10/10
kikelet54 2017 febr. 26. - 22:52:08 10/10
(215/1535)
Kerim megkapta a vízumot, de a minden lében kanál Mukaddes több érdeklõdést mutatott, mint Fatmagül. Vagy lehet, hogy annyira utálja már Kerimet, hogy szóra sem érdemesíti, csak tûnjön már el a szeme elõl.

De Mukkades megint intézkedik helyettük, vendégségbe kell menniük a fõbérlõékez, hogy õk igenis egy rendes család, és minden rendben van. A fiatalok végig mosolyt erõltetnek magukra, sõt egymás mellet ülnek, de amikor ez a dilis Mukaddes felhozza a gyerek témát, az arcukra fagy a mosoly. Szerintem élvezi, hogy állandóan piszkálja õket, észre sem veszi, hogy ez mennyire fáj nekik, fõleg Fatmagülnek. Ha egy kicsit is együtt érezne vele, nem csinálna ilyet, de hát neki csak cselédnek kell.

Kerim nagyon neki keseredett az utazásnak, Nine mama marasztalja, hogy mi lesz vele ott, elveszett lesz, de már így is elveszettnek érzi magát, egy senkinek.

Erdogán apjának halálhírét Fatmagülék az újságból tudják meg, amikor meglátja az egykori támadóinak a fényképét, úgy megijed, hogy a teát a pohár helyet Rahmi kezére önti. Ebbõl is látszik, hogy még nagyon nincs jól.
10/10
baba24 2017 febr. 26. - 22:17:05 10/10
(214/1535)
Sziasztok tudtok olyan oldalt ahol feliratosan lehet nézni a sorozatot?Elõre is köszi :)
9/10
kaboca12 2017 febr. 26. - 14:31:06 9/10
(213/1535)
Nem vettem sértésnek semmit, dehogy! Miért is tenném? Elég nagy baj lenne a fejemmel, ha egy kitalált történet kitalált személye miatt megsértõdnék valakire csupán csak azért, mert nem egyezik róla a véleményünk. :) Egyébként is nagyon nehezen sértõdöm meg, ilyen miatt meg aztán pláne nem. Emiatt ne aggódj!
5/10
napraforgó 2017 febr. 26. - 06:19:44 5/10
(212/1535)
Kiegészítésül: a "semmi különös" vélemény részemrõl egyáltalán nem dehonesztáló. Mert miért lenne sértõ az ""átlagos" jelzõ? Ilyenek vagyunk mi, legtöbben. Nagyon, nagyon kevés kiugró tehetség van, kevés Einstein születik. És szerencsére kevés a butuska is. De van. Vannak. Ebben a sorozatban is ott van Rahmi, aki elég egyszerû ember, szerintem kb. 80-as IQ-val, de jólelkû, jószándékú és ezért szerethetõ is. A színészek IQ-ja sem feltétlenül van a csillagokban, de nem is kell. A lényeg, hogy jól el tudjanak játszani egy-egy figurát. Amíg valaki szép és fiatal, várnak rá a szerelmes szerepek. Aztán az idõ múlásával vagy bonyolultabb figurák megszemélyesítését kapják, vagy egyszerûbb, jelentéktelenebb szerepeket. Sokszor idõs korban van még lehetõség a tehetség megcsillogtatására. De mindezekhez nem feltétlenül kell különlegesen okosnak lenniük. A tehetség egy dolog. A rutin egy másik. Ki mivel, hogy tud élni. Az élet majd eldönti.
A lényeg: nem kell feltétlen ráugrani, ha valakire azt mondják: semmi különös, meg még majd kialakul... Mert ez nyilván így lesz. Egy 25 éves színész még alakul. Rossz lenne, ha nem....
