Téma: Forma-1

1/10
cellasto 2017 júl. 16. - 15:29:32 1/10
(16990/17150)
hát az elsõ hely az boritékolható volt, csak mûszaki hiba, vagy az idõjárás tudta volna befolyásolni
viszont bottas mostanra bebizonyította, hogy nem véletlen van ott a mercinél, nagyon szimpatikus versenyzést mutatott be ma

verstappen viszont végre körbement, de a ferrarikhoz kevés volt most is

csóri kimi..errõl aztán tényleg nem tehetett..vettelnek meg aztán most tényleg rosszul jött..
kockáztatott a ferrari, de nem jött be neki

egál az állás a hungaroring elõtt
vino-et-veritas 2017 júl. 15. - 16:31:18 Előzmény cellasto
(16989/17150)
Hamilton elég meggyõzõ volt.
A hidegebb idõ/aszfalt általában a Mercedesnek volt eddig elõnyösebb...
Kimit úgyis kicserélik Vettellel, ez lesz a taktika egyik kulcsa.
Bottas elég nehéz helyzetbe hozta magát a gyengébb idõvel.
Renault kissé meglepetés, jók a FI-k.
Alonso sem lenne rossz , de megint szívás a hátrasorolás...
Williams megint sehol.
Ricciardonak most tényleg csak a mák segíthet...
1/10
cellasto 2017 júl. 15. - 15:53:45 1/10
(16988/17150)
a két ferrari a merci mögött
eltérõ taktikaval verhetik, de erõbõl semmiképp

bár ez idõjárás függvénye is
vino-et-veritas 2017 júl. 15. - 12:31:06
(16987/17150)
Közben Ricciardonak is -5 rajthely, de délelõ
tt a RB-ok sem mentek jól. Jöhet megint a mákolás...
1/10
cellasto 2017 júl. 15. - 10:44:08 1/10
(16986/17150)
ez most jól is jön az önbizalomhiányos csapattársnak
ha otthon nyerni tud, akkor lehet jobban felveszi a harcot vettellel
vino-et-veritas 2017 júl. 15. - 08:39:26
(16985/17150)
Nagyszerû!

Most Bottas megy hátrébb 5 helyet. Mintha valaki úgy osztogatná a helyeket, hogy "izgalmasabb" legyen a verseny.
Közben meg Vettel röhöghet a markában, mert a Mercedes állandóan magát szívatja...
vino-et-veritas 2017 júl. 14. - 17:26:28
(16984/17150)
Eddig papírforma: Mercedes - Ferrari - RB
A többi vegyes.
A Renault most elõrébb, a Haas újra hátrább.
FI és Williams közel egymáshoz.

Szerencsétlen Alonso-ra újra büntetés vár, pedig most is az elsõ 10-ben volt...
vino-et-veritas 2017 júl. 14. - 16:20:18
(16983/17150)
Panaszkodnak a csapatok, hogy Ausztria után 1 hét alatt kellett közúton átköltözni Silverstone-ban.
Valóban! Miért nem lehetett a térképre nézni a versenynaptár összeállításakor és akkor Ausztria után vagy elõtt lehetett volna a magyar verseny. S akkor nem kellene több ezer km-t feleslegesen mozgatni a kamionokat...
1/10
cellasto 2017 júl. 10. - 11:59:48 1/10
(16982/17150)
nem kell feltétlen halvérûnek lennie
pl schumi sem volt az, sõõõt...mégis a mai napig õ a kedvencem senna után :)
vino-et-veritas 2017 júl. 10. - 11:39:38
(16981/17150)
Saját bénasága miatt. Még valahol azt is mondta, hogy õ meg éppen lassaban indult, mert neki meg kipörgött a kereke.
Akkor...?

Amúgy onnan "lentrõl", amikor mindenki a saját startjával van elfoglalva, tényleg piszkosul "objektíven" lehet megítélni az ilyesmit.

A FIA valami olyasmit nyilatkozott, évek óta használnak egy elektronikus rendszert az ilyesmi kiszûrésére (naná, hogy egy mûszaki sportban nem a bírók nézegetik közvetlenül) és ott még Bottas éppen az elfogadható "hibahatáron" belül volt.

Téma lezárva.

Hát, õ nem a Kimi-féle figura, hanem a "halvérû" vonal (id.+ifj. Rosberg, Hakkinen, stb.).
1/10
cellasto 2017 júl. 10. - 10:28:40 1/10
(16980/17150)
tisztan latszott, hogy nem ugrott ki
a lassitást megnézve, vettel is lathatta, nem tudom minek lovagol ezen

kár, hogy csak õ van potenciális ellenfélként a merci ellen, mert soha nem volt szimpatikus
vino-et-veritas 2017 júl. 09. - 17:55:50
(16979/17150)
Vettel már picsog, hogy Bottas kiugrott.
Bezzeg, amikor a "sportszerûség határán", de egyértelmûen ferdén állt meg a rajtrácson kussban volt...
vino-et-veritas 2017 júl. 09. - 17:31:08
(16978/17150)
Bottas hozta a kötelezõt.
Persze most megint jön a "kiugrott vagy nem vita". Ha a FIA döntött már és változtat, akkor megint hülyét csinálnak magukból.
Amúgy én mindig videóról nézem vissza a versenyt. Fõleg, hogy a legtöbb dolog újra látható legyen. Nem szuperminõségû a rendszer (TV-kártya egy PC-ben), de nálam kikockázva már elaludtak a lámpák, amikor a finn megmozdult/elindult....
Inkább az volt, hogy Vettel megint elaludt, sõt egy pillanatra meg is torpant, majdnem õt is lerajtolták... A múltkori is valami hasonló volt Hamilton mögött...
Emiatt Ricciardo is beragadt kissé.
Amúgy Bottas kerékcseréje nem volt túl gyors...

