Téma: Gabriel Garko

10/10
Pink Pearl 2015 szept. 19. - 16:19:05 10/10 Előzmény Bilancia
(213/413)
Na tegnap megnéztem újból a 3. részt. :)
Van néhány apróság amit én is újra akartam nézni....

Rolla és Daria téma:
Igen,tényleg úgy tûnik most mintha szerelem akarna köztünk kibontakozni...de ezen mondjuk azért lepõdtem meg mert....Nem arról volt szó, hogy õ "Tonio szerelme" lesz?? Nekem totál úgy rémlik, hogy az elõzetesben (amit Garko narrátor hangjával adtak)õ azt mondta (mikor ezt a nõt mutatták)hogy õ lesz "Tonio új szerelme"....
Vagy rosszul emlékeznék?!

Na meg...ettõl függetlenül...azért ez a vonal elég életszerûtlen....
Most gondolj bele,hogy téged letartóztat valaki, üvöltözik veled, megvádol olyasmivel ami nem igaz,ráadásul undorító stílusban beszél veled....és akkor alig pár perccel késõbb te tudnál vele jópofizni?!
Hááát ezt én cseppet sem találom életszerûnek....
Ezt persze nem úgy értem, hogy egy ilyen esetben okvetlenül életre szólóan gyûlölni kell valakit....NEM!
Persze, hogy megváltozhat a dolog...ha az illetõ bocsánatot kér...és õszintén megbánja.... DE(!!!)...azért ez NEM néhány perc alatt történik (történhet)....azért ez egy hosszabb folyamat!
Ha én lennék a nõ helyében (a dolgok pillanatnyi állása alapján) kizárólag utálatot éreznék Rolla iránt, azért ahogy beszélt és viselkedett "velem"....

Igen, hallottam, hogy azt hazudta Rolla, hogy "Tonio ölte meg a feleségét".... Gondolom azért mondta így, mert õ Tonio-t okolja a történtekért, mivel az eredeti célpont Tonio volt... a felesége azért halt meg, hogy Tonio-t megmentse...Tehát Rolla felfogása szerint Tonio "ölte meg" a feleségét...
De Daria persze nem tudja, hogy Rolla ezt csak "ilyen értelemben" mondta....

Amikor elõször néztem ezt a 3. részt, pl azt sem értettem, hogy Ettore amikor kiszökött a börtönbõl (tudod az a jelenet a tetõn, ahol ott söprögettek páran)....szóval nem értettem, hogy MIÉRT lõtte le azt a kis törpe pasit?!
Aztán mikor tegnap újranéztem, akkor vettem észre egy apróságot (amire elõször talán nem figyeltem föl), hogy Ettore kapott a börtönben egy levelet, amit amikor kinyitott, egy törpe volt oda rajzolva,akinek a lábán egy rabgolyó volt...
Akkor talán ez vmi utasítás lehetett?! Hogy a "törpét meg kell ölni"?!
Talán õ volt a tégla aki infózott a rendõröknek?!

Dante feleségével kapcsban:
Mire érted ezt, hogy "Fura számomra, hogy egy anya ennyire másképp viszonyuljon a két gyerekéhez, mint õ." ?

Arra gondolsz,hogy "segít" a fiának megszökni azzal a férfival aki a lánya férje lett volna? Erre gondolsz? Emiatt mondod?
Hát nézd! Ez elég speciális eset és nagyon összetett dolog....
Egyfelõl igen, valóban furcsa, hogy ilyen különbséget tesz a 2 gyereke között....hiszen amivel az egyik gyerekének örömet okoz, azzal a másikat boldogtalanná teszi....pfff :( Hát remélem sose kerülök ilyen helyzetbe,mert ez tényleg szörnyû lehet...

Viszont....van azért ennek egy másik oldala is.Gondolj bele! Ha összeházasodott volna a lányával az a pasi, azzal szted JÓT tett volna a lányával? Hiszen az a pasi NEM szereti õt (csak amiatt vette volna el feleségül, mert a csaj azt hazudta,hogy terhes)...azonkívül meleg, vagy legalábbis biszexuális.... (hiszen ha tényleg lefeküdt a csajjal "is" akkor nyilván nem meleg, hanem biszexuális)....
Ellenben a fia TÉNYLEG szereti azt a pasit és a pasi is õt, tehát õt ezzel VALÓBAN BOLDOGGÁ teheti, ha segít nekik megszökni...hiszen akkoriban (pláne Szicíliában) még nem lehetett ilyesmit nyíltan fölvállalni....nem maradt más....mint a messzire szökés..."ha a fia csak így lehet boldog a szerelmével"....

A pocakos + Dante szervezkedésrõl:
Most jobban figyeltem mit mond Ettore-nak. Ha jól értettem azt akarta elhitetni Ettore-val, hogy NEM Mancuso hanem Tonio ölette meg Ettore családját...(?) És Ettore úgy látom nem igazán akarta elhinni,mert követelte a pocakostól a BIZONYÍTÉKOT! Erre a pocakos csak annyit mondott,hogy "az én szavam a bizonyíték"....

A Di Maggio fiú halálával kapcsban én fenntartom amit korábban mondtam :) Szerintem NEM halt meg.
Vagy fogalmazzunk úgy, hogy nem gyõztek meg arról, hogy "valóban" meghalt.És,hogy miért gondolom így?