5/10
napraforgó 2017 febr. 25. - 19:13:15 5/10
(211/1535)
Megmosolyogtam a véleményed. Jópofa. Persze, lehet, hogy vaskalaposnak tartasz, mert nem szoktam minduntalan rajongani. És nem, nem vagyok pesszimista, csak egész életemben az volt a munkám, hogy kiszûrjem a hibákat (különbözõ szövegekbõl leginkább). Bár már nyugdíjas vagyok, de megmaradt ez a "szakmai ártalom", hamarabb ráharapok a hibákra és kevésbé vagyok képes lelkendezni, hogy jaj, de jó... Talán mert igazából az lenne a természetes, hogy jajj, de jó...
És igaz az is, hogy a Kerimet játszó fiatalember talán tényleg olyan átlagos, hétköznapi, dehát nem is vártam tõle a világmegváltást. És persze, jó, hogy nem szállt el a sikertõl, az ismertségtõl, hanem meg tudott maradni hétköznapi embernek. A vele készült interjúkra azért mondtam, hogy olyan semmilyen - talán nem ez a legjobb kifejezés, mert nem tartalmaztak semmi különlegeset, semmi extrát. De ezt nem hibaként mondtam, inkább csak ténymegállapítás volt részemrõl, nem kell sértésnek tekinteni.
9/10
kaboca12 2017 febr. 25. - 16:37:03 9/10
(210/1535)
Ez így igaz. Számomra is pont attól a "semmilyenségtõl" maradt hétköznapi. Szerintem abban a világban pont elég az a rivaldafény, amennyit szükségszerûen, szakmájukból adódóan el kell tölteniük. Õt -és remélem, hogy nem csak egyedüli kivétel- pont az különbözteti meg a többitõl, hogy megelégszik annyival, amennyi feltétlenül muszáj. Ha a csapból is õ folyna valószínûleg már unnák az emberek. Csak a megszállott rajongóknak kedvezne azzal. Egy átlag ember, amilyennek én is tartom magam, megelégszik annyival, amennyit a tévé képernyõje elõtt ülve látok és nem kérek a magánéletébõl. Most nem mondom azt, hogy nem olvastam érdeklõdve, hogy mit csinál a szabadidejében például, de tiszteletben tartom, hogy annyit tudjak róla, amennyit õ maga megakar osztani a nagyvilággal.
9/10
kaboca12 2017 febr. 25. - 15:49:43 9/10
(209/1535)
Kicsit úgy érzem, bár nem ismerlek, hogy elég nehéz a kedvedre tenni. Olyan vaskalaposnak tûnsz. Már ne haragudj érte! Elég sokszor összefutok a hozzászólásaiddal különbözõ témáknál és nem sokszor van jó véleményed. Inkább pesszimista embernek tûnsz és ezt kérlek ne vedd sértésnek, nem bántásból írtam. Egész más dolgokat veszünk észre, én például az interjúkban azt, hogy egy olyan férfi, aki próbál tök átlagos emberként élni annak ellenére, hogy több díjat is nyert, mint színész. Ha valóban olyan, amilyennek mutatja magát a két cikkben, akkor elõny, hogy nem szállt el, mint sokan mások a népszerûségtõl. Ha te õt olyan semminek látod, akkor sok ember csak semmi, mert éppen ugyanolyan életet él. Ennek ellenére szívesen olvasom a te soraidat is, mert mindig azt vallottam, hogy ha egyformák lennénk és mindent ugyanúgy látnánk, akkor lenne nagy baj a világgal és akkor volna csak igazán unalmas minden.
5/10
napraforgó 2017 febr. 25. - 15:18:46 5/10
(208/1535)
Köszi a linket. Elolvastam, de igazából azt gondolom, hogy nincs igazán koncepciója, irányultsága a fiatalembernek. Olyan - majd kialakul - tipus. Persze, még fiatal, ha most 32 éves, akkor a Fatmagülnél talán 25 volt. Olyan semmi különös...
9/10
kaboca12 2017 febr. 25. - 14:58:59 9/10
(207/1535)
Itt egy korábbi is tõle, egy 2015-ös. Mindkettõben megnyerõ a stílusa számomra. Engem, mint férfi nem vonz, de az életszemlélete tetszik.

