offtopic
handi99 2013 febr. 19. - 22:31:04
(474/2174)
2. Helyesbítenem kell: A tegnapi részben találkozott Lucho Gabrielával.
Gastón a Suárez-család barátja és újságíró, aki természetesen az igazságot keresi. (Lagarto megerõszakolta és megölte a barátnõjét. Lagarto viszont Julio legjobb embere...) Gastón tudja, hogy az El Chamuco igazi tulajdonosa Gabriela.
Ja és a tegnapi részben említették a Monte Cristo grófját... :D
offtopic
handi99 2013 febr. 19. - 21:23:24 Előzmény Neli
(473/2174)
Szia!
Kérem a Rostro-beszámolót. :)
... és türelmesen várom a PP-rõl a véleményed.
offtopic
handi99 2013 febr. 19. - 21:20:45
(472/2174)
Szia!
2. Lucho Vampa még nem ismeri Gabrielát. Lucho Vampa v. inkább Luigi Vampa? :) Gabriela: Dantes nevén fog visszatérni. Azt hiszem van itt egy kis utalás a Monte Cristo grófjára.
3. Poncia fél. Lehet, hogy van valamilyen kötödése Antoniához, de ez eddig nem derült ki (v. elkerülte a figyelmemet.)
4. Patricia nem csalta meg Ricardot Albertoval. Már terhes volt amikor hozzáment. Ricardo tudta, hogy terhes és Patricia is azt, hogy Ricardo impotens. Ricardo tulajdonképpen segített Patriciának.
5. Prudencia: eddig nem igazán.
6. Igen elhitték. Sõt, Antonia rákente az egészet Gabrielára, vagyis, hogy õ volt az oka az öngyilkosságnak. Nem sokkal Julia halála elõtt derült ki, hogy David Fernando fia. (Patricia megtudta, hogy Alberto Antonia szeretõje. Julia meg elmondta veszekedés közben Fernandonak.) Egyedül Patriciának nem állt össze a kép.
7. Igen.
suxel 2013 febr. 19. - 11:35:25
(471/2174)
Köszi mindent, nagyon kedves vagy! De még mindig akadnak válaszra váró kérdéseim. :D

Az 1. kérdést töröltem, mert rájöttem. :D :D

2, Lucho Vampa (úgy tetszik a neve) ismeri már Gabrielat, vagy még nem? És ez a Gastón mit tett a korrupt vezetõk ellen?
3, Poncia félelembõl nem beszél, vagy van valami egyéb kötõdése Antoniához? Csak azért kérdem, mert ott volt Valentina apjának a halálánál is.
4, Patricia folyamatosan csalja Albertoval Ricardot, vagy csak egyszeri alkalom?
5, Az anyuka Prudencia fontos karakter?
6, Prudenciáék elhitték Julia öngyilkosságát, mert õ is Montemar lány volt?
7, Valentinával mi van? Internátus?
offtopic
handi99 2013 febr. 19. - 08:02:05
(470/2174)
Szia!

1. Tigre meghalt, már a robbanás elõtti percben.
2. El Chamucot Antonia már megkaparintotta.
3. Gabriela már a kórházban is injekciókat kapott. Amikor felébredt Lagarto, a korrupt rendõr elkezdte piszkálni. A bíró döntött úgy, hogy szanatóriumba kerül.
4. Nem, a verés rögtön azután történt, hogy Gabriela a szanatóriumba került. Macario már a szobában várta.
5. Akkor még tiszta volt az elméje, de a 4 év a pincében nem tett jót neki.
6. Gondolom Aníbal rendesen tejel, azért, hogy Constanzát ott tartsák. Valószínûleg igen, Constanza is ott volt annál a jelenetnél.
7. Lucho egy csaló/tolvaj, de rossz emberrrel kezdett ki (Julioval). Elkapták és börtönbe zárták. Gastón lett a cellatársa, aki szintén a Julio-Antonia-Aníbal szövetségnek köszönheti a börtönt.
8-9. Juliát lelõtte Antonia (még Fernando halála elõtt). Persze úgy állította be, hogy öngyilkos lett. Csak a cseléd megjegyezte, hogy Julia nem balkezes volt, így nem lehetett öngyilkosság...
10. Passz.
11. Szerintem még igen, de nem tett jót neki, hogy 4 éve egy impontes férfi felesége. A gyerek Albertoé.

