Téma: Fehér pokol

James Uram Benson Madame 2012 szept. 06. - 22:26:25
(149/249)
SPOILER
Kicsit én is untam néha a közepe felé, de a vége NAGYON tetszett, dramaturgiailag ott helyrerázódik minden. Megértjük a feleségének írt levelet, az öngyilkossági szándékot meg hogy egyáltalán miért ment Ottway oda dolgozni (infúziós flashback=a nõ meghalt). Kis emésztgetés után pedig kijelenthetõ, hogy valóban jó film.
Persze csomó minden életszerûtlen, lehet listát írni az ilyen elemekrõl, de ennek tényleg nincs jelentõsége.
6/10
offtopic
Rahar 2012 aug. 22. - 11:42:29 6/10
(148/249)
"A tûzrõl meg annyit,a Kaukázusi Németjuhász keverék kutyám sem fél tõle,nemhogy egy préri farkas falka..."
A kutyád házi állat, ezek pedig vadállatok. Tudtommal egy speciális rovarfajt kivéve minden vadon élõ állat fél a tûztõl. Eme félelmét csak egy még nagyobb hajtóerõ képes leküzdeni, például az éhség, de mivel ebben az esetben elég sok hulla volt a közelben, ezért ez a lehetõség kizárva. Lehetséges, hogy az adatlapodon valós életkor adatot adtál meg és 82 éves vagy, lehetséges, hogy már a kommunista rendszer idején is nagy vadász voltál, hogy jól értesz ezekhez a dolgokhoz, én ezt nem vitatom. De akkor hivatkozásokkal bizonyítsd be, hogy vad farkasok nem félnek a tûztõl, vadász történetek, anekdoták nem tartoznak a bizonyítás tárgykörébe, az otthon az öreg haveroknak.
5/10
sanderb 2012 aug. 22. - 09:01:47 5/10
(147/249)
A várakozásomhoz képest egy bántóan gyengén kivitelezett filmet láttam, ami ráadásul bõvelkedett dramaturgiai hibákban, s ez egy ilyen filmnél megbocsájthatatlan. Az eddigi megállapításaimat tompíthatták volna a szereplõk jól megrajzolt karakterei, a jól megírt dialógusok, vagy a dráma/feszültség kellõ fokozása, de semmi, semmi, semmi.
Szerintem fontos: ha egy film (szinte minden kockája) zord idõjárású vidéken játszódik, kõkemény fagyban, akkor tessenek már a szereplõk leheletét megmutatni, mert az még fontosabb, mint napfényben az árnyék. 10/5
10/10
ToteszB 2012 aug. 21. - 02:13:31 10/10
(146/249)
Nekem nagyon tetszett.
vanekvan 2012 aug. 20. - 15:24:23
(145/249)
tré..
GregMaster 2012 aug. 19. - 21:08:03
(144/249)
Nekem ez a mozi 10bõl minimum 9 és fél. Ahhoz képest hogy nem vártam tõle sokat, igen lebilincselõ, izgalmas, drámai, ugyanakkor a beszólások miatt egyben kissé humoros is volt. A színészek kitûnõen játszanak. Egyedül azok a részek voltak furcsák (SPOILER!!) mikor a farkasok nem támadták meg õket, mikor logikus lett volna. A vizes ruha fölött pedig szemet hunyok. (SPOILER VÉGE!) Mindazonáltal, ezeket leszámítva, igen a székhez bilincselõ film, izgalmas, hatásos "ijesztésekkel", ahol sosem tudhatod ki hal meg pillanatok múlva. Az emberi drámák pedig csak hab a tortára. Kitûnõ film, bárki bármit mond, megkockáztatok egy 10/10et, de inkább csak 9,5öt. Még pár ilyen Liam Neeseon filmet jó lenne látni, várom a Taken 2t, bár a Taken után már biztos voltam hogy nem fogok benne csalódni. Csak ajánlani tudom, teljes szívbõl!! :)
5/10
bbit 2012 aug. 19. - 18:47:13 5/10
(143/249)
Fehér pokol - Közepes kaland, dráma olykor bosszantó hibákkal.