Ricciardo amúgy megint bemákolt egy dobogót (mégha Kimi + Hamilton "segített" is neki).
Hamilton mentett, de a dobogó már nem ment.
Grosjean meglepetést hozott, az egész hétvégén jól ment.
Pérez és Ocon szintén jó volt, azért én a francia elé vártam volna õket...
Massa valamit hozott, de ez a pár nap nem az övék volt.
Csóri Alonso meg Verstappen csak nem tud lejönni a szopóágról...

Amúgy Vettelnek is szerencséje volt eddig, mert Hamilton leginkább technikai hibák miatt bukta a pontokat. A Ferrarinak meg nemigen volt semmi komolyabb gondja...

Ja, a gumik megint viccesek voltak. A keményebb jobban kopott, mint a lágyabb. Bravó.
1/10
cellasto 2017 júl. 09. - 16:32:25 1/10
(16977/17150)
Megint egy futamgyozelemnyi elõny a ferrarinal.
Kimi kritikán alul teljesített ismét.

Verstappen meg tavaly óta nagyot zuhant minden szempontból.
vino-et-veritas 2017 jún. 27. - 13:20:29
(16976/17150)
Nem hinném, hogy ilyesmire sor kerülne.
Bár ebben az õrült világban, bármi elõfordulhat...
1/10
cellasto 2017 jún. 27. - 12:06:36 1/10
(16975/17150)
annyiból rendben van a dolog, hogy vettel így is a néger elõtt végzett
viszont már van 9 büntetõpontja...12-nél kap egy futam eltiltást
vino-et-veritas 2017 jún. 26. - 20:10:52
(16974/17150)
Nincs ugyan HA a sportban (történelemben, stb.), de, ha vélhetõen nem gurul el Vettel gyógyszere, lehet, hogy Hamilton kapják elõ...
Akkor is fajsúlyosabbnak érzem a Vettel-féle akciót, mint Hamilton idétlenkedését.

A másik gond a versenybírósággal az, hogy õk "sohasem akarják befolyásolni" a vb kimenetelét.
Nem vagyok az összeesküvések nagy híve, de kicsit érdekesre sikeredett, hogy pont akkor jelentették be a 10 mp-et Vettelnek, amikor Hamiltonnak "gallérja" miatt biztosan ki kellett állnia...
1/10
cellasto 2017 jún. 26. - 18:48:01 1/10
(16973/17150)
na én aztán nem szivlelem vettelt, de ez megint kettõsmérce volt a néger javára
persze a telemetria...utólag azt tolnak a képünkbe, ami nekik tetszik

a redbull csak mázlival nyert, ez egy balesetmentes napon merci 1-2
vino-et-veritas 2017 jún. 26. - 12:32:41
(16972/17150)
Most néztem vissza.

Azért jó volt újabb arcokat látni a dobogón.

Na, azért bejött az elsõ jóslatom, a RB nyert.
Ricciardo (Button 2) végül bemákolta....
Ha korábban agyondicsérték mondjuk Vettelt, hogy utolsó helyrõl dobogóra jött fel, akkor ez Bottasra is keményen igaz volt, pedig nehezen indult a verseny (+ sérült kocsi)...
Stroll jól ment, de neki is kellett egy kis szerencse. (Massa megint szopóágra került, pedig a Williams azért annyira rossz).

Vettel vs. Hamilton ügyben nincs igazság, csak féligazság.
Hamilton, ha csak elvette a gázt, már óhatatlanul lassított. Legalábbis a telemetria szerint azóta erre jutott a FIA (nem fékezett). Abban több lehet, hogy nem igazán tudatosan tette, valamit matatott a beállításokon is. Vettel sem figyelt eléggé. Ha én a közúton az elõttem haladóba csúszok, akkor alapvetõen én leszek a hibás. Verseny, sebesség ide vagy oda, az elöl lévõ alapvetõen nem tudja kontrollálni a hátuljövõt...
Így Hamilton a határán billegettt a sportszerûségnek. De nem a szándékosság, hanem a fogyelmetlensége miatt.
Vettel is elaludt egy kissé, de õ egyértelmûen szándékosan húzta rá a kormányt, ami azért, akárhogy is, már súlyos sportszerûtlenség (kb. utánrúgás?). Kemény szokott lenni, de azért ilyet még nemigen láttunk tõle. Mindegy, a Mercedes-csapat visszaadott valamit neki, a rossz elemrögzítéssel...

A FI megint elbénázott némi lehetõséget. Most van technika, meg sebesség, csak a jobb taktika, meg versenyzõi hozzállás hiányzik. Bár Ocon elég jól ment.
Alonso végre elcsípett némi pontot...
Kimit megint utólérte a pechszéria - ahogyan mostanában Verstappenre is rájár a rúd...
A többi a szokásos (pl. Grosjean, Hulkenberg, Kvijat, stb.).
Csak Pérezért kár. Úgy tûnik frusztrálja, hogy vannak lehetõségei és a "fiatal" Ocon is.

Amúgy ez a futam a másik véglet, mert ez meg túl kaotikusra sikeredett, több lett, mint "izgalmas". És emiatt nem annyira a tudás, hanem a rázókövek, meg az ütközések döntöttek...
1/10
cellasto 2017 jún. 25. - 16:35:52 1/10
(16971/17150)
ez vicc, hogy a négert nem büntetik meg
ki is kapcsoltam
ráadásul vettel nem ráhúzta a kormányt, hanem simán elengedte amikor integetett neki
csárli vájting, a jó kurva anyád!!!