stenimore 2014 júl. 13. - 11:33:21
(839/999)
Teljesen egyetértek.
offtopic
blacknet 2014 júl. 13. - 10:36:09
(838/999)
OFF:
Az angol nyelvben használják a "pilot" elnevezést a versenyzõkre, onnan szivárgott át. Többeket zavar, szerintem rendben van. Szujóra nyilván a hosszú évek alatt ragadt rá, amit helyi rohangáló, interjúkészítõ riporterként töltött el.
Edmond Dantes 2014 júl. 13. - 10:07:16
(837/999)
Hát csak-csak összeérünk lassacskán ebben a topikban is :) ld.1070 is
szonya1 2014 júl. 13. - 10:01:31
(836/999)
Abban egyetértünk, hogy a hollandok jöbbak voltak, és összességéban megérdemelten nyerték meg a maccset.
döncimama 2014 júl. 13. - 09:42:21
(835/999)
Egyetértek. Képtelenek eltitkolni, hogy melyik csapatnak szurkolnak és ennek megfelelõen látnak is.
döncimama 2014 júl. 13. - 09:40:18
(834/999)
Ez aztán az elfogult vélemény! Méghogy ellenszenves?
Ütötték, vágták, rángatták minden meccsen, hányszor láttad Õt a földön feküdni, alibizni vagy reklamálni? Egy nagyszerû profi futballista. Akinek más a véleménye, az nem ért a focihoz egy fikarcnyit sem.
Edmond Dantes 2014 júl. 13. - 09:36:06
(833/999)
1:0 után kiszálltam. 11-es a visszajátszás szt necces volt, elmaradt kiállítás viszont t u t i hiba.
S mint olvasom, késõbb további tragikus-röhejes jv. hibák.
Jv. hibák mindig voltak, elfogultság (lefizetés?) okán is, elnézés okán is.
De:
lassan már több lengetõ, segédjátékvezetõ, segédpartjelzõ, ellenõr, ellenõrzõ kamera stb. van a pályán és körülötte, mint játékos. Éppen "csak" a sorsdöntõ momentumoknál (les, kezezés, 11-es, esés-mûesés stb.) áll le a "rendszer"és jönnek v maradnak a rossz jv. döntések. Hogy is van ez? Nagyon nem jól van ez.

Holland bronz megérdemelt, ezt talán senki nem vitatja. Azért az "érdekes" lett volna, mondjuk megint 11-esekkel kikapni és v e r e t l e n ü l negyediknek lenni...Nekik a bronz is értékes, braziloknak 1:7 után már semmi.

Döntõt olasz jv. vezeti, reménykedjünk h nem lesz lesz részrehajló. Mondjuk a németek felé valszeg nem lejt majd a pálya...Egyébként az olasz 2009-ben VB-selejtezõt vezetett Pesten, svédek gyõztek 2:1-re.

OFF
Este szívesen beülnék XVI.Benedek és Ferenc pápa közé, ki hogyan drukkol az "övéinek" :)
jani-wan 2014 júl. 13. - 09:25:56
(832/999)
"stenimore 2-3 dolgot szokott kritizálni egy meccs alatt.
1. A játékvezetõi döntéseket"

Elõször is könnyû másokat kritizálni a fotelbõl, miután megmutatták az ismétlést lassítva 10 különbözõ szögbõl.
A másik meg hogy nem normális dolog egy rossz döntés miatt ráfogni a bíróra hogy csal.
Korábban már írtam hogy eleve lehetetlen helyzetben van a bíró.

"Eleve a hibás a FIFA, mert még mindig csak egy bíró van, márpedig egy bíró nem láthat mindent mert nincsenek szemei a fején körbe. Nem beszélve akkor ha 8 szeme lenne mint a póknak, csak a fején körben, akkor is jónéhány akció takarva lenne elõle.
Amerikai fociban kisebb pályán 7 bíró figyel, és már kísérleteznek a nyolccal.
Baseballban 4 bíró van és a döntõsorozatban 6.
A jégkorongban sokkal kisebb pályán 2 bíró + 2 vonalbíró van a pályán.
Fociban miért csak 1 bíró + 2 partjelzõ van? Nem fér el több vagy mi? Vagy nem telik rájuk a költségvetésbõl?"
jani-wan 2014 júl. 13. - 09:11:13
(831/999)
"A mázli a jókat segíti. "
Ez nem igaz.
A mázli a szerencséseket segíti.
jani-wan 2014 júl. 13. - 09:04:25
(830/999)
f@szt. Minek rángatják.
Néha az is elég ha kicsit kibillentenek valakit, ahhoz hogy a másik megszerezze a labdát, itt meg jól láthatóan megrántotta Robbent. Persze a játékosok erre rájátszanak, hogy a bíró biztosan lássa, és abból ez az ocsmány kaszkadõrmutatvány kerekedik.
Szánalmas de egyenlõre ez van.
Azt is láttuk korábbi meccsen hogy mi van ha tovább megy a játékos. Semmi.
Így sajnos az van, hogy amint érzi a játékos hogy az ellenfél hozzányúl, elé csúszik, stb... azonnal széttárt karral eldobja magát egy velõtrázó halálhörgés kíséretében.

