Téma: Feledés

10/10
Mumtaz 2013 máj. 13. - 00:00:17 10/10 Előzmény DoctorMorreau
(176/416)
Ha mélyebben belenézünk, tényleg. Ettõl még jó film. Megtérni nem fogok tõle, az biztos.
Mondjuk - ahogy Joccer kielemezte - ilyen alapon biztos lenne még pár film, amit ennyire ki lehetne elemezni. :)

Tom Cruise-t az életben valószínûleg szemen köpném, de el kell ismerni, hogy jó színész.
9/10
1tibi1 2013 máj. 11. - 20:48:11 9/10 Előzmény DoctorMorreau
(175/416)
Érdemes megnézni. Jó sztori. Nem unalmas. Szerintem 9
DoctorMorreau 2013 máj. 10. - 23:01:56
(174/416)
No, errõl írtam korábban.


Az egész sztori át van itatva szcientológus marhaságokkal.
10/10
Mumtaz 2013 máj. 08. - 23:24:00 10/10
(173/416)
Nekem nagyon tetszett ez a film. Jó a zenéje is. Ráadásul nem semmi teljesítmény egy olyan rendezõtõl, akinek ez hanyadik filmje is...

Tetszett az ötlet, hogy a torony panorámája nem egy green/blue screen technológiával készült látvány, hanem egy hatalmas monitorfal. Régi ötlet mai technológiával és nagyon jól bevált.

Ennek a filmnek igenis volt sztorija és lehetett volna belõle akár egy három órás filmet is csinálni, ha a történet minden részletére kitérnek benne. Na de manapság ki az, aki végig seggel egy 3 órás filmet a moziban. Legfeljebb az, aki képes végignézni egy 7 órás mûvészfilmet a Mûvész moziban, de azt meg ez a film nem érdekli.
4/10
loki2000 2013 máj. 08. - 20:59:54 4/10 Előzmény Pikacsu
(172/416)
Mire kell nekik a víz?:))
Ez a film még az 5-ös átlagot sem éri el.
7/10
Montmorency 2013 máj. 07. - 20:05:06 7/10 Előzmény Pikacsu
(171/416)
Ön Uram, megérdemli a lájkom!
faguri 2013 máj. 07. - 18:42:27 Előzmény domo.robi
(170/416)
Hidd el, régi receptekbõl is lehet kitûnõ kaját fõzni. Sõt...
De ez a film nem az. Rossz, egy dramaturgiai katasztrófa. Tudom, hogy Cruise-nek illik évente 1-2 filmet csinálnia, mert most fut a szekér, de miért ilyen rosszakat?
Esküszöm, az egész film legjobban "megcsinált" része a repülõgép, annak mûködése, ennél nem sajnálták a munkát. De csak ezért kár moziba menni!
eIemes 2013 máj. 07. - 09:56:50
(169/416)
pl bakancslista...?
eIemes 2013 máj. 07. - 09:56:03
(168/416)
elgondolkodtató szemlélet; bár egy gondolattal mindenképpen vitatkoznék (a kígyóval).

nem biztos, hogy a történet írói tudatosan ezen metaforák mentén gondolkodtak, amikor elkészítették a filmet, de igazából azért lehet sikeres egy alkotás, ha az életünkbõl ismmerõs alapvetõ helyzeteket, történetek és konfliktusokat mutatja be.
Pikacsu 2013 máj. 06. - 17:48:01
(167/416)
Nekem két kérdésem lenne azokhoz akik szeretik a kihívásokat.

A szétlõtt drónokban, miért elég kicserélni az aksit, hogy mûködjenek?

A vízszívók, hogy szívják szárazra a bolygót a part mellett?
porthosz 2013 máj. 06. - 16:54:31
(166/416)
Örülj hogy most nem elnököt játszott :)
9/10
GéPLovaG X 2013 máj. 04. - 19:15:34 9/10 Előzmény tomes.marcos
(165/416)
- Spoiler -

"Nem tudtam például, miért kellett az emlékezettörlés" - Nem volt emlékezettörlés, ezt csak beadták a klónoknak, hogy ne kelljen magyarázkodni.

"honnan veszi a néger bandafõnök, hogy azt a bizonyos idézetet olvasta a Jack Harper is a könyvbõl" - Ott abban a könyvtárban csapdát állítottak az emberek JH-nak. A könyvben amit felvesz van egy könyvjelzõ az adott idézetnél, pont azért nyitja ott ki. Vajon ki tette oda azt a könyvet és könyvjelzõt? De egy egyszerûbb magyarázat. Fentrõl megfigyelte mit csinál Harper(ugye elviszik a motorját és levágják a kábelrõl is mikor menekülne) és egyszerûen csak elolvasta távcsövön keresztül õ is az idézetet.

