Téma: Fûrész V.

Swings 2008 dec. 06. - 08:38:30
(136/356)
Minden elismerésem a rendezõ(k)nek ill akik agyában megszületett ez az egész sztori.Így összerakni 5 részen keresztül a történetet,(nyilván nem hibátlan a dolog de szerintem elenyészö a pozitivumok mellett) még az 5. részben is tudnak újat mutatni.Fejezzék be a 6. résszel, nem kéne,hogy nyitott kérdés maradjon a végén,nem kéne elrontani a finálénál egy ilyen bomba sikerü produkciot mint a Fûrész sorozat!!Jó szórakozást az 5. részhez,üdv:Swings
Swings 2008 dec. 06. - 07:29:01
(135/356)
"Sokan nem értékelik az életet,de te már fogod"-mondta Jigsaw Amandának az elsõ részben.Végülis a "módszerei" elég hatásosak és szaftosak ahoz,hogy tényleg értékeljünk dolgokat,de már kezdenek fáradni a rendezõk szerintem:).Az elsö rész odavert rendesen, ha szabad ilyet mondani:"alapmû".Én rengeteg horrort nézek, s elegem volt/van a sok sablonos "egymást szétdaraboljuk baltával"(s kb ennyi a történet mondandója) témájú filmekbõl.A Fûrész sorozat teljesen egyedi szerintem,de most már békén kellene hagyni Jigsaw-t.Még tetszett az 5 is ,de a 6. tényleg az utólsó kellene hogy legyen.Lenni mindenképpen lesz nyilván,nem lett vége vége az 5.-nek ill MI VAN A DOBOZBAN? Üdv mindenkinek:Swings
3/10
davidska 2008 dec. 03. - 07:36:11 3/10 Előzmény Molina
(134/356)
nem lehet tudni...valamit a fûrész 6-ban is el kell sütni :)

De tippelni tudok... kiderül, hogy a csapdákat nem is a jigsaw meg a hoffmann csinálták hanem a felesége, csak maszk volt rajta :):) hahaha...valami erõltetett dolgot úgyis ki fognak még találni
Molina 2008 nov. 30. - 17:26:44
(133/356)
Én megnéztem a filmet, annyira nem volt rossz amennyir lehúztátok . Egyetértek hogy egy újabb bõr lehúzás , de nem olyan szõrnyû mint a Karib tenger kalózai 3. Egy kérdésem lenne viszont és ezt válaszolja meg nekem valaki: Mi voolt abban a dobozban amit Jigsaw neje kapott?
bobbymadden 2008 nov. 29. - 15:28:22
(132/356)
megnéztem... ettem,ittam,cigiztem,nassoltam mindent csináltam csakhogy végig tudjam nézni és ne aludjak el...de minek? annyira ötlettelen hogy az már fáj igazából a csapdákat jol kitalálták de azokat eddig is jól megcsinálták.. a történet meg olyan mintha a forgatás közen találták volna ki hogy nah akkor most legyen ez meg ez és oo ez jo lesz csattanónak... apropó csattanó?
ez mi volt? ez az amit nem fogunk elhinni.. mikor az elsõ részben felállt a földrõl akkor leesett az állam és most meg.. kb mint a faluban h ne áruld el a végét...
mindegy most már hagyják abba nem kell a 6ik már a 3 se kellett volna
3/10
davidska 2008 nov. 20. - 17:38:29 3/10 Előzmény pythonn
(131/356)
bocs, nem akarok veled vitatkozni, de
-spoiler-
az igaz, hogy azt a faszit(cécil) még hamarabb megölte, de õ csak a kísérleti alany volt és õt a saját "irodájában" ölte meg, amirõl Hoffmann nem is tudott/tudhatott...szóval nagyon erõltetett a dolog
Spade 2008 nov. 20. - 15:22:40
(130/356)
Pfú, hát ez már nagyon erõltetett. A fûrészket abba kellett volna hagyni a harmadik rész után, mert így az olyan embereknek mint én, akiket az elsõ trilógia elámított, csak csalodast okoznak.

Mert mirõl szólt ez a film? Arról, hogy hogyan lehet egy újabb bõrt lehúzni ugyanarról a témáról. Jigsaw halott, de kereslet még van a filmre, szal szedjünk egy meggonoszult nyomozót, aki folytathatja az egyszerû embernek való brutalitásokat, ugyan már cél nélkül, de az kit zavar? A kép- és hangeffektek lekötik a nézõt!

*SPOILER*
Mert mégis mire kaptunk választ? Egy olyan dologra, ami NÉLKÜL is tökéletes volt a film (természetesen az elsõ trilógiáról beszélek), sõt, nekem csak rontott rajta. Hoffman segített Johnnak, oké, de miért? Azért mert meghalt a húga, kapásól át kell változni tömeggyilkossá?
És kérem mi volt a szerepe annak az öt szerencsétlennek, akik szenvedtek ebben a részben? Semmi! Egy koholt dolog miatt voltak ott, ugyanis a tûznek a mi történetünkhöz semmi köze! Nem, õk azért kellettek, hogy meglegyen a kellõ mennyiségû vér, hogy el lehessen adni horror néven.
*/SPOILER*

Kár érte... Imádtam az 1, 2, 3-at, a 4 csalódással töltött el, ezután meg kétszer is meggondolom, hogy megnézem-e a 6-ot...
Csillagkuty 2008 nov. 18. - 10:45:30
(129/356)
A video alatta nem tudom mi, de ez a szám megy alatta :)
Csillagkuty 2008 nov. 18. - 10:44:37 Előzmény briggincs
(128/356)
Szia!

