5/10
napraforgó 2017 febr. 03. - 07:16:47 5/10
(135/1535)
Most visszanézem azt a pár percet és nekem bizony inkább úgy tûnt, hogy a büntetés mostantól érvényes, nem a legközelebbi hibától... Igaz, a fogalmazás nem eléggé egyértelmû... De a világon semmi értelme egy jõvõbeli hibához kötni a büntetést, amikor a mostani épp elég horribilis. Kerimtõl is eltiltották a fiúkat, még a telefonját se vehetik fel.
Csak az a kérdés, mennyire tartják majd be a szigorú szabályokat.
5/10
napraforgó 2017 febr. 03. - 06:37:31 5/10
(134/1535)
Nálunk is volt jó pár testesebb, idõsebb színésznõ, lásd Fónay Márta, Dayka Margit, vagy Csala Zsuzsa, Lorán Lenke, akik tudtak volna hasonló idõsödõ, elhanyagolt feleség- szerepet alakítani. Azért Resat Jasaran se volt egy Rómeó, és ha kb. 35 éve megnõsült, a felesége mára nyilván nem lehetett egy címlaplány, ezt ugye lehet sejteni. Nem véletlenül láttuk itt, hogy a pasi hetyegett a harminc éves titkárnõjével.
A többi feleség igaz kissé jobban nézett ki Perihánnál, de azért akárhogy is, korban a pasikhoz illõ nõk voltak. Van az úgy, hogy 55-60 éves nõk már nem tudnak, meg nem is akarnak úgy kinézni, mint a 20 évesek. Valahogy nevetséges is lenne.
Magenta99 2017 febr. 02. - 19:38:02
(133/1535)
Igen? Te jó ég! Lehet, hogy ilyen vidéki özvegyasszony, meg áskálódó cseléd szerepre kiváló, de nekem
semmiképpen nem hiteles egy kõgazdag pasi elõkelõ nejeként.
5/10
napraforgó 2017 febr. 02. - 19:33:38 5/10
(132/1535)
Gondolom, azért kellett az útlevél Kerimnek. Hogy a lányt is el akarták volna küldeni, azt nem tudom, mert azt csak Mukaddes tekintette természetesnek, hogy megy a férjével.
kisbalaton 2017 febr. 02. - 19:15:51
(131/1535)
A Szelim anyját alakító szinésznõrõl régebben azt olvastam,hogy valami óriási sztár Törökországban.
kisbalaton 2017 febr. 02. - 19:13:45
(130/1535)
A törökök olyan "házassági anyakönyvi kivonatot"kapnak,amibe mindkét fél fényképe benne van.Ahhoz kellett a fényképezkedés.
A Yasaranok,meg a dörzsölt ügyvédjük valóban azt tervezik,hogy majd külföldre küldik a fiatalokat,de Kerimet mindenképpen.Szépen megoldaná a problémájukat,nem?
5/10
napraforgó 2017 febr. 02. - 18:41:51 5/10
(129/1535)
Nem igazán tudom, hogy ez a Vural rokon, vagy csak barát, vagy az apja az üzleti partnere a Jasaranoknak. Hogy depresszióba süllyed-e, azt én még nem látom. Érdekes, hogy Kerimnek megköszöni, hogy kihúzza õket a szxrból, de a lánytól egyik sem kér bocsánatot. Ahogy elnéztem, Erdogán nyugodt lelkiismerettel alszik, tojik az egész cirkuszra, Szelim meg változatlanul hajtja a nõket és az a legfõbb gondja, hogy a hülye unokatestvére rászabadította az egyik nõjét a feleségére.
Musztafa, meg a primitív szülei nem nagyon érdekelnek, remélem nem sokáig lesznek képben. Igazán nem hiányzik egy ilyen õrült.

Amit nem értettem, az, hogy mi a bánatnak kellett esküvõi fényképeket készíttetni magukról egy ilyen "kényszerházasságnál"? Ki a fenét fog az érdekelni? Gondolom nem tervezik, hogy életük végéig együtt maradnak.