https://es-la.facebook.com/notes/t%C3%B6r%C3%B6k-h%C3%ADress%C3%A9gek-hungarian-fan-club/interj%C3%BA-engin-aky%C3%BCrekkel-2015/754830101336730
9/10
kaboca12 2017 febr. 25. - 14:51:36 9/10
(206/1535)
5/10
napraforgó 2017 febr. 25. - 14:45:53 5/10
(205/1535)
Szomorú, amit írsz arról a szomszéd asszonyról. Néha az ember maga sem tudja, mi a jó neki... Ez a nõ sem... és ez azért szomorú, mert egy rakás gyereke is volt, õket is kitette a megpróbáltatásoknak...

Amúgy meg linkeld be Kerim hozzászólást, érdekelne, hogy õ mit gondolt a szerepérõl...
9/10
kaboca12 2017 febr. 25. - 14:12:26 9/10
(204/1535)
OFF De igen, mindenki mellette állt, a szüleitõl kezdve a testvéreken át egészen hozzánk. Elõtte is volt már, hogy nálunk aludt a 4 gyerekkel. Aztán valami oknál fogva mindig visszatáncolt. Így aztán elfordult tõle mindenki. Ma már ott tartunk, hogy nem is köszönünk egymásnak. Van az a határ, mikor betelik az a bizonyos pohár. Én nem vártam tõle soha semmit azért, amiért kiálltunk mellette, de miután a segítõ kezedet nyújtod és neked kell a rendõrségen magyarázkodni, onnantól az én szememben õ nem egy szegény asszony, akit bánt a férje. Onnantól õ maga választja az életét. Még annyit ehhez, hogy a rendõr mondta nekem szemtõl szembe, hogy sajnos vannak olyan nõk, akik attól érzik magukat valakinek, ha veri a férjük. Ez így morbid, de attól még tény. Valószínûleg nem a levegõbe beszélt. Nem akarom felsorolni, hogy hányan mentünk mellette tanúskodni, hányan ajánlottak fel neki sokkal jobb körülményeket, de õ VÁLASZTOTT! Az agresszív férjét. OFF

A török sorozatokról annyit, hogy szerintem ne add fel, próbáld más szemszögbõl megközelíteni az értelmezésüket. Ahogy te írtad pár hozzászólással lejjebb, hogy a kelengye ládát õk másképp hívják, nekünk is tiszteletben kell tartani az õ kultúrájukat, még ha az nekünk nem is tetszik. Biztos vannak olyan dolgok, amik nekik nem tetszenek és ez így van rendjén. Olvastam egy interjút Engin Akyürekkel nem rég, el is mentettem magamnak, amiben kifejti pár mondatban az eljátszott karakterekrõl kialakított véleményét. Õ is pont azt ecseteli, hogy a Fatmagülben nem a megerõszakoláson van a hangsúly. Az csak egy löket és az teszi a sorozatot érdekessé, hogy onnantól mennyire formálódnak vagy deformálódnak az emberek. Mindenki. Valahogy úgy írta le, hogy van az erõszakolás elõtti és utáni élet és késõbb a szerelem elõtti és utáni élet. Ha érdekel, akkor belinkelem.
5/10
offtopic
napraforgó 2017 febr. 25. - 13:36:55 5/10
(203/1535)
Szia!
Megnéztem a hozzászólásodat és bizony nagyon sok mindennel egyet kell értenem. És igen, nekem a Gümüs, az Igazgyöngy volt az elsõ török sorozatom. És igen, én is éreztem idõnként a propagandát (pl. a cselédlány abortuszánál). De azért ez a sorozat mégis jobb volt, mint az akkortájt adott mexikói hülységek. Most már válogatósabb vagyok, mexikóit egyáltalán nem nézek és sajnálatos módon törököt se nagyon fogok. Ezek is egyre gyengébbek...
És ha lehetne választani, hát bizony, inkább a királyfi a fehér lovon... Ott legalább tudnám, kb. mit várhatok...
