nightingale01 2010 aug. 02. - 20:32:08
(79/119)
Nagyon megoszlanak a vélemények úgy látom. Én úgy gondolom hogy egyik tábornak sincs igaza, ugyanis ennek a filmnek eltúlzott témája van, egy abszolút lehetetlen világgal (bár a holokausztról is ezt hitték), emellett pedig szórakoztató, pörgõs jelenetekkel bír, még azt is megkockáztatom hogy izgalmas. Habár értékelhetjük a filmet ferde tükörként a máról, de továbbra sem csatolnék hozzá ilyen mély mondanivalót, egy bepunnyadós darálós akciófilm, oszt' jóva'. :)
AgentOrange 2010 júl. 31. - 19:40:56
(78/119)
hozzáfûzném---->erõszak-számítógépek-szex, nem tudom ti miylen világban éltek de ez a film marhára a máról szól.
AgentOrange 2010 júl. 31. - 19:38:52
(77/119)
nagyon jó film, akinek nem tetszik az egyszerûen hülye.Ennyi.az meg a másik dolog ha ti ebbõl csak a b-kategóriás akciót látjátok, akkor húzzátok le magatokat sürgõsen.kár hogy iylen szinten megrekedtetek.
2/10
Reflexx 2010 júl. 29. - 21:15:44 2/10
(76/119)
Nos ez a film nem jó, de legalább szar. Tele van közhelyekkel (aki jó nõ avatáral nyomul az mind dagadt zsíros perverz disznó aki otthon kiveri :) ) olyan téves képzetekkel amit a nem játszó „hozzáér tök” a médiából leszûrhetnek. A sötét jövõ kép mind rendbe is lenne, de attól még nem lesz mindenki hülye! Kifejtem, ott van ez a „társadalom” nevû játék, miért adná bárki oda az irányítást a teste felet amikor látjuk a filmben, hogy súlyos sérülést okozhatnak neki. Nincs az a pénz akkor inkább elmegy és kirabolja a gazdagokat. A másik oldalon lévõ aki irányít mért nem megy egy MMO-ba 2 év múlva ugyan olyan szinten lesz a grafika mintha húsvér emberek lenének az avatárok. Mért fizetne azért, hogy irányítson valakit a távolból hiszen ha az avatárja pl. szex-el (ugye erre van kihegyezve a film ezen része) akkor õ csak a monitoron látja és nem kap semmi más visszajelzést! Tehát ha úgy vesszük MMO-t játszik csak gondolom tízszeres pénzen?! Ennek van értelme? És az akciókról pár szót tudom mostanában divat hogy kapkodjuk a kamerát és szarrá vágjuk az akció jeleneteket, de számomra ez csak azt jelenti hogy nem tudták egyszerre megcsinálni a jelenetet így ezekkel a trükkökkel pótolják a hiányosságokat.
leopard26 2010 júl. 28. - 17:59:44
(75/119)
Hát nem üti meg a Bruce Willises Hasonmás ordenáréságát,nézhetõ de többet nem jut eszembe megnézni
9/10
Rol06 2010 júl. 28. - 12:45:47 9/10
(74/119)
Elõször is Flips! megnéztem a youtube-os kritikádat, viszont sajnos a 3/4-éig tudtam hallgatni amikor kimondtad, hogy vannak jelenetetek amik nem egyértelmûek és csak késõbb kapjuk meg a kérdésekre a válaszokat...
Itt felteszem neked a nagy kérdést, hogy ha ilyen véleménnyel vagy egy filmrõl vagy átlagosan a filmekrõl akkor hogy van arcod csinálni a youtube-ra egy videot a saját kommenteiddel?? Csak, hogy értsd ha egybõl megkapnál minden választ a filmben akkor mi lenne benne izgalmas, és várnád a végét, ha minden full egyértelmûen kialakul benned? Tehát mielõtt csinálsz egy kritikás videót vagy nézesd meg valakivel vagy jól gondold át, mert csak akkor van jogod beleugatni más dolgába ha te jobbat tudnál csinálni!
1/10
Freevi 2010 júl. 28. - 00:16:26 1/10
(73/119)
Büntetés volt ez a film!!! :(
port_boy 2010 júl. 27. - 04:30:20
(72/119)
... meseszerû véggel, amin csak nevetni tudtam. :))
port_boy 2010 júl. 27. - 04:03:34
(71/119)
Micsoda agyament film, és megint erõszak-erõszak-erõszak. :-((((
Flips 2010 júl. 27. - 02:48:44
(70/119)
5/10
Verion 2010 júl. 26. - 17:02:39 5/10
(69/119)
Technikailag nincs jól kivitelezve az tény.A story talán még nem is lenne olyan rossz,de a kameramozgás meg a vágás is zavaró számomra viszont Butler jól alakít és a bunyók is jók benne.
Maga a Társadalom meg a nano tech meg az emberek hozzáállása nem igazán reális(mondjuk lehet pont ez volt a célja a film készítõinek).
Egyébként az tetszik benne hogy nem olyan sötét a film hangulata mint más filmekenek ebben a témában(Pl Bedrótotzva).
Végig izgalmas,nincsenek benne fölösleges jelenetek de sztem csinálhatták volna véresebbre.
Sok a pozítivuma a filmnek de mégse érte el nálam a szintet valamiért.
Összegezve:érdemes megnézni de nem fogsz elcsábulni az biztos.
matt70 2010 júl. 24. - 19:07:53
(68/119)
Sajnos nagyon látszanak benne, hogy mûeffektekkel van dolgunk, a robbanás, a vér... szebben is meg lehetett volna csinálni, egyik haverom csinál ilyen színtûket After Effectsben, pedig nem rég kezdte...
8/10
indienemesh 2010 júl. 23. - 18:19:51 8/10
(67/119)
Szