CtrlAltDel 2008 júl. 28. - 14:01:58
(5/45)
Már megint kapunk "valamit" ! Az összes forrás szerint ez a film 166 perces. Az ATV-n mindez belefér 115 (ismétlésbne 120) percben. Érdekes ...
zszoltan 2007 aug. 12. - 20:33:41
(4/45)
A címelemzéseddel egyetértek. Még mintha lett is volna olyan utalás a könyvben, hogy 'olyan ügyes üzletember, hogy amihez csak hozzáér, arannyá változik'. (Jajj! Ugye nem baj, ha csak a regényt olvastam. :) Azt viszont tudom ajánlani mindenkinek. Nagyon jó.)
Amúgy én inkább azt mondanám, az arany a címben az értéket jelenti. És akkor ugye a szereplõk közül ki mit tart értéknek, az lesz a jelentése.

A 'Fekete gyémántok'-at láttam, de valahogy nekem nem nyerte el igazán a tetszésemet. Pedig látszik rajta, hogy jó film.
Redfield 2007 aug. 10. - 12:18:11
(3/45)
Még nem láttam, de meg akarom majd nézni. Anyám is játszik benne, valami statiszta szerepet.
kevinspéci 2007 aug. 10. - 12:05:59 Előzmény perry
(2/45)
Akkor írjuk le a címet az író szándéka szerint: Az arany ember.

Az mindig érdekelt, Jókai vajh' mit kívánt kifejezni a címmel. A mai helyesírás alapján, ugye: "aranyember" kb. = gazdag v. arannyal/vagyonnal foglalkozó fickó, DE: "arany ember" kb. = jószívû ember.
Mindkettõ találó a fõhõsre. Én mégis inkább az elõbbi értelmezést tudom magaménak.

Persze, az is lehet, a korabeli írásszabályok alapján egyre ment, egybe- avagy különírjuk-e, s mindenképp a vagyonra utalt.

Na, mindegy, mielõtt nagyon elvonttá válnék, elvontatom magam a számítógép elõl.

Az általad említett filmek megtekintése valóban "kötelezõ" minden nemzedéknek.
perry 2007 aug. 10. - 00:04:31
(1/45)
Méltó feldolgozása Jókai regényének, sajnos Várkonyi Zoltán és Zsurzs Éva halálával egyetlen olyan filmrendezõ sem maradt aki képes mûvészi szintü adaptációra.
Ide kívánkozik még megtekintésre az : Egy magyar nábob, Kárpáti Zoltán, Aranyember, Egri csillagok.............Abigél.....