offtopic
wukovsky 2010 dec. 06. - 12:11:22
(49/89)
Nem kell kombinálni, hogy az amerikai hadsereg parancsára tették-e.

Emberi méltóságuktól megfosztott, mindenféle törvényes eljárás nélkül fogva tartott, mindenféle nemzetközi egyezményt felrugó módon mûködõ börtön. Gondolom tudod melyikre gondolok.

Az iszlám világ szent könyvének megbecstelenítése, gondolom tudod melyik ország katonái által.

Jah, és egy olyan ország, aki csípõbõl azt hazudja, még a legelsõ embere, hogy nem, nem én tettem, nem szopppattam meg monicá-t, igen, tömegpusztító fegyverei vannak iraknak, stb..............

Valaki azt írta, hogy ha csak a fele igaz .....


Én azt írom, hogy csak mérsékelten mutatták be!!!!!!!!!!!!!!!
kks777 2010 dec. 06. - 11:31:19
(48/89)
Megnéztem a filmet és a felszínen lévõ dolgok miatt tényleg felüdítõ és jó volt látni az arab oldal nézõpontját is. Végre nem egy, az USA-t megfellebbezhetetlenül jónak bemutató alkotás. Mégis van egynéhány furcsa dolog, mégpedig:
1. A filmet gyártó Törökország NATO tag, EU tagságra ácsingózva mutat be nyugat-ellenes filmet?
2. Egy ilyen filmet pont a nyugat legnagyobb seggnyaló majmaként ismert Magyarország egyik kereskedelmi csatornája be is mutatja?
Ugyan kérem! Ez egy igazi feszültség levezetõ film, ami azokat a gusztustalan dolgokat mutatja be Irak megszállásáról, amikrõl eddig senki nem beszélt (tagadták is rendesen) mégis egyre nagyobb felháborodást vált ki az emberiességet nem csak hírbõl ismerõ emberek körében. Ez egy hiánypótló film, amit csak azért csináltak törökök, mert furcsán nézne ki és nem lenne teljesen hiteles, ha valamelyik hollywood-i produkciós iroda jegyzi. Persze a filmbõl levonandó konklúzió világos: az Irakban történõ népirtásért, emberek megalázásáért nem az amerikai hadsereg felelõs, hanem csak egyes bûnözõk, pl. az újjáépítésért felelõs civil vezetõ, az õt kiszolgáló zsoldosok és a felbujtásukban részt vevõ szervkereskedõk (mint ahogy a filmben is látható orvos).
Metilnarancs 2010 dec. 05. - 08:00:16
(47/89)
Nagyon tudnak a törökök, a helyi "Kisváros"-ból csináltak egy méregdrága és jól promózott akciófilmet. Amúgy a sztori gyenge, a színészi játék gyenge, mindene gyenge, mint egy utolsó stádiumban lévõ AIDS-es, és mégis sokan szeretik, mert tiltott gyümölcs...ebbõl a szempontból le a kalappal, csak ennyi erõvel mi magyarok is forgathattunk volna a kilencvenes években az Ûrgammák szereplõivel egy olyan sci-fit, amiben az emberek rohannak le egy idegen bolygót. Cameronnak bejött...
Tehát most tisztázzuk a Farkasok Völgye egy török bûnügyi-krimi sorozat, amihez csináltak egy egészestés filmet, aminek azóta volt folytatása is, csak mivel ahhoz nem lehet szidni Amerikát, az nem lett népszerû. De sebaj jön idén a zsidógyilkolós verzió is az ominózus segélyflotta kapcsán (azóta romlott meg Izrael és Törökország viszonya, ugye nem csak én látom a párhuzamot), ugyanezzel a négy "szuperhõssel", csak most majd izraeli tábornokot meg hatszáz-hétszáz izraeli katonát lõnek halomra, gondolom a Merkavákat is kis kaliberû lõfegyverrel irtják majd (ellövik a kereküket), cukrot osztanak a palesztin gyerekeknek, itt majd haldokló palesztin nõi fõszereplõ lesz és a végén lõtt-szúrt-robbantott sebekkel de túlélik a filmet. Csak valamire vigyázzunk, nehogy a végén belendüljenk és elkezdjenek történelmi filmeket forgatni a magyarokról.
Jin-TA 2010 dec. 05. - 01:02:46
(46/89)
Csak egy a probléma az egésszel hogy a törökök ugyan ezt csinálják a kurdokal.Szóval Olyan bort iszok és vizet prédikálok felhangja van ennek a filmnek.Velünk ezt ne tegyék de ugyan akkor õk bármit meg tesznek a kurd kisebbséggel.Úgy ahogy van nevetséges az egész film.Egy két igazság van benne a többi meg cukormáz.
serpentfly 2010 jún. 14. - 03:02:14
(45/89)
