Téma: Fûrész 3D

csibu 2011 ápr. 07. - 03:21:29
(208/268)
Mr.T!
Egyetértek, ezt én sem értettem, simán megoldhatta volna másképp... De engem is ez idegesített nagyon, hogy nincs kinek "szurkolni" és tudtam elõre, hogy mind meghal... A végén a csattanó pedig engem sem ütött meg. Talán ha elõtte nem mutatják annyiszor, csak hirtelen bevillan a képernyõre....
csibu 2011 ápr. 07. - 03:18:46
(207/268)
sawyerx!
SPOILER
Hoffmann szerintem tudta követni az eseményeket, erre sokminden utalt. Én úgy gondolom, minimum hallgatta õket a kis rádión, hogy mi az ábra, és elég egy rádióvezérelt cucc: csak egy gombnyomás.
A többi helyen mindig valami beindította ezeket a dolgokat, de szerintem attól, hogy mi nem láttuk, õ tisztában volt az eseményekkel!
Szerintetek mit lett H. sorsa? :D
csibu 2011 ápr. 07. - 03:15:40
(206/268)
Bár nem ütött akkorát, örültem, hogy lett befejezõ része a sorozatnak - még ha én nem is így képzeltem.
Minden résznek megvolt a maga szépsége - én személy szerint sokkal jobban szerettem azokat, amikben azt láthattuk, hogy a "kirakós készítõk" miért vetemedtek ilyen tettekre. A brutálabb részeknél inkább általában továbbtekertem, csak gyomorforgatáshoz jók.

Csak errõl a részrõl:
MINI SPOILER: a film legelején a csaj jól megkapta! :D Az egész filmben csupa rószaszín volt a vér... Nem volt "elég" RGB a számítógépes technika használatakor??? Ez eléggé lerontotta a dolgokat. Zavart, hogy több alkalommal is túlélték volna a karakterek, ha mondjuk 10 mp-vel több idejük van...

Utólag visszagondolva a részekre azt mondom, hogy ami megér belõle egy misét az az elsõ rész. Na az tényleg elgondolkodtató és agyalós, a végén pedig az a fordulat és a gondolkozás, hogy na vajon mi lesz a csávóval... huhh, attól kiver a víz... A többi rész arról szól, hogy ki miért folytatja, egyáltalán miért kezdte el Jigsaw az egészet. Ezek is érdekesek, de egyre kiszámíthatóbbak a jelenetek és a befejezések is.

