Téma: Fogd a kezem!

bekka51 2020 jan. 29. - 18:23:15 Előzmény Sumomo
(252/532)
Ezt én is így értelmeztem a szelíd ,halk szavaiból, hiszen Feridé asszony a megtestesült jóság, aki törődik az árva gyerekekkel ,pszichiáternek tanult az egyik , pont akkor volt ott,amikor a legnagyobb szüksége volt Feridé asszonynak.
Máskor százezreket küldött egy alapítványnak. Hesniyet is gyakran látogatja.
Tudni akarta az igazságot szemtől szemben. Lám, nem csalódott Azraban,annál többet a családjában.
Sumomo 2020 jan. 29. - 17:24:13 Előzmény Magenta99
(251/532)
"tőle akarom hallani" nekem nem számonkérés, inkább a bizonyosság megszerzése
Sumomo 2020 jan. 29. - 17:21:35 Előzmény bekka51
(250/532)
én is :)
bekka51 2020 jan. 29. - 12:21:49 Előzmény Sumomo
(249/532)
Jó döntés volt, meghallgatni a másik felet is. Valahogy jobban bízik Azraban,mint saját családjában.
bekka51 2020 jan. 29. - 12:19:32 Előzmény Magenta99
(248/532)
Szia :)

Természetesen,az egyenesági leszármazottaknak van a kötelező örökösödési rész. Akit említettem,gyereknélküli volt, és a várható örökösök mellékági rokonság volt,akik nem éppen törődtek beteges nagybácsijukkal.

Újra elmondanám, hogy Azraba nem mindenki tudja belefojttani a szót, mert milyen harcias volt Sumruval szemben,amikor Mertről megtudott valamilyen információt....s kérdőre vonta.
Mesuttal szemben is harcias volt,aki a kisgyereket pofon ütötte.
Az édesnénivel szemben udvarias,tisztelettudó, nem rágalmazza meg a rokonait,nem árulkodik Cenkről,hogy nem engedte be a kórházba, mélyen hallgatott, mert majd az idő úgyis bebizonyítja.... de gyorsan jött Hüsnye magyarázata minden formalitás nélkül elmondta a tényeket. Nem söpört semmit a szőnyeg alá. Sem Serapot,sem Cenket nem kímélte.
Cenk eléggé gyökér volt, Azraval és a Nagyival szemben is,nem gondolt arra,hogy úgyis kideríti az igazat a nagymama ?! Nem éppen jellemes dolog,hogy a rendőrségi herce-hurca után bemegy a kórházba,meglátogatni édesnénit, Cenk nem engedi be....,s egy nagyot füllent a nagymamának...hogy Azra lemondott rólad.

Elképesztő jelenet volt,amikor a konyhában,kézbe veszi Azranak szánt, küldött rendőrségi idézéseket...akkor döbben rá,milyen embertelen volt vele is a családja.
Magenta99 2020 jan. 29. - 11:21:44 Előzmény Sumomo
(247/532)
Éppenséggel Feride asszonyság számonkérni robogott Azrához. Rögtön rátámadt, hogy miért nem látogatta meg őt a kórházban és igaz-e, hogy lemondott róla.
Szúrós szemmel már épp leharapni készült Azra fejét, amikor Hüsniye néni közbeszólt és elmesélte, mi történt valójában - miközben ez az együgyű Azra csak makogott, hápogott és bőgött.
Sumomo 2020 jan. 29. - 10:34:39 Előzmény libra26
(246/532)


Szia!

Hüsniye (vagy ahogy hívjátok a béna öregasszony)szerepe az szerintem, hogy ő sosem kertel, neki nem kell tekintettel lennie feleslegesen semmire. Nincs is.
2.Nem egyszer ő tisztázza a helyzetet Feride előtt Asrával kapcsoltban.
1. Ennél fontosabb, hogy ebben a "tanmesében" ő egy nagyon jó példa, hogy Feridével egyszer valaha megfogták egymás kezét és soha nem engedik el, pedig nagyon eltérően alakult a sorosuk
3. Ez csak lehet hogy nekem jelent valamit, Hüsniye -nek van humora, nekem emiatt az egyik kedvenc szereplőm.


