8/10
napraforgó 2016 jan. 21. - 08:11:08 8/10
(302/362)
Elolvastam az elõzetes tartalomismertetõket, így annak ismeretében úgy látom, hogy itt bizony nem lesz hepiend a végére.
Lehet, hogy spoiler - bár nem láttam, csak kombinálok.
Isabel szakított Joseval. Lehet, hogy a szíve megszakad, de a fia érdekében tette. Azt láttuk, hogy José nem akart apafigura lenni Elias életében, bár nagyon kedvelte õt. De ez sajnos nem volt elég.
Bár minden lehetséges, ha Jose magába száll és megváltozik, még van remény számára.
8/10
napraforgó 2016 jan. 21. - 07:51:03 8/10
(301/362)
Igen, igazad van, Josénak nem tetszik, hogy Eliasnak a futbal is tetszik, necsak a capoéra. Úgy véli, a foci a gazdag fehér fiúk sportja. Már Shicot is lebeszélte, pedig annak a fiatalembernek is tetszett a sport és jó is volt benne. De Jose úgy vélte, ezzel megalázzák. Pedig lehet, hogy utat tört volna másoknak is a foci általi elismeréssel.
Szerintem itt Jose visszafogta a változást, a fejlõdést. (arról most ne is beszéljünk, hogy azóta Brazilia a világ egyik legnagyobb foci-nagyhatalma, és szinte minden játékosa színesbõrû.)
malvinkicska 2016 jan. 21. - 06:55:37
(300/362)
Jose nem tudja úgy elfogadni Eliast, hogy apa fiú kapcsolatuk legyen, én olyan birtoklási vágyat látok benne õ azt szereti a fiúban talpra eset, és tudja irányítani, mert a gyereknek tetszik az a sport ág, de most a labda és a cipõ másra is felébresztette a vágyait. Isabel a gyerek érdekében mindenre képes. Az lehet Diva ravasz nõ és titkolja az igazi apját a fiának. Edgar és Laura most valahogy közelednek egymáshoz.
8/10
napraforgó 2016 jan. 20. - 16:58:55 8/10
(299/362)
Van egy gyanúm Luciano származását illetõen. Szerintem õ Mario fia, azt a kövér színészt, Manuel Landétát csak alibinek vetette be Díva.
8/10
napraforgó 2016 jan. 20. - 16:55:34 8/10
(298/362)
Végre Isabel is észrevette, hogy Jose nincs jó hatással Elias és Albertinho kapcsolatának alakulására. Jose nem viseli el, hogy Elias akár csak kicsit is megbarátkozzon az apjával.
Ugyanakkor õ nem akar a kisfiú apja lenni még lélekben sem. Mivel nem volt hajlandó Eliast sajátjaként elfogadni, elveszíti Isabelt is.
Laura és Edgar viszont közelebb kerültek egymáshoz.
Edgar milyen ügyesen kiderítette, honnan lett Fernandonak pénze a részvényekre. Fernando igazi apja-fia, éppoly romlott, mint Bonifacio.
10/10
syuzi 2016 jan. 20. - 13:55:14 10/10
(297/362)
Costanzia szerintem is csak azért ment fel a dombra hogy Eliast lássa. Albertinho azt csinálja mait az anyja mond neki. Edgar már kezd gyanakodni rá hogy Fernando nem Umbertotól kért kölcsön a részvények meg vásárlására
Jose tényleg elég heves vérmérsékletû

Persival remélem hogy engedni foglya a gyerekeit iskolába. Mellissa végre olyan iskolába jár ahol örömmel jár
és nem kell kiiratkoznia szülei végett

