Scala 2015 márc. 12. - 14:35:11 Előzmény Sz Peter
(36/76)
Ez így van. Nekem nem is a nyelvezettel van problémám, hanem a tonalitással.
Az is igaz, hogy az õt szinkronizáló színész hangjához sem vagyok hozzászokva, most hallottam õt elõször.

Más: kíváncsian várom, hogyan végzõdik majd ez a Lord Ashe-sel való újbóli találkozás.
Sz Peter 2015 márc. 10. - 13:56:12
(35/76)
Szerintem pont ez a lényeg, Vane annyira különbözik a többiektõl, nem is civilizáltként hanem kb mint egy vadember jelenik meg, így nem is várható el tõle, hogy kimûvelt, angol nyelven szólaljon meg. :)
Scala 2015 márc. 10. - 13:26:41
(34/76)
Sokan említettétek Vane magyarhangját. Én a neten néztem végig az 1. évadot, és követem a 2-kat, eredeti angol nyelven. Nemrég véletlenül elcsíptem egy részt a tévében, és teljesen ledöbbentem Vane (magyar) hangján. Sztem borzalmas. Hozzá kell tegyem, hogy Zach McGowan is valami igen érdekes és nehezen érthetõ módon beszél a filmben, amit még az angol anyanyelvû nézõk sem mindig értenek, de ez a teljesen monoton, hangsúlytalan beszédstílus teljesen taszító, és a karakterhez sem illik.

Maga a sorozat nekem bejön, az összes fõszereplõ sztoriszála érdekel. A 2 Toby (Stephens és Schmitz) nagyszerû a szerepében, és remélem, Rupert Penry-Jonest is látni fogjuk még.
Sz Peter 2015 márc. 08. - 18:33:05
(33/76)
Nézd a második évadot a netrõl, akkor nem kell a tv-vel kínlódni. ;)
Egyébként az egyik legjobb karakter - szerintem - Silver (Calico Jack mellett).
Bár nekem kicsit kilógnak ezek a Kincses szigetes szereplõk a történetbõl. :)
osy 2015 márc. 05. - 22:53:28
(32/76)
A sorozat egész jó de Vane kapitány szinkron hangja borzalmas.
Sz Peter 2015 febr. 25. - 16:05:34
(31/76)
SPOILER S02

Azért Hamilton elég gyanúsan mellõzte a feleségét, nem igazán érdekelte mit (kivel) csinál, szóval tippelhetõ volt, hogy
"a másik csapatban játszik". :)
a bal mellsõ lábam 2015 febr. 25. - 15:03:23
(30/76)
Robinson Hood ... Rohadt helyesírás robot
a bal mellsõ lábam 2015 febr. 25. - 15:00:51
(29/76)
"Újat ég " ="úbaazmeee"
a bal mellsõ lábam 2015 febr. 25. - 14:57:36
(28/76)
SPOILER veszély

A 2. évad kissé más. Szerintem mėg jobb, még bonyolultabb a sok flashbacktõl. Szerintem úgy tudták növelni az intrikus elemet, hogy van bõven látványosság, akció, feszültség. Nem lassítják ki az "újat ég öcccséém" típusú fröccsenéseket, mint a Spartacusban (áthidalandó a közönség eltérõ kapacitású elemeinek elvárásait), ez a sorozat nem az egybites focistáknak készült.
A XIII. rész ugyan engem is fejbe vágott, és jó értelemben, de azért megértem azokat is, akik dühödten fejezik be ennél a résznél, mondván: egy igényes alkotásból ismét sikerült egy büdös LGBT propagandafilmet gyártani, a tolerancia, a "szembenézés", a mûvészi szabadság és a nép nevelése jegyében.
Bizonyára voltak melegek, biszexek a XVIII. században is, de hangsúlyosabb emberi tragédiák is, amivel a "többségi" nézõ jobban azonosulna. De hát bosszantsuk a büdös homofóbokat, ha már mi vagyunk az urak, ugye... A pap úr szó szerinti b*sztatása is kötelezõ elem, olyan nincs, hogy egy csuhás feltûnik, és nincs sárba gyalázza, vagy mint gané, és/vagy mint debil. De hát ez korunk.
Ettõl függetlenül így is jó az alkotás, csak egy dologgal nehéz megbarátkozni: a XXI. századi szleng elemekkel, gondolkodásmód beszûrõdésével, ami más "törtenelmi" témájú alkotásokban is szokott zavarni (kb. a Costner-féle Robinson Hood óta), de a Spartacusban tobzódik. Nyilván sokaknak pont ettõl "üt" a korhangulat, és persze a XX. század közepének nagy kosztümös klasszikusaiba is bele voltak építve - nyilván óhatatlanul - a modern kor lenyomatai, de nálam ezekkel csak sérül a hitelesség.
Szóval hihetetlenül, és néha öncélúan mocskosszájú a sorozat. De a színészek megoldják, hogy érzelmileg ez azért hitelesebb, mint más, hasonló +18 trágárkodás-központú mû.
9/10
Ezekiel 2015 febr. 04. - 12:45:20 9/10
(27/76)
Esetleg SPOILER

Lesznek még benne bõven csaták nyugi. Nekem pl. éppen az tetszik, hogy nem ugranak agyatlanul neki, hanem azt is bemutatják, hogy milyen "infrastruktúra van az egész kalózlét mögött.
Vincent71 2015 febr. 03. - 17:38:41
(26/76)
Oké, megkövetlek, teljesen igazad van!

A 4x50 percben volt eddig egy kb. 5 perces hajós jelenet.
Egy kalózos filmsorozatban.
Aminek fekete vitorlák a címe.
Aminek a fõcímében stilizált hajókat kell néznem 3 percig.

