Téma: Forma-1

1/10
cellasto 2016 ápr. 18. - 09:17:38 1/10
(16610/17150)
szerintem azt a szabályt,ami ezt lehetõvé tette vettelnek,hamarosan megváltoztatják..
1/10
cellasto 2016 ápr. 18. - 08:42:17 1/10
(16609/17150)
azt én sem értem,vettel miért nem kapott büntetést
boxutca bejáratban-kijáratban elõzni eléggé balesetveszélyes..

néha meg olyan baromságok miatt megbüntetik a versenyzõket,ami ennek a töredéke
vino-et-veritas 2016 ápr. 18. - 08:19:20
(16608/17150)
Verseny közben belülrõl biztosan máshogy látni. Ezt el lehet fogadni.
Ha elemzik a videókat majd õ is belátja, hogy feleslegesen szívta magát.

Másrészt megint magyarázkodni kell a Ferrarinak, hogy miért nem nyert most sem...
Tegnap szegény orosz gyerek volt a hibás.
Azért álljon már meg a menet!
Õ ugyanazon a versenyen vett részt, versenyben voltak, õ is gyõzni akart.
Semmivel nem különb senki sem, mégha 4 VB-a van is...

Ahogy most a dolgok kezdenek alakulni az olaszoknak nagyon is figyelni kell, mert lassan nem a Mercedes utolérése lesz a kérdés, hanem a RB feltámadása. Persze a Mercedes sem nagyon örülhet, mert látnivalóan a motor már nem elegendõ a gyõzelemhez és a gumitaktika megint alapvetõ fontosságú lett (+ha idevesszük az aerodinamikát is, akkor valószínûleg megint az RB a favorit). Ebben Hamiltonnál most sem voltak erõsek, függetlenül attól, hogy a kocsi is megsérült.

Azt nem mondanám, hogy Rosberg csak úgy "megérdemli" a VB-t, mert ez mégis küzdelem, de most sokat tesz érte. Ha az elõny/gyõzelem kulcsa a pole (és a legtöbb versenyen az), akkor azért kell menni (és az is komoly munka) és nem fanyalogni, hogy "onnan könnyû nyerni"...

Utólag nem nyúltak Vettelhez a boxutcai elõzés miatt. OK, hogy a szabály ezt lehetõvé tette, de azért furcsa ez gumiszabály az "indokolatlanul lassú" kocsikról egy ilyen szituációban. Ez nem a versenypálya gyors része, mégha elméletileg annak is minõsül (a 80-as vonalig akár 300-zal is lehetne menni). Akkor miért büntetik több pályán is a kivezetõ résznál a vonalátlépést?
Ez nem igazán Vettelrõl szól, de így mégiscsak elõnyhöz jutott a sárga alatti elõzéssel, aminek a tilalma meg a másik alapelv...
1/10
cellasto 2016 ápr. 17. - 23:42:27 1/10
(16607/17150)
hát hallod,

az elsõ tíz körben voltak történések,de utána már sokminden nem volt
pár elõzés volt persze,de lényegében nem sok minden változott

a balesetet megnéztem megint,szerintem senki nem volt hibás..
vettel kiszorította kimit és kvjat meglátta az üres helyet és beszúrt
(mindenki ezt tette volna)
vettelnek nem kellett volna arcoskodnia az eredményhirdetés elõtt,mert nem volt igaza
(mellesleg kvjat szépen le is oltotta a nagy négyszeres bajnokot :)

egyelõre jól alakulnak a dolgok,bár még bármi lehet
de remélem rosberg nem balf@szkodja el,mint két éve...(bár most már nagyon érett és profi módon versenyez)
vino-et-veritas 2016 ápr. 17. - 15:32:27
(16606/17150)
Hát, azért voltak események.