Laura és Edgar remélem hogy összejönnek majd újra:) Várom már a mai részt:)
8/10
napraforgó 2016 jan. 20. - 05:20:47 8/10
(296/362)
Constancia nagyon égjátsza magát, nem Laura miatt ment fel a dombra, az iskola megnyitóját akarta felhasználni arra, hogy láthassa Eliast. Fütyül õ a lányára, 6 évig cseppet sem érdekelte Laura, mert õt kellemetlen helyzetbe hozta a társasági életben. Most, hogy saját maga sokkal nagyobb szégyent hoz a családjára, mint a lánya valaha is, már közeledne talán, de szerintem még így is csak eszköznek tekinti a lányát, hogy az unokájához közelebb kerülhessen.
Mondjuk én nem nagyon tudom elhinni, meg elfogadni, hogy egy ilyen nõ, akinek a látszat mindig fontosabb a vlóságnál, aki mindigis erõszakosan próbálta a lányát irányítgatni, aki a fiát is az ujja köré csavarva most is irányítja, annyira odalenne egy balkézrõl született színes unokáért, hogy jobban szereti, mint a saját gyerekeit. Erre mondják, hogy ilyen nincs, csak a filmekben.
Azért jó lenne, ha ez a sorozat így a végére nem menne el hihetetlen irányba.
malvinkicska 2016 jan. 19. - 16:15:12
(295/362)
A mai részben sok volt Jose amit követ a más gyerekéért, Isabel, csalódott és csak rosszat látja, szinte mindenkiben. Elõször megfosztotta Eliast az örömtõl az évnyitón, aztána gyerek rá jött miért vitte kapuera órára, mintha máskor nem ért volna rá. Az biztos a gyerek elhelyezése nehéz a minden napi életben is itt aztán túl bonyolították, mert annyian szólnak bele. Isabel és Laura barátsága is veszélyben lehet a fura megnyilvánulások miatt. Edgar igaz ügyvéd ,de most kezd úgy gondolkodni honnan ennyi pénz Fernandonak az eljegyzésre, remélem kiderül. Catarina is mit követ a kislány iskoláztatása miatt de látom E csak elvitte a dombra, mert imádja Laurát Melisa. A bárónõ Albertinhoval azt csinálja, mint egy óvodással, igaz az most már nem nagyon ragaszkodik, az apa szerephez.
8/10
napraforgó 2016 jan. 19. - 07:58:59 8/10
(294/362)
Albertinho és az apja beszélgetésébõl kiderül, hogy a fiút nem is érdekli igazán a fia, csak az anyja miatt ragaszkodik hozzá. Az apja legalább reálisabban gondolkodik - az a fiú egyszer felnõ és akárhogy is, de Acuncuo lesz, bármilyen is a színe....
José és Alfonso puffogása fárasztó. Alfonso úgy tesz, mintha nem õ maga tagadta volna ki a lányát anno és tartotta volna még 6 évig a rossz viszonyt, most a lánya csábítójaként, megbecstelenítõjeként beszél Albertinhoról, mintha csak egy szemét erõszaktevõ lenne.
Jose lehet, hogy egy forradalmár, egy népvezér, de nekem nem nagyon szimpatikus. Õ az örök lázadó, az örök elégedetlen, abszolút nem a békés családfõ mintaképe. Állandóan puffog, durrog, kellemetlen alak. Isabel sem tudja fékentartani.

Constanciát viszont rendesen meg kellene büntetni, nem játszhat úgy az emberek életével, ahogy teszi.
Õ az, aki hivatalt szerzett a férjének - a Bonifacióval folytatott viszony által-, férjhez kényszerítette a lányát, egyetemre a fiát, aztán elrabolta az unokáját, kiemelte a valódi családjából és máshová pakolta, stb. Európába számûzte Isabelt, megvette Berenicet és Zenaidát, az ügyvéd Umbertót, stb. Constancia tényleg büntetést érdemel.

A színházi enberek hülyéskedései némiképp oldják a feszültségeket, kedvelem õket. Ha még többet kéne látnom Joséból, már nem is tetszene a sorozat.
8/10
napraforgó 2016 jan. 19. - 05:42:51 8/10 Előzmény malvinkicska
(293/362)
Igen, általában hasonló a véleményünk.
Az, hogy Elias szereti Josét, mert hõsnek tartja, meg a capoéra mestere is, na és ráadásul az újonnan megismert édesanyja võlegénye is, az egy dolog. Ezeket nem kellene összekötni az Albertinhoval való kapcsolatával. Inkább azt kellene hangsúlyozni, hogy az elõtte volt, ezek meg most vannak és így kell elfogadni a dolgokat.
Egy 6 éves gyerek hamar hozzá tud szokni a tényekhez, no meg a változásokhoz is. Fõleg, ha az nem rossz a számára.
Nekem már az is furcsa voltm hogy Albertinho ajándékot hozott, és az anyja nem utasította a fiát, hogy köszönje meg szépen.
Ha valami meg nem tetszett neki, hát nyugodtan megbeszélhette volna a kívánságait a gyerek jelenléte nélkül. De ezt õ nem tette.
Ezt nem tudom megérteni, mert már 7 év már eltelt, mióta Albertinho elcsábította, azóta önálló, önérzetes nõ lett belõle...
Már objektívabban kellene néznie a dolgokat, nem haraggal. Végül is Albertinho nem erõszakolta meg! Sót, õ ment be a fiú szobájába anno!
malvinkicska 2016 jan. 18. - 18:34:53
(292/362)
Az én meglátásom is ez Isabel nem jól szervezte a gyerek látogatást, mivel õ tudta, mennyire kötõdik Josehoz, meg azért nem bántotta sosem Albertinho õt, ez már túlzás volt a részérõl, az biztos Laura más lett volna mivel õk azért csak testvérek. Aztán nekem nem nagyon tetszik hogy így a vége felé a sorozatnak megjelenik a Diva anyja, és osztogatja az észt. Az újságíró, elég nehezen vette rá magát a házasságra, mivel sokáig egyedül élt, és csak magára volt gondja. Eulália a fiát rábeszéli, hogy jó lesz a dajka, fõleg meg nem is õk fizetik. Edgar és Laura együtt ne sok szerepet kaptak, lehet direkt volt nem tudom, miért mindig féltékenykednek ok nélkül.
8/10
napraforgó 2016 jan. 18. - 16:46:48 8/10
(291/362)
Isabel nagyon rosszul szervezte meg ezt az apai találkozót.
Én nem engedtem volna, hogy José jelen legyen, az a pasi olyan, mint egy puskaporos hordó, bármely percben felrobbanhat. Gyûlöli Albertinhot, már a neve hallatán is kiakad. Az öreg Alfonso is rosszkor toppant be, és ha már jött, miért kezdte el becsmérelni az unokája apját, mint a lánya megbecstelenítõjét?
Én inkább Laurát kértem volna meg, hogy legyen jelen az apa és a fia találkozóján, õ ugyanis szereti az öccsét is és a barátnõjét is, jobb közvetítõ lett volna, mint José.
Isabelnek nem kellett attól tartania, hogy Alberto megtámadja, akár õt, akár Eliast, akkor meg mi szüksége volt José "védelmére"?
De Laura épp akkor ment föl a dombra, mintha más idõpont nem lett volna éppoly jó...

Celinhának, ennek a túlkoros bakfisnak meg az esküvõje elõtt pár nappal jut eszébe, hogy hol is fognak lakni, mibõl fognak élni, stb. Egyáltalán hogyan képzelik a házasságot, meg az együttélést?
10/10
syuzi 2016 jan. 18. - 16:16:03 10/10
(290/362)
Eulalia mama nem volt szívbajos pénzt kért Teodorótól új ruhára

Luciano nem tud önálló életet élni mert mindig vissza csábitsák a színházba

Catarina nem hívja meg Nesuinjat az eljegyzési partyra pedig milyen jó barátok

Várom már a holnapi részt is:)
malvinkicska 2016 jan. 18. - 07:04:28
(289/362)
Laura és Edgar buta felfogása most már nagyon fárasztó, ezt a részt másképp is megírhatták volna. Berenice nem akar arról letenni, hogy ártson, Lauráéknak, mindent beszél, a bárónõnek, a gyerekkel kapcsolatban. Teodoro nagyon elszánt, ha már Euláliaval szövetkezik. A színházas száll túl sok benne, lett volna ettõl érdekesebb is amit jobban kidolgoznak.
10/10
syuzi 2016 jan. 17. - 14:10:34 10/10
(288/362)
Laura és Edgar szerintem is jó lenne ha végre kibékülnének, és Isabel és Jose is összeházasodhatna már:)
Fernando nem akarja elfogadni a származását, én is kíváncsi lennék rá ha Catrinaval gyerekük lenne és õ is mulatt lenne mit szólna hozzá Catarina
Albertinho szerintem megfogja a végén szeretni Eliast és Elias is õt