Szerintem valahogy az él Alíz csodaországában, aki a filmben bemutatott világot és problémakört nem kapcsolja össze a valós, meglévõ világgal. Valahogy úgy, mint pl. ha azt mondják nekem, hogy "kis szürke futkározó cincogó állat", akkor vajon az egérre gondolok-e, vagy valami másra. Gondolhatok egy speciális megjelenésû elefántra is, de eléggé valószínû hogy az pont téves lesz.
toshiba321 2010 máj. 26. - 17:34:18
(44/89)
Hát vannak akik Aliz csodaországában élnek.
serpentfly 2010 máj. 22. - 23:12:12
(43/89)
Amerikaellenes a film, és ez teljesen érthetõ. Azok után, ami ott történt, történik és történni fog, ezzel semmi gond nincs. Ezzel együtt még valami nagyon fontos: ahogy végignéztem, egy jelenet sem volt, ami konkrétan hazugság lett volna, például a foglyok ok nélküli kínzása is megtörtént - Guantanamón, és néhány más helyen.
Egyetlen probléma a gonosz amerikai fõgenyának a keresztény valláshoz fûzõdõ viszonya. Ezzel is leginkább az a gond, hogy aki nem ismeri a krisztusi tanítást, az elhiszi, hogy õ valódi keresztény, pedig elég hülyeségeket beszél, amikor imádkozik. Kábé végig azt vártam, hogy ott a feszületrõl Jézus mindjárt pofán rúgja...
Kelemen M 2009 máj. 17. - 01:57:47
(42/89)
Nekem tetszett. Ha valaki nem amerikamajmoló, amerikai zászlós pólóban járó, akkor nézze csak meg. Jó a történet, csodás a keleti zene, jók a díszletek, jelmezek. Elbûvölõ a nõi fõszereplõ, szimpatikus Aldemar és kommandója... És nagyon gonosz Billy Zane:) Megkapják a magukét a robbanásokat kedvelõk, de például ebben a filmben láttam elõször öngyilkos merényletet bemutatni. Ami nem szép a török filmkészítõktõl, hogy a fõgonosz hívõ katolikus, de az amerikai filmekben is mindig a maffiafõnöknek van kereszt a nyakában... Szerintem jól mutatja be a háborús Észak-Irakot, a nemzetiségek közötti ellentéteket, az amerikai zsoldos mentalitást. Üdítõ egy ilyen film a sok amcsi szemét mellett és gratula a Duna Tv-nek, hogy leadták. A kereskedelmi szennycsatornák persze nem adják...
9/10
Frimanat 2009 máj. 16. - 20:56:58 9/10
(41/89)
alapvetõen jó film, fõleg a nézõpontja miatt. rengeteg a médiában folyó sztereotípiát próbál letörni az iszlámmal, a terrorizmussal, Irakkal kapcsolatban. kár, hogy a kereszténységet is burkoltan támadja, így nem teljes az élmény a nem hollywoodi nézeteket valló fogyasztó számára.
gabesss 2009 máj. 15. - 19:50:53
(40/89)
.ez a gonosz Amerika...kivitte saját országából az iszlám terrorizmust, vissza a születési helyére...szegény terroristák, nem tudnak hol ölni, hogy sajnálom én is õket, de amikor majd itt nektek is levágják a fejeteket, akkor majd , bár késõn, de az utódaitok elgondolkoznak...,,ha lesznek...
vargham 2009 febr. 04. - 19:20:31
(39/89)
A film rettenetesen gyenge. Méghozzá azért, mert hozza a szokásos hollywoodi kliséket. Attól, hogy ebben az amerikaiak a rosszak, még megmarad Z kategóriás akciófilmnek, romantikával, a fél világot kiirtó szuperhõsökkel, valamint buta és gonosz ellenségképpel. Bármelyik hasonló kategóriás amerikai akciófilmben ugyanez a képlet. Semmi eredeti nincsen benne. Egyetértek azzal, aki azt mondja, hogy az USA szapulás, és a keresztény ellenesség csak reklámnak került bele. Jót tett a botrány, sokan nézik a filmet világszerte, így nem csak a török mozikban hoz hasznot. Egyébként semmi újat nem látni a filmben.
Beliboy 2008 júl. 18. - 22:08:21
(38/89)
Én egybõl a Kingdom (a Királyság) után néztem meg ezt, hát mit ne mondjak... Nyilván, mindkettõ propagandafilm, és bizonygatja a saját igazát, de mint filmélmény nekem a kingdom jobban tetszett, elvégre azért ülök le filmezni, hogy kikapcsolódjak, nem azért, hogy kiokosodjak a politikai háttérbõl. Bár lehet az idõmúlás is közrejátszott... (ezt már hajnalban néztem)
elaci 2008 máj. 20. - 16:35:03 Előzmény Künge
(37/89)
Nem fogsz. A törökök pl. nem azt mondják, hogy Magyarországot megszállták anno, hanem [i:d5488fce22]barátkozni[/i:d5488fce22] (!) jöttek hozzánk. És nagyon felháborodnak, ha az ellenkezõjét állítod.
DRusza 2008 máj. 20. - 16:31:27 Előzmény Dudvarek
(36/89)