* SPOILER *

A végén a falkavezér (alfa farkas) megjelenése után a fõhõsünknek majdnem kerek 3 percig volt ideje pénztárcát nézegetni, múltba merengeni, "körmöket" felragasztani... Ennyire türelmes, gavallér alfahímet... Kivárta míg a vadász támadásával jelt nem ad a harcra! ;-)))

A vizes ruháról és hasonlókról már szót sem érdemes ejteni...
Sajnos ez is csak egy felejtõs amerikai popcorn mozi volt a sok közül... ;-(
8/10
morningrise 2012 aug. 19. - 12:25:24 8/10
(142/249)
SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!
SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!

Szerintetek a stáblista utáni jelenet alapján ki élte túl? A farkas? Neeson? Vagy egyik sem?

SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!
SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!


Szerintem 10/8. Jó dráma, nagyon jó túlélõ horror. A farkasok nem mindig élethûek, emlékszem egy képre, amikor majdnem úgy nézett ki az egyik, mint egy plüss farkas. :D A vége nagyot dobott az egészen.
9/10
Whitemamba 2012 aug. 17. - 16:48:52 9/10
(141/249)
Remek film!
Végig magával ragadt, sehol se találtam unalmasnak.Színészi alakítás és a helyszín is kitûnõ.

***SPOILER***
Pozitív részek, amiket kiemelnék: 1. Amikor a fõszereplõ felidéz egy múltbéli eseményt a feleségével.(Ha jól emlékszem, mindig ugyanaz volt) Ennél tetszett, hogy csak tényleg pár másodpercig tart az egész, és nem megy át egy percekig nyúló érzelmes, egy idõ után unalmassá váló részbe.
2. A befejezés!! Szerintem pont így volt jó. Se több se kevesebb nem kellett oda.

Negatívumok: 1. A film nem akart mindent megmutatni a farkasokból, sokszor csak a szemüket láttuk, vagy csak a vonyítást hallottuk, viszont ennek ellénre is, egyetértek az elõttem szólókkal, hogy a farkasok sok helyen eltértek a valóságtól.
2. Amikor kimászott a folyóból a fõhõs....Ez volt az a hiba, aamit nem igen tudtam elfogadni. Aki kicsit is belegondol ebbe a szituációba, az tudhatja, hogy a víz nem lehetett több pár fokosnál, valamint a kinti hõmérséklet is jóval fagypont alatt volt, így percek alatt meg kellett volna "fagynia" a vízes ruhákban...

***SPOILER VÉGE***
Összeségében valóban jó film, remek kikapcsolódási lehetõség, és tényleg nem csak az egyszer nézhetõs kategória.
Nálam 9/10 :)
10/10
alien1976 2012 aug. 17. - 04:29:12 10/10
(140/249)
Nagyon tetszett ez a film.
Az alapsztori fantasztikus, a táj csodálatos, de a legjobban teljesen más tetszett. A történet cselekményének vezetése. A feszültség növelése. Soha nem tudtam, hogy mikor jelennek meg a farkasok, hogy éppen hol vannak, s merrõl, honnan támadnak. Ez az érzés folyamatosan jelen volt nálam a filmben, s hihetetlenül feszültté tett.
Nagyon tetszett az egyes karakterek lassú, kimért, óvatos bemutatása, miközben meglehetett ismerni életük drámai szakaszát.
Néha egy - két jobb poénnál még mosolyogtam, és nevettem is néha. Ez egy picit oldot a feltornyosult feszültségbõl, de csak annyira, hogy pár perc múlva még erõteljesebb, még kegyetlenebb lgyen.
A színészi játékról szerintem nem is kell sokat mondani, mert fantasztikus volt.
Ez nálam sokszor nézhetõ.
10/10
Thomasfrank8 2012 aug. 16. - 09:23:58 10/10 Előzmény DocMartin
(139/249)
Azért egy "Spoiler"-t igazán nem ártott volna odaírni, mielõtt ilyen dolgokat állítasz, ráadásul ha figyelmesen megnéznéd a végét, rájönnél, hogy még hülyeséget is írtál.
tomy88trance 2012 aug. 13. - 21:32:36
(138/249)
Nekem tetszett! Végig odaszögelt, volt benne kellõ izgalom,feszültség és dráma. Szerethetõ film és megkockáztatom,hogy nem csak 1x lehet megnézni. Elismerem voltak benne logikátlanságok : farkasok(bár szerintem nem voltak olyan vészesek ahogy egyesek állítják), vizes ruha nem levétele ,stb..,de ezek felett szemet tudtam hunyni és összességében élvezhetõ volt a film, nálam egy erõs 8as a film, nem éreztem elvesztegetettnek az idõt.
4/10
DocMartin 2012 aug. 13. - 19:00:33 4/10
(137/249)
***SPOILER PÓTOLVA***

