Téma: Fehér pokol

Roberto DiCapribogyó 2014 aug. 05. - 01:34:15 Előzmény bogotizsolt
(209/249)
Nem nagyon szeretek lehúzni dolgokat, de most egyetértek. Arra számítottam, hogy egy pörgõs, izgalmas, könnyed thrillert kapok, de nem azt kaptam. (Ami önmagában nem lenne baj, mert pl. a Fekete víz Jennifer Connelly-vel sem horror, mint aminek reklámozzák, hanem egy családi dráma, némi feszültség öntettel, annak viszont jó, tetszik is.)

Ez a film meglepõ módon valami thriller-melodráma hibrid szerûség... néha kifejezetten nyomasztó, depresszív hangulata van, komor befejezéssel. (Semmi pozitív üzenet vagy valami reménykeltõ végkicsengés nincs a filmben.) El nem tudom képzelni, hogy az ilyen filmek kinek tetszenek és miért..

A karakterek nekem ellenszenvesek voltak Liam N-ét leszámítva, nem igazán tudtam szorítani értük, igazi sutyó paraszt figurák.. :). A farkasok is idegesítõek voltak, fõleg hogy el-el tünedeznek a film bizonyos részein, aztán egyszer csak a semmibõl bukkanak elõ, de persze akkor rögtön 100km/h-val robognak a mély hóban a szereplõk felé.. Ja és a rendszeresen visszatérõ szélvihar is idegesítõ volt, még szerencse, hogy a drámaibb részeknél illedelmesen fél-fél perce elcsendesült :).

Nekem csalódás ez a film, L.N. és a táj jó volt-szép volt, de ez a depresszív melodráma vonal és az irritáló figurák tönkrevágták a filmet. A végének meg se füle se farka.
10/10
steanfow 2014 júl. 08. - 22:18:49 10/10 Előzmény bogotizsolt
(208/249)
Kérlek, ha szubjektíven beszélsz, akkor azt ne így hangoztasd. Ez egy zseniális film, ha nem értesz a karatker drámákhoz akkor ne kritizáld. Köszi!
6/10
King Diamond 2014 márc. 27. - 20:42:58 6/10
(207/249)
Jó ideje terveztem már megnézni ezt a filmet. Szeretem az olyan témájú filmeket, melyek havas tájakon játszódnak, valahogy a hangulatuk meg szokott fogni. Jelen esetben ez sajnos annyira nem történt meg. Hosszú film volt, itt-ott már untam, el is bóbiskoltam a fotelban. A szereplõk közül Liam Neeson karakterén kívül gyakorlatilag mindenki közömbös volt számomra, egyikükért sem fájt a szívem, hogy szétmarcangolták/szétmarcangolják-e a farkasok. A tájak szépek voltak, a farkasok elmentek, sok mindent nem lehetett belõlük látni. Meg a velük való harcokból sem nagyon. Viszont a vége (utolsó 5-8 perc) és a stáblista utáni jelenet miatt kap +1 pontot, mert az jó volt. Így, jobb, mint egy közepes film.
6/10
6/10
bogotizsolt 2013 dec. 08. - 16:24:15 6/10
(206/249)
Ez egy nagyon gyenge film , egy jó színésszel , aki miatt egyáltalán nekiültem . Se izgalom, se logika, se mondanivaló, semmi.
sisteryes 2013 nov. 03. - 22:26:21 Előzmény nuiii
(205/249)
OFF
Teljesen egyetértek veled.Egy aprósággal egészítenémcsak ki.Dolby surround-on talán még idegesítõbb. Az ember távirányítóval a kezében kapkod,hogy föl-le vegyet a hangot.
8/10
m3246 2013 okt. 27. - 20:46:08 8/10
(204/249)
Ennek a filmnek megvan a bája. Nem bonyolult történet, de itt nem is hiányzik. Azon kevés filmek egyike, amelyik percrõl-percre egyre jobb lesz, egészen a végig. A táj gyönyörû, a hideg csodás a farkasok is nagyon jók. Egyszerû de hatásos az egyre fogyó túlélõgárda bemutatása, valahogy sikerül nagyon hitelesnek lennie még a halál béna történeteknek is. Ahogy az emberek elvesztik a hitüket és úgy is maradnak, ahogy hiába várják a csodát mert az nem jön és ahogy nincs happy-end a filmen, hát az telitalálat. Igazán ritka az ilyen film. 8/10
tortura 2013 aug. 26. - 14:08:45 Előzmény SouthBronx
(203/249)
Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmünket! Én bizony már a stáblistát sem néztem végig. Hiba volt. Azért meg külön respect, hogy spoiler-mentesen jelezted a dolgot, így nem lõtted le a poént. (bár szerintem még így sem volt teljesen egyértelmû, de ennél többet én sem akarok írni azok miatt, akik még nem látták)
6/10
kofak 2013 aug. 11. - 02:31:05 6/10
(202/249)
Túl nagy volt a "hájp" körülötte. Nem rossz film, de számomra eléggé egyszer nézõs, de még az az idõ is lassan telik. Engem a karakterek egyáltalán nem fognak meg, szinte nem is érdekel mi történik velük. A vége viszont szép.
6/10
kyra28 2013 aug. 10. - 23:53:24 6/10 Előzmény Bob19
(201/249)
Végülis ja jó volt, bár kalandfilmnek egyáltalán nem mondanám, inkább a thriller kategória...Viszont aki nem akar egy DEPRESSZIÓS filmet látni annak nagyon nem ajánlom mert én pl tökre depis lettem tõle így estére...Meg az is nagyon zavar hogy nincs normális vége, bár nálam a normális happyendet jelent...
10/10
Bob19 2013 aug. 02. - 21:56:37 10/10
(200/249)
***SPOILER***
Én úgy gondolom ha meghal a "Boss", akkor a többi békén hagyja Neeson bácsit mivel legyõzte a Bosst és most õt tekintik az erõsebbnek, õ az új Boss. Ha a valóságban nem is így van, nem érdekel.xD
A filmben amúgy volt egy "lázadás" a farkasok között is amit az Alfa levert. Még az is lehet, hogy pont azon vitatkoztak, hogy Neeson bácsit és társait megkóstolják-e vagy ne. Lehet, hogy csak az Alfa volt ilyen aggresszív, a többi békésen hagyta volna õket átkelni a területükön.:D
Egyébként a farkasok nem flamózták meg egyik embert sem, csak megölték õket (max. talán azt aki leesett a fáról, bosszúból, de ez nem derült ki), szóval lehet Neesonból sem lett volna vasárnapi ebéd.
***SPOILER VÉGE***
10/10
Bob19 2013 júl. 29. - 12:50:36 10/10
(199/249)
***SPOILER***