5/10
offtopic
napraforgó 2017 febr. 25. - 12:57:46 5/10
(202/1535)
OFF
Nagyon megrázó volt a történet a szomszédodról. És igen, sajnos tudom - a saját példámom is - hogy nem mindig van hová menni egy nõnek a gyerekeivel.... Engem sem fogadtak be a szüleim, amikor a férjem meg-megvert. Csak adták a jótanácsokat, hogy beszéljük meg... de mit lehet egy erõszakos férjjel megbeszélni? Nekem szerencsém volt, mert õ lépett le egy másik nõvel, így én megmenekültem. De sok nõ van, akinek nincs ilyen szerencséje.
És igen, valószínûleg amellett a szegény asszony mellett sem áll senki, szülõ, vagy testvér, sajnos. Tudja õ, hogy miért kell olyan hülyeségeket hazudnia, hogy menjen a férje segíteni a kutya etetéséhez....
És az, hogy nincs az az isten, aki hozzákényszerített volna - na szóval van az az isten. Mert ha az ember senkire sem számíthat, a világon senki sincs mellette, akkor azért lehet, hogy beadja a derekát.
És igen, REMÉLEM, hogy ez a török világ, egy más világ, és nálunk már elmúlt ez az idõ.

Azt hiszem én több török sorozatot nemigen fogok megnézni, ha ezek ilyenek. Valahogy ez nem az én világom... Sem szinkronosan, sem feliratosan...
9/10
kaboca12 2017 febr. 25. - 12:22:51 9/10
(201/1535)
OFF Na itt van az, hogy a sorozatok jellemzésén kívül nem ismerjük egymást. Nagyon beletrafáltál az életembe, mert pár éve a szembe szomszédunk lett egy alkoholista "apa" egy hanyag "anyával", akiknek idõközben 5 év alatt 4 gyerekük lett (és még vagy 8 abortusz). Egyik nyáron mikor vendégeink voltak pontosan egy ilyen szituáció alakult ki, hogy a férj késsel kergette az asszonyát, az segítségért kiáltott, mire az összes nálunk lévõ férfi átszaladt. Hívtuk a rendõrséget meg minden. Anyám élettársának eltörött a csuklója, csak azért, hogy megfékezze a bajt. És szerinted mi lett a vége? Amikor jött a családi pótlék addigra kibékültek és a történet vége, hogy még minket hurcoltak meg magánlaksértésért, mert az asszonyka ellenünk tanúskodott, hogy õ csak azért kiáltott segítségért, hogy az az áldott jó ura segítsen a kutyának enni adni, mert betekerte magát a lánccal. A nevelõapám meg hónapokra kiesett a munkából, eleinte rendszeresen kellett kezelésekre hordani. Na szóval innentõl nem egyszer láttam, hogy az udvar közepén gyepálja, ostorral meg faággal üti, és nem csináltam semmit. Nem hívtam a rendõrséget, nem szóltam senkinek. Szóval szerinted bûnös vagyok, hiszen nem tettem semmit. Csak álltam a szobába és végig néztem a szitut. Tudod, mint Kerim. Kerim és köztem az a különbség, hogy én nem szégyellem, hogy nem tettem semmit, õ pedig a filmben igen. Én nem kértem bocsánatot a szomszédnõtõl, mert láttam a tettlegességet, holott megakadályozhattam volna, Kerim viszont nem egyszer kért már Fatmagültõl. Ezzel részemrõl le is zártam ezt a "vitát". :) OFF
Azt kellene tudni elfogadni, mikor nézünk egy ilyen sorozatot, hogy elsõsorban ez egy kitalált történet. Másrészt egy teljesen más kultúra. Az adott kultúrában sajnálatos módon ez mindennapi eset, viszont szintén sajnos az ottani törvények szerint teljesen elfogadott. Ebbõl, a mi felvilágosultabb világunkból tekintve ez szörnyû, de attól, hogy mi annak tartjuk ott semmi nem fog változni. Én megpróbálom megbotránkozva nézni, megpróbálom csodálni azokat a nõket, akik ezt eltudják egy életen át viselni. Fatmagül még szerencsés, hogy egy ilyen férfihoz került, mint Kerim, aki azóta tiszteletben tartja õt, nem közeledik hozzá, amíg a lány nem akarja. ***SPOILER Amikor már engedné, akkor pedig Kerim táncol vissza a nászéjszakán. SPOILER VÉGE *** Lehetett volna egy olyan férfi is, aki csúnya, öreg és agresszív, és persze követelni akarja az asszonyától a házassági kötelezettségeit. Attól függ, honnan nézed. Írták már elõttem, hogy mi, "szabadként" sosem fogjuk megérteni azokat a nõket. Ha ez egy igaz történet lenne és velem történt volna meg, nincs az az Isten, aki hozzákényszerített volna ahhoz a férfihoz, még ha az Kerim is. Mert bármennyire fáj fizikailag és lelkileg, de van választásom. Itt, jelenesetben Magyarországon. Törökországban már lehet, hogy ott tartanék, mint Fatmagül. Ezt kéne látni. Hogy az ott egy más világ.