Horrorként érdekes, hogy el is gondolkoztat, de 7 részen át ugyanazon gondolkozni, szerintem már túlzás, mivel egy olyan filozófiai irányzat az egész, ami azon alapul, hogy problémák között átértékel az ember dolgokat, ami igaz is. De ha adott problémaforrás megszûnik, akkor sem biztos a változás. Embereket kényszeríteni nem lehet arra, hogy cselekedjenek ezt-azt önszántukból! Ez alapból egy ellentmondás. "Kaptak 1-1 feladatot, oldják meg ahogy gondolják és viseljék a következményeit." Sokkal inkább ez az a mondat, ami keretbe foglalja az egészet.
7/10
Penpumpa 2011 ápr. 06. - 22:10:42 7/10
(205/268)
Most töltöttem le a filmet szinkronosan, és eléggé rossznak éreztem a szinkront. Gibson ügynökhöz egyáltalán nem illett Seszták Szabolcs hangja, én teljesen más hangját választottam volna, pl. Bozsó Péterét. Jigsaw új hangját meg sosem szerettem más filmeknél sem, itt sem. A beleéléssel nagy gondjai vannak. A legfájóbb, hogy Gordonnak nem Dörner György adta a hangját, az új hangja jelentõsen gyengíti a karaktert (Bruce Willist képzelnénk el az õ hangjával, mindjárt nem lenne õ sem olyan tökös :D). A többiekével túl sok bajom nincs. Egyéni véleményemet írtam le.
7/10
Penpumpa 2011 ápr. 06. - 18:21:27 7/10 Előzmény Geri23
(204/268)
A készítõk szerintem az épelméjû nézõknek szánja a filmet, nem az elmebetegeknek. Hány épelméjûnek jutna eszébe a filmen látottakat élõben is létrehozni? Különben aki megtudná tenni, az biztos hogy nem lenne teljesen hülye. Mérnöki tudás, minimum. Különben szabad világban élünk, mindenki arról készít filmet, amirõl akar. Mindig lesz bármilyen filmnek egy rétege, ami utálja, és mindig lesz olyan, ami szereti.
1/10
Geri23 2011 márc. 28. - 00:50:51 1/10
(203/268)
Az elsõ részét láttam, de a beszámolók alapján is meggyûlöltem ezt a "filmsorozatot"! Képzeljétek el, ha ezt egy elmebeteg állat nézi meg és eszébe jut, hogy milyen jó lenne élõben kipróbálni! A lehetõség fennáll! És azt is meg kéne vizsgálni, hogy a készítõk 100%-osan beszámíthatók-e! Csak egy beteg elmének juthat eszébe ilyen ocsmány filmet csinálni! Ez a film nem szól másról, minthogy embereket módszeresen megkínozni és a végén szörnyû kínok között megölni! Egyszerûen felháborítónak tartom, hogy ilyen filmek az emberek elé kerülhetnek!
10/10
motoreger1 2011 márc. 12. - 16:30:47 10/10
(202/268)
Ultra brutál!!!!!!!!!!!!! Meddig lehet fokozni? Már 7 része van, de egyre durvább! Nagyon jó! 10/10
twillight 2011 febr. 08. - 09:29:08 Előzmény sawyerx
(201/268)
Az 1-3 részekben általában mechanikus módon mûködtek a dolgok (ált. ha felébredt, akkor meghúzott egy drótot), egy-két esetben pedig nagyjából kiszámolta mennyi ideje fog maradni az áldozatnak hogy megoldja a puzzle-t (ilyenkor ugye jóval hosszabb idõlimittel dolgozott).
A többi részt azonban nem láttam.
10/10
tdiosi 2011 febr. 08. - 09:05:14 10/10
(200/268)
en ugy olvasatam valahol hogy lesz 8. resze de az valamien elozmenyfilm lesz !!
atro 2011 febr. 05. - 15:38:07
(199/268)
Tudja-e valaki, mikor jelenik meg DVD-n magyar szinkronnal??
6/10
sawyerx 2011 jan. 05. - 16:55:23 6/10
(198/268)
skacok! véleményt!
hogyan állítják be a "játékmesterek", hogy a "helló, XY! játszani fogunk..." kazetta és csapdák mikor lépjenek mûködésbe, amikor nem is követik a játékot semmiféle képernyõn? például ebben a részben [spoiler] hogyan állítja be hofmann, hogy a gépágyú akkor lõje szét a zsernyákokat, amikor azoknak a fejében összeállt a kép?
szoradi 2011 jan. 05. - 14:02:15
(197/268)
az egész film hoffman részérõl arról szól hogy hogyan tegyen el láb alól egy gyenge nõt. csapdákat állít a rendõrségnek, megöl mindenkit a rendõrségen egyetlen nyakszúrással. és láss csodát micsoda csattanó sikerül megölnie a nõt.......
6/10
Badtor 2011 jan. 02. - 12:42:48 6/10
(196/268)
!ERÕS SPOILER VESZÉLY!
Mikor az elsõ fûrész filmet megnéztem a fejemet fogtam,hogy lehet valami ennyire jót összehozni,nagyszerû csapdák,fordulatok egyszerûen remek volt.
Most,hogy láttam a legújabb Fûrész HáromDéét ismét fogtam a fejem,csak most nem azért mert hûûû de jó volt vagy valami,hanem azért,mert ez a film minden csak nem a jó öreg fûrész.
Még véletlenül sem sikerül senkinek sem túlélni a játékot,egyszerûen tudja az ember,hogy meghalnak.
Nincs meg a filmben az,hogy valakinek drukkolsz hátha sikerül,mert tudod,hogy úgysem.(Na jó Bobbynak talán drukkol az ember,de nem feltétlenül)
A sztori csattanója a végén nekem egyáltalán nem ütött.
Valahogy nem értem miért pont õ,miért segítene Jigsawnak.
A többi fûrészben a csattanók tényleg ütöttek de valahogy ebbe,legalábbis nekem NEM.
Persze ez csak a saját véleményem,de nekem nem kimondottan tetszett a film,sõt...
Ezzel nem fikázni akarom a sorozatot,hiszen én is szeretem/szerettem.
És hát úgy reklámozták,hogy a FINAL CHAPTER de én ebben nem vagyok biztos.Túl sok még a rejtély,de ha lesz 8. rész akkor azt is megnézem.
6/10
sawyerx 2010 dec. 30. - 21:26:17 6/10
(195/268)
egy kérdés: hogy a francba sikerül a "játékmesternek" mindig olyan jól idõzítenie a csapdákat??? ebben a részben például a gépfegyver pont akkor lép mûködésbe, amikor a zsaruknak összeáll a kép. de hoffman még csak egy monitoron sem követi ezt az eseményt, akkor a gép olvas az agyban, és amikor az hirtelen meglepõdik valamin, fel és rota?
1/10
Mr.T. 2010 dec. 30. - 12:19:10 1/10
(194/268)
Hát, én mindig kulturáltan próbálok hozzászólni, de ez a film egy f*s..
:)