Általában szombaton szokott felkerülni, viszont van olyan hét, amikor nincs összefoglaló.
suxel 2013 febr. 19. - 00:49:26
(469/2174)
Tigre meghalt az oké!

9, Juliat, hogy ölte meg Antonia?
10, A senator és Antonia miért nem örülnek annyira Ricardo és Patricia házasságának.
11, Patricia még ugye jó? Vagyis õ nem tûnt gonosznak az elején.

Ezek a semanal resumen-ek mikor szoktak felkerülni? Mert a múlt heti még nincs fenn.

Megállapításom: van ez a sorozat annyira jó, hogy úgy döntöttem a válaszaid alapján felzárkózom, és elkezdem nézni, mert nagyon érdekel. Napi egyrészt kibírok. :) Max 2 részletben, megreggelizek, meg megebédelek közben.

Bocsi a sok kérdésért.
suxel 2013 febr. 19. - 00:08:57 Előzmény handi99
(468/2174)
Uhh, de köszi, köszi, köszi! Tegnap nem bírtam magammal és elkezdtem tekergetni éjjel a youtuben és félig-meddig összeállt a kép. De így már teljes, ha van kérdésem felteszem a válasz reményében, és elõre köszönöm õket.

Tigrét láttam a bányában, ütötték-verték.
1, Jól láttam, hogy Tigre is meghalt? Nem láttam már utána felbukkanni.
2, Az elején Tigre lelt aranyat a hegyekben. Követte egy kém is. Azokkal a területekkel mi lett? Megkaparintotta Antonia?
3, Mi alapján került szanatóriumba és nem börtönbe? Antonia így rendelkezett, és a korrupt vezetõk meg végrehajtották?

4, Gabriela terhes volt, de Antonia megverette õt és elveszítette a babát. --> Ez még a robbantás elõtt volt?

Azt láttam, hogy felbérelte Gertrudist Antonia, aztán akinek az injekcióval Gabriela kidöfte a szemét, mikor menekülni akart.

5, Gabriela nagyon megbolondult? Tényleg õrült lett? /Mert láttam, hogy elõször injekcióval az infúzióba bolondították, aztán pedig a 24. részben vittél elektrosokkra is/ Tehát akkor most neki ki van sütve a feje, vagy valamennyire tiszta? Láttam, hogy van ott vasrácsos rész is elkerítve?

6, Ez a börtön/szanatórium tulajdonképpen egy olyan hely, ahová a nem kívánt embereket önkényesen likvidálják? Ki üzemelteti, a szenátor Anibal?

A Casanovás "esküvõt" is láttam. Ricardo anyja az, aki ott van Gabrielaval, az idõsebb vállig érõ sötét hajú nõ? Õ a Constanza?

7, Hogy került a történetbe Lucho Vampa? Tudtommal õ jó, és Gabriela segítõje (lesz), nemde?
8, Juliaval mi lett Fernando halála után. Anno láttam, hogy még a 14. részek környékén szövetséget ajánlott Gabrielának? Az igazi volt, vagy csak árrmány?


Kb ennyi kérdésem lenne. :)
Megnézem az összefoglalókat, megértem már elég jól a spanyolt is, de a TM oldalán mindig angollal nézem a cuccokat, ahol van ilyen CC.

SPOILER A héten jön a kiszabadulás, leég a szanatórium! SPOILER VÉGE!
offtopic
handi99 2013 febr. 18. - 22:19:10
(467/2174)
Szia!
Ha van 1/4 órád, akkor nézd meg a heti összefoglalót.
Pl:
http://msnlatino.telemundo.com/videos/la_patrona/la_patrona_resumen_semanal_020813/d33f8320-199c-4c90-8701-a579cb76655b
http://msnlatino.telemundo.com/videos/la_patrona/la_patrona_resumen_semanal_020413/619fb434-1e09-49a3-8ab1-6aad8173c40f

(Nem tudom, hogy nézted-e, de a Telemundo honlapján már angol és spanyol felirat is elérhetõ az egyes részekhez.)
offtopic
handi99 2013 febr. 18. - 21:26:39
(466/2174)
Szia!