1:
Csak EGY lövést kapott...

2:
Nem tudjuk melyik testrészét találta el a golyó. Nekünk nézõknek NEM mutatta a kamera....

3:
Nem mutatták a HOLTTESTET mozdulatlanul,üveges tekintettel...stb (ami "bizonyíthatta" volna,hogy VALÓBAN halott)...

4:
Olyat sem mutattak, hogy pl elásták volna a testét...csak annyit lehetett látni, hogy a öreg maffiózó papa emberei körülveszik a "holttestet"...de, hogy MIT csináltak vele azt nem tudjuk...ahogy magát a holttestet sem láthattuk HITELES formában...

Napersze tudom, hogy ezek egyenként nézve nem "perdöntõ" bizonyítékok. :)
Pl tudom, hogy EGY lövésbe is bele lehet halni és 5-6 lövést is túl lehet élni...stb...
És a többi pontot is ki lehet magyarázni...de ha belegondolsz, így együtt azért ez elég sok "instabil" pont.
Nade....lehet, hogy csak én kombinálom túl :) Lehet, hogy a "készítõk szerint" tényleg meghalt....
De ez egyértelmûen (ezidáig) nekem nem lett bebizonyítva.....

Majd kiderül :)))
10/10
Bilancia 2015 szept. 16. - 22:54:09 10/10
(212/413)
Szia!

Nem tudom mi történt velem, de az eddigi évadoknál mindig kibírtam, hogy csak két-három nap múlva nézzem meg az új részt, most meg nem bírok magammal:)))
Úgyhogy online nézem. Az elsõ résznél még mûködött a Canale 5 live, a két utóbbi részt viszont egész piciben néztem egy olyan oldalon, ahol online lehet nézni egy csomó olasz csatornát.

Hát igen, Donna Carmela nagy változáson ment keresztül... Ám arra azért nem számított, hogy Lino Li Causi belehabarodik. Nem gondolnám, hogy hozzámegy, de ez szerintem még attól is függ, hogy Tonioval mi történik a találkozásukon. (A frizurája tényleg szörnyû.)

Lee Di Maggio szerintem meghalt. Frászt kaptam, amikor bement Carmela gyerekéhez, és mondta, "olyan vagy, mint egy angyalka, de tudod, az angyalok repülnek", és nyitotta az ablakot. Brrr....
Persze, hogy nyomoztatott Carmela terhességével kapcsolatban, hisz az egész beszélgetést végighallgatta a második rész végén Carmela és a nagynénje között.

Én is azt nem értettem, hogy végül is Dante, a pocakos és az új figura, aki most tûnt fel, miért kötött szövetséget Tonio ellen. Nem derült ki számomra, hogy a "puccs" után melyikük akar padrino lenni, de nyilván az üzletrõl, a pénzrõl és a hatalomról van szó. Ettore meg nincs annyi ésszel megáldva, hogy ezt átlássa:)

Rolla és Daria egymásba fognak szeretni... Feltûnt, hogy Rolla azt mondta a nõnek, hogy a feleségét Tonio ölte meg? Legalábbis ezt szerette volna elhitetni.

Nem tudom, mi volt az a lövés a legvégén, mert ugye nem láttuk, de esélyes, hogy a kiváló ajánlólevelekkel rendelkezõ inas lõtt:)

Mit szólsz Dante feleségének a szervezkedéséhez? Fura számomra, hogy egy anya ennyire másképp viszonyuljon a két gyerekéhez, mint õ. A színésznõ viszont nagyon jól játszik.

Olvastam, hogy Garko másik sorozatát októbertõl láthatjuk:
http://www.daringtodo.com/lang/it/2015/09/16/non-e-stato-mio-figlio-anticipazioni-e-trama-della-nuova-fiction-di-canale-5/

Erre én csak azt mondom, amit Tonio mondott Rickynek: "Non mi fido più di nessuno!" :)))
10/10
Pink Pearl 2015 szept. 16. - 14:19:57 10/10
(211/413)
Szia :)

Te már este 11:43-kor megnézted? Azt, hogy csináltad? :D A neten nézted? Hol? Van a Canale 5-nek élõ adása a neten?
Na nem mintha én ott akarnám nézni :) Én jobban szeretem letölteni és tévébõl nézni,na meg az esetlegesen fellépõ "bufferelés" és mindig idegesít(ett) amikor online néztem filmeket :D
Szóval csak pusztán kíváncsiságból kérdem, hogy hol nézed online a Canale 5-t?

A 3. részrõl:
Hááát ez nagyon "sûrû" volt most :D Nagyon sok szálat megmozgattak most benne.
Carmela-n nagyon ki vagyok akadva még mindig.... Most kiderült amit a múlt rész végén még csak sejtettünk...amikor azon filóztunk, hogy vajon Carmela "meg akarja-e ölni a kis Antonia-t" (?) Hát most kiderült :((( Azt akarja :((( "bosszúból" az öccse miatt :((( Hát ezt nem hiszem el :(((

Egyébként Carmela-nak (szerintem) nem áll jól ez a teljesen homlokból kezdõdõ hátrafésült haj....szerintem öregíti...és valahogy az arca is most sokkal idõsebbnek tûnik...

No lám a Di Maggio fiú MOST elkezdett nyomozni Carmela terhességének ideje után...és a magán hekus kinyomozta,hogy Carmela már 3 hónapos terhes volt amikor idejött....
Hmm...de én ezt továbbra sem értem! Mármint a dolognak azt a részét nem értem, hogy ez EDDIG,hogyhogy senkinek nem tûnt fel?!

Amikor elõször filóztunk róla, én nem is 3 hanem csak 2 hónapos terhességet feltételeztem róla (mikor kiment Amerikába),de persze tudni nem tudhattuk, mert errõl PONTOS adat nem hangzott el...
De még ha csak 2 hónapos is lett volna a terhessége, MÉG AKKOR IS furcsállnám,hogy senki NEM GYANAKODOTT arra, hogy a baba nem Di Maggio-tól van?!
Mert ha esetleg Carmen azt akarná (akarta volna) elhitetni, hogy "koraszülött" és EZÉRT született 7 hónapra....ez egyszerûen LEHETETLEN!!! Ilyen nincs!!! Ugyanis egy koraszülött baba NEM ÚGY NÉZ KI mint egy normál idõben született baba!!!! Arról már ne is beszéljünk, hogy az orvosok egyéb vizsgálatokkal is meg tudják állapítani egy terhesség PONTOS idejét...

De ezek szerint (ahogy most kiderül) Carmela nem is 2 hanem 3 hónapos terhes volt amikor Di Maggio-val randizni kezdett....ezek szerint 6 hónapra(!) született a gyerek????
És ez NEM tûnt fel senkinek??? Na ez már fáj :DDD
Mert tudod ez aztán tényleg 100%-ig ÉLETSZERÛTLEN! Ilyen NINCS! Ha egy baba 6 hónapos koraszülöttként születik meg, az aztán VÉGKÉPP nem úgy néz ki mint egy normál idõben született egészséges újszülött!!
Iciripiciri és nagyon gyenge....ha egyáltalán életben marad(na)....

Tényleg! A Di Maggio fiú szted tényleg meghalt?! Mert nekem van egy olyan sejtésem, hogy nem....de....persze lehet, hogy tévedek... Te mit gondolsz?

Ja és azt nem igazán értem, hogy az a kopasz, pocakos pali (most nem jut eszembe a neve, aki az ügyészségen dolgozik)szóval MIÉRT szervezkedik Tonio ellen?! És miért akarja Ettore-t (Tripolina fiát)is felhergelni Tonio ellen?!

A film végén az a lövés mi volt?! Az inas (akit Tonio lebuktatott) lelõtte volna Dante-t? Tonio parancsára?!

Jaaaaj és az a vonal azzal a fogyatékos kislánnyal :((( Undorító, hogy az apja láncra verte :((( Miféle ember az ilyen?? :((( Egyre inkább azt gyanítom, hogy az a kisbaba akit szült...szóval az apjától lehet...õ erõszakolta volna meg a saját lányát?! pfff :(((((((((( Hááát ha tényleg ez fog kiderülni....nem is tudom mit tudnék tenni az ilyen rohadék emberekkel :(((
10/10
Bilancia 2015 szept. 15. - 23:43:13 10/10
(210/413)
Háát...

Érdekes rész volt, bár vannak momentumok, amelyek jelen pillanatban nem egészen világosak számomra... Vagy nem jól figyeltem... Vagy nem jól értettem...

Kíváncsi vagyok, mit szólsz hozzá:)

Hétvégén már érzem, hogy újranézem:)))
10/10
Pink Pearl 2015 szept. 10. - 23:03:32 10/10
(209/413)
Szia :)

Jó túrázást kívánok! :) Csak ne essen az esõ! És nehogy összeütközzetek a migránsokkal! :D

A fene ebbe a dátum variálásba! :( Megnéztem és a Wiki-n is és tényleg át vannak írva a dátumok :( Tényleg kedden lesz a 3. rész és ezentúl mindig kedden lesz :((

Tegnap a Squadra antimafia-t néztem :) Tegnap volt a 7. széria elsõ része :)
Nem is tudom....te ezt ismered? Szoktad nézni?

A Polipból én láttam mind a 10 szériát. Kár,hogy Michele Placido kiszállt a 4. széria után... :( Egyszer hallottam errõl nyilatkozni....egyszerûen azért szállt ki, mert már nem érdekelte....

Garko nélkül tuti, hogy NEM lesz L'onore.....Ha egy napon megunná, szerintem se lenne többet...

A hírekben láttad, hogy Szicíliában micsoda nagy árvíz volt? pfff :( A kocsik kerekét ellepte a víz :(((

Na mégegyszer jó túrázást Neked! :)

Majd késõbb folytatjuk :)
10/10
Bilancia 2015 szept. 10. - 21:05:57 10/10
(208/413)
Szia!

Túrázni megyünk 2 és fél napra:))

Viszont pénteken nem is adják a 3. részt. Variálnak agyba-fõbe:))
http://www.sorrisi.com/tv/news-e-anticipazioni/variazioni-tv-il-segreto-lonore-e-il-rispetto

A Polip sorozatot ismerem és nagy kedvencem. Megvan az elsõ 4 évad olaszul is és szinkronizálva is. Elõször olaszul néztem, de ennél a sorozatnál nagyon jó a szinkron is. Félrefordítást sem fedeztem fel, a magyar hangok nagyon passzolnak a szereplõkhöz.

