csabaga 2014 jún. 13. - 17:34:22
(99/999)
El ne felejtsem,a horvátok legjobb csatára nem játszhatott,mert a pótselejtezõn kiállították.
Eszembe jut,ha Ronaldót vagy Messit állítják ki,nem jut-e valakinek eszébe,hogy a VB-t tiszta lappal kell kezdeni...Volt már ilyenre példa.
csabaga 2014 jún. 13. - 17:28:19
(98/999)
Hát igen,ott a Bayernnek kellett a vigasz s csúf BL kiesés miatt...

Azért egy VB eljuthatnának oda,hogy beszerelnek egy automatikus szerkezetet,ami jelzi,ha a labda áthaladt a gólvonalon.

A Bazil mérkõzésre visszatérve,szinte minden kétes helyzetben nekik fújtak.Szabálytalanságok,kint volt-e a labda stb.
A nevetséges 11-es csak korona volt erre.
Meklód fia 2014 jún. 13. - 17:10:35
(97/999)
ez a tegnapi kb. olyan szitu volt, mint a német kupa döntõben a Dortmund meg nem adott gólja. Kilométerekre a kaputól látta mindenki, hogy a labda bent volt, csak épp a bíró nem.
Meklód fia 2014 jún. 13. - 17:02:44
(96/999)
ettõl még a Brazilokat lelehet gyõzni, de ha vitatható szituáció kerekedik, akkor több mint biztos hogy az õ javukra fognak ítélni a bírók.
Nálam nem Brazília a favorit, tavalyról is csak egy konföderációs gyõzelmet tudnak felmutatni, amit aztán marhára komolyan lehet venni.
csabaga 2014 jún. 13. - 16:58:58
(95/999)
Szemlátomást a bírót jobban zavarta az 1-1,mint a brazilokat.

Azért kíváncsi vagyok,a horvátok mikor az életbe fognak egy ilyen 11-est kapni neves gárda ellen?
csabaga 2014 jún. 13. - 16:54:34
(94/999)
Igen,vagy a hazai csapat javára tévednek,vagy a nevesebb gárda javára.Persze mindez csak "véletlen..."

Ez a semmi 11-es után jöhetnek majd a meg nem adott szabályos gólok,megadott lesgólok,érdekes kiállítások vagy ki nem állítások,Sok variáció van.

Ezért ne szeretem a VB-t.Az EB-n kicsik is nyerhetnek(Csehszlovákia,Dánia,Görögország),itt kötelezõ a nagycsapatok gyõzelme,de még a döntõbe is két ilyen gárdának kell jutnia.

Ezek vannak olyan nyolcan,a többi akár haza is utazhatna.

Az elsõ VB,amit figyeltem,a 78-as volt.Hát ott mik történtek?Csalás a mi kárunkra,késõbb bunda...
1/10
stenmore- 2014 jún. 13. - 15:23:28 1/10
(93/999)
Sajna van egy rossz hírem,te írsz sületlenségeket ,és ismét ez a hozzászólásod is bizonyítja,mert ad 1 mondj egyetlen Vb-t ahol nem nyomták elõre a házigazdát akár bírói segédlettel is? Mitõl lenne ez most másképpen?,
A tegnapi meccs is ezt igazolja ,aha..Nameg a katari botrány is erre mutat,hogy elsõ a sport és a pénz nem számít.,azaz akár kapjon ki a házigazda ha ettõl üres lesz is a nézõtér ?
ad kettõ,egyszer kijelented hogy mindenki arra válaszol a,mire akar de elötte tetemre hívod pimasz stílusban 3 nicket is, mondván hogy "ti nem olvastok?"Mert a nagy jani want azt olvasni kötelezõ,bruhaha
jani-wan 2014 jún. 13. - 15:15:28
(92/999)
Az hogy megint csalnak-e majd késõbb derül csak ki, és akkor ki lehet jelenteni hogy ez a meccs is csalás volt, de addig te vagy nevetséges a prekoncepcióddal.

Sületlenségeket te írsz, de abban nagyon jó vagy.
jani-wan 2014 jún. 13. - 15:12:05
(91/999)
Ha hallotta a braziliai bíró esetét tavalyról, akkor tuti hogy jól döntött.
http://www.bbc.com/news/world-latin-america-23215676
Aki nem tud angolul, azoknak annyi a lényeg hogy veszekedés, verekedés majd késelés volt, és a végén a szurkolók lefejezték a bírót.
1/10
stenmore- 2014 jún. 13. - 15:09:38 1/10
(90/999)
Én kizárom hogy a bíró csakis tévedett és objektív akart lenni,mert akkor fordítva is kellett volna lenni tévedésnek ,de nem volt.A 78 VB Argentin -magyar bírája szintén a házigazdáknak csalt a vezetésünk után ,és késõbb el is ismerte hogy lefizették.Így mennek a dolgok ,mert ez egy biznisz és a sport sajnos csak a szükséges kellék a lényeghez.ezt tegnap is láthattuk.
1/10
stenmore- 2014 jún. 13. - 15:05:41 1/10
(89/999)
Akkor ezen az alapon az lesz a VB gyõztes ,aki több erõs embert tud mozgósítani esetleg pankrátorokat,de az már egy másik sport?
1/10
stenmore- 2014 jún. 13. - 15:03:08 1/10
(88/999)
Mit gondolsz Dél Korea óta tisztult alabdarúgás a FIFA? Nem ugyanazok szervezik adolgokat,akiket lefizetett a katari sejk?Ne gyere az egy meccsel ,mert tényleg nevetséges leszel.Szegény bírókra nagy nyomás nehezedik? Ja és ezért már hülyék is a szakmához valahogy egybõl.Naivitás a köbön ,ami pedig a válaszolást illeti :igazad van,de akkor miért kérted számon néhány nicken hogy miért nem reagáltak a sületlenségedre?
Meklód fia 2014 jún. 13. - 14:43:43
(87/999)
szerintem a bíró jól döntött, hogy befújta azt a 11-est, így legfeljebb csak az a pár horvát szurkoló veri meg aki elutazott Brazíliába. Ezt még valahogy ki lehet bírni, de ha nem fújja be, akkor meg biztos, hogy a sok Kállay Saunders András féle brazil huligán nekirontott volna.
jani-wan 2014 jún. 13. - 14:25:44
(86/999)
Meg van már a támogatottsága hogy mindent vissza lehessen nézni pár másodperc alatt. A játékvezetõ befújja a szabálytalanságot, és pár mp alatt kiderül hogy 11-es vagy sárga lap a színésznek és szabadrúgás kifelé.
Amerikában baseballban 1-2 perc alatt visszanéznek mindent a New York-i központban, ahol több hivatásos bíró ül és nézik a meccseket.
Szabálytalanság, kétséges gól, les stb... esetén 1-2 perc úgyis eltelik a pályán a bíróval történõ üvöltözés kapcsán, meg amíg odakerül a labda, szóval idõben sem jelent semmit.
breeder 2014 jún. 13. - 14:23:28
(85/999)
Igen, egy nagyobb ország, mindig nagyobb nyomást tud kifejteni, akármelyik sportágról is legyen szó!
Én szerintem a technikát és az emberi tényezõt (mármint a birói beavatkozást) megfelelõ mértékben kellene használni. Pl a teniszben sem lehet uk-muk-fuk visszanézést kérni, hogy a labda vajon a vonalon volt-e, vagy kint volt! Éppen ezért meghatározott keret van rá (mint ahogy a játékoscserére is), hogy a player csak meghatározott számban használhatja fel ezt a lehetõséget. A játékvezetõkkel kapcsolatban meg az a véleményem, hogy nem kell két bíró a pályára. Így is sokszor alig tud a labda elõl eliszkolni, hogy az ne akadjon fent benne. Inkább legyen több partjelzõ, mondjuk 2 helyett 4! :)
jani-wan 2014 jún. 13. - 14:17:44
(84/999)
"meglehetõs naivitásra vall, hogyha valaki ezt a baromira szemet szúró "tévedéseket"...

Nem vall arra.
Az elsõ meccs alapján arra következtetni, hogy "na már megy a csalás", igen erõs elõítéletre utal.
Nem kell mindenhol összeesküvés elméleteket szõni.

A Dél-Koreai VB ocsmány csalás volt ezt mindenki tudta, de ott már az Szöul-i Olimpia is az volt.
Itt egyenlõre 1 meccs volt.

"néha vannak komolytalan beírások ,amire nem feltétlenül kell válaszolni szerintem."
Nos, mindenki arra válaszol amire akar.
blacknet 2014 jún. 13. - 14:14:19
(83/999)
Az is már régóta vitatéma, hogy tényleg a legjobb, és a legkomolyabb bajnokságokban edzõdött bírókre kellene bízni a vb-meccseket, de a Fifa ragaszkodik hozzá, hogy a bírók terén is érvényesüljön a kontinentális kvótarendszer.
Pedig ez nem a bírók világbajnoksága, hanem a focistáké. Ez a japán bíró pl. lehet, hogy megállja a helyét valami ázsiai selejtezõtornán, de egy ilyen világeseményre már kevés.
jani-wan 2014 jún. 13. - 14:08:52
(82/999)
A bírói bakik azért mennek a kisebb csapatok kárára, mert a nyomás nagyobb a bírón a másik oldalról és õ is csak ember. Ezzel nem lehet mit tenni, több bíró kell, hogy meg tudják beszélni az esetet.
Nyilván utólag õ is tudja hogy elqúrta. De ez még nem csalás hanem egyszerû pszichológia.
Ugyanez a helyzet általában a hazai csapat javára. A közönség nagyon nagy nyomást gyakorol mindenkire. Aki még nem volt a pályán az ezt nem is értheti meg.

Nem nagyon követem a focit, milyen 6 bírós rendszer? Sosem hallottam róla, de jó ötletnek tûnik. Az biztos, hogy sokkal igazságosabb ítéletek születnének, és nehezebb lenne csalni.
jani-wan 2014 jún. 13. - 13:57:23
(81/999)
Az volt az utolsó HSZ, és te is írtad a bírót.
Nem azt írtam hogy te kiabáltál csalást, hanem azt hogy néhányan, akik ezt szó szerint leírták.
Tényleg ilyen nehéz szöveget értelmezni?
barna pólós 2014 jún. 13. - 12:30:15
(80/999)
Mi a svédekkel, a dánokkal és a szerbekkel vagyunk egy csoportban.