Nem igazán értettem azt sem, hogy mit akartak Kerimmel, menjen külföldre, na és mi lesz a most már feleségével? Vagy erre már nem terjedt ki a gondolkozásuk, csak odáig, hogy legyen meg az esküvõ?
Magenta99 2017 febr. 02. - 18:36:54
(128/1535)
Még nem tiltotta ki a két gazembert a Jasaran papa, csak megfenyegette õket, hogy
a következõ legkisebb hibának mi lesz a következménye.
kisbalaton 2017 febr. 02. - 18:19:10
(127/1535)
Nekem Vuralról az a véleményem,hogy - a köszönömjével - egy gyenge,depresszióba süllyedõ ember elsõ kísérlete valamiféle megbocsáttatás felé.Igazán szépen alakítja a színész,ahogyan lassan tönkreteszi a saját lelkiismerete.
Aki még rendkívül jól játszik,az a Rahmit alakító színész,de szinkronnal nem igazán jól jön ki ez a fantasztikus figura.
Abban igazad van,hogy a ház felgyújtása marhaság volt.Mint tett ! Nekem akkor is egy szép,szomorú jelenet volt,ahogyan elsõ felindulásában Musztafa felégette a múltját.(Mennyi,de mennyi marhaságot követ el az ember haragjában!)Néha az az érzésem,hogy Musztafa nem lenne ilyen engesztelhetetlen,ha nem duruzsolnának a fülébe a szülei meg a népek.
5/10
napraforgó 2017 febr. 02. - 18:16:51 5/10
(126/1535)
Ma végre történt valami, talán tényleg beindul a történet. Perihánnak talán még van lelkiismerete, csalódott a fiában. A lány õt se nagyon érdekli, de nem hitte volna, hogy a fia egy gazember lett. Jasaran papa kitiltotta a két gazembert otthonról, meg a cégtõl is, de gondolom azért így sem fognak éhen veszni. Majd meglátjuk, meddig tart a tilalom.
Musztafa ritka ellenszenves ember, életveszélyes, ahogy tombol.
Azért kíváncsi vagyok, mi változik majd meg, ha az újság lehozza a cikket az erõszakról. Legalább megrendül a bizalom a Jasaran cégben és a nagyképû Szelimnek is morcos lesz a neje.
Magenta99 2017 febr. 02. - 17:30:28
(125/1535)
Szelim anyja (a gonoszabbik Yasarat neje) egyáltalán nem illik a képbe.
Egyáltalán nem néz ki elõkelõ, gazdag nõnek, öreg, kövér, csúnya, slampos, inkább olyan,
mint más sorikban a házvezetõnõ vagy a cseléd.
Érsekvári 2017 febr. 02. - 16:25:15
(124/1535)
Lányok én csak gratulálni tudok nektek , hogy ezt bírjátok cérnával ! :D :D :) :)
5/10
napraforgó 2017 febr. 02. - 15:02:38 5/10
(123/1535)
Lujza Major | Válasz | Elõzmény (napraforgó)
ma 14:40 | 139/140
Ha megengeded,megpróbálok válaszolni arra a kérdésedre,hogy mi volt eddig olyan szép ebben a sorozatban.Elõször is szép (gyönyörû!) a táj,az izmiri öböl,a domboldalak,a keskeny utcácskák,a tenger kékje.Aztán szépek a szereplõk,lányok-fiúk,stb.Aztán szép,ahogyan Kerimet - láthatóan- belülrõl rágja az önvád.Aztán szép a nénikéje hozzáállása mindenhez és mindenkihez.Szép volt,ahogyan Vural megköszönte Kerimnek,hogy feleségül veszi a lányt.Szép volt,ahogyan Kerim dolgozott a kovácsmûhelyben.Szépek a kékre festett ajtók-ablakok,szépek gazdagék házai,medencéi,kertjei.Szép és megindító volt az a jelenet,amikor Musztafa felgyujtotta a házat.Meg még egy csomó minden.Hogy a történet nem szép? Hát egy lány megerõszakolása - mint korábban beszéltük - nem szép.De legtöbben úgyis azért nézik,mert reménykednek,hogy elégtételt fog kapni a végére.