5/10
napraforgó 2017 febr. 25. - 11:30:57 5/10
(200/1535)
"Hogy esetleg látom, hogy a szomszéd házát kirabolják, attól én még nem leszek tolvaj!" - mondod, de bizony ha nem telefonálsz azonnal a rendõrségre akkor azért valamelyest te is bûnrészes leszel. Mert ha a szomszédod a nagykéssel kergeti a sikoltozó feleségét, "megöllek" felkiáltással, akkor azért nyilván te is a telefonért nyúlsz és nem csak álldogálsz a tornácon, hogy na akkor most mi lesz.... A segítség elmulasztása c. bûncselekmény nem csak a közlekedési baleseteknél él....
5/10
napraforgó 2017 febr. 25. - 05:00:47 5/10
(199/1535)
Az igaz, hogy Fatmagül mondta ki az igent az anyakönyvvezetõ elõtt, nem más, de szerencsétlen akkor még a megerõszakolás tényét sem heverte ki, és ráadásul a sógornõje, meg az ügyvéd is erõszakosodott vele, hogy ezt kell tennie, ha valamennyire meg akarja védeni a becsületét. Nem igazán volt ura a cselekedeteinek. A hisztirohamain látszik, hogy igazából még most sem dolgozta föl a történteket és Kerim puszta látványa is felidézi benne azt a szörnyû éjszakát. Nine mama jól látja, Fatmagülnek orvosi segítség kéne, egy jó pszichiáter, de nem hiszem, hogy Mukaddes ezt engedné. Neki szüksége van Fatmagülre, mint konyhai cselédre, hisz vele csináltat szinte mindent.
Amúgy meg én nem utálom, vagy gyûlölöm Kerimet, á, dehogy. Énnekem magával a történettel van bajom. Hiteltelennek tartom az egészet és egy kicsit valamiféle török propagandának is, vagyis nem baj, ha megerõszakolnak, még akkor is lehetsz boldog a disznóval, aki ezt tette, lám Fatmagül is milyen boldog lett Kerimmel....
Szerinted mennyin múlt, hogy Kerim nem erõszakolta meg a lányt? Mert szerintem nem sokon. Ebben a sorozatban is csak azért "ártatlan", hogy a késõbbi történések némileg igazolhatók legyenek. De a valóságban még mindig sokan "gyógyítják" a hasonló erõszakokat házassággal. És akkor a szerencsétlen nõ egész életére ki van téve a mindennapos megerõszakolásnak, csak onnantól már házastársi kötelességnek hívják a dolgot.