La Patron spoiler:

Antonia megkérte a szeretõjét, Albertot, hogy ölje meg Tigrét és Gabrielát. Fernando meghallotta a beszélgetést és Gabrielához rohant, hogy figyelmeztesse õt. Gabriela elment Antoniához, hogy megtudja, hogy hol az apja. Antonia azt mondta neki, hogy a bányában. (Tigre tényleg ott volt - Antonia kikötöztette és megkínoztatta.) Gabriela lement a bányába. Fernando utánament. Alberto látta, hogy Fernando is a bányában van, de már aktiválta a robbanószereket és nem lehetett leállítani. A robbanáskor meghalt Fernando és néhány bányász is. Gabrielát sikerült megmenteni. Amíg kórházban volt, addig Antonia és a bûntársai elkezdték terjeszteni a hírt a városban, hogy Gabriela robbantotta fel a bányát. A tárgyaláson Gabrielát bûnösnek találták (Ramón hazudott, hogy látta, hogy Gabrielánál volt a robbanószer), de nem börtönbe került, hanem szanatóriumba.

Gabriela terhes volt, de Antonia megverette õt és elveszítette a babát.

Gabrielának sikerült megszöknie a szanatóriumból, de találkozott Alejandroval, akit követtek a rendõrök és elkapták. A fiúk (David és Max) nem hitték el neki, hogy nem õ adta fel Gabrielát.

Irene meglátogatta a szanatóriumban Gabrielát. Irene magával vitte a testvére esküvõi ruháját, ezt Gabrielára adták és (Gertrudis-szal - a félszemú, korrupt pszichiáter - együtt) gyakorlatilag odadobták Casanovának. Gabriela leütötte a férfit, ezután 4 évre a pincébe került. Most hozták fel onnan, mert Ricardo, az államügyész bejelentette, hogy meglátogatja õt.
Ricardo nem tudja, de az anyja, Constanza is ott van szanatóriumban.
Neli 2013 febr. 18. - 18:01:19
(465/2174)
na szép, nekem meg nem írsz, mi? ;) :D :P

amúgy mostanában én se sokat látok a sorikból a TM-esek közül, vissza is csak a Rostro-t nézem, bár erõsen tekerve... nem sokat tudok, a többirõl végképp, bár a Patrona nem is érdekel... de ettõl függetlenül nekem is jöhetnek a beszámolók, a PP-nél meg majd én fogok, ha visszanéztem...

amúgy ma volt a magyar CV-ben a 101-es csúcsjelenet, Fernanda elkapása :P, de már megint tönkrevágnak mindent a szinkronnal, mikor W-ék beszélnek... :S állandóan a húgom így, a húgom úgy, mikor elvileg a nõvére... :S de hát látszik is sztem, hogy F. az idõsebb, amilyen lestrapált :D :P meg amúgy is...
holnap meg Camilo lesmárolja Lorenát :D :P
ma a kiskölyök meg végre jót tett, mamának hívta Sammyt és megölelte W-t, azaz apucit :D :P
suxel 2013 febr. 17. - 23:07:31
(464/2174)
Nem akarok rossz helyre írni, de itt volt szó a La patronáról eddig többször is.

Handi99: kisegítenél egy kis infóval?

Nem nagyon van idõm még kb egy jó hónapig nézni a La patronát sajnos, az elsõ 3 részt láttam, az nagyon tetszett, illetve amikor picit több idõm van beletekerek. Elmondanád nekem, hogy a külföldi fórumokon miért utálják egy az egyben JLP-t? Azt láttam, hogy már Aracely a szanatóriumban van, a fekete angyalnak kiszúrta a fél szemét, de nem sikerült megszöknie, most meg úgy néz ki, mint valami félhalott. Azt is tudom, hogy JLP elvette Irenet feleségül. De mit tett Gabriela ellen? Olvastam valami megerõszakolást is, de az még régen volt, így lett a gyereke Gabrielanak Fernandótól, vagy volt valami újabb?

A lényeg az lenne, hogy megpróbálnád nekem 5-6 mondatban összefoglalni, hogy került Gabriela a szanatóriumba, és hogy mi tett JLP amiért ennyire utálják.

Köszönöm szépen!

UI: ha itt nem akarod közzétenni és válaszolsz, akkor jöhet privátban is.
handi99 2013 febr. 09. - 21:13:07
(463/2174)
Gabriel az El Señor de los Cielos-ban fog játszani.
offtopic
handi99 2013 febr. 04. - 22:44:46
(462/2174)
Szia!
Nem játszik a LP-ban. A Telemundo (az Argos-szal) két novellát forgat Mexikóban: az egyik a LP, a másik az El Señor de los Cielos. Szerintem Gabriel az utóbbiban fog játszani. Az jobban illene hozzá. Nem lennék meglepve, ha neki szánnák a fõgonosz szerepét. Ha jobban belegondolok mindketten (õ és Rafael Amaya) játszottak a LRDS-ban.

