malvinkicska 2017 júl. 09. - 18:59:17
(1295/1535)
Tudom én kell egy ellen lábas, de ez nõ akasztó fára való, amikor meg-meg rázza magát, mint a bolhás kutya.
Tudomásul vettem ilyen az biztos nagyon nem szeretik, sok véleményt olvastam nem tartják egy nagy ágyúnak sokan.
10/10
baba24 2017 júl. 09. - 18:01:39 10/10
(1294/1535)
Gondoltam elég ideje nem néztem a szinkronost így bele nézek!
Arra a megállapításra jutottam így még jobban idegesít Mukaddesz!Ahogy kiabál, és az se zavarja hogy ott a saját gyereke!
Nem számít neki senki se Kerim se és senki más se!
De a hallgatózás és a kavarás az megy neki!


10/10
bezsuzska 2017 júl. 09. - 17:36:46 10/10
(1293/1535)
Még jó, hogy Kadir Fatmagülnek, és Meryemnek ajánlotta fel az odaköltözés lehetõségét, és csak Fatmagül Rahmi iránti szeretete miatt mehetett velük Mukaddes. Az biztos, hogy fifikás a nõ, és mindenben a saját érdekét nézi.
5/10
napraforgó 2017 júl. 09. - 17:12:30 5/10
(1292/1535)
Mukaddest leginkább a kíváncsiság vezérli, persze van benne egy jó adag irígység is és egy kisebb adag gonoszság. Azért azt nem mondanám, hogy gonoszságból azon töri a fejét, hogy kinek mivel árthat. De ha valakit valami kár ér, azért ott van benne a káröröm. És nem az a tipus, aki sietne segíteni, ha baj van.
És cefetül élelmes, a lépcsõs eset után beköltözött a nagy házba (az orvos csak annyit mondott neki, hogy pihenjen pár napot, na õ elpihenget ott egész a szülésig). Most, hogy Fatmagül és Kerim elmentek pár napra, már elsõ nap beköltöztetné a fiát Fatmagül szobájába, Rahmit meg Kerimébe. Na kíváncsi vagyok, akkor hogy tették volna ki õket vissza a kisházba? Meglehet, hogy akkor azt mondta volna, hogy Kerimék menjenek a kisházba, legalább maguk lehetnek. Így se fog visszaköltözni, mert most a babának nem lesz jó a dohos lakás. Nem tudom, hogy valaha is megszabadulnak-e tõle.
10/10
bezsuzska 2017 júl. 09. - 15:18:48 10/10
(1291/1535)
Mukaddest minden nézõ utálja, de abban igazad van, hogy az õ kavarásai viszik elõre a cselekményt. Írtál pár dolgot, de azért van még néhány. A legfontosabb talán a Kerim apjának írt levél, mert Fahrettin bey arra válaszolva írta meg, hogy hazalátogat Isztambulba. Mondjuk számomra az eddig nem derült ki, hogy az elmenetele óta volt-e Törökországban, vagy végig Mümtaz vitte az üzletét ( milyen üzlete van?). Visszatérve Mukaddesre, Esra Dermancioglu alakítása fenomenális. Azok a grimaszok, a fejrázása, meg amikor toporog és a kezeit tördeli, egyszerûen zseniális. Fõhöseinket én nem szoktam magukra hagyni, mert simán beszólogatok Mukaddesnek. Mondjuk, ha ilyen családtagom lenne, már biztos nem lennénk beszélõ viszonyban. Ahogy azt is látom, hogy Kerim és Fatmagül is egyre inkább kersztülnéznek rajta,vagy legalábbis próbálják minimálisra csökkenteni vele a kommunikációt. Ebbõl persze megint csak adódnak érdekes helyzetek, ha csak Deniz megjelenésére gondolunk, amit két napig próbált elmondani. Elõször a telefonban mikor Meryem rajta kapta a hallgatózáson, és utána rögtön hívta Fatmagült, majd másnap mikor hazaértek, akkor sem hallgatta meg egyikük sem, pedig mennyire el akarta újságolni. A legfõbb bajom ezzel a nõvel, hogy