9/10
kaboca12 2017 febr. 24. - 21:19:36 9/10
(198/1535)
Igen, ezen vitázhatunk halálunkig, mondom ezt nõként és lányos anyaként. :) Egyébként meg Fatmagül is köszönheti a házasságát magának, hiszen ha Kerimmel ilyen kemény tud lenni, akkor Mukaddessel szemben is az kellett volna legyen, nem kellett volna hozzámennie. Senki nem vitatta, hogy Kerimnek már az elejétõl tetszett a lány. Ahogy Fatmagülnek is Kerim. :) Látszott rajta, hogy tetszik neki, hogy Kerim szépnek találja. De a házasságkötésnél õ mondta ki az igent. Nem Mukaddes és nem Münír és nem a Yasaran család tagjai. Õ, Fatmagül. Azóta meg folyton rinyál. Hát ne tegye! Az orra elõtt volt a lehetõség, de õ "Kerimet választotta". Ahogy a tegnapi részben láttuk, el is tud szökni, ha akar. Elmehetett volna ennyi erõvel a rendõrségre is, hogy elmondja, hogy "beleerõszakolták" a házasságba, de nem. Az, hogy esetleg látom, hogy a szomszéd házát kirabolják, attól én még nem leszek tolvaj! Szóval Senki nem kért, hogy szeresd meg a karaktert, tehát itt valamit félreértettél, mert ilyet nem írtam, nem is kértem tõled soha! És jobb, ha felkészülsz, ha továbbra is nézni akarod, mert nagy bosszúságodra ****SPOILER Fatmagül is megfogja szeretni az általad annyira gyûlölt Kerimet. Fõleg miután megvédi azoktól, akik ténylegesen megerõszakolták. SPOILER VÉGE****
5/10
napraforgó 2017 febr. 24. - 20:23:42 5/10
(197/1535)
Jajj, Kerim, meg az õ érzései... Ahogy én láttam, Kerimnek már akkor is tetszett a lány, amikor meglátta a tengerben, mikor bement a birka után. Aztán Szelim eljegyzési partiján.... És utána azon a görbe estén, amikor a parton mulattak. Kerim megláttaa sötétben futó Fatmagült és felkiáltott: ott az a lány. Milyen lány? Az a lány a tengerbõl. Hozd ide - mondta valamelyik ficsúr és Kerim elcsípte a lányt. Lefogta a karjait hátulról, és odavitte õt a haverjaihoz, gyakorlatilag feltálalta nekik. Az egy dolog, hogy õ személy szerint nem mászott rá, ahogy a másik három õelõtte, de ettõl még nem lett jobb. Énelõttem biztos nem. Õ tette lehetõvé, hogy a többiek megerõszakolják. Nekem õ semmivel sem jobb a többinél. És itt a sorozatban is érzékelhetõ, hogy õ sem tartja magát jobbnak, és ez így rendben is van. Szemét mind, egytõl egyig. Lehet itt nekem 150, meg 200 rész, hogy Kerim jujj, de aranyos, meg milyen jó, én ezen nem tudok és nem is akarok túllépni. Ott volt. Nézte. Lehetõvé tette. Nem segített, csak bambán bámult. Nem, nem, nem.
9/10
kaboca12 2017 febr. 24. - 17:22:12 9/10
(196/1535)
Kerimben is vannak emberi érzések, nem lehet egy lapon említeni az erõszaktevõkkel fõleg nem azok után, hogy kiderült, õ nem csinált vele semmit. Való igaz, hogy a drogot sem kellett volna bevenni, de a drog hatása ellenére sem tette meg a többiekkel ellentétben. A drog befolyása alatt álltak, nem igen hiszem, hogy bárki megtudta volna állítani a másik három férfit. Nem lehet összehasonlítani a jóvátételi próbálkozását az erõszakolással, de ahhoz képest, hogy nem tett semmit egész jól viseli Fatmagül buggyant családját. Õket nem volna kötelessége elviselni, mégis nyel és nyel. Nem tudom mit kellene még tennie és elviselni ahhoz képest, hogy semmit nem csinált? Vurált nagyon bántja a dolog, és ha nincs is mentség a tetteire, de õ legalább megbánta a másik két fiúval ellentétben.