy a vonaton ült 300 km-t és az imént érkezett meg a pályaudvarra. A srác erre csak annyit felelt: én meg 5 évet ültem és átadta a helyet.
2/10
olahmiki1959 2012 okt. 11. - 22:10:37 2/10
(277/376)
A kötögetõ idõs asszonyok már a harmadik mûsorban szerepelnek, ha jól emlékszem. Már én is írtam róluk, szerintem egyszer még belefértek, de többedszerre már vérciki a szerepeltetésük. Nem poén, hanem kínos feszengés az eredmény.