Téma: Felhõatlasz

10/10
kubzsu 2013 jan. 03. - 20:04:22 10/10
(220/580)
Én úgy kimerültem a film után,hogy hosszú ideig nem volt kedvem semmihez. Tényleg érdekel,hogyan lehet rövid idõn belül kétszer végignézni? A brutális jelenetek bár eltakartam a szemem, fülem befogtam de nem jól hatottak rám.Szerinted ezek miért kellettek.?
Péter83 2013 jan. 03. - 12:39:25
(219/580)
Nekem tetszett a film, szerintem mindenkiben kiváltott valami érzelmet, ahogy bennem is!A zenéje hihetetlenül megfogott, pedig a komolyzene messze áll tõlem, mégis némi nyomozás után megszereztem a film zenei albumát! :)
"Cloud Atlas Original Motion Picture Soundtrack" - minden szám benne van ebben az albumban, ami a filmben lejátszódot elejétõl a végéig,...megérte letöltenem! :D
10/10
Shiviatar 2013 jan. 03. - 11:59:14 10/10
(218/580)
Piff. Mert a te arrogáns buta stílusod nem az? "beléjük legalább szorult némi intelligencia....." Ha már beléd nem is, igaz? És ki kérte hogy írjál nekem? Másrészt én kultúráltan próbáltam a beleszólásod ellenére is reagálni, és ez köszön vissza. No komment.
10/10
Shiviatar 2013 jan. 03. - 11:52:38 10/10 Előzmény molnibalage
(217/580)
Hát, arról egy könyvet is megleheten tölteni, de köszönöm a felkérést. Tény hogy a második, harmadik csalódás volt az elsõ részhez képest, node az elsõ rész korszakalkotó, kult film...
De e helyett inkább azt javaslom, olvass el néhány kritikát róla. Itt van néhány esszé. Ha ezek után is még van kérdés, gyere vissza a fórumba.

Itt van néhány kultúrcikk, esszé, tanult emberek tollából, egy filmmûvészeti folyóiraton....itt biztos találsz elegendõ és tartalmas információt számodra.:

http://filmvilag.hu/xereses_aktcikk_c.php?&cikk_id=2337&gyors_szo=%7C%7CM%E1trix%7CM%E1trix&start=0
http://filmvilag.hu/xereses_aktcikk_c.php?&cikk_id=2338&gyors_szo=%7C%7CM%E1trix%7CM%E1trix&start=0
http://filmvilag.hu/xereses_aktcikk_c.php?&cikk_id=2369&gyors_szo=%7C%7CM%E1trix%7CM%E1trix&start=0
http://filmvilag.hu/xereses_aktcikk_c.php?&cikk_id=2921&gyors_szo=%7C%7CM%E1trix%7CM%E1trix&start=0
10/10
Shiviatar 2013 jan. 03. - 11:36:00 10/10 Előzmény Koboll1983
(216/580)
Ez is. Mi az hogy "hadd döntsd el". Egyrészt nem döntés kérdése hogy minek örülsz, hanem csak tapasztalod. De mondta is bárki hogy ne örülj bárminek, ez megint hogy jön ide?

"Nem, rosszul látod, képzeld nagyon sok filmet láttam...."
-Mutass már rá kérlek, hogy hol írtam, hogy kevés filmet láttál?....

"Távol áll tõlem, hogy bárkit is lenézzek, fõleg, ha éppen egy film jó élményt okozott neki...."
"Kár az ego.t emlegetned fõleg, hogy inkább ezt a dolgot Nálad látom érzékenynek...."
-A szarkasztikus megjegyzésed miatt emlegettem az ego-t, így már érted?

"Egész egyszerûen ez egy rossz film....."
-Egyszerûen ennyit írsz. Ez nem kritika, sem érvelés, se semmi. Csak egy "vélemény" nevezzük annak, amivel sokat nem lehet kezdeni. De nincs is ezzel baj. Csak nehogy félreértés legyen, mindenki azt hisz és gondol amit akar, ezzel az égvilágon semmi baj nincsen.

"Hogy kit mi érdekel, pénz? vagy ilyesmi? Te is ugyanolyan fogyasztó vagy mint a többi, mert nem lehetsz már... Errõl szól. Pont azt akarják, hogy lásd magad minden felett... Hogy Te nem vagy olyan, ha ezt érzed, akkor vagy "überfogyasztó", de ez már szociológia..."
-Ez megint mi ez a légbõl kapott valamilyen válasz....írunk valamit aztán meglátjuk....Én a wachowski-ék analógiájára írtam amit...:
Teljes tévedés hogy a világban minden csak és kizárólag a pénrõl szól, semmi másról, és ez már-már elfogadott, "belenyugodott" tény. Ilyennek akarják láttatni, és te így is látod. Mindig is voltak és lesznek akik valami értéket akarnak teremteni, és nem csak a pénzt nézni. Minden ember érzõ lény, nem pénztermelõ robotok.
És bizony, van hogy inkább egy veszteséges filmet kreálnak, de azt viszik a vászonra amit õk akarnak, és nem azt amit legmagasabb profit diktál. Ha neked dollárszázmillióid lennének, elhivatott lennél a filmmûvészet iránt, a rendezés az életed, szabad tudattal rendelkezel, és alkotói öszönödben valami értéket akarsz teremteni a sok szemét mellett, olyan nehéz elképzelni hogy nem a profit útját követed? Sokan felfogták ám hogy egy szinten túl nincs értelme a pénznek. Minden nap kimész megcsodálni a Yacht gyûjteményed, és ettõl boldogságot érzel és örömmámorban úszol ezer és ezer napont át? Vagy teszel valami értelmeset aminek esetleg millió embernek örül?

Hogy mi lenne ha egy filmesztéta véleményezne a fórumba? Vele valószínûleg logikusan érvelve, választékosan és következetesen lehetne véleményt cserélni, disputát folytatni a filmrõl. Amirõl az ilyen fórumok is szólnak.
10/10
Shiviatar 2013 jan. 03. - 11:19:37 10/10
(215/580)
Akkor sorban:
Látom nem fogtad fel amit írtam, sõt, az ellenkezõjét vonod le következtetésként mint amit sugall....
Olvasd már el mégegyszer amit a diskurzusról írtam. Ki beszél itt gyõzködésrõl ember, ilyeneket miért találsz ki?
Milyen más vélemény abszolút elutasítását rovod fel (ami egy "sz*r"-ban merül ki), mikor kijelented hogy az individum nézõpontja rendíthetetlen és kõbevésett a csecsemõkor után....
offtopic
Sz Peter 2013 jan. 02. - 11:34:53 Előzmény dyro
(214/580)
"Képesek voltak szédületes látványvilágba ágyazva elhitetni velük azt, hogy amiben most élnek....."

Ne haragudj már de te ezt tényleg komolyan gondolod?! :)
Csak mert ha egy gyerek/tini nem képes felfogni, hogy amit egy filmen lát, az nem a valóság, akkor annak pszichiáterre van szüksége!
10/10
molnibalage 2013 jan. 02. - 09:58:29 10/10
(213/580)
10/10
molnibalage 2013 jan. 02. - 00:29:44 10/10
(212/580)
Legfeljebb 6,5 ha a nagyon távoli jövõ pár évtizedes eltolódását számolod. Ha még ez sem sikerült, akkor semmilyen tevékenységet nem javaslok, ahol figyelni kell. Elhiszem, hogy bukás ez a film egy olyan világban, ahol a trafó és más agybeteg széria nemhogy anyagilag sikeres, de kirobbanóan sikeres. Ilyen "színvonal" mellett lehet, hogy sokaknak agyzsibbasztó egy annyira más szinten levõ filmet élvezni. Szó se róla, én is képes vagyok könnyed alkotásokat élveni - pl. MIB 3 - de azért azt is látom, hogy pl. a MIB 1 és MIB 3 között milyen óriási szakadék van.

Manapaság nagyon kevés igazán színvonalas film készül, a Felhõatlasz ilyen. Szomorú, hogy sokan ezt képtelenek értékelni...
1/10
franconero 2013 jan. 02. - 00:08:54 1/10
(211/580)
Most néztem meg, nem értettem az egészet, kb. 8 különbözõ szálon és idõsíkon folyik 8 különbözõ történet.
Akinek örömet okoz, hogy elcsesz egy filmre 3 órát, és a végén csak bosszankodik, hogy ez meg mi a franc volt, nézze meg bátran...
Még annyit, hogy szeretem a tartalmas, mélyértelmû filmeket, idõnként még mûvészfilmeket is megnézek, de ez nem jött be.
10/10
molnibalage 2013 jan. 01. - 23:06:33 10/10
(210/580)
Kérlek indokold meg, hogy mitõl is volt olyan fúdefantaszitkus film a Mátrix, fõleg a 2. és 3. rész. Megnéztem õket és nem éreztem semmit az égvilágon röhögõröcsön és hányingeren kívül, hogy mennyire zskat. A Felhõatlasznál finoman szólva más volt helyzet...
1/10
Koboll1983 2013 jan. 01. - 20:31:05 1/10
(209/580)
Tiszteletben tartom az álláspontodat. Azt én vagy akárki hadd döntse már el, hogy mi okoz neki örömet... Nem, rosszul látod, képzeld nagyon sok filmet láttam, biztosan többet, mint jómagad és nem a rambo összest. Kár az ego.t emlegetned fõleg, hogy inkább ezt a dolgot Nálad látom érzékenynek, de elolvastam amit írtál, van benne igazság, hogy ki mikor és mire csináljon filmet, döntse el maga. De egész egyszerûen minden szempontból ez a film katasztrófa. Egyébként kíváncsi lennék, pl. hogy Réz András mit írna errõl(gondolom ismered a népszerû filmkritikust). Nem azért látom jómagam ezt a filmet katasztrófálisnak, mert érzelmi szegény vagyok, és nincs szemem a sorok közti úgymond mondanivalóhoz, vagy mert szerinted hiányosak a jó filmrõl alkotott elképzeléseim. Ezt én sem feltételeztem Rólad. Egész egyszerûen ez egy rossz film, de annak csak örülök, hogy embereknek ez vagy az örömet okoz. Hogy kit mi érdekel, pénz? vagy ilyesmi? Te is ugyanolyan fogyasztó vagy mint a többi, mert nem lehetsz már... Errõl szól. Pont azt akarják, hogy lásd magad minden felett... Hogy Te nem vagy olyan, ha ezt érzed, akkor vagy "überfogyasztó", de ez már szociológia...
10/10
kubzsu 2013 jan. 01. - 20:01:55 10/10 Előzmény Bana
(208/580)
Abszolút igazat adok. Be kellett fogni a fülem becsukni a szemem. Egyébként tényleg érdekelne, hogy aki "hozzáértõ" aszerint miért kellett ez a sok durva jelenet. Enélkül valami hatás kimaradt volna?
10/10
kubzsu 2013 jan. 01. - 19:51:11 10/10 Előzmény Bigpapa
(207/580)
Hát ez jellemzõ az amerikai átlagemberre, ha csak ennyien látták. Vágás , maszk ,zene bizony Oscar gyanús.
10/10
kubzsu 2013 jan. 01. - 19:46:28 10/10 Előzmény molnibalage
(206/580)
Ma néztem meg eredeti nyelven a Toldiban. Szinkronnal nem érdekelne.
10/10
kubzsu 2013 jan. 01. - 19:10:46 10/10 Előzmény taylor88
(205/580)
Ugyanezt gondoltam a 3. órában: A kevesebb néha több.
10/10
offtopic
kubzsu 2013 jan. 01. - 18:56:03 10/10
(204/580)
Egyedül néztem meg a filmet így ahogy hazaértem már kiváncsi lettem a fórumozók véleményére. Nagyon kimerültem a film után.Hosszú volt, a téma nehéz. Sok olyan jelenet volt,ahol fülemet befogtam, szememet eltakartam. Az biztos,hogy semmilyen filmhez nem hasonlítható, egyedi, tetszett és mégsem.
10/10
Shiviatar 2013 jan. 01. - 18:25:29 10/10
(203/580)
Teljesen rosszul látod a disputa fogalmát.

Hogy hasonlíthatod a halászlé ízlését egy véleményhez? A vélemény a saját korlátaidon belüli, rendelkezésre álló információiod, tapasztalataidon, neveletetéseden, felfogásodon, IQ-don, temperamentumodon....kersztüli gondolatsor, ami formálható, változóképes új ismeretek által, kellõ nyitottság mellett.
Az meg hogy az ízlelõ bimbóidnak ízlik a halászlé vagy sem, az meg egy megváltoztathatltan genetikai tény.
Az emberek azért beszélgetnek, vagy vitáznak, mert információt cserélnek, kíváncsiak a másik véleményére, esetleg megvitatják azt.
10/10
Shiviatar 2013 jan. 01. - 18:15:17 10/10 Előzmény molnibalage
(202/580)
"Soha nem értettem, hogy mit esznek az emberek a Mátrixon. Az elsõ része még szódával elmegy, de egyébként egy Zskat akciófilm, elsõ osztályú CGI technikával, semmi több. A másikdik részét egy sikeres vizsga után néztem meg. Nem kellett volna, elronotta a napomat. A 3. részt azért néztem meg, hogy a haverokkal együtt mentük. Én a felnél ki akartam menni és inkább leinni magam, mert rosszul lettem attól, amit a képembe toltak. Egy mondatban leírni a Mátrixot és azt, akkor sértés a Felhõatlaszra nézve, hogy legszívesebben okádnék tõle. Már a mûfaj miatt is ökörség összehasonlítani. A mátrix egy akciófilm volt, semmi több."

Döbbenet amit írsz. Sebaj, igyál sört.
10/10
Shiviatar 2013 jan. 01. - 18:01:29 10/10 Előzmény Koboll1983
(201/580)
Fõleg olyan magasról nehéz nem-lenézni bárkit is....az ego csapdája, hogy az nem látja magát kívülrõl....
Szerinted ha ennél mélyebb a mátrix, azt a high-scool filmeken nevelkedettek hány százaléka értené? Így is a többség talán a 70%-át ha felfogta.
Ettõl függetlenül nagyot alkottak, és sok tartalmi jelentéssel bír, ami túl mutat a nyilvánvalón, és sokszor csak a sorok között olvasható, igazi hatása pedig szélesebb ismeretanyag mellett jelentkezik. Lehet ezek nálad kimaradtak, és azért nem érzed túl nagy "durranásnak".

Teljes tévedés hogy a világban minden csak és kizárólag a pénrõl szól, semmi másról, és ez már-már elfogadott, "belenyugodott" tény. Ilyennek akarják láttatni, és te így is látod. Mindig is voltak és lesznek akik valami értéket akarnak teremteni, és nem csak a pénzt nézni. Minden ember érzõ lény, nem pénztermelõ robotok.
És bizony, van hogy inkább egy veszteséges filmet kreálnak, de azt viszik a vászonra amit õk akarnak, és nem azt amit legmagasabb profit diktál. Ha neked dollárszázmillióid lennének, elhivatott lennél a filmmûvészet iránt, a rendezés az életed, szabad tudattal rendelkezel, és alkotói öszönödben valami értéket akarsz teremteni a sok szemét mellett, olyan nehéz elképzelni hogy nem a profit útját követed? Sokan felfogták ám hogy egy szinten túl nincs értelme a pénznek. Minden nap kimész megcsodálni a Yacht gyûjteményed, és ettõl boldogságot érzel és örömmámorban úszol ezer és ezer napont át? Vagy teszel valami értelmeset aminek esetleg millió embernek örül?

"Ez a film -és ez az én véleményem- teljesen nézhetetlen, olyanok a jelenetek mintha bárddal vágták volna,borzalmas a szereposztás, dialógusok túl hamar váltják egymást, az operatõr mondjuk nem rossz és a képvilága tényleg jó, de ez erõs "B". Wachowskiéknak szerintem ez meghaladta a tudásukat, nem szégyen, csak én se tervezek toronyházat, mert nem tudok."
Te ilyennek látod, ez van. De ha megengedsz egy javaslatot, ezt a filmet olyan szemmel kell nézni, és azokat értékelni, amiket én is meg más pozitív véleményezõ leírt. Persze ez csak akkor jelentkezik, ha ezek nálad is "értékek".