Ginny Owens - Be thou my vision
http://www.youtube.com/watch?v=iSZpNbkuutQ

:)
barbarossa86 2008 nov. 17. - 16:46:13
(127/356)
Kissé levagyok maradva. Nem is hallottam, hogy van 5. része. Ez is olyan lesz, mint a Rémálom az Elm utcában "sorozat".
briggincs 2008 nov. 17. - 12:55:00
(126/356)
sziasztok,
valaki nem tudja megmondani, hogy az elõzetes elején mi a számnak a címe?
elõre is köszi!
pythonn 2008 nov. 14. - 09:29:11
(125/356)
SPOILER


Valaki lentebb említette, hogy itt nincs választási lehetõség. Dehogynem van! MErt ugye mint kiderült mind az 5nek lett volna esélye, csak elba...ák. Nem véletlenül volt a végén 5 lyuk abban vérfeltöltõ micsodában. És akkor nem is 2 és fél, hanem 1-1 litert vesztett volna mindenki, és akkor szintén nem halnak meg, mert az kibírják. Meg az áramos résznél ugye nem 1, hanem 5 emberre kellett volna rákötni az áramot, amit szintén kibírtak volna. Az elején elég lett volna egy kulcs. A kabinos meg olyan, hogy 1 kabinba sztem többen is elfértek volna... Amúgy azt sem értettem,h ogy mi az hogy kiderül hogy ki a gyilkos? Az egyértelmû, azt tudjuk a 4bõl, nem most derült ki.
pythonn 2008 nov. 14. - 09:17:49
(124/356)
spoiler


Nincs anomália. Már a 4ben kiderül, hogy nem a dagi az elsõ, hanem az õrült, aki rálökte a feleségére az ajtót... Viszont marad egy sereg kérdés még mindig, amre nem kaptam választ, pedig vártam.
Pl a 3ban Amanda nézegetett egy levelet, majd felvagdosta a lábát. Ez így nem si fog kiderülni, hogy ez mi?
3/10
davidska 2008 nov. 12. - 14:44:47 3/10
(123/356)
Hát ne haragudjatok, de a fûrész 3-4-5 egy nagy nulla. Ha csak a csapdák miatt nézitek akkor oké. De se eleje, se hátulja és ráadásul a 4-ben meg az 5-ben már anomáliák lépnek fel. Már a rendezõk is belekavarodnak az idõ és esemény síkba.

...spoiler...
kiderül hogy a fûrész 1-ben a szögesdrótos csapdát jigsaw és hoffman már együtt csinálja, na de azért "dolgoznak" össze mert jigsaw letesztelte hoffmant, mert hoffman leutánozta a módszerét a bárdos csapdával. DE...mit utánozott le Hoffman, ha a szögesdrótos volt az elsõ gyilkosság.

Szóval f*szság az egész.

ha jól emlékszem már a 4-ben is volt valami hasonló anomália.

...spoiler vége...

egyébként a fûrész 1 k*rva jó, tökre egyedi, csattanós, végig feszült ÉS ami a legfontosabb nem a kibelezett embereken van a hangsúly, ott is mutatnak durva részeket de csak egy-egy villanásra, ezzel szemben a fûrész 3-4-5 semmi másról nem szól csak a vérrõl.
A fûrész 2- sem annyira jó már, de annak is f*sza a befejezése.
PEva11 2008 nov. 11. - 16:20:19 Előzmény Kendy
(122/356)
Ez tényleg olyan, amit érdemes folytatni, mert a kegyetlenségnek nincs határa és ez mindig vonza a nézõket. A Halloween és a Jason filmeket végig röhögtem (persze tudom, hogy ezek nem mai filmek), de Fûrész-t, habár meg van minden része, a második után már nem birtam végignézni becsülettel.
A Motel-el is így vagyok. Elismerem, de nem bírom végignézni.
capriati 2008 nov. 11. - 14:27:40
(121/356)
nem halt még meg minden fõszereplõ...

ott van jill, ericson nyomozó, brit (aki túlélte az 5 fõs csapdát), és persze hoffman...
10/10
offtopic
Kendy 2008 nov. 09. - 16:35:44 10/10 Előzmény sparrow007
(120/356)
Nanááááá!
Így meg,hogy ilyen jó elõre láttuk így egyenesen szuper!
:)
10/10
sparrow007 2008 nov. 09. - 11:22:02 10/10 Előzmény Kendy
(119/356)
Tényleg jó film ,és ahhoz képest hogy 5. rész még mindig érdekfeszítõ és izgalmas! Fõleg így 2 hónappal a premier elõtt! :)
10/10
Kendy 2008 nov. 08. - 17:26:29 10/10
(118/356)
Most néztem meg és nagyon király film!
Várom a VI-at!
:)
Jóóóóóóóóóóó komolyan és nem uncsi.
felõlem lehetne annyi Fûrész mint pl a Halloween vagy a Jason filmek.
Kajálnám mindet.
Mert ez a rész is izgalmas és szuper!
offtopic
monnci 2008 nov. 07. - 18:22:03 Előzmény blackman
(117/356)
Igazad van...:) Úgyhogy le kell szoknom a lustaságról... de olyan nehéz...:DDDD