Tavaly Szicíliában elsõsorban emiatt a sorozat miatt ragaszkodtam ahhoz, hogy Trapaniba is elmenjünk. Látni akartam a helyszíneket, ahol Cattani felügyelõ járkált.

Persze semmi nem olyan, mint a filmben, egyetlen helyszínt sem ismertem fel:)))

Engem a Cattani halála utáni szériák már nem kötöttek le, az 5. évadot talán láttam és valamelyik késõbbibe belenéztem, amikor Raoul Bova is szerepelt benne. De ezeket már csak olaszul néztem.

Hogy lesz-e 10 évada a L'onore sorozatnak? Ha Garko bírja, ha az írók bírják szusszal a forgatókönyvírást, elképzelhetõ.

De ha Garko beleunna, más szereplõvel már nem lenne az igazi... Elképzelni sem tudom nélküle.

Beteszek egy képet, ha nincs kedved a cikket elolvasni, lásd, 15-én lesz az új rész:))
10/10
Pink Pearl 2015 szept. 10. - 00:05:31 10/10 Előzmény Bilancia
(207/413)
Szia!

Magánügy vagy munka miatt "kell" elmenned? Már ha szabad megkérdezni?! :)
De akárhogy is....csak kibírod akkor hétfõig :)))

Nem tudom mi lesz Bo Derek karaktere az 5. szériában....De nem biztos, hogy "megöregítik" Garko-t :)
Lehet,hogy Bo Derek egy amerikai maffia család fõnöke lesz?! Vagy a fõnök felesége?! :) Majd kiderül :D

Szerintem még lesznek további szériák,hiszen az olaszoknál (is) nagyon népszerû a sori. :))
A Polip címû maffia sorozatról hallottál? Ismered? Abból is 10 szériát csináltak 20 év alatt :D 1980 és 2000 között...
Szerintem a L'onore szériákból is lesz LEGALÁBB ennyi :D Vagy szted tévedek? :))

Azt láttad, hogy a wiki-n most megint ki van már írva az 5. széria is? És 2016-ra jelzik...
Hmm...vajon ez most megint csak "baki"? Vagy lehet, hogy az 5. szériára most majd tényleg "csak" egy évet kell várni?! Nem 3-at mint eddig? :D
Na kivi leszek :)

A "Non é stato mio figlio" soriról nem hallottam még semmi újat :(( Azt se, hogy MIKOR lesz látható?! :(((
Te esetleg tudsz már vmi közelebbit?
10/10
Bilancia 2015 szept. 08. - 23:50:09 10/10
(206/413)
Szia!

A Gomorra-t könyvben olvasom, magyarul. Megvan olaszul is e-book-ban , pdf és word formátumban. Nem regény. Saviano Nápolyban élt és kvázi beépült a Dél-Olaszországi maffiába, a camorraba. Elég szörnyû képet fest Campaniaról, leírva a "Rendszer" mûködését. Szeretem azt a régiót, ezért hát nem szívesen olvasom, hogy ezen a csodás vidéken a klánok és a közhivatalok hogyan fonódnak össze, az alvilág és a politika kapcsolata milyen szoros.
Ráadásul rádöbbensz, hogy ezek a bûnszövetkezetek állnak a híres márkanevek mögött, éhbérért dolgoztatva a helyieket. És akkor ott van még az építõipar, a szemétfeldolgozás, szinte az egész régió egy hatalmas pénzügyi holdingként mûködik, vesztegetésekkel, zsarolásokkal, külföldi kapcsolatokkal.

Elég kiábrándító... Az író most állítólag Amerikában él, mert nápolyi lévén a könyv megjelenése után nem volt tanácsos otthon maradnia.
Tavaly a szicíliai utunk során ajánlotta ezt a könyvet egy olyan csaj, aki az év nagy részét Nápolyban tölti.
Amikor hazajöttem, megvettem, de feltettem a könyvespolcra és csak most vettem elõ.
Elég olvasmányos:))

Azt tudtam, hogy Christofer Leoni Versace unokával él, de azt nem tudtam, hogy gyerekük is van.

Azt is olvastam, hogy Bo Derek játszik majd az 5. szériában. Lehet, hogy akkor fogják "megöregíteni" Tonio Fortebraccit és öreg korára Bo Derek lesz a nõje??? :)))


Képzeld, a pénteki részt legkorábban csak hétfõn fogom megnézni, mert most meg olyan helyen leszek, ahol net sincs:(((

Ez önmagában nem lenne gond, de most nem lesz jó várni a heti részre:)))
Persze az is meglehet, olyan jól fogom érezni magam, hogy eszembe se jut a sorozat:) (Kizárt...)
10/10
Pink Pearl 2015 szept. 08. - 21:54:32 10/10 Előzmény Bilancia
(205/413)
Na tegnap újranéztem a 2. részt. :D Igen,igazad van a 2 meleg pasival. :) Erre valahogy nem figyeltem föl. :)

Azt a dolgot a kosárba dobott papírgalacsinnal én se értem....Mi volt ebben a pláne?! És tényleg miért kellett ezt neki leírni?!

Azt a könyvet amit említettél,megtaláltam a neten pdf formában, de még nem volt idõm beleolvasni :)
Neked is pdf formában van meg? Vagy rendes könyv formában? :)
Mirõl szól? Regény vagy megtörtént események?
Annak alapján amit írtál legutóbb,valami olyasmit sejtek, hogy vmi nagyon ijesztõ és/vagy gusztustalan dolgok vannak benne?!