Egyébként nem tudom miért vagytok benne olyan biztosak, hogy Neeson meghal a végén. Én valószínûbbnek tartom, hogy egybõl beledöfte a farkasba a kést és túlélte a támadást, elvégre a stáblista után láthatjuk, hogy a farkason pihen meg a fõszereplõ, ami nem lenne valószínû egy nyakharapás vagy egy ütõér elharapása esetén.
Szóval számomra egyértelmû, hogy Neeson túlélte majd bekötözte sebeit és tovább ment, mivel a többi farkas már nem fenyegette, mivel az alfa-hím halálával békén hagyták. Ha meg ott volt a béta-hím is akkor láttuk volna azt is hogy Neeson-ból jóízûen falatoznak.:D Az meg, hogy megfagy-e vagy sem, az már egy másik történet, nem ide tartozik:D

***SPOILER VÉGE***
10/10
Bob19 2013 júl. 29. - 11:42:56 10/10
(198/249)
Jó volt! Abszolút nézhetõ. Akinek nem tetszik az nézzen Transformerst, vagy csináljon jobbat!
Nem teljesen valóságos? Kit érdekel, más film sem az mégis jó. Nálam a filmben lévõ emberi hülyeségek (amik elég gyakoriak a valóságban is) csak 2 pontot vesznek el a film értékébõl a 10-es skálán. Sajnálom, hogy másnak ez nézhetetlen, de hát nem mindenki tudja, hogy kell filmet nézni... ez van.
Félreértés ne essék, tisztában vagyok vele, hogy nem éppen a valóságot tükrözi a film, de mivel ez egy novella alapján készült, ezért semmi kivetni való nincs benne. Érdekes, hogy ha ez egy képregény feldolgozásánál történik ott nem panaszkodtok, pedig ott aztán van hülyeség dögivel. Vagy ti hogy csináltátok volna meg a novella alapján ha egyszer arról szól, hogy a farkasok emberekre támadnak? Gondolom kihagytátok volna belõle õket teljesen és akkor nem szólt volna semmirõl a film. A mai gyerekeknek már úgyis ez számít jó filmnek...

Adok rá egy 10-est, "hogy ésszerûsítsem az átlagot", egyébként 8/10.
filoszemitabéla 2013 júl. 28. - 11:00:11
(197/249)
A film készítõinek fogalmuk sincs az etológiáról. A farkasok nem vadásznak emberekre.
2/10
sheepworld 2013 júl. 20. - 21:15:58 2/10
(196/249)
Ez a film nézhetetlen. Kár volt leforgatni.
lenccs 2013 júl. 12. - 18:03:06 Előzmény DianaFromAgency
(195/249)
A legteljesebb mértékben egyetértek minden szavaddal!
2/10
DianaFromAgency 2013 ápr. 30. - 15:50:33 2/10
(194/249)
spoiler!!