bármennyire az õ kavarásai viszik elõre a cselekményt, semmi jó szándék nincs benne. Itt nem arról van szó, hogy véletlenül sikerülnek félre a dolgai, hanem szándékos rosszindulatról. Megint csak egy Denizzel kapcsolatos példa, amikor Erdogant keresik az autója miatt, õ mondja el, ki is az az Erdogan. És ha még az ki is csúszott a száján hogy õ az egyik erõszaktevõ, miután Fatmagül rászól, folytatja, mintha mi sem történt volna, és megmondja a teljes nevét. Sõt, pár órával késõbb az egész sztorit kiteregeti, egy 16-18 éves (kb. annyi lehet Deniz) kamaszlánynak, akit akkor lát másodszor. Számomra ez véletlennek abszolút nem nevezhetõ. Az alapvetõ problémája a féltékenység és az irígység. Mit mûvelt azért az emeleti szobáért, miután lezuhant a lépcsõn? (Ott is Meryemet okolta, pedig ha nem turkál más szobájában, akkor nem érte volna baj.) Fatmagül akárhányszor mondja neki, hogy vissza lehet költözni a vendégházba, mindig azt halljuk, hogy az nedves meg dohos. Muratnak és Rahminak nem dohos? Egyszerûen nem tudja elviselni, hogy nem õ dirigál. De elég megnézni az éttermet, ha véletlenül ott van. Mintha legalábbis az övé volna, pedig õ nem adott bele pénzt. Úgyhogy számomra Mukaddes egy teljesen negatív szereplõ, még akkor is, ha többiek türelmesek vele, és megtûrik mint családtagot.
10/10
baba24 2017 júl. 09. - 15:01:58 10/10
(1290/1535)
A mi családunkban sincsen ilyen!
De viszont azt is elismer,hogy kell a sorozatnak a Mukaddes mert a kavarásaitól nem unalmas a történet!
De ettõl függetlenül egyre kevésbé bírom el viselni a karakterét,de úgy állok hozzá hogy a történethez tartozik!
Igazából én már tuti helyre tettem volna a többiek helyében és azt nem tette volna zsebre!
De itt mindenki tûri a dolgokat amiket el követ!
5/10
napraforgó 2017 júl. 09. - 14:14:57 5/10
(1289/1535)
Ez a Mukaddes egyfajta katalizátor, sokszor õ mozdítja elõ a cselekményt, az õ ténykedése nyomán változik meg a szereplõk sorsa. Elsõként Fatmagül sorsát változtatta meg. Ha õ nincs, akkor Fatmagül feljelenti az erõszakolókat, akiket csak kevéssé ismer és nyilván önsajnálatba menekül, mert Musztafa akkor is visszautasította volna és a falu is megvetette volna, hiába volt vétlen. de Mukaddes rábeszélte a házasságra és ennek következtében került el a begyöpösödött, maradi gondolkodású falusi közegbõl, ahol már nem lett volna soha becsülete.
De ott volt Mukk elsõ szökése is, amelynek következtében Rahmi összeomlott, megtudta, hogy a kisfiúnak nem õ az apja. aztán a második szökés és a visszatérés terhesen. A vallomástétel a bíróságon, vagyis, hogy végre kiállt Fatmagül mellett és nem próbálta meg lebeszélni. Most az újságíróknak tett nyilatkozatai, fülesei, amelyek megint megfordíthatják Fatmagül peres ügyét, és ezúttal nem jó irányba.
Szóval ott van ez a nõ mindig, ahol történik valami. és sokkal egyhangúbb lenne a sorozat, ha õ nem kotnyeleskedne bele a dolgokba minduntalan.
(és milyen jó idõnként felháborodni, hogy úgy képen kapnám ezt a némbert valamelyik szereplõ helyében..... de itt mindenki birkatürelmû)
khajni87 2017 júl. 09. - 13:38:54
(1288/1535)
Nálunk anyám a Mukaddes , apám meg Rahmi........