Berenice és Bonifacio összeillenek . Canisu kiváncsi leszek mit fog ehez szólni ha kiderül hogy Berenice megcsalja

Nagyon jó kis sorozat én is sajnálni fogom hogy már csak 2 hét van vissza belõle :(
Várom már a hétfõi részt:)
8/10
napraforgó 2016 jan. 16. - 05:25:28 8/10
(287/362)
Laura és Edgar haragszomrád játéka kezd fárasztóvá válni, ahogy Albertinho és Elias elsõ találkozását is túlragozzák már. Isabel és José is mire várnak már azzal az esküvõvel?
A színházi kavar vicces ugyan, de már az se hoz újat... Fernando egy öntelt barom, Mario egy fokkal jobb. Luciano hiába próbál szabadulni az anyai befolyás alól.
Catarina már nem is tekinti egyenrangú barátnõnek a lóarcú Neosinhát, õ már is a gyárosné szerepében tetszeleg, aki fölötte áll egy színésznõnek....
Teodoro nehezen viseli Sandra családját, de hogy pont Euláliával szövetkezik?
A legszimpatikusabb nõalak Margarida, aki jól látja a körülötte élõ férfiak hibáit, gyengeségeit, leginkább a férjéét, de elegánsan szemet húny, csak tesz néha egy-egy frappáns megjegyzést.
10/10
Marisela 2016 jan. 16. - 00:41:55 10/10
(286/362)
Lauráék kibékülhetnének már...
amúgy nagyon szeretem ezt a sorozatot, sajnálom, hogy már csak 2 hét van belõle :(

www.telenovelas.hu
8/10
napraforgó 2016 jan. 15. - 08:14:49 8/10
(285/362)
Edgar és Laura tényleg gyerekesek, indokolatlanul féltékenykednek, nem is hallgatják meg egymást.
Gilda jópofa, inkább visszament dolgozni, mert nem akart választani Albertinho is Shico között...
Isabel akármennyire haragszik Albertinhora, csak kénytelen tudomásul venni a tényeket. Azért amikor a gyereket csinálták, õ is ott volt... sõt õ ment be a fiú szobájába. Még akkor is, ha a fiú hazudozott neki, azért mégsem kényszerítette semmire. És lehet, hogy a kis Elias meg fog barátkozni az apjával. Albertinho már most emberségesebben bánik a színes Shicoval is... Gilda is latina, nem fehér. Talán ha normálisan viselkedik a gyerekkel, az sem fogja elutasítani.
malvinkicska 2016 jan. 15. - 07:06:20
(284/362)
Edgar és Laura nagyon gyerekesen viselkednek, ami a kapcsolatukat illeti,a hazugság ide vezet. Isabel csak megbarátkozik a gondolattal, Elias apja Albertinho, és ezt megbeszéli az apjával. A gyerek persze ettõl még nem fogja szeretni, az apját. A bárónõ hiúságát tovább legyezi a fiatal szeretõ.
8/10
napraforgó 2016 jan. 14. - 04:36:20 8/10
(283/362)
A szerelemgyerekekrõl: Fernando titkolja a származását, Catarina és mindenki más elõtt is. Ha elveszi Catarinát és netán gyerekük is születik, a mulatt vér visszaüthet. Én el tudom képzelni, hogy akor Fernando hangosan szidná Catarinát, hogy megcsalta egy feketével... És nem is tévedne nagyot, mert Catarina bizony nemigen utasította el Canisot.... És ilyesmi bármikor elõfordulhatna késõbb is....