"hogyan keveredett oda a másik klón a kiiktatott drónhoz" - Ember mivel foglalkozik a filmben Jack Harper?! Megsúgom: a drónokat tartja karban. Mivel ott az az 52-es klón zónájában történt(átrepültek a drónokkal együtt az állítólagos sugárzó területre elõtte) ezért õ ment a lezuhant drónért.
domo.robi 2013 máj. 02. - 22:06:54
(164/416)
A "sok filmben volt már hasonló elem" kommenteket eleresztõk figyelmébe ajánlom a gasztronómia és a kertészet összehasonlítását:
- Hány új növényt nemesítenek évente? Néhány ezret. Amely tényleg újdonságot hordoz, és nem csak a régi növény ellenállóvá tételérõl szól, az néhány TUCAT.
- Hány új ételrecept jelenik meg évente? Sok SZÁZEZER. Vagy millió. Meg sem tudom számolni.
Be lehet látni, hogy az ÚJ RECEPTEK nagy része a RÉGI, BEVÁLT ALAPANYAGOKRA ÉPÜL.

És akkor ugyanez a kérdés filmesen?
- Hány eredeti, egyéni, innovatív filmes "dolog" van évente? NÉHÁNY. Látványban a Mátrix óta a következõ említésre méltó újdonság az Avatar volt. Egyéni történetekbõl, forgatókönyvekbõl, rendezésekbõl évente egy-kettõ van. És nem az Oscar díjasok. Sokszor nem lehet kitalálni azt, hogy a "fõszereplõ csak a végén jön rá, hogy...", "robotok támadják meg a ...", "az idegenek teremtették az emberiséget...", "egy képzeletbeli világban él a fõhõs, ami csak az agyában létezik...". Satöbbi.
- Na és hány filmben "fõznek" ugyanezekkel az alapanyagokkal? Nyugodtan állíthatom, hogy évi több ezres darabszámú filmet csinálnak.

Úgyhogy nem kell fanyalogni. Minden étteremben ugyanabból az alapanyagból fõznek (tudom, a minõség számít, de alapvetõen ugyanaz), mégis a séf tudása a döntõ.
domo.robi 2013 máj. 02. - 21:50:00
(163/416)
Elnézem a hozzászólókat, és azt látom, hogy a Feledést ugyanaz a technológia teszi tönkre a nézõk egyik felénél, mint ami magasba emeli a nézõk másik felénél.

A 2013-mas technológia elõnye: a digitális high-tech eszközök, nagy sebességû adatáramlás, ultragyors jelfeldolgozás és az internet lehetõvé teszi, hogy ilyen filmek elkészülhessenek. Teli CGI cuccal, sok ezer ember együttes munkájával a világ különbözõ részérõl, tera*terabájtos feldolgozott adattal, trailerrel a YouTube-on.

A 2013-mas technológia hátránya: ugyanezen újítások adják a kezünkbe az évi száz (ha nem több) A-kategóriásnak hirdetett CGI orgiás üres látványfilmet, a szélessávú internet csodájára épülõ torrentet, a filmes tényadatoktól duzzadó agyú (vagy gyorsan wikipediázó) filmes szakértõ-kommentelõk ezreit és az IMAX-felbontású látványorgián is megcsömörlött, "nekem már senki nem tud újat mutatni" hozzáállású mozi- (oppardon) filmrajongót.

Ma már az interneten bármelyik film elérhetõ, ha más nem torrenten. A filmes "szakértõk" ellepték a fórumokat, mindenkinek van véleménye (nekem is!), és azt el is mondja. Ma már nem csak azt tudjuk, hogy a rendezõnek milyen filmjei voltak eddig, de azt is, hogy mit fog forgatni a következõ 3 évben... Ja igen, és sajnos nekünk már nem lehet sok újat mutatni látványból, történetbõl, zenébõl, rendezésbõl, stb.

20 éve mi volt? Elmondom. Már éltem akkor...:) Néztük azt a filmet, amit a vidéki mozi adott a hétvégén. Hétköznap mozi sem volt. A plakátról tudtuk, hogy 1-2 hét múlva milyen film jön. Nem volt internet (na jó, volt, de nem terjedt még el, fõleg itthon), nem voltak moziadatbázisok, csak videotékák (VHS videokazettákkal) és néhány tucat ember a városban, aki olvasta és értette a filmes magazinokat. Ha nézni akartunk egy új filmet, akkor irány mozi! Közösségi szórakozás, utána beszélgetés a filmrõl. Ha régi filmet akartunk ezredszer is megnézni, akkor irány a téka: néhány éve léteztek még csak a valóban szinkronos és nem monoton alámondásos szinkronú filmek.