Az elsõ rész (ami szerintem minden idõk egyik legjobb thrillere) óta egyre jobban hanyatlott a sorozat, ennél a résznél eljutottam odáig, hogy felénél legszívesebben kikapcsoltam volna.

***SPOILER***

nem nagyon értettem, hogy Bobby miért nem akasztotta a hóna alá a láncot, a kampókat pedig a láncba. Vagy hogy hogy a bánatba festett számokat a két hátsó fogára Hoffman.. Meg ez a mindenki segített Jigsaw-nak, már szánalmas. Mi lesz, majd a tizenkilencedik részben kiderül, hogy a város teljes lakossága be van építve, csak senki sem tud a másikról? pff

***SPOILER VÉGE***
1/10
daenath 2010 dec. 29. - 23:34:02 1/10 Előzmény stomachh
(193/268)
Engem is :D Visszont ez a film kesz vicc nalam 1/10 mivel minusz nincsen.
Az is erdekes volt hogy a noci a koromreszelot belle vagja a nyakaba, o simman kihuzza es se ver se luk? hmmmm? Arrol nem is beszelve hogy siman kinyir 5 vagy 6 zsarut egy rendorsegen es senki nincs ott hogy megalitsa? Ugy elfuseralt ez a film ahogy van, B kategorias horror (habar abbol latam mar jobbat is mint ez) A forgatokonyv iro szerintem egy idiota (a rendezo meg nagyobb hogy meg is filmesitete)
Klaudia9495 2010 dec. 28. - 20:46:13
(192/268)
Valaki tud nekem segíteni abban hogy ugye volt az mtv-n is a screamqueen és annak a második évadát az a szõke hajú csaj nyerte meg (a nevét sajnos már nem tudom) és elméletileg akk ebben a részben kapott volna szerepet de nincs a szereplõk listájában:P nem tudja vki h mi lett vele v hogy van ez összevok zavarodva:S elõre is köszi!
8/10
stomachh 2010 dec. 23. - 21:04:17 8/10
(191/268)
Nokérem. Végigdaráltam a sorozatot.
A 7. résszel majdnem keretet tudtak adni a sorozatnak. Majdnem, mivel az elsõ résztõl messze van, de a többi rész közül szerintem ez volt a legjobb. Végigizgultam, ami egy thrillernél nem hátrány. Persze, az öldöklés (sokszor céltalan, és Jigsaw elveit súroló, azon túllépõ csapdák) itt is elõtérben van immáron 6 rész óta, szóval ez nem meglepetés. A film végig izgalamas, pörgõs volt, itt viszont a végecsattanó nem ütött akkorát, mint néhány eddigi részben, de még ettõl eltekintve is nagyon-nagyon jó volt.