Azt amúgy tudod, hogy Christofer Leoninak ki a csaja? :D Francesca Versace, a híres Versace unokája és tavaly szeptemberben született egy kislányuk :)
Én csak nemrég óta tudom. Pár napja olvastam egy cikkben. :)

Ja és azt is olvastam, hogy az 5. szériában Bo Derek lesz az egyik nõi fõszereplõ.
Hogy jön ide az az amcsi nõ ebbe a soriba?! :D Na majd kiderül. :D
10/10
Bilancia 2015 szept. 05. - 21:38:25 10/10
(204/413)
Dante fia nekem már az elsõ részben gyanús volt, de akkor még azt hittem, hogy azért viselkedik olyan furán a családi vacsorákon, mert õ is benne van valami ügyletben:))
Gondoltam is, hogy olyan szép ez a fiú, de mindig milyen szomorú:)))

Aztán most a második részben esett le, hogy szerelmes a nõvére võlegényébe. Emlékezz vissza, hogy amikor az anyja megmondta neki, hogy a csaj terhes, kiment a szobából és sírt. Aztán amikor a nõvére egy reggeli búcsúzkodásnál megcsókolta a võlegényét, õ látta az ablakból és elfordult. Kb. 1:20-nál, tehát a rész vége felé bebizonyosodott, hogy a két srácnak viszonya van. Amikor a "võlegény" hazaért, este a kertben vitáztak a házasság miatt és akkor azt mondta neki, hogyha elveszi a csajt, mindig a közel lehetnek egymáshoz és, hogy "téged veszlek el, nem a nõvéredet... tudod jól."

Viszont azt sem értettem, hogy Tonionak mi szüksége volt a jegyzettömbébe felírni, hogy "Armi, Luogo di scambio, Quanti uomini", amit aztán kitépett, összegyûrt és a papírkosárba dobott. Ott meg jól megtalálta Dante és magával vitte:)))
Mondjuk azt nem tudom, mire fogja felhasználni...

Nem hiszem el, hogy egy "Padrino" három dolgot ne tudjon megjegyezni:)))


Egyébként most olvasom Roberto Saviano Gomorra címû könyvét, ami a nápolyi maffia, a camorra birodalmába nyújt betekintést. Mit ne mondjak, döbbenetes. Idõnként felvetõdik bennem, hogy egyáltalán akarok én ilyen dolgokat tudni...??
Azt írja egyébként, hogy a szicíliai Cosa Nostra "kismiska" a camorrahoz képest:)
10/10
Pink Pearl 2015 szept. 05. - 20:21:01 10/10
(203/413)
Igen,emlékszem arra,hogy Tonio pap barátja elmondta neki,hogy Carmela gyereket vár tõle...Ezzel a szállal is mi van?! Tonio erre nem emlékszik?! Vagy nem érdekli?! Vagy mi a túró?! Mert errõl AZÓTA nem volt szó.... :(

Michael és Antonia vonatkozásában igen,aranyos volt az a jelenet amikor neki adta a sakk készletét...de nekem az volt nagyon megható, amikor Antonia imádkozott a kereszt elõtt Michael egészségért,hogy "ne vigye el" Michaelt....

Tonio elvileg beleszeretett Dariaba,igen....de ezt csak azért mondom mert az elõzetesben így reklámozták a csajt, mint "Tonio új szerelmét".....amúgy nekem nem tûnt volna úgy....

De azt nem tudom, hogy most abban mi a pláne, hogy Rolla felügyelõvel azt akarják elhitetni, hogy az a nõ "összejátszik" Tonioval?! Ezért a nõ elvesztette az állását...utána még a pincérnõi állását is :(( Azért ez szemét dolog :((

Õszintén szólva én nem emlékszem arra amint Dante fiáról írtál. Hol volt szó arról, hogy az meleg?! Esküszöm én ilyenre nem is emlékszem :D Na akkor nekem meg ez esett ki :D
Hétfõn vagy kedden majd úgyis újranézem.De esetleg meg tudod mondani HOL volt errõl szó? Hanyadik percnél?! Nekem tényleg nem rémlik semmi ilyesmi... :(

Kösz a képet :D Jópofa :D

A nagyfejû néger csajjal kapcsban....hogy is mondjam....szóval olyan komikusnak tûnik, mert nekem mindig a cirkuszi bohócok jutnak eszembe róla :D
Tudom, hogy sok négernek ilyen gyapjas haja van (Michael Jacksonnak is ilyen volt kiskorában)de....nem tehetek róla....engem a cirkuszi bohócokra emlékeztet mindig, amikor megjelenik :D
10/10
Bilancia 2015 szept. 05. - 17:00:11 10/10
(202/413)
Igen, elfelejtettem írni, hogy Tripolina fiával kapcsolatban igazad volt, megnéztem a harmadik széria utolsó részének a végét és Rolla valóban épp akkor érkezik, amikor az öccse torkának szegezi a kést. Nem tudom, miért esett ki ez a jelenet:(

Én sem tudom elképzelni, hogy mi a célja Carmelanak. Ráadásul õ csak hiszi, hogy Tonio nem tudja, õ gyerek apja. Emlékszel, a pap elmondta neki.

Nem értem, miért akarta az öregekkel elhitetni, hogy Tonio ölte meg Tomot és most mit akar Antoniatól/Antoniaval. Remélem nem fog neki ártani. Michael és Antonia nagyon megkedvelték egymást. Jó jelenet volt, amikor a sakk-készletet búcsúzáskor Antonia Michaelnek ajándékozta. Az elõzõ részben nem tûnt betegnek, most meg kiderül, hogy az utolsó stádiumban van. Fura....

Szörnyû a Barbara de Rossi családja úgy, ahogy van. Én arra tippelek, hogy az apa eladta vagy valami szeretetotthonba vitte a babát. Arra gondolni sem merek, hogy csinált vele valamit, mint ahogy arra sem, hogy esetleg õ az apja. Abból az emberbõl mindent kinézek:(

Nem tudom, milyen jelentõséggel bír az a szál, hogy a Dante (tudod, aki Tonio embere) fia meleg és viszonya van a nõvére võlegényével.

Szerinted Tonio beleszeretett Dariaba? Nem értem, hogy amikor megszervezte, hogy Tripolina jó fia ne tegyen tanúvallomást, már a tárgyalás elõtt mondta a nõnek, hogy "Perdonami". Pedig nyilvánvaló lehetett számára, hogyha a fiú nem tesz vallomást, ezzel árthat a nõnek és utána szóba sem fog vele állni. Szerintem vonzódik hozzá:)

Mindenesetre kuszálódnak a szálak...

Beteszek egy képet, mert az olaszok csináltak montázsokat az elsõ részbõl, és úgy tûnik nem csak mi mulattunk jól Tonio beszólásán:))
10/10
Pink Pearl 2015 szept. 05. - 14:44:28 10/10
(201/413)
Én is megnéztem tegnap este :) Vagyis éjjel :) Éjfél után már fenn volt a neten :D

Na akkor most kiderült,hogy Jennifer meghalt.

Azt viszont most totál NEM értem, hogy Carmela MIBEN mesterkedik?!
Az elsõ részbõl egyértelmûen kiderült, hogy Carmela NEM HISZI azt, hogy Tonio ölette meg Di Maggio-t....hiába akarta a fiacskája ezt elhitetni vele....Carmela akkor (az elsõ részben) megmondta neki, hogy "Nem, ez nem Tonio volt"....
De akkor MOST Carmela MIÉRT akarja a "családdal" elhitetni, hogy Tonio volt?!
Te ezt most érted?!

Nem reagáltál semmit arra amit Tripolina fiáról írtam. :) Elfelejtetted azt a letartóztatós jelenetet az elõzõ széria végén? :)

Még az se derült ki, hogy mi lesz a szerepe annak az lánynak aki gyereket szült,akirõl most kiderült, hogy értelmi fogyatékos szegény....
Az apja "ellopta" a kisbabáját?! Vagy hova vitte? :(

Amin viszont elképedtem,az a Carmela-Antonia téma. Te ÉRTED mire célzott Carmela amikor a film vége felé a nagynénjével beszélgetett?
Arra a jelenetre gondolok amikor ott hallgatózott a kis Di Maggio, mikor CArmela azt mondta, hogy "Tonio sosem fogja megtudni, hogy ez az õ fia".....stb
Szóval ennek a beszélgetésnek az ELEJÉN a nagynéni vmi olyat mondott CArmela-nak, hogy "Nem bánthatod Antonia-t,õ a fiad testvére....ugyanaz az apjuk"....stb...
És erre Carmela vmi olyat válaszolt, hogy "Még nem tudom....hallani akarom Tonio-t üvölteni, ahogy én üvöltöttem amikor az öcsém meghalt"...

Ezt meg, HOGY értette??? Csak nem meg akarja ölni a kis Antonia-t???? Na neeeee! Ez már nekem sokkkkkk :(((((
10/10
Bilancia 2015 szept. 05. - 06:30:33 10/10
(200/413)
Megnéztem a második részt.
Ha Te is láttad, írd meg, hogy tetszett:))
10/10
Pink Pearl 2015 szept. 03. - 00:32:00 10/10
(199/413)
A lelõhelyem?? :DD Semmi extra :D A video mediaset oldaláról szedtem le :)

http://www.video.mediaset.it/programma/l_onore_e_il_rispetto_4/archivio-video.shtml

Mivel a Canale 5 mûsorújságjában este 9:10-tõl 11:10-ig tartott az olasz tévében, ezért 11:10 után 5 percenként oda kattintgattam :DDD és egészen pontosan 11:39-kor már ott volt :DD
Csak megnyomom az Internet Download Managert, ami pár perc alatt letölti a filmet :) Utána csak átteszem pendrájvra és már "dugható" is a tévébe a film :DDD

Amit TRipolina fiáról írsz, abban tévedsz! :) Ahol ezt írtad: "Tripolina börtönben lévõ fia az elõzõ széria vége felé szabadlábon volt, mert kiszökött. "

Azt én tudom, hogy kiszökött,(nagyon jól emlékszem rá,az öccse csaja is benne volt és az ügyvédjük is...stb)DE a "legvégén" (az elõzõ széria ucsó részében)ÚJBÓL letartóztatták, amikor megpróbálta megölni az öccsét mert ÁRULÓnak tartja.... Mikor az öccse (a "jó" fiú) egy kocsiba akart beszállni,AKKOR akarta õt megölni a testvére,Csak hirtelen ott termett Rolla felügyelõ (Francesco Testi) és pisztolyt nyomott a fejéhez...és..letartóztatták....

Ezt elfelejtetted? :) Pedig így volt, hidd el. :) (az utolsó 5 percben történt)
Tehát NEM volt szabadlábon az elõzõ széria végén :)

Azt én is láttam, hogy jövõ héttõl csak heti 1 részt fognak adni :(
De...így legalább több idõnk lesz témázni róla. :) Hát nem? :D Minden rosszban van valami jó :)

Arra kíváncsi leszek, hogy ez a Barbara de Rossi által formált karakter,hogy fog ide kapcsolódni a történetbe?!

Ja, a kérdésedre válaszolva,hogy Jennifer meghalt-e? Hááát passz! :( Nem tudom.....
Tényleg Carmela is olyan sérülést kapott, hogy ha nem láttam volna a sok elõzetest,simán azt hittem volna, hogy meghalt...

Na majd kiderül :) Várom a pénteki részt :)

Igaz, hogy a tegnapit is újra fogom nézni és a többit is :D Mert egy barátnõmmel minden részt újra kell néznem mert megkért rá :)
Õ is nagy Garko rajongó de nem beszél olaszul. :) Én fordítok neki :)Szóval most minden részt 2-szer fogok megnézni :) Nem baj :)
10/10
Bilancia 2015 szept. 02. - 23:26:38 10/10
(198/413)
Szia!

Nem, nem Olaszországban néztem, hanem a Canale 5 live-en, monitoron. Ráadásul jöttek-mentek körülöttem, beszélgettek, hozzám szóltak, szóval nem tudtam 100%-ban koncentrálni:)) De nem baj, hétvégén megnézem nyugodtan mindkét részt. Jövõ héttõl úgyis hetente csak egy résszel örvendeztetnek meg.

Azért nem semmi a Te lelõhelyed, ha már 11:40-kor fenn volt a rész, mert a 20 perces csúszás miatt 11:30 körül volt vége:))

A karakterváltozást én is arra értettem, hogy Lee Di Maggio milyen kegyetlen lett. Az elõzõ szériában úgy tûnt, tudomásul veszi, hogy az apja elhalászta elõle Carmelat. Most meg kiderül, hogy mégsem. Jót koppant az apja temetésén, amikor mondták neki, hogy túl fiatal ahhoz, hogy az apja helyét átvegye:))

Carmela is a szendébb volt a harmadik sorozatban, bár ahhoz volt esze, hogy elvetesse magát egy jó partinak tûnõ pasassal:) Most azért a pisztolyt sem habozott használni.

Ami nem világos (Te is írtad) a Michael(Dionisi) karaktere. Érzek benne ellentmondást, de erre most még nem tudhatjuk a választ szerintem.

Antonia nagyon szerethetõ karakter, kedves, okos, bátor. Bírtam az apjával közös jeleneteket ("Fortebracci vagy, bátornak kell lenned")
Michael is kedveli szemmel láthatóan. Remélem nem lesz baja...

Carmela szerintem nem teszi jól, hogy együttmûködésre kényszeríti a fiatal Di Maggiot. Szerinted meghalt a szeretõje? Merthogy Carmela is legalább akkora sebet kapott, mint amilyet õ ejtett a nõn, mégis hamar-gyorsan felépült:)))

Én a börtönbeli szervezkedésen röhögtem, és elég nevetséges volt Tonio mindkét szabadulása. A helikopteres is meg a lemezvágós (vagy mi volt az) is.

Tripolina börtönben lévõ fia az elõzõ széria vége felé szabadlábon volt, mert kiszökött. Azt a szicíliai dalt énekelte a börtön udvarán, amelyikre tavaly mi is mulatoztunk Siracusaban:)))

A "jó" fiát én felismertem rögtön, de meglepett, hogy Perugiaba költözött. Kicsit idegesítõ ez az új barátnõje, nagyon bénán játssza meg az angol akcentusos olaszt:((

Mindenesetre várom a folytatást...

Ja, szerintem Barbara de Rossi zseniális ebben a szegény és agyonhajszolt, szörnyû családdal megáldott szicíliai nõ szerepében és ugyanolyan jól beszéli a szicíliai dialektust, mint a Giuliana de Sio (Tripolina) az elõzõ sorozatban.
10/10
Pink Pearl 2015 szept. 02. - 14:12:30 10/10
(197/413)
Szia :)

Megnéztem tegnap éjjel :) 11:40-kor már fönn volt a neten :D
Gyorsan letöltöttem pendrájvra,lezuhanyoztam és az ágyból néztem a szép nagy tévémen :D

De Te, hogy érted, hogy "élõben" nézted a Canale 5-n? Most kint vagy Olaszországban?

A filmrõl:

Elég viccesnek találtam azt a részt amikor Tonio "kivágta" a furgon alját és úgy mászott ki a kocsiból....
Ez a jelenet, egy az egyben "koppintva" van egy régi francia gengszterfilmbõl,a címe "A Szicíliaiak klánja". Gondolom ismered ugye?! Régi nagy klasszikus francia-olasz film volt. A fõszereplõ Alain Delon és Jean Gabin volt....A film zenéje is nagyon híres :) Imádom :)
Szóval....a különbség csak abban volt,hogy itt Tonio kissé modernebb eszközt használt a furgon padló kivágásához....