No látod, ezek közül tényleg szép a táj, meg a tengeröböl, meg az utcácskák. De a táj, meg a tenger és az utcák máshol is szépek. És a színészek is. Csak nézem pl. a Szultánát, hogy abban mennyi válogatottan gyönyörû nõ van! De ezektõl még nem lesz jó egy sorozat. Szépek a gazdagék csoda-villái? Bizony szépek, de ezeket lakberendezési újságokban is lehet látni. Meryem és Vural magatartása? A nénikéjé még csak-csak. Õ tényleg segíteni akar. De Vural? Ha Vural bánná, amit tett, önként jelentkezne és nem a másiknak köszöngetné, hogy helyette bûnhõdik. Musztafa meg kifejezetten idegesítõ. Õ csak és kifejezetten saját magát sajnálja, csöppnyi szánalom sincs benne az állítólagos szívszerelme, a menyasszonya iránt. Gusztustalan, hogy tisztátalannak, szajhának tekinti. A ház fegyújtása meg nem költõi, hanem egy nagy marhaság. Engem ez nem indított meg, hanem inkább felidegesített. Jobb lett neki a rombolástól?
Az együgyû Rahmi, aki õszintén sajnálja a húgát, a maga módján próbál neki segíteni. A többiek egy kalap kakit sem érnek.
5/10
napraforgó 2017 febr. 02. - 14:48:22 5/10
(122/1535)
Kérded, melyik sorozat tetszett nekem. Nos Pl. A tövismadarak. Épp most ismétlik az RTL Klubon. Szerettem a Monk, a flúgos nyomozó c. sorozatot is. Aztán ott van a Csengetett M'Lord?, vagy a Downton Abbey. A törökök közül vitathatatlanul a Megtört szívek. Szintén mostanában ismétlik, igaz éjszaka az Öltések közt az idõ-t, vagy ott a Fehér királyné. Szóval van sok. Érzelmekkel, párbeszédekkel, meg leginkább cselekménnyel! Nincsenek hosszú-hosszú üresjáratok.
kisbalaton 2017 febr. 02. - 14:40:21
(121/1535)
Ha megengeded,megpróbálok válaszolni arra a kérdésedre,hogy mi volt eddig olyan szép ebben a sorozatban.Elõször is szép (gyönyörû!) a táj,az izmiri öböl,a domboldalak,a keskeny utcácskák,a tenger kékje.Aztán szépek a szereplõk,lányok-fiúk,stb.Aztán szép,ahogyan Kerimet - láthatóan- belülrõl rágja az önvád.Aztán szép a nénikéje hozzáállása mindenhez és mindenkihez.Szép volt,ahogyan Vural megköszönte Kerimnek,hogy feleségül veszi a lányt.Szép volt,ahogyan Kerim dolgozott a kovácsmûhelyben.Szépek a kékre festett ajtók-ablakok,szépek gazdagék házai,medencéi,kertjei.Szép és megindító volt az a jelenet,amikor Musztafa felgyujtotta a házat.Meg még egy csomó minden.Hogy a történet nem szép? Hát egy lány megerõszakolása - mint korábban beszéltük - nem szép.De legtöbben úgyis azért nézik,mert reménykednek,hogy elégtételt fog kapni a végére.
5/10
napraforgó 2017 febr. 02. - 14:12:38 5/10
(120/1535)
Nem, ezt a sorozatot nem a konyhából nézem, hanem ülve, a TV elõtt. És igen voltak érzelmes pillanatok, szomorúak, meg felháborítóak. Az arányok nem tetszenek. Nagyon lefaragták a megerõszakolós részt (na, nem mintha azt nagyon élvezném), jószerével azt se nagyon lehetett látni, mi történt, azt meg, hogy hogyan és miért, végképp nem. Ehhez képest a premier plános sírdogálások nekem nagyon soknak tûntek. Sok volt Mukaddesbõl is és Münírbõl is. Ehhez képest nagyon kevés volt Szelim, Erdogán és Vurál jelenete, nem is beszélve a szüleikrõl, akik jószerével csak az eltussolásról beszéltek és nem arról, mit is tettek a drága gyermekeik, hogy jutottak ide és hogyan is kéne egyrészt jóvátenni a bûnüket, másrészt megbüntetni a bûnösöket. De nem, csak a szerecsenmosdatás ment. Fizetni is fizettek mindenkinek, az orvosnak, a sógornõnek, a hülyének, aki hajlandó elvinni a balhét a többiek helyett is, csak a szegény, szerencsétlen lányt nem kárpótolták semmivel.