Elnézést, irreális elvárásaim voltak.

(én elhiszem, Neked tetszik a sorozat, nincs ezzel semmi baj. De most tényleg, õszintén. Nincs egy kicsit igazam?)
Sz Peter 2015 febr. 03. - 16:35:04
(25/76)
Már bocs de TE írtad ezt: "egyáltalán nincs benne"
Akkor most én hazudtam?
Eddig mennyit is láttál? 4 részt a 10-bõl?

De tudod mit? Ne is nézd tovább! Végig ilyen lesz. Késõbb sem lesz semmilyen hajó vagy csata. Csak pazarlod az idõdet vele.
Keress másik sorozatot. ;)
Vincent71 2015 febr. 03. - 16:15:09
(24/76)
Jó, nem érted, nem baj. Volt az legalább 5 perc se. Örülök, hogy ezt az egyet tudtad felhozni :)
Sz Peter 2015 febr. 03. - 13:29:47
(23/76)
" a "nem csak", és az egyáltalán nincs benne, nos az óriási különbség"

Lenne. Ha igaz lenne. Az elsõ rész konkrétan egy hajó-hajó elleni csatával indított.
Vincent71 2015 febr. 03. - 13:13:12 Előzmény Sz Peter
(22/76)
Értem én, de azt ugye Te is érzed, hogy a "nem csak", és az egyáltalán nincs benne, nos az óriási különbség. Ha arra vagyok kíváncsi, hogy ki-kibe "szerelmes", ki kivel izél, valamint, hogy kinek milyen múltbeli titka van, netán ki kivel üzletel vagy épp kik kit választanak vezetõnek, vagy ki kinek hazudott éppen, és ki kivel, ki ellen intrikál... Nos arra rengeteg - akár - dél amerikai sorozat is van. Ehhez nem kell kalózruhába öltözni! Ezeknek a dolgoknak semmi köze a kalóz tematikához. Ettõl még lehet benne, de maximum úgy, ahogy Te is fogalmaztál, a kalózkodás "nem csak harcokból, hajókból, stb." áll. De a fõ vonalnak annak kéne lennie.

Jack Sparrow-t meg ne hozzuk ide, a dizni kalózoktól konkrétan hányingerem volt, gyûlölöm azt a sorozatot vagy mit. Pontosan ezért vártam ezt.

Pontosan ez a bajom a legtöbb sorozattal. Mindig kitalálnak valami körítést - legyen az idegen lényes invázió, õslényes idõutazósdi, szigetes elveszõsdi, középkori várazós - aztán az összes csak oda lyukad ki, amit fenntebb is említettem. Ki, kivel, mit, miért... És nyavajgás, lelkizés, intrika. És semmi, amiért elkezdi az ember nézni. Se - például - õslények, se sziget, se kardozás, se várak, se idegenek elleni harc, se semmi. Csak a nyavajgás, és intrika :).
Sz Peter 2015 febr. 03. - 01:01:44
(21/76)
A kalóz "korszak" nem csak csatákról, harcokról, lobogó vitorlákról szólt. És a kalózok sem töltötték minden idejüket a hajókon.
El kellene vonatkoztatni a Jack Sparrow féle vicces-mesés történetektõl.
Egyébként még lesznek csaták de ha neked nincs türelmed kivárni, hát így jártál. ;)
3/10
Bene András 2015 febr. 02. - 23:24:39 3/10
(20/76)
Pont ezt kaptam én is:) Jó nagy fos ez a sorozat. Már bocsánat ha ezzel megsértettem valakit.
Vincent71 2015 febr. 01. - 23:56:45
(19/76)
Hát nem tudom... Türelmem végére érek lassan. A 4-ik részt néztem meg, de eddig nem kaptam semmit sem, csak azt ami miatt minden sorozattal tele a t*k*m.

Intrikák, lelkizés, nyavajgás, újabb intrikák, funkciótlan "szerelmeskedések". Aztán megint intrikák, picsogás, lelkizés megint, és ismét nyavajgás. Ja, és újabb - már követhetetlen és épp ezért érdektelennek tûnõ - intrikák.

És mit nem kaptam? Kalózokat, kardpárbajokat, izgalmat, akciókat - akár egy egészen kicsikét, igazán nem vagyok nagyigényû... Nem kaptam ágyúkat, lõporfüstöt, netán viharokat, marcona harcokat...

Ja, és majd elfelejtettem, mit nem kaptam még! HAJÓKAT!!!!! Bazz, legalább EGY HAJÓT!!!!!

4 rész lement úgy, hogy talán párszor villanásnyira láthattam egy-egy hajót, de inkább csak kis részletet...

Ja hogy ez egy kalózos sorozat? Szélben szálló vitorlákkal, habokat szelõ gyönyörû hajókkal, ágyútûzzel, harcias, csatázó kalózokkal?
Ja, nem.

Értem én hogy pénz, meg minden. De eddig ez lehetne akár egy tutigimiben játszódó intrika-party is.
frenchbullie 2015 jan. 25. - 07:51:12
(18/76)
Üdv! Szerintem inkább az fura, hogy a Vane-t magyarító színész monoton módon, hangsúlytalanul beszél. De mivel maga a karakter is fura, ezért gondolom, hogy szándékos.

Off A moszkvatéri-rõl jutott eszembe, hogy épp pár napja emlegettük a férjemmel, hiába az új nevek, az embernek a régire áll rá a szája:-) (A Ferenciek tere nekünk már csak "Felszab". marad.)
Sz Peter 2015 jan. 25. - 00:30:16
(17/76)
A probléma ott van, hogy a szinkronszínész a moszkvatéri "Royal"-t húzza rá Vane karakterére. Ez pedig igen-igen távol áll az eredetitõl. ;)