10/10
bikinis 2009 ápr. 22. - 15:41:39 10/10
(11/31)
Sztem ez egy nagyon jó film...érdekes....és érdemes megnézni..:)
9/10
7szünyü 2009 ápr. 22. - 07:31:00 9/10
(10/31)
Még csak annyi: ebben a filmben szerintem nyoma sincs misztikának. Nincsenek benn vámpírok, kísértetek, semmi természetfeletti, para- vagy ezoterikus jelenség. Mitõl lenne akkor misztikus? Inkább csak rejtélyes.
9/10
7szünyü 2009 ápr. 22. - 07:17:04 9/10
(9/31)
Hát a legtöbb hozzászólással itt nem értek egyet.
Ez a film szvsz nagyon jó, jobb mint a Bíbor folyók (I. és pláne a II.). A Hetedikkel nem vetném össze, mert teljesen más a sztori/"szubmûfaj" - a Hetedik sorozatgyilkosság unhappy enddel, ez pedig "sima", bár csavaros akció-krimi, némi pol-fiction beütéssel. +Happy end.
A sztori szerintem nem kusza, nagyon szépen összefutnak a szálak, hogy a film végén "kulmináljanak" :) Igaz, nekem ehhez kellett az, h többször megnézzem a filmet, és agyaljak még kicsit rajt, elõbogarásszam az utalásokat, motívumokat. Sem a Hetedik, sem a Bíbor folyók nem adott nekem ilyen "utórezgéseket", szimplán megoldódott mindkettõben a bûntény, itt viszont szándékosan (?) nem tettek mindent olyan nyilvánvalóvá az alkotók.
Összességében nem egy mûvészfilm, de egy nagyon jó mozi. És nem mellesleg Reno itt egy jóval keményebb/nyersebb karaktert alakít, mint a bíbor folyókban.
(Azért az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy nekem még plusz áthallást adott néhány WoD/Vampire könyv - Kappadókia révén :)
9/10
perry 2008 máj. 15. - 19:36:21
(8/31)
Mint írtam jobb pillanataiban tette ezt a film. :)
És ebben a mûfajban a No.:1 a Hetedik.
perry 2008 máj. 03. - 00:20:15
(7/31)
Akkor ajánlom a Doberman címû filmet az aztán ütõs.
7/10
Csacsa88 2008 máj. 02. - 23:03:27 7/10
(6/31)
SPOILER is lesz...

Ígéretesen kezdõdött. Ez a színésznõ, Arly Jover igazán ígéretes tehetség, és szerintem nagyon szép is. Szóval az eleje nagyon titokzatos volt, de késõbb kiderül, hogy amiért akkor izgultam, h most ki is a férje és h miért csinálták ezt az egészet, az nem is volt annyira fontos. Csak véletlenül kísérleteztek a török szélsõségesek szuperkatonájával...
Lehet rá mondani h fordulatos és izgalmas, nekem azért egy kicsit kusza volt az egész. Némelyik akciójelenet pedig B kategóriás amerikai filmbe illõ volt. Szóval van még mit tanulniuk ezeknek a franciáknak, mert hiába vannak fantasztikus színészeik, az még nem elég.
perry 2008 máj. 02. - 16:55:09
(5/31)
Ja, és szembe jutott végig esik az esõ mint a Hetedikben majd nem :)
kevinspéci 2007 ápr. 07. - 19:39:53
(4/31)
Hát nekem a Bíbor folyók sokkal jobban teccett. Igaz, ott még ennyire se tudtam összerakni a dolgokat a végén, mint ennél a filmnél, de annak volt egy magával ragadó, komor hangulata.

Mindenesetre ennek a gall fickónak rémes dolgok pattannak ki a fejébõl, mikor odaül az íróasztalához. :)
Maia 2007 ápr. 06. - 14:29:56
(3/31)
Nekem nagyon tetszett a Bibor Folyok mind ket resze, ezt viszont meg nem lattam, de kivancsian varom! A francia filmekben nagyon keveset csalodtam eddig! Aki meg nem latta, vagy aki mar latta es megegyszer megnezi: Jo szorakozast kivanok!
perry 2007 ápr. 05. - 18:23:38 Előzmény Timke
(2/31)
Jobb pillanataiban a film a frászt hozta rám , de szerintem egy jól megcsinált misztikus alkotás
Timke 2007 jan. 25. - 08:40:21
(1/31)
Nekem annyira nem jött be, pedig ígéretes (akció-és adrenalindús) filmnek ígérkezett. Lehet, hogy még egyszer meg kellene nézni, de annyira nem tudott lekötni.