Na, szóval nem tetszettek az arányok.
És akkor még a hülye Musztafáról, meg a még hülyébb szüleirõl nem is szóltam. Az egész szomszédság Mukaddes teraszán teázgat és osztja az észt, a fél falu meg a rendõrség elõtt, és az utcákon bámészkodik és kíváncsiskodik. Persze nem segítõ szándékkal. Mindenki a meggyalázott lányt bámulja és köszörüli rajta a nyelvét. Na mi volt ebben olyan szép?

És most hagyjuk, hogy jujj, de szép lesz 50 rész múlva....
10/10
kikelet54 2017 febr. 02. - 13:05:18 10/10
(119/1535)
Nem tudom, hogy ezt a sorozatot is a konyhából hallgatod, vagy leülsz a tv elé és látod is. Mert igenis voltak érzelmes pillanatok, még ha nem is örömteljes. A szomorú pillanat is érzelem.
Ezekre a részekre meg szükség van, hogy honnan hová jut el a sorozat. Az esküvõ után pedig jön egy fordulat, ami után sokkal több érzelmet lehet látni, ezek teszik széppé, izgalmasabbá a sorozatot.

Nem gondolom, hogy 8 rész után így le kéne írni egy sorozatot, mert még sok minden történhet, ami megváltoztathatja a véleményedet. De igazuk van az elõttem szólóknak, senki nem kötelez rá, hogy nézd, és nem kötelezõ azokra sem hallgatni, akik már látták, és tudják, hogy nagyon jó sorozat.

Esetleg leírnál egy olyan sorozatot, amit végig néztél, igazán tetszett, amire azt mondtad, hogy ez igen, ez ütõs?!
5/10
napraforgó 2017 febr. 02. - 11:55:50 5/10
(118/1535)
Így van, ti ott nézitek, ahol nézitek, én meg itt a TV2-n. Lement már 8 rész, darabja kb. 40 perc, az összesen 320 perc. Ez talán még két török bõlümöt sem tesz ki. Lehet, hogy ti 18, 28, 128 résszel elõrébb vagytok, és nahát, már tényleg kezd jó lenni a sorozat. Szuper! Örülök neki. De minek lelkendezni 8 unalmas résznél, amikor még nem történt semmi a megerõszakoláson kívül? Se az ún. érzelmes pillantások, érintések, se a párbeszédek. Mert azokból még egyetlen képkocka, egy hang nem volt. Lehet mondani, hogy ebbõl az alapszituációból egy szép, romantikus filmet kerekítettek. Oké, ezt elfogadom. De hogy MOST csodás lenne, meg gyönyörû, azt nem. Mert NEM AZ. Most még NEM.
Érsekvári 2017 febr. 02. - 10:13:23
(117/1535)
Különben napraforgó is ezerrel nézi és csak azért is , hogy lehúzza . Nem kötelezõ semmi , de a kákán is csomót keresni nem túl szórakoztató lehet .
Azzal együtt ha szórakoztat ez mégis valakit azt ír le amit akar :P
Érsekvári 2017 febr. 02. - 10:06:42
(116/1535)
Szerintem kár agitálnod , mert ahogy mondják kár a gõzért ! Te meg én ott néztük , nézzük ahol értelmet nyert , nyer a sorozat !
További jó sorozatokat Neked jönnek újabb és nagyon jók ! Ott a helyünk !!!!! :D