A börtönben haláli volt az a jelenet amikor Tonio ráförmedt az igazgatóra,hogy "Hogy merészel engem tegezni?! Én Fortebracci ÚR vagyok! " :DDDD Hát ezen akkorát nevettem :DDD Ez haláli volt :DDD

Az meglepett,hogy kis Di Maggio fiú ilyen kegyetlen, vérszomjas állattá változott :(((
Az elõzõ szériában nem volt ilyen.... :(((
Carmelát PUSZTÁN AZÉRT képes lett volna megölni mert "nem õt" választotta?! A pszichopaták azok akik így gondolkodnak.... :(((
És még a SAJÁT APJÁT is megölette?! :(((( Ez döbbenetes! :((( Nem hittem volna, hogy ilyen vérszomjas fenevaddá változik :((((

Na azt látom, hogy végre ugrottak az idõben EGY évet! :DD Már nem 1969-ben járunk, hanem 1970-ben....ki volt írva Di Maggio sírkövére.....

Az viszont (egyelõre) nekem nem tiszta, hogy az a sofõr,akit Stefano Dionisi alakít,MILYEN OKBÓL árulta el Carmela nagynénjének a kis Di Maggio-t?!
Azt láttam, hogy vannak emberek is mellette...mikor Carmela megérkezett akkor is úgy mutatta be neki, hogy "õk a mi oldalunkon állnak".... De az nekem nem derült ki, hogy MIÉRT csinálta?! MIÉRT "haragszik" õ a kis Di Maggio-ra?

Én nem figyeltem volna fel valamire? Vagy ez még egyelõre nem derült ki?!

Hirtelen nem tudtam HONNAN ismerõs az a szõke nõ, aki fekete parókában segített Tonio szöktetésénél...
De aztán eszembe jutott :D A "Sangue Caldo" soriban õ játszotta Antonia gyerekkori barátnõjének a felnõttkori énjét...

Megmondom õszintén, hogy Tripolina fiát (aki a rendõröknek segít)elõször NEM ISMERTEM FEL!! :DDD
Baromira másképp néz ki ezzel a szakállal és szemüveggel :DDD
Na persze nyilván ez is volt a céljuk (a rendõrségnek), hogy ne ismerjék fel.....
De én eleinte biz'Isten azt hittem, hogy egy másik színész játsza :DDD Annyira MÁSnak tûnt :DDD

Az is érdekes vonal lesz (amire már az elõzõ széria végén is felfigyeltem),hogy Tripolina másik fia (tudod aki börtönben van) még az elõzõ szériában meg akarta ölni ezt a testvérét mert "áruló"-nak tartja....
Hmm....Te errõl mit gondolsz?!

Haláli ez a rabruha is ezeken :D Mint egy vékony pizsama :DDD Nem is "mintha"....ez egy az egyben egy pizsama! :DDD
De télen is ebben vannak/voltak ott a rabok?? Nem fagytak meg?? :DD
10/10
Bilancia 2015 szept. 01. - 23:56:01 10/10
(196/413)
Szia!

Nem akartam várni, míg otthon hozzájutok, megnéztem a Canale 5-ön élõben:))

Természetesen 20 perccel késõbb kezdték, mint ahogy ki volt írva.
Persze azért majd újranézem, amikor nincsenek zavaró körülmények....

Néhány érdekes karakterváltozást vittek végbe, kíváncsi vagyok, mit szólsz hozzá, hogy tetszett:)

Várom a véleményedet...
10/10
Pink Pearl 2015 aug. 26. - 22:35:41 10/10
(195/413)
Jajj emiatt ne bosszankodj :))) 1 vagy 2 nap nem nagy dolog :)
Ha kedden adják le az olaszok,akkor valszeg én szerdán fogom megnézni.
Csütörtökön vagy pénteken pedig gondolom már Te is :)

Ha majd megnéztem az elsõ részt,jelzem itt neked,de nem írok semmit amíg Te nem nézted meg :)
Akkor kidumáljuk! OK? :D

Most már csak azon agyalok,nehogy megint közbejöjjön "valami" ami miatt MÉGSE adják le a jövõ héten...
Mert...akkor aztán VAFF...... :DDD

De mivel több oldalon is jelezték már a szeptember 1-ét,bízom benne, hogy NEM hazudnak. :)
10/10
Bilancia 2015 aug. 26. - 21:12:23 10/10
(194/413)
Igen, arra értettem, hogy nem hittük el, hogy Aduaval õk egy pár.

Számomra ez egyértelmûen lejön, amikor azt mondja, hogy "van szerelmem, mint mindig volt, de az Isten szerelmére ne beszéljünk jegyességrõl, vagy ami rosszabb, házasságról. Aduaval a L'onore forgatásán ismerkedtünk meg."

Nem azt mondja, hogy Adua a szerelme...csak, hogy van szerelme:))

Igen, a gyerek-dolgot elég infantilisen képzelheti, ha azt hiszi valaki szül tõle egy gyereket és otthagyja neki, hogy nevelje, vagy felváltva neveljék:))
Kizárólag házasságon kívül.

Na, de ezt majd az idõ eldönti:))

Képzeld, ma tudtam meg, hogy péntektõl szerdáig nem leszek itthon, így nem is tudom megnézni idõben a L'onore 4 elsõ részét:(