***SPOLER***
Ez a fogas dolog érdekelne, hogy hogyan írta rá. Íny alatti részen volt, és be is volt csiszolva az a terület amire ráírta.
És Dr. Gordon tudott Hoffmanról, de Hoffman nem tudott Dr. Gordonról?
Én valahogy nem is vagyok kiváncsi, ki az a két másik malacpofa a végén. A túlélõk közül simán megkér még két embert, hogy segítsen elcipelni a házba. Nem volt olyan nagy hangover a végén, hogy körmömet lerágva várjam, hogy legyen 8. rész. Elég is volt ennyi.
***SPOILER OFF***

Minden összevetve jó szívvel adok erre egy 8/10-et.
10/10
PivarnyikKrisz 2010 dec. 21. - 20:52:16 10/10 Előzmény Tibet
(190/268)
Akkor mennék arra is:D
pleb 2010 dec. 18. - 13:10:07
(189/268)
Beteg egy film, de nekem tetszett. :) Elõször is leszögezném, hogy sokkal jobb volt (nekem legalább is) a 4-5.-6. részeknél. Tetszett az alapötlet, hogy visszatérnek a régi Fûrész túlélõk, illetve, hogy egy magát túlélõnek nevezett csalót leckéztet meg Jigsaw bácsi (Spoiler: legyen az Hoffmann vagy Dr. Gordon.). Valaki írta, hogy az egykori túlélõk közül egyet sem ismert fel. Én igen. Például, a négernõ (nem a fiatal, aki levágta a kezét) mellett, aki elmesélte, hogyan lökött be egy fickót a körfûrészek(?) közé, na mellette ült a 4. részbõl az a nõ, aki a férjét úgy ölte meg, hogy kihúzta magából a cövekeket, mert úgy voltak összetûzdelve egymásnak háttal, hogy a férjének pont létfontosságú szervei voltak átszúrva. Emlékeztek?
SPOILER ON: A csapdák is sokkal ötletesebbek voltak, mint az elõzõ 2 rész csapdái, csak kár, hogy senkit sem sikerült megmentenie Bobby Dagennek, még a feleségét sem, habár õ maga túlélte, de milyen áron. Nem tetszett azonban, hogy Jill Tuck meghalt, ráadásul a legelsõ csapda által. Én kedveltem a karakterét. Bár még mindig maradtak nyitott kérdések, szeretném ha a 8 résszel lezárnák ezt az egész történetet, és egy kerek film maradna. Tetszett Hoffmann "mindenkit megölök" játéka a rendõrõrsön. Hülyeségnek tartom, hogy a legelsõ csapdánál a kintiek még csak meg sem próbáltak bejutni, egy ajtón csak be lehet menni, és még a rendõrség is olyan késõn érkezik meg. Mintha örültek is volna a látványnak, ez nekem nagyon betett, és hülyeségnek tartom. A kérdés, vajon mi lesz Hoffmann nyomozóval és ki volt a másik 2 álarcos Dr. Gordonnal? (Sejtettem amúgy, hogy õ lesz a harmadik de igazi segítõ tettestárs, mivel valamennyi csapdához orvosi hozzáértés volt szükséges, aminek Amandanak és Hoffmannak nem igazából volt. Kicsit halk volt a filmvégi fõcímdal. Számomra mindennel együtt (történet, zene, látvány) 10/8.