A humora miatt , majd ha túl jut ezen a drog szakaszon, Ti is látjhatjátok, Arda az egyesszámú kedvencem , az örök csibészségével, egy gyönygszem a soriban!:D


Sumomo 2020 jan. 29. - 10:31:26 Előzmény Magenta99
(245/532)
Ha azonnal Cenknek hitt volna, nem megy el Azrához.
offtopic
Magenta99 2020 jan. 29. - 07:29:44 Előzmény bekka51
(244/532)
Azért teljesen nem lehet kizárni a vér szerinti örökösöket, legalábbis az egyenesági leszármazottakat.
Engem is megpróbált kifúrni mostohaanyám, addig duruzsolt faternak, míg az mindent ráhagyott, de hiába, a kötelesrészt kipereltem a víg özvegyből.
Magenta99 2020 jan. 29. - 07:26:35 Előzmény libra26
(243/532)
Feride asszony a tegnapi részben is azonnal Cenknek hitt Azrával szemben, pedig jól tudja, hogy az egész család mindent megtenne, hogy Azrát eltakarítsák az útból.
Mondom én, hogy bolond egy vénasszony.
Gondolom, a Hüsniye néni csak egy indok a sztoriban, hogy miért van Feridének külön háza és azt odaadhassa Azrának lakni.
Valaki írta, hogy Azra=Bahar, hát ez is teljesen igaz, Azra sem képes kiállni a saját igazáért. Mást sem tud, csap bömbölni, számomra végtelenül ellenszenves szereplő.
bekka51 2020 jan. 28. - 22:43:38 Előzmény libra26
(242/532)
Van benne valami, felfigyeltem erre én is,mondandójának közepén fojtják bele a szót,ő meg elhallgat, gondolom, tiszteletből,az idősek iránt...vagy nem akart rosszat mondani sem Cenkről,sem Serapról Feride asszonynak.
És újra Cenk,a nagy Ő, Miután a kórházban,ketten, végig őrízték a nagymamát, Azranak nem engedte meg,hogy a pszihiatriára bemenjen ......és egyet hazudott a kedves nagymamának.

Cenk a konyhán,amikor nézte a leveleket,döbbent rá, a lány is meg volt hurcolva a rendőrségen,erről édes anyukája egy szót sem szólt.

Jajj gyerekek, az élet néha bonyolult, főleg ha örökölni kell,s lehet...... számtalan esetet,variációt tudnék mondani hosszú életem tapasztalataiból. Sokan örökölni szeretnének,de egy irgalmas gesztust nem tennének az idösődő személy felé....
Volt aki megoldotta frapánsan a helyzetet s beintett az örökösöknek,azaz semmit nem kaptak. Volt is fesztivál a végrendelet felolvasásakor.

Jó éjt !! :))
5/10
libra26 2020 jan. 28. - 10:12:10 5/10 Előzmény Magenta99
(241/532)
Ennél pontosabb átfogó véleményt nem lehetett volna írni :D
"béna öregasszony" :D megmondom őszintén, Hüsniye néni szerepét sose fogom megérteni... Mindig azt mondja Azrának, hogy "hívj ha tudsz valamit", oké, de ha ő nem tudja felvenni a telefont, akkor mi értelme? Meg hát gondolom levelet írni sem érdemes neki... Nem bántom, csak egész egyszerűen az ő szerepét már tényleg nem tudom elhelyezni ebben a sztoriban!