Érdekes film mi történne akkor ha lezuhan valaki a sarkkörnél.
Farkasok. Utálom õket.
De azért azt hittem valaki túléli ezt a szerencsétlenséget. Tévedtem!

Van egy hasonló film a Frozen.

Érdemes megnézni:
http://www.imdb.com/title/tt1323045/
9/10
k11zoltan 2012 aug. 13. - 16:36:18 9/10
(136/249)
*miben
9/10
k11zoltan 2012 aug. 13. - 16:35:34 9/10
(135/249)
Ha végig sem nézted, akkor honnan tudod, hogy mibe alkotott nagyot??
1/10
Locskai Dénes 2012 aug. 13. - 13:47:41 1/10 Előzmény Alexejevic
(134/249)
Az elsõ két mondatoddal egyet értek! A harmadik végén az a de pozitívan már viszont nálam átlendül negatívra!
A film mûfaja, legalább is ide akciófilm van írva! Én azt is vártam volna el, de ehelyett kaptam egy drámát!
Én már rájöttem, hogy trailert nem érdemes nézni, ezért csak nagy ritkán teszem. Ezt is most egy haver mutatta meg, hogy milyen jó film lesz ez!
Hát, annyira jó volt, hogy a felénél kikapcsoltam, mert halálra untam magam, pedig nem szeretek félbe hagyni filmeket, legyen az bármilyen is! És nem kell a szöveg, hogy majd utána lett volna jó, mert az baromság! A film vagy leköt az elejétõl fogva, vagy nem!
De itt inkább a trailer és a mûfaji meghatározás a hibás, mert nem ezért ültem le a kanapé elé és nem ezt vártam! Nem tudtam ráhangolódni a filmre!
De így utólag visszagondolva a dráma kategóriában sem alkotott nagyot, legalább is a részemrõl. 1/10
Amelyik filmet kikapcsolom, az nem érdemel többet!
7/10
Ze74 2012 aug. 11. - 14:31:35 7/10 Előzmény Zelina
(133/249)
Elõször én is így gondoltam,de aztán kellett pár óra,talán még egy nap is,hogy leülepedjen és akkor jöttem csak rá(elég késõn),hogy így volt jó,bár tényleg végig én is úgy gondoltam,hogy lesz valami féle happy end.
Számomra egyértelmû volt a befejezés....nem akarom lelõni annak aki nem látta.
9/10
k11zoltan 2012 aug. 07. - 19:49:21 9/10 Előzmény Zelina
(132/249)
9/10
k11zoltan 2012 aug. 06. - 16:58:19 9/10
(131/249)
Megtudtad volna a stáblista után. :/
1/10
Zelina 2012 aug. 06. - 14:01:25 1/10
(130/249)
Életem egyik legrosszabb filmje volt. Pedig szeretem a drámákat, trillereket.
Hiába szép táj, a jó színészi alakítások, az egész végig nyomasztó volt, a végén befejezés nélkül.
Becsapva éreztem magam, végig vártam, hogy történjen valami, de még a fõhõs sorsát sem tudtuk meg.
1/10