Téma: Fehér pokol

9/10
Alexejevic 2012 aug. 04. - 01:02:50 9/10
(129/249)
Elõször is azzal kezdeném, hogy nagyon vártam ezt a filmet a trailerek alapján. Egy nagyon zúzós, nagyon durva filmet vártam mutáns farkasokkal, ahol végig harc lesz az emberek életéért. Azonban teljesen mást kaptam, kicsit meg is lepõdtem, de pozitívan...Már sokan leírtátok, hogy Neeson neve garancia a sikerre. Hát ezt ebben a filmben is bizonyította. Valamint a köré épülõ szereplõk is szerintem jól fel voltak építve. Mindenkinek meg volt a maga egyénisége, stílusa, problémája, ha ezt mindenki esetében nem is sikerült teljesen bemutatni. Az alaptörténet tetszik, hogy van egy életre abszolút nem vágyó ember, akinek nem tudjuk a valós problémáját, csak azt, hogy óriási fájdalom gyötri, nem hisz semmiben és nem érdekli semmi. És ennek az embernek amolyan jellemfejlõdését követjük végig.
***SPOILER***
A filmnek ad egy alaphangulatot az, hogy Ottway öngyilkos akar lenni. Az elsõ 10 perc után le is fagytam. A repülõ lezuhanása után elõtt és után szépen bemutatkoztak a karakterek (a falkavezér Ottway, a volt sittes nagyfiú, a szószátyár, stb). És a film 30. percétõl nekem egy teljesen vérfagyasztó folytatás következett. Nagyon jó volt a kamerabeállítás, a táj, minden...Nekem a farkasok is bejöttek. Itt nem ragadnék le azon, hogy félnek-e a tûztõl vagy sem. Szerintem a rendezõk is tudták, hogy nem hiteles a történetük, ezért adtak egy kamumagyarázatot. Nincs komoly biológiai ismeretem, de én ezt elnézem nekik. Szóval a farkasok megjelenése után minden egy percben ott volt a lehetõség arra, hogy valahonnan elõjönnek. És ez adott egy olyan alaphangulatot a filmnek, amitõl az ember háta borsódzik. Nagyon komoly csata nem zajlott le az emberek és a farkasok között, de egy folyamatos lelki terror volt mindenkiben, ami kivetült rám is. Nem láttuk csak a lehelletüket, a szemüket. Ez nekem nagyon bejött. És amikor a végén az a 3 másodperc, hogy a fõhõs és a farkas is fekszik...Tökéletes jellemfejlõdést ábrázol, hogy a halott szerelme ellenére sem adja fel és mindent megtesz az életéért az az ember, aki a film elején még végezni akart magával.
***SPOILER VÉGE***
Szóval ez a film nem egy tömény akciófilm, hanem egy erõs mix (katasztrófa, dráma, akció, thriller). Lehet kicsit merész az összehasonlítás, de némely résznél erõsen hajazott pl. az Ideglelésre. A film helyszíne fantasztikus, a story tetszik, a színészi alakítás bejön. Voltak benne poénok, érzelmes részek, "nagy monológok", elgondolkodtató részek. Akármennyire vegyes is a film, nekem tetszett.
10 pontot adnék, de néhol valóban eltért a valóságtól és kicsit több farkast akartam volna:)
Összességében 10/9. Nagyon jó film.
8/10
idõjós1010 2012 aug. 02. - 02:07:16 8/10
(128/249)
A film jó, de nem tudom eldönteni hogy tetszett e vagy sem a vége.
Amúgy az egészét tekintve talán valóban vontatott picit, de sokkal többet egy ilyen sztoriból nem lehetett volna kihozni.
10/10
papno 2012 aug. 01. - 08:20:31 10/10
(127/249)
Sok a negatív kritika.
Én egy filmet sosem az effektek vagy egyéb külsõ tényezõk tükrében nézek meg. Ellenben a közhelyek el tudják rontani az egész élményt (pl. Avatar - szánalmasnak ítélem az egész történetet, hiába gyönyörû a képi megvalósítás).
Szerintem ami egyedül fontos egy filmben, az a hatása. Ami ki tud váltani valamilyen erõs érzelmet (lehet ez félelem, megrázkódtatás, vagy pillanatnyi lelki megnyomorodás, harag is), az a jó film. Ettõl a filmtõl bizsergés fogott el valamiért, talán azért is, mert Alaszka a gyengém, de Liam Neeson játéka is megbabonázza az embert.