A filmnek lehet, hogy van mondanivalója, de a cselekmény mérhetetlenül szánalmas és gagyi. Teljesen életszerûtlen események sorozatából áll a film, a farkasok viselkedésérõl nem is beszélve. A szereplõk nagyrészt hülyeségeket csinálnak, a túlélést a valóságban kevés cselekedetük szolgálná. A második farkasok által megölt fószer után teljesen kiszámítható volt, hogy egyesével el fognak fogyni, kivétel a farkasvadász, aki ilyen vagy olyan tanulság mellett fog vagy gyõzni vagy tanulságos halált halni. A film unalmas volt és kiszámíthatósága valamint bugyutasága miatt nem kicsit vártam a végét. C kategóriás film, a 7.7 pont hatalmas túlzás. Igazából egyszer sem nézhetõ, ezért pontozni sem érdemes. Nyomok rá egy 2-est, hogy ésszerûsítsem az átlagot.
nuiii 2013 ápr. 26. - 23:06:49
(193/249)
OFF

Tisztelt HBO!

Nem kicsit zavaró, amikor egy filmben minden baromi hangos és üvölt, kivéve a szövegelést/párbeszédeket, amikbõl viszont szart se hallani. Elhiszem, hogy ez tök fasza élmény az elõfizetõk azon kis százalékának, akiknek van dolby surround hangrendszere otthon, de higgyék el baromi idegesítõ minden más normál hangrendszerû tv-n. + Eredeti nyelven még rosszabb a helyzet.

ON

A film amúgy elég fasza.
Warzone Blog 2013 ápr. 17. - 21:05:27
(192/249)
8/10
Zoli9898 2013 márc. 09. - 21:24:57 8/10
(191/249)
(enyhe) SPOILER!
Nem részletezném túl hosszan( ahogy máskor szoktam). Kiváló film, kiváló megvalósítás, nekem hívõnek még erõsebb a mondanivalója (szerintem: A nézõ egyenlõ Liam Neeson figurája. Mitõlünk függ, hogy tovább megyünk-e vagy elbukunk, a hitünk és az erõnk tõlünk függ, ha képesek vagyunk hinni, akkor Isten megadja az erõt, de nem a mi általunk szabott feltételekre. Ezt igazolja a STÁBLISTA UTÁNI JELENET sejtelmessége csak az egyik fél sorsára kapunk választ, a másiké (és a sajátunk) TÕLÜNK FÜGG!)
Kiválló, senkit se rémítsen meg a negatív kritia. De inkább DRÁMÁRA készüljön akcióval és nem fordítva. Újabb remekmû: 8/10. Köszönöm.
slanky19 2013 márc. 09. - 20:50:29
(190/249)
Elég hosszú lett, de aki akarja, az elolvassa, az elolvassa, aki nem az nem. 
A színészi alakítás tökéletes. Fõleg Liam Neeson alkot benne maradandót, igaz miatta is néztem meg a filmet.
De...
***SPOILER PÓTOLVA***
Maga a film szerkezete, története hatalmas szemétdomb... A szereplõk cselekedetei szánalmasan butaságok. Amikor a "farkas vadász" megszólal, hogy a fák között biztonságosabb és hogy a könnyen elbarikádozható repülõroncs kevesebb védelmet nyújt (és mellesleg az acéllemezek a forgatókönyv író/k szerint teljesen felhasználhatatlanok.) Az is érdekes volt, hogy egyszerûen senki sem gondolt arra, hogy a repülõgép rádióját megkeressék... A másik ugye, hogy a hasonló filmmel (Életben maradtak) ellentétben ennek a repülõgépnek teljesem kiszámítható volt az útvonala és nem elhanyagolható, hogy ez nem 1972-ben játszódik, mióta azért a repülõgépek jeladói igencsak fejlõdtek. Amikor a kés+bot alkotta lándzsa nem jut eszébe, de a robbanó szigonyt hatalmas ötletnek tartja az egyszerûen nevetséges. Amikor átmásznak a szakadék felett és erre a farkasok azonnal ott teremnek, ezen már csak röhögtem kínomban. Nem is lennének ezek nagy bakik, ha az egyikük történetesen nem egy "farkas vadász" lenne, aki az elején még farkas-ismereti órát is tart... Aki csak egy kicsit is jártasabb a természetben való túléléshez, azok szerintem egy véleményen vannak velem. Mielõtt bári is megszólalna nem egy Bear Gryllsen felnevelkedett Dv palánta vagyok, de ezeket egyszerûen egy logikusan gondolkodó ember nem követi el.
Az már csak hab a tortán volt, amikor LN a 30 centis hóban lefutotta a farkasokat, illetve amikor a haverja beleesik a vízbe felszívódnak...
***SPOILER VÉGE***
Ezek a dolgok miatt vártam a film végét... Maga a mondandója elég mélyre ható és elgondolkodtatásra késztetõ. Az idézetet is jónak tartom. Csak ez a gagyi köntös nem kellett volna hozzá.
3/10

Ui.: Az egyik elõttem szólónak igaza volt. A farkasok ösztönösen rettegnek a tûztõl, ahogy minden állat. Illetve elég messze voltak az odútól, ahhoz, hogy annak védelme érdekében megtámadják az, amúgy számukra ismeretlen, ezért bennük félelmet keltõ embereket.