Te és a LRDS? :DDD Nocsak, nocsak... Ugye, hogy jó novella? :D

"Santiago-t megölték és a nõ most jött ki a sittrõl, megtalálták Patyval az elrejtett drogot..."
... akkor hamarosan egy orosz drogkereskedõvel, Oleggel fognak üzletelni. Teresa cégébe beépül egy mexikói rendõrnõ. Õ ismerõs lesz neked az Aurorából... ;)
Eszembe jutott: volt vmi hülye vicc akkor, amikor Verónica megjelent a történtetben.
(Kérdés: Hol van Aurora? ; Válasz: A LRDS-ban.)
juan-ZSU 2013 febr. 04. - 16:42:41
(461/2174)
engem a Marido en alquiler és a El Señor de los Cielos érdekel most és az utóbbiról azt olvastam Rafael Amaya a fõszereplõ és egy drogbárót fog játszani, így a Coolra el tudnám képzelni "Dél királya" de bírnám ha ez lenne a címe :D jajj pedig olvastam, hogy Gabriel Porras és Valenzuela is benne lesz az egyik sorozatba csak azt nem tudom melyikbe, így egymás után 3x szerepelnek majd együtt
Neli 2013 febr. 04. - 15:36:47
(460/2174)
:P ezt úgy érted, lehet, hogy játszik a P-ban? :P és a cielo-s az mi? mikor jön? még forgatják? anno olvastam a TM új soriterveirõl, de csak átfutottam...

ja egyébként a Dél királynõjére eléggé rákaptam most magyarul (adják), pedig anno nem néztem... :P :D ha még emlékszel rá, dobhatsz infókat ;) :P még az elején tart, sztem 30 elõtt, Santiago-t megölték és a nõ most jött ki a sittrõl, megtalálták Patyval az elrejtett drogot...
Neli 2013 febr. 04. - 15:34:08 Előzmény handi99
(459/2174)
:D na már teljesen összekeveredtem :D :P tudod még fokozni? :D :P

7 év? nem rossz :D :P adnak melót a sminkesnek :D :P
handi99 2013 febr. 04. - 15:07:41
(458/2174)
Gabriel Porras Mexikóban fog forgatni. La Patrona v. 'El Señor de los Cielos lesz ebbõl.
offtopic
handi99 2013 febr. 03. - 18:17:47
(457/2174)
O.R. és C.M. aha, :DDD

Marido en alquiler: ez a Fina Estampa-remake új címe . Régebben Reina Madre címen emlegették. Szóval Varoni Sonya sorozatában fog játszani. :)
Közben megnéztem: Sonya és Roberto között pontosan 7 év a korkülönbség. Mindketten április 23-án születtek (1972 és 1979.) Anya és fia... :)
Neli 2013 febr. 03. - 15:54:09
(456/2174)
hehe, ez jó :D :P volt már hasonló a Zorro-ban is asszem... :D :P Osvaldo Rios meg C. Meier mint apa-fia :D :P

RP Mau: nyami :P díjazom az ötletet :D :P jó lesz újra látni :P

és a klónos Alex is wow :P szerettem :P
akkor Varoninak az egyik másik sori? lehet kevertem, azt hittem, abban a finásban lesz... lényeg, hogy lehessen látni :P azt hittem vmiért, abban lesz Sonyával, utána meg hogy Maritzával, kevertem...
offtopic
handi99 2013 febr. 03. - 13:30:17
(455/2174)
Igen, én is azt hiszem.
La Patrona: az 1. részt érdemes megnézni, aztán vagy bejön, v. nem. Ahogy korábban írtam, maga a történet eléggé sablonos. A kivitelezés lett jó.
PP: Mivel láttam az elejét (+ az eredeti változatot is), sõt belenéztem a múlt heti részekbe is, így aztán úgy nevezheted a szereplõket, ahogy akarod... :D rá fogok jönni, hogy kirõl "beszélsz".
Egyébként a JC topic-ban azt írtam, hogy egy az egyben átvették a sztorit, de ez nem teljesen igaz. A két fõszereplõ jelleme a török változatban sem volt makulátlan, de itt sikerült tovább rontani rajta.