Ez, hogy Azrát meg a világon senki végig nem hallgatja egyszer sem, kezd kihozni a béketűrésből :) Sumru és Cansu persze elmentek hazudozni a rendőrségre, Cansu inkább magáról beszélt úgy, mintha Azraról lenne szó...
Magenta99 2020 jan. 28. - 06:24:49
(240/532)
Bármennyire is egy számító dög ez a Serap, valahogy igazat kell adnom neki.
Feride asszony szerintem sem beszámítható (Azrával és a béna öregasszonnyal együtt).
Az indok, amiért kamuból Azrát hirdeti örökösének, hogy összetartsa a családját és arra nevelje őket, hogy nem a pénz számít. WTF?
Milyen összefogásra gondolt? Ellene? Nem számít a pénz? Még a legkisebb is az örökség miatt visong.
Az eredmény az lett - mint várható is volt - hogy mindenki mindenki ellen, mindenki utál mindenkit, max. a 3 gyerek ért egyet abban, hogy duzzognak picit az anyjukra, de ezt sem azért, mert anyjuk megkérdőjelezte nagyanyjuk elmeállapotát, hanem amiatt, hogy az öregasszonyt rendőrök vitték el.
Amúgy meg folyton hangoztatja Feride asszony, mennyire szereti Azrát, hát ha tényleg szeretné, nem erőszakolna rá ilyen kamu szerepet, hisz szegény ostoba csaj elvileg még börtönbe is kerülhetne miatta.
offtopic
Magenta99 2020 jan. 27. - 06:25:22 Előzmény Sumomo
(239/532)
Igen, a börtönjelenetek is megérnek egy misét. :)
Az egyik sorozatban az előzetest rögtön beteszik az elítéltek közé, ami ugye erősen aggályos, a másikban egy csupa beton, hideg, vizes lyukba zárják ágynemű nélkül egyedül - míg ugye az elítélteknél szőnyeg, asztalterítő, teafőző van, sütnek-főznek és soha nem kell semmit csinálniuk, csak egymást késelik szabadon. Hát, érdekes, na...
Sumomo 2020 jan. 26. - 19:05:04 Előzmény Magenta99
(238/532)
Szia!
Ezt a kérdést, a börtönben zajló jeleneteknél én is fel szoktam tenni.
offtopic
Magenta99 2020 jan. 26. - 14:11:15 Előzmény Sumomo
(237/532)
Szia! Persze, régen így volt, de ez a sorozat ma játszódik.
Persze, tudjuk, látjuk mi van a törököknél, na de ha ennyire 18-19.századi (sőt, még régebbi) a jogrendszerük, hogy a búbánatba akartak volna belépni az EU-ba?
bekka51 2020 jan. 24. - 21:49:47
(236/532)
Sziasztok :)

Tetszett Cenk magatartása, határozottsága anyjával ,Azmival és főleg, Sumruval szemben.,amikor szembesült mit tettek nagymamájával ,rendőr kézre,elmeintézetbe juttatták... egy friss operáció után.... jó,ezt nem tudhatta a környezet....
Azra és a vallomás a rendőrségen,pechére beidézték telefonon a gátlástalan,nagyon kegyetlen mostohákat.
offtopic
Sumomo 2020 jan. 23. - 10:41:42 Előzmény Magenta99
(235/532)
Valaha egy férfi hozzátartozó bemondása alapján, a hozzátartozót (főleg feleséget) be lehetett záratni a bolondokházába. Nagy divatja volt ennek Európa "fejlettebb" országaiban, a felső körökben.
Magenta99 2020 jan. 23. - 10:23:28
(234/532)
Azért Cansu sem egy ártatlan madárka, hiába na, anyja lánya. Már maga is elhiszi és szajkózza azt a sok gonoszságot, amit az anyja kitalált.
Amúgy meg elég érdekes, hogy csak úgy bemondásra vizsgálatot lehet rendeltetni valaki beszámíthatóságáról.
Nálunk ezt alapos indok esetén csak a bíróság rendelheti el, a törököknél meg megrendelhetik a családtagok?
mihenike 2020 jan. 22. - 13:12:19 Előzmény libra26
(233/532)
Sziasztok! gyorsan megnéztem a pénteki részt, a „nagy leleplezés“ miatt... de inkább ne tettem volna.... Azra csak szótlanul türte Sumru undoríto vádaskodását és nem védte magát...-dejavu-Bahar vs Efsun-haha :) Egyébként a lemaradásomat nem fogom tudni behozni, elolvasom a tartalmát meg a kommenteket, aztán majd nézem jövö héten...