De amíg a kézhasználatot engedik, és az alaptalan, azaz nem történt semmi, csak feldobta magát, színészkedést nem büntetik komolyan, addig ez így marad.
Pedig a fociban elméletileg lábbal kell a labdát rúgni, és nem kézzel a másik játékost rángatni meg lökdösni.
jani-wan 2014 júl. 13. - 08:52:52
(829/999)
Ezt a hülyeséget. Én végig a hollandoknak szurkoltam (az egész VB-n) de ez akkor is vicces.
jani-wan 2014 júl. 13. - 08:50:45
(828/999)
:D
barna pólós 2014 júl. 13. - 08:29:26
(827/999)
Robben nagyon jól játszott, de azért Müller sem volt rosszabb, csak neki más a játéka. Robben egy az egyeket nyer, elmegy a szélen, Müller viszont elõkészít és csapatjátékos, és még így is több gólt rúgott, ráadásul sok helyzetet még ki is hagyott. Szerintem jó vb volt, a csoportmeccsek jók voltak, nagyon sok gól esett, a hosszabbításos meccsek meg mégis izgalmasabbak, mint amik nem azok, bár akadtak gyengébb teljesítmények, fõleg a 2. elõdöntõ. És történelmi pillanat volt a német-brazil, azon belül az a 6 perc. Csak az olaszok korai kiesése fáj, mert jó olasz csapat volt az szerintem, és náluk sosem lehet tudni, meddig jutnak, még egy rossz olasz csapat is sokáig menetelhet.
breeder 2014 júl. 13. - 04:27:27
(826/999)
stenimore 2-3 dolgot szokott kritizálni egy meccs alatt.

1. A játékvezetõi döntéseket
2. A defenzív játékot (azaz bunkerfocit)
3. És azt, hogy egy csapatban nincsen igazi klasszis játékos

Nos, a játékvezetõk az idei vb-n valóban nem brillíroztak.
Nagyon sok helytelen, meccset befolyásoló ítélet született.

A defenzív játékra válaszolva:
Ez mindig megszokott volt egy vb-n, hogy vannak csapatok amelyek támadó játékot folytatnak, és vannak akik mennek elõre és támadnak. Ezt a szövetségi kapitány szokta eldönteni, hogy milyen stratégia szerint játszik a csapata.

Klasszis, nem klasszis:
Szerintem klasszis játékos az, aki az egyéni megmozdulásaival el tud dönteni egy meccset. Például egy váratlan helyzetben rúg egy gólt, vagy ad egy gólpasszt. Vagy támadáskor egy olyan cselt visz be az ellenfélnek, ami után kialakul egy gólhelyzet. Ilyen játékos volt anno Maradona, Ronaldo és Pelé. De hozzáteszem, ha egy csapat nincsen jól összerakva, nem funkcionál jól csapatként, akkor a klasszis játékos egymagában semmit sem ér! :)


Én szerintem ez a VB nagyon sok gyenge meccset hozott. Kevés jó egyéni (klasszis) megmozdulást láthattunk.
Változatos meccsek tekintetében is híján voltunk. Ha jól emlékszem egyedül a Belgium - USA találkozó volt igazán izgalmas, színvonalas meccs. A többi számomra feledhetõ volt. Nagyon remélem legalább a döntõ hoz majd valami izgalmat. :)
natelf 2014 júl. 13. - 01:29:08
(825/999)
Segítek még valamiben : a futball csapatsport. Hoppá, ugye micsoda fantasztikus információ jutott el csöppnyi szürkeállományodba ?
Hiába van teletûzdelve egy nemzeti válogatott "egyéni sztárokkal" ha azok nem tudnak mûködõ közösséget alkotni.
Egy sikeres futball-válogatottban igenis kellenek az általad említett szürke iparosok, pláne ha azok igen jól képzett, intelligens futballt játszó emberek nagyszerû szakvezetõvel az élükön. Ezek a németek !
natelf 2014 júl. 13. - 01:22:41
(824/999)
A mázli a jókat segíti.
Tudom, hogy most a világot szeretnéd kiirtani mert az olasz csicskák már az elsõ héten mehettek haza. Így jár az akinek Balotelli az isten :)
natelf 2014 júl. 13. - 01:19:55
(823/999)
More bátyó mára már eleget ittál, menj aludni :)
Valakivel tévesztesz, nem írtam Bayernrõl sehova semmikor .
stenimore 2014 júl. 13. - 00:48:44
(822/999)
Nemrég még istenítetted ,mikor a bayernnek megnyerte a Bl-t.Ami pedig a dölyfös és beképzelt német csapatot illeti abban csak ellenszenves játékosok vannak ráadásul inasok sem lehetnének Robbennél:)Pl Neuer,T. Müller vagy Sveinsteiger na azok az igazi beképzelt seggfejek,ráadásul nincs is mire ,mert voltak jó német játékosok de nem ebben amostani csapatban.ebben csak szürke iparosok vannak.Hol van egy Overath egy Hoeness vagy gerd Müller vagy Beckenbauer.?Ezzel szemben pl egy Klose,röhej.
Nyerhetnek ezek mázlival elsõsorban azért mert elkerülték az olaszokat meg a hollandokat még az USA ellen is vért pisiltek ,szánalom.
stenimore 2014 júl. 13. - 00:40:39
(821/999)
Ebben az esetben van értelme ,mert nem kell túl nagy jósnak lenni hogy ez abrazil csapat emberhátrányban alegjobb védõje nélkül vereségre lett volna ítélve ,egyxébként fordítva sincs értelme találgatni, hogy mi lett volna ha abíró nem fúj be egy gólhelyzetben lévõ játékos lerántását ,mert aki szerint a hollandok nem megérdemelten nyertek, és az egséz meccsen nem voltak jobbak ,na az az ember az elfogult igazán.
natelf 2014 júl. 13. - 00:39:10
(820/999)
Robben egy rendkívül ellenszenves focista. Ha visszavonul elmehet primadonnának.