A film vége pedig... szerintem elég jól kikerülte a megszokott happy end-et, és számomra ebben a történetben az emberek (köztük a fõhõs) halála volt a "legjobb", ami történhetett, tudat alatt ezt kívántam, ezt is kaptam. Én így vagyok elégedett.
Lényeg a lényeg, mûfarkas, meg mûvér, ennél a filmnél aligha ezt kell a mérlegbe dobni. (Egyébként ha 3x ekkora, arany színû farkasok lettek volna, talán többeknek leesik, hogy inkább szimbolikusak, mint természetfilmbe szánt állatok).
Aki szeretne hasonlóan "lassú", ám nyomasztó és mélyreható filmet látni, annak ajánlom a Jagdhunde (Vadászkutyák) c. német filmet.
6/10
ptrcsaszi 2012 aug. 01. - 00:04:28 6/10
(126/249)
Nekem az verte ki a biztosítékot mikor a bot végére szigszallagoztak vadászpuska töltényeket.
Ekkora marhaságot rég láttam.
5/10
skillet 2012 júl. 31. - 17:20:10 5/10 Előzmény Rahar
(125/249)
Szerintem szinte tökéletesen egyet kell értenem. Nekem is az jutott eszembe rögtön, hogy lehet odú vagy vadászterület, egyetlen farkas (de más állat se) se fog a tûz közelébe menni. Innen kezdve számomra hiteltelen volt. Maga az ötlet tényleg jónak tûnt. Az alakítások is jónak mondhatók. Ahogy az általad is említett képi megvalósítás is. De ettõl még a film nem lesz jó. Igazi madarelló bohóckodás. Igazából szerintem csak azt írtam le, amit te is. Örülök, hogy nem csak nekem ez a véleményem. És túl sokat se kellett keresgélnem, hogy lássak egy ilyen hozzászólást. Szóval 5 pont részemrõl. Annyi elég.
9/10
GhosT777 2012 júl. 29. - 10:51:53 9/10
(124/249)
Láttam már és látni is fogunk ennél jobb filmet. Szerintem senki nem állította hogy ez a legjobb. Ha mások véleménye nem egyezik a tiéddel azzal nincs semmi gond, (valószínû te egy zseni vagy), de kívángatni nem kell senkinek aki nem a te véleményeden van. Úgyhogy passzolnám, de ha már kívántál nekem is mivel nekem tetszett akkor én is kívánom neked hogy csak a saját filmeddel legyél elégedett.
6/10
Rahar 2012 júl. 28. - 19:25:32 6/10
(123/249)
Felemás érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Egyrészt hitelesek a színészek, szép a képi megvalósítás, kiválóak a kameraállások, jók a vágások. A karakterek egy része egysíkú. Az alaptörténet érdekes, egybõl felkeltette az érdeklõdésemet. A cselekményvezetés viszont számomra kevésbé tetszõ. Vannak benne egyes emberek érzelmeit bemutató részek, melyek egy részét én egyáltalán nem éreztem át. Ami nem tetszik
***SPOILER***
A fõszereplõ ahhoz képest, hogy szakértõ, néhányszor nem állt a helyzet magaslatán. A farkasok irreálisan nagyok. Láttam farkasokról több természetfilmet is, tudtommal egyetlen egy farkas példány nem fog megtámadni egy csoport embert, akik közvetlenül a tûz mellett ülnek. A vége felé a fõszereplõ beleesik a folyóba, utána azonnal le kellett volna azonnal vetkõzni és megszárítkozni.
***SPOILER VÉGE***
4/10
visormail 2012 júl. 27. - 22:15:47 4/10
(122/249)
Gratulálok a portnak az újabb idióta besorolásához, 12es persze, végig káromkodnak és fröcsög a vér.
Akciófilm persze, egy horrorisztikus mesefilm, egyáltalán nem életszerûek a jelenetek.
G-x 2012 júl. 27. - 20:34:17
(121/249)
###SPOILER### Neesonnak gyõznie kell. Õ nem veszíthet. :D Másképpen. Ez egy katasztrófa film, de a legtöbb végén azért marad valaki. Sajnos ez a film nem nyújtott alternatívát, pedig elhittem a végéig. De képileg meg alakításilag oké. 7/10
9/10
GhosT777 2012 júl. 26. - 23:49:29 9/10
(120/249)
A filmet ajánlom mindenkinek! Észre sem vettem hogy telik az idõ a film közben reggelig néztem volna. Ritka az olyan film amikor nem várod hogy vége legyen és reméled hogy sokáig tart és húzzák még. Ezért is néztem végig a stáblistát is.:)