Akkor ne háborogj, mert természetesen nem igaz, hogy betiltották az USA-ban, nincs is ilyenre ott jogi lehetõség... a valóság az, hogy az amerikai hadsereg (US Army) nem hivatalosan perrel fenyegetett néhány mozit, ahol vetítették, a kettõ nem egészen ugyanaz... de persze abból sem lett semmi.
Dudvarek 2008 ápr. 23. - 22:19:33
(35/89)
Engem csak az háborít fel, h betiltották az USA-ban, egy elvileg "szabad" országban. Azért mert nem objektív? Melyik hollywood-i nácis film az? Vagy hol játszanak a vietkongok jófiúkat? Hol vannak objektív filmek? Szerintem belefér, hogy az ember, a másik fél túlzásait is lássa.
Amúgy nekem tetszett. Sok hasonló témájú, gagyibb amerikai filmet láttunk már.
Künge 2008 márc. 22. - 16:13:50
(34/89)
A törököktõl szeretnék olyan filmet is látni, amiben önkritikát gyakorolnak a kurdok, vagy az örmények miatt.
Heimdall 2007 okt. 19. - 18:21:18
(33/89)
Minden jelen korban és a közelmúltban játszódó háborús film propagandafilm(még a távoli múltban játszódók jelentõs része is), csak az amcsi verziókhoz már hozzászokott a nép.
ha már elõkerült a Rambo, látta mostanában valaki a harmadik részt? elhangzik ott néhány nagyon ütõs mondat ami a ruszkikat illeti kemény kritikával. pár év múlva, most, mikor ugyanezek az amcsikra vonatkoztathatók, érdekes a saját szájukból hallani õket. javaslom mindenkinek megtekintésre. szerintem jobban tartalmazza a lényeget, mint ez az alkotás.
Newcastle United 2007 szept. 24. - 17:46:18
(32/89)
Én se estem hanyatt a filmtõl. Bûzlött a török propagandától, de még az is megfordult a fejemben, hogy lehetséges az amerikai és- keresztényellenessége csak egyszerû hatásvadászat, hiszen így jó nagy port kavart a film és ennek köszönhetõen széleskörû érdeklõdést váltott ki.
Az alakítások - Zane és Busey még elment - felszínesek voltak. A történet igazi B kategória, elõre kiszámítható minden. Azt meg külön viccesnek találtam, hogy a törökképû amerikai zsoldosok fekete atlétákban, golyóállómellény és sisak nélkül flangáltak harci övezetekben.
Személy szerint én is nagyon ellenzem, ami Irakban folyik, de a véleményemet nem egy akciófilmre fogom építeni.
majority 2007 szept. 09. - 14:09:41 Előzmény Solten
(31/89)
Teljesen szar film. Meg kell nézni természetesen, mert hát az ember ritkán lát török akciófilmet, de hogy a kurucinfós cikkre reagáljak, közelébe sem ér a Rambonak (gondolom, ezért említette a szerzõ Sylvester Stallonet). A rambo nem azért volt jó v. rossz film, mert állást foglalt vietnam-ügyben, hanem mert bemutatta, hogy milyen lehetetlen feladat volt a háború után visszailleszkedni a társadalomba.El volt túlozva nyilván, mert akciófilm, de nem ez a lényeg. Egy akciófilm errõl szól. Nyilván nem hasonlítható össze pl. A szarvasvadásszal v. az Apokalipszis mosttal, mert hát nem egy kategória. A farkasok völgye viszont egy arcátlan propagandafilm, borzasztóan gyenge alakításokkal és gagyi sztorival megspékelve. Szakmailag is 0.NÉZZÉTEK MEG : (
DRusza 2007 szept. 05. - 23:36:32
(30/89)
Elképesztõ gyenge film Uncle Sam szabadcsapatai versus 4 fõs török szabadcsapat témában és mindez Irakba importálva, sûrûn politikai kritikával megspékelve, hogy ha még nem tudtad vóna, akkor az iraki megszállást üzleti érdekek és a szervkerskedelem irányítja... A gyanútlan nézõ az elején még szurkol, hogy na végre itt egy CNN mentes alternatív film, ami nem holivúdi, csakhát ugye tudjuk, hogy a holivúdi filmipar nem éppen az Irakban folyó események legfõbb lelkes támogatója. "A szabad világ vezetõjének" éppen ott van a legtöbb kritikusa. Egyszóval a törökök most keményen bosszút állnak (egészen pontosan 4 pisztolyos török kinyír egy egész regiment agyagedény féle amerikait), amiért az amik kisemmizték õket és nem kaptak egy szeletet sem a gusztusos ki iraki tortából, amire annyira fájt mindekinek a foga...néhány ország még most is ott lesi a falatokat, hátha leesik néhány morzsa nekik is...