Ég és föld a két kulturális közeg, ég és föld a két hozzáállás. Melyik a jobb? Talán egyik sem. Talán mindkettõ. Nekem bejön a 20 éve megszerzett "értékelem a filmet" attitûdöm - vegyítve a mai technológia által felturbózott mozikínálattal. A Feledés a régi, lassú történetmesélést alkalmazza a digitális technika minden vívmányával feldobva. Nekem ezért tetszik.
Tibornya 2013 máj. 01. - 13:19:45
(162/416)
Szép & tartalmas film. Ajánlom minden sci-fit kedvelõnek. Fordulat van bõven, de nem túl sok. Szép, monumentális jelenetek, ötletes tartalom, szép nõk & remek színészi alakítások. Aki nem rendelkezik elég fantáziával, nézzen inkább szappanoperát. Érdemes megnézni :-)
tomes.marcos 2013 máj. 01. - 10:32:24
(161/416)
Hát sajnos nekem is csalódnom kellett. Nem tudtam például, miért kellett az emlékezettörlés (a fõszerplõ szemszögébõl), vagy honnan veszi a néger bandafõnök, hogy azt a bizonyos idézetet olvasta a Jack Harper is a könyvbõl, vagy hogyan keveredett oda a másik klón a kiiktatott drónhoz, vagy azt a nagyon keresett fekete dobozt miért csak a végén és egyedül hallgatja meg Jack. Igazából én is sokkal többet vártam a filmtõl. Kosinskinak ez a második filmje, ami enyhítõ körülmény, tehát még van hová fejlõdnie. 5/10
7/10
bercesnagy 2013 ápr. 28. - 23:43:36 7/10
(160/416)
Nem rossz film, bár én a bemutató alapján többet vártam tõle. Néha kicsit vontatott, de a látványvilág elsõ osztályú. 7/10
robotpanda 2013 ápr. 28. - 19:35:20
(159/416)
Nem hiszek a szememnek. Illetve ezeknek az émelyítõen dicsérõ kommenteknek: "gyöngyszem, kiválóan adagolt dramaturgia, fenomenális színészi alakítások", stb, stb, stb. Borzasztó volt ez a film. Egy percre sem tudott magával ragadni, a sztorija sekélyes, a film egésze ostobácska volt. Felháborító és végtelenül méltatlan mégcsak egy napon is említeni a Mátrix poros lába nyomával.
Egyáltalán nem mondom, hogy ne nézzétek meg, hiszen egyszer meg lehet nézni, de ez az nyálas ajnározás meghökkentõ és indokolatlan.
9/10
Zoli9898 2013 ápr. 28. - 17:39:41 9/10
(158/416)
SPOILER!!!
Ma nézem meg a 14:30-as vetítésen, (kemény 6 ember+ a teremõr volt.) Nem igazán vot elképzelésem, hogy hogyan áljk hozzá, mert a trailer tetszett, de mint már megtanultam( az nem mindíg a valóságot tükrözi pozitív példa erre a: Becstelen Brigantyk). Tehát beültem egy sci-fire és vártam. Amit kaptam zseniálsi volt. Régen láttam már ilyen okosan felépített és kivitelezett sci-fit. A film végre nem az "öljük meg a szupetechnikával felszerelt ûrlényeket egy stukerral" elvet követi, hanem elrugaszkodik a klisé akciójelenetektõl és feszültséget helyez a dialógusokba és az akcióba egyaránt. A film végig fordulatos, és a hromnegyedéig kiszámíthatatlan és mindíg tartogat újat. Tetszett a nyugodt tempója is. Ráadásul a tanulsága ( ami meglepõ, de van) is aktuális.
Összegezve:
Poiztívum:
-Tom Cruise és Morgan Freeman alakítása zseniális és Olga Kurylenko( akitõl én a Quantum csendje után eléggé tartottam) is jól hozza a szerepét. A viktoriát játszó hölgy is ügyes volt.
-a történet...
-az animáció elég sok, de szép és nem bántja a szemem
-Jack saját kis világa külön pontot érdemel
(kicsit) negatív( de nem zavaró):
-a kilõtt álomba helyezett ûrhajósok elég késõn értek vissza a földre

Összeégében: az elmúlt idõk egyik legjobb sci-fije, céltudatos,fordulatos és érezni rajt, hogy egyedi ötlet, ami nem valamilyen stúdió kaszájának kizárólagos gyarapításáérrt készült, hanm a szórakoztatásért. Csak ajánlani tudom, de aki elmegy, az nem várjo 25 percenként akiót, mert ez egy kiérlelt mozzanatokból álló film és nem egy Expendables. 9/10
joey90 2013 ápr. 27. - 18:02:56
(157/416)
Kicsit sajnálom az olyan embereket mint te. Mindig túlzottan járatjátok az agyatokat és megpróbáltok többet és többet beleképzelni egy filmbe, mint amit az közölni akar, ahelyett hogy élveznétek. A történet már adott, nem nekünk kell kitalálni azt. Szó sincs Istenrõl meg politikáról meg mit tudom én még mirõl -.- Ez sci-fi, nem egy hatszáz-ezerféleképpen értelmezhetõ dráma.
Egyébként tényleg kicsit kiszámítható volt 1-2 dolog.

***SPOILER***
Mikor másodjára beszélt a "nõ" a képernyõn már sejtettem, hogy az nem ember. És a klón dolog is elég hamar érezhetõ volt (legalábbis annak aki látta a Hold c. filmet).
***/SPOILER***

imdb-n 7,2-es pontszámot birtokol ebben a pillanatban, annyit meg is érdemel szerintem.
És még annyit, hogy nem egyszer nézõs kategóriába tartozik.