A The Grey: Kemény és jó szövegekkel sok igazsággal, éles véleményekkel, feszültséggel, izgalommal, bátorsággal, de félelemmel, hittel és reménnyel, gyakrabban reménytelenséggel teletûzdelt sztori.

Liam Neeson a leghitelesebb szinészek egyike...az utóbbi idõben egyre jobb filmekkel.

Kár hogy Oscarra is csak jelölték pedig a Schindler listája alakításhoz minimum érdemelt volna annó!

http://hu.wikipedia.org/wiki/Liam_Neeson
tonyk 2012 júl. 25. - 22:25:24 Előzmény sdt
(119/249)
Mondjuk baromi jó lett volna, ha nem meséled el a végét... Idióta...
craybike 2012 júl. 18. - 11:55:16
(118/249)
Nekem igazán nagyon nagyon tetszett a film...
Rég láttam ilyen mély tartalmú filmet mint ez volt..
A harc a természet ellen,valami fenomenálisan kivitelezték..
A szereplõk jól megoldották a feladatukat..
A befejezés is jó volt..
Nálam 10/10.:)
10/10
Findzs 2012 júl. 13. - 15:41:47 10/10
(117/249)
rég láttam ennyire jó fimet
hollywoodi salangtól mentes igazán jól összerakott film mély tartalommal (persze ehhez meg kell "érni")

ha tudjuk, hogy Liam Neeson valóban elvesztette a feleségét és a mai napig nem heverte ki akkor még mélyebb tartalmat kap a film http://www.life.hu/legykepben/napifriss/20110216-eloszor-beszelt-felesege-halalarol-liam-neeson.html#

spoiler:

egyébként nem biztos, hogy meghalt a végén mert aki vette a fáradtságot és végig várta a stáblistát akkor láthatott egy 2 másodperces jelenetet ahol a farkas fekszik és haldoklik, és talán Liam Neeson feje is látszik a farkas mellett
8/10
bonca96 2012 júl. 01. - 21:37:07 8/10
(116/249)
Nekem nagyon tetszett ez a film és a befejezéssel se volt gond szerintem! 10/8
sdt 2012 jún. 26. - 20:16:13
(115/249)
Köszi a pótlást
sdt 2012 jún. 26. - 10:59:34
(114/249)
***SPOILER PÓTOLVA***

A film jó volt, de jobban örültem volna, ha Liam megmenekül. Így átment horrorba és nagyon igazságtalan. Amerikai filmben legalább egy túlélõ legyen.
mushi 2012 jún. 08. - 18:01:34
(113/249)
nem tudom, tetszett-e, vagy sem. nagyon vártam, hogy megnézhessem, mert a trailer iszonyat izgalmasnak ígértette a filmet, de persze két percben meg lehet oldani mindent izgalmasan. sokszor éreztem, hogy csak "van" az egész. nem tudom elmondani spoilerezés nélkül, azt meg most nem akarok. szóval nem tudom... lehet, meg kéne nézni majd még egyszer
6/10
Goodfella 2012 jún. 07. - 10:39:49 6/10
(112/249)
Negatívum: sokszor logikátlan, sokszor unalmas, sokszor erõltetetten megható akar lenni a film, a farkasok a 80 - as évek technikáját idézik.
Pozitív: Liam Neeson, a zene, a fényképezés. 6/10.
4/10
ultio 2012 máj. 22. - 13:42:29 4/10
(111/249)
nahát tényleg gyenge film
és milyen gagyik a farkasok
3
5/10
beo71 2012 máj. 15. - 19:32:53 5/10
(110/249)
Nagy csalódás!
Érdemes elolvasni a kritikákat, talán utána beleláthat a nézõ olyan szuper dolgokat, mint csodás jellemfejlõdés,szenzációs színészi játék,izgalmas,feszült kalandok stb.
Ehhez képest:számomra egy bántóan rossz, bugyuta film jött le, ami csak Liam Neeson és az operatõri munka miatt érdemes egyáltalán végig nézésre.5/10.
Az volt a benyomásom, hogy Neesonra elment az összes pénz és egy B film gagyi farkasai mellett, majd legalább poénkodnak kicsit vagy ijesztõ lesz.Az egy dolog, hogy a megbol(d)o(g)ndult kritikus berosál a farkasszemektõl a sötétben,ami olyan gagyi,hogy az ember felnevet.Szinte látni a sínpárokat,amin az Ed Wood szintû mûfarkasokat tologatják, a hanghatások hisztérikusak, a szörnyek egyszerre üvöltenek, majd hirtelen gombnyomásra elkussolnak, még véletlenül sem halkulnak folyamatosan.A fõfarkas úgy nyáladzik,mint egy Alien, talán még savat is köp.Ebbe a kis fáradmányba tanult embereink olyan mély gondolatiságot belelátnak, hogy én szégyellem magam,amiért végig röhögöm az isteni gondviselés által küldött 200 kilós 200 IQ-s szürkék és a fekete-fehérek nagy csatáját.