Mukaddessel egyébként az az egyetlen nagy baj a sok idiótaságán kivül meg szemétkedés-kíváncsiság stb hogy õ úgy van vele semmi rosszat nem tesz ezért nem érti miért ilyenek vele a többiek és pont ezen az okon nem tanul semmibõl.....Soha.......ezért nem változik meg , mert nem érti mi a többiek baja õvele......
malvinkicska 2017 júl. 09. - 09:02:27
(1287/1535)
Azért nem írok én sem , mert jóval elõbb tartok és az kellemetlen lenne, de Mukkades egy szemetes láda, az biztos, én már sokat gondolkodtam miért ez a nõ ennyit ebben a sztoriban, csak ártani akar mindenkinek.
5/10
napraforgó 2017 júl. 09. - 08:22:46 5/10
(1286/1535)
Szerencsére a mi családunkban nem volt ilyen "Mukaddes", de azt hiszem, hamar ki is utáltuk volna. Itt meg mindenki eltûri, hogy szemétkedjen, kíváncsiskodjon, beszólogasson.... Rahmi szegénykém, mint a férje nyilván nem tud hatni rá, de hogy se a sógornõje, se Kerim - végülis õ is sógor lett, soha nem teszi szóvá, hogy miket csinál???
Meryem az idõsebb jogán, Kadír a házigazda jogán, na szóval valaki kicsit megrendszabályozhatná....
5/10
napraforgó 2017 júl. 09. - 08:15:16 5/10
(1285/1535)
Ez kedves tõled. Én megtehetném, hogy elõre nézem, de nem teszem, bár tényleg idegesítõ a darabolás, illetve az, hogy nem egy történet lezárásaként vannak a vágások, hanem épp egy jelenet felénél.
Nem is tudom, hogy mi lenne a jó, ha heti egy részt adnának, ami itt valamivel több, mint másfél óra, úgy kb. 100 perc, ami azért elég fárasztó egyvégtében... Más török sorozatoknál egy-egy bölüm két és fél óra. Na, ezeket egyvégtében végignézni... az se semmi.
Nekem elvileg nincs bajom ezekkel a háromnegyedórás napi részekkel, csak hát valahogy sose találják meg a megfelelõ helyet, ahol el lehet darabolni. nem csoda, ha itt a nézõ sokszor úgy érzi, hogy õ nem számít...
khajni87 2017 júl. 08. - 23:29:52 Előzmény napraforgó
(1284/1535)
Szinte naponta belépek, olvasom is amiket írsz, klasszak......Csak épp írni nem merek mert annyira elõrébb tartok félek elszólnám magam és azt meg nem akarom hogy bárki ezt rossz néven vegye, a másik fórumon ez nincs , ott ha le is írok valamit ami itt spoiler lenne, ott nem számít annak mert mind néztük már elõre a részeket......
10/10
baba24 2017 júl. 08. - 22:15:02 10/10
(1283/1535)
Ez nagyon szép :)
10/10
bezsuzska 2017 júl. 08. - 20:15:55 10/10
(1282/1535)
Gondoltam, mûvelõdjünk kicsit.

ISZTANBULT HALLGATOM ( Végh György fordítása)
(Orhán Veli Kanik Isztanbulu dinlijorum)


Isztanbult hallgatom, szemem lehúnyva,
oly csendesen, oly lassan fúj a szél –
oly halkan ring a fán ezer levél,
minthogyha a szél nem is itt zizegne.
Valahol a távolban, messze, messze,
egy vízárus csengõje cseng újra meg újra,
Isztanbult hallgatom, szemem lehúnyva.

Isztanbult hallgatom, szemem lehúnyva,
fenn a magasban madarak
sûrû-sûrû csapatja száll rikoltva,
leng a szélben halászhálók száza-ezre,
egy asszony lábát a víz körbezúgja,
Isztanbult hallgatom, szemem lehúnyva.

Isztanbult hallgatom, szemem lehúnyva,
Hûvös-árnyas Fedett Bazár,
fecsegõ-locsogó szökõkutak,
galambbal teli udvarok –
a dokkokban lent kalapács zúg,
izzadtság-illatom a levegõt bekússza,
Isztanbult hallgatom, szemem lehúnyva.

Isztanbult hallgatom, szemem lehúnyva,
fejem körül letûnt csillagok zengnek –
egy villa áll, homályos csónakház döng –
a déli szél felzúg s aztán lehalkul;
Isztanbult hallgatom, szemem lehúnyva.