Rosberg megcsinálta a "kötelezõt", ennyi.
Utána már érdekesebb a kérdés.
Szujó halálra lelkendezte magát, hogy Vettel "parádésan", meg "szenzációsan" ment. Miért? Mert a 4. helyrõl 2. lett? Ez benne volt. "Statisztikailag" helyet cserélt Ricciardoval. Ez egy verseny, ami az 1. körtõl az utolsóig tart. Közben bármi történhet, ami történt is.
Ugyanez van Kimivel is, csak õ bukott kettõt...
Az elején a Ferrari "roncsderbi" kemény volt, de elég jó volt a kocsijuk ahhoz, hogy simán kijöjjenek belõle.
A RB most valamelyest feltámadt, valószínûleg az élmenõknek számolni kell velük újra.
A Williams lehetne jobb, de csak nem megy nekik.
A McLaren is feljövõben van, de még odébb az alagút vége.
Hamilton pechje megy szerencséje ellenére (ütközés, SC) viszonylag sokat mentett, mégsem kellene agyondicsérni. Az õ és a kocsi képességeivel ezt neki is hoznia kellett. Más gumitaktikával (utolsó etapban kemény helyett lágy) még elõrébb jöhetett volna. De lehet, hogy a kocsi sem volt teljesen "egészséges"...

Kérdés még a Vettel-féle elõzés a boxutca elõtt. Több helyet megnéztem, ahol többféle vélemény olvasható:
1. teljesen szabályos, a sárga ellenére is elõzhetett, mert az elõtte haladók "indokolatlanul" lassúak voltak
2. büntetést érdemelne, mert sárga alatt elõzött

Én az utóbbival értenék egyet, mert az "indokolatlanság" egy nagyobb figyelmet igénylõ, szûk helyen (boxutca eleje) lassította a forgalmat és nem a pálya leggyorsabb részén. De, ugye a versenybíróság ilyenkor nem akar "beleszólni" a versenybe...
1/10
cellasto 2016 ápr. 17. - 09:47:50 1/10
(16605/17150)
lehet mégsem kimi volt a hunyó?
na majd ha lesz róla video,megnézem :)
1/10
cellasto 2016 ápr. 17. - 09:28:37 1/10
(16604/17150)
bármi is lesz a vége,jó nézni,hogy sorra hagyják le a nagy címvédõt :D
egyébként rosbergnek szerencséje is van,mert nagyon erõs a red bull
ha nincs az elején defektje ricciardonak,akkor nem lenne ilyen könnyû dolga :)
1/10
cellasto 2016 ápr. 17. - 08:41:44 1/10
(16603/17150)
kimi elszúrta,ez tény
ha nem a technika,akkor saját maga az ellensége

a rajt és az utána való néhány kör érdekes volt,de innentõl szerintem semmi nem fog történni,hacsak nem lesz baleset
3/10
jani-wan 2016 ápr. 17. - 08:19:50 3/10 Előzmény vino-et-veritas
(16602/17150)
** Spoiler **
Szerintem most Vettelnek igaza van, mert tényleg nem volt hová mennie úgy beszorították.
És az az elõzése a kihajtóban zseniális volt :D


Valaki tudja hogy a gumiikonoknál mi a különbség teljesen teli piros fekete S betûvel ikon és a piros külsõ fekete belsõ piros S betûs ikon között?
1/10
cellasto 2016 ápr. 16. - 21:29:40 1/10
(16601/17150)
valamit elkaptak a redbullnál,ez tény
viszont szerintem inkább a két ferrari fog nyomást gyakorolni rosbergre

én most nagyon szorítok neki,hogy minél jobban elhúzzon a 44es-tõl...
azért rosberg sokkal gyorsabb volt ám,ez bíztató
ha a rajtot sikerül elkapnia,sima versenye is lehet

reggel kiderül! :)
vino-et-veritas 2016 ápr. 16. - 21:24:22
(16600/17150)
Ez a Ricciardo-gyerek honnan jött már elõ?
Talán most õ lesz a titkos favorit? Jól bekavarhat az élmezõnynek.
A Ferrarit egyelõre nem látni tisztán. Most ez megint taktikázás vagy tényleg erõsek-e.
Mondjuk az a kb. 0,6 s, amit Kimi kapott Rosbergtõl, kicsit többnek tûnik, mint egyszerû hibázás.
Meg úgy, hogy a Q2-ben "sima" lágy gumin a Mercedes csak 0,1 s körül volt lassabb a szuperlágynál.
Ráadásul mintha Kimi egyre jobban belejönne, Vettel viszont nem találja annyira a fonalat.
Hamilton mostanában meg erõsen szopóágon van...
Érdekes meccs lesz holnap.
1/10
cellasto 2016 ápr. 16. - 17:18:01 1/10
(16599/17150)
de legalább az ótvar idõmérõt elfelejtették :)

rosbergnek nem lesz egyszerû dolga nyomában a két piroskával :)
3/10
jani-wan 2016 ápr. 16. - 16:45:38 3/10
(16598/17150)
Érdekesnek ígérkezik. Mercedes szendvicsben az egész mezõny :)
1/10
offtopic
cellasto 2016 ápr. 04. - 11:32:37 1/10
(16597/17150)
én nem is róla beszéltem,hanem a rajongóiról :)
vino-et-veritas 2016 ápr. 04. - 09:22:05
(16596/17150)
Hamilton pilótaként egyike a kb. top3-nak, az autón kívül "modern celeb". Ez egy média-álarc (nem tudni teljesen, hoyg van-e mögötte valami több is), manapság jól el lehet adni és van rá sok "vevõ". Elég a magyar médiumokat is megnézni. Ennyi.
1/10
cellasto 2016 ápr. 04. - 09:07:26 1/10
(16595/17150)
engem a ham rajongók jobban zavarnak,mint a ferrari szurkolók..

mindenhol ilyeneket olvasok:

-3vb cim után szegény már ki van fáradva(akkor miér nem megy pihenni?LoL!)

-megbeszélték,hogy idén rosber nyeri a vb-t(akkor tavaly meg tavalyelõtt rosberg hagyta nyerni?MEGA LoL!)

beteg emberek beteges rajongása :D

a ferrariról még annyi,hogy anno schumival is kellett jó 4-5 év,hogy tényleg világbajnok autót rakjanak össze
(persze kellett hozzá todt és brawn is :)
még mindig azt mondom,hogy ross brawnt vissza kéne csábítani a horgászbot mellõl.... :)
vino-et-veritas 2016 ápr. 04. - 08:56:14 Előzmény cellasto
(16594/17150)
A Ferrari "teszi a dolgát". Azzal nincs gond.
Csak a szurkolói vannak egy kissé "elszabadulva". Ha nyernek azért, ha nem, akkor meg vélhetõen frusztráltságból...

A Haas erõsen kezdett. Nem tudni, hogy ez a Ferrari hatása-e vagy "önerõbõl" ilyen jók. Gyengébb "kivitelben" hasonló a Manor is.
A Williams és a FI valószínûleg pénzügyileg nem áll úgy ("középcsapat"), hogy nagyobb fejlesztésekkel ugorjon.
Hasonlóan a pengeélen táncoló Sauber-hez.
A Renault és a McLaren meg egyszerûen még/már nem elég jó.
A RB csak a jó motorra vár. Van potenciál a kocsiban, csak elég erõ nincs, ezt lehetett tegnap is látni.
A TR egyelõre keresi a helyét.
1/10
cellasto 2016 ápr. 03. - 22:49:24 1/10
(16593/17150)
de a ferrari legalább igyekszik utolérni a mercit
nézd meg bottast meg massat...még a vadiúj haas is otthagyja õket állva...
vino-et-veritas 2016 ápr. 03. - 20:34:00
(16592/17150)
Más fórumok tele vannak "öntudatos" Ferrari-rajongókkal, akik olyan felsõbbrendûek, hogy az orruk az egekben van, a lábuk meg a földet sem éri, más fanok meg sem állhatnak elõttük.
Az eredmények meg nem jönnek. Igaz, az év még hosszú, de ez megy évek óta: "ha" meg "majd jövõre".

Írom ezt úgy, hogy engem csak maga a verseny érdekel, nagyjából mindegy, ki gyõz...
vino-et-veritas 2016 ápr. 03. - 20:17:04
(16591/17150)
Pedig Szujó "németes" is...

Ja, a WTCC-ben meg "Hugó Valente" van, a "garnier"-rõl vagy a "bonduel"-rõl nem is beszélve.

Bezzeg, ha egy külföldi nem tudja jól kimondani mondjuk Michelisz nevét, akkor "fel vagyunk háborodva"...