Isztanbult hallgatom, szemem lehúnyva,
egy csinoska lány átlibeg a járdán,
sok hang szól szerelmet, dalt, áldást, szitkot fújva,
a lány valamit leejt,
egy rózsát talán,
Isztanbult hallgatom, szemem lehúnyva.

Isztanbult hallgatom, szemem lehúnyva,
vergõdve száll el egy riadt madár,
homlokod, melled-e vagy sem: már tudom,
ajkad nedves-e vagy sem: már tudom,
a mogyoróbokrok mögött fehér a hold nagyon –
Isztanbult hallgatom,
ha szíved hallgatom:
Isztanbult hallgatom.


Végh György fordítása
10/10
bezsuzska 2017 júl. 08. - 19:19:19 10/10
(1281/1535)
Maximálisan egyezik a véleményünk Mukaddesrõl. Az alábbi véleményemet korábban írtam egy másik oldalon. De most is így gondolom. Egy mondatot kitöröltem belõle, mert SPOILER lett volna."Ha meg kell válaszolnom, hogy ki az erkölcsösebb Hacer vagy Mukaddes aki kakukkfiókát vitt a házasságába, és még utána is lelépett a volt pasijával (nem mellesleg, elõször is önként adta oda magát az erkölcscsõszünk ), nahát akkor számomra nem kérdés, hogy Hacer a tisztességesebb"
10/10
bezsuzska 2017 júl. 08. - 18:59:47 10/10
(1280/1535)
Az elõzõ kép Mukaddes elsõ árulása a megtalált gyûrûvel, de nem azt akartam mellékelni. Ezt találtam, ami a hozzászóláshoz illik.
10/10
bezsuzska 2017 júl. 08. - 18:56:53 10/10
(1279/1535)
Ez a lassú közeledés ami Kerim és Fatmagül között zajlik, nekem kifejezetten tetszik. Az õ helyzetükben minden apró gesztus számít. Kerim próbálkozása a csókocskára, elég nagy lépés volt. Ahogy késõbb elmondta Fatmagülnek. Csóknak még nem nevezném, inkább csak kísérletnek. Fatmagül nem igazán tud még mit kezdeni az érzéssel. A mai világban ez az óvatos közeledés elég szokatlan, fõleg nálunk, ahol egy nap ismeretség után a fiúk nyelve a lányok torkában van.(Bocsi, de egy népszerû szórakozóhely közelében lakom, és láttam már érdekes dolgokat.) Az viszont tetszik, hogy betartják ezt az õszinteség dolgot.
Mukaddes egy önzõ némber. Elõzõ nap, még beszólogat Meryemnek, most meg azt sem tudja, hogy könyörögjön a baba miatt.
10/10
baba24 2017 júl. 08. - 18:52:12 10/10
(1278/1535)
Igen az lehet jót tett volna neki :)
Igazából annyira irigy mindenért és mindenkire!
Jah és mindenkiben meg látja a rosszat meg a bajt,csak magában nem!
Asuban is látja a rosszat,hogy milyen életet élt és hogy mivel foglalkozott,de azt hogy miért csinálta azt a munkáét azt em tudja és még is elítéli õt!
Közben meg Mukaddes a pénzért el tusolta mi történt Fatmagülel!És a gyerekét is képes volt egy másik apával neveltetni!
5/10
napraforgó 2017 júl. 08. - 18:08:08 5/10
(1277/1535)
Az a Szálih hamar leszoktatná Mukaddest a kíváncsiskodásról, no meg a pletykálkodásról.... kár, hogy nem maradt vele kicsit tovább, aztán megnevelve adta volna vissza...
10/10
baba24 2017 júl. 08. - 17:41:57 10/10 Előzmény napraforgó
(1276/1535)
Én már Mukaddestõl simán frászt kapok,jó ebben benne van az is hogy én máshol tartok a sorozatban!
De már mikor meg látom simán úgy meg tudnám ütni,hogy az fájna neki!
Igazából õ az aki mindig mindent tudni akar és simán keveri a dolgokat is össze vissza,csak azt nem látja hogy õ maga se egy ártatlan ember!
Az meg hogy Kerim és Fatmagül közelednek egymáshoz az nagyon szuper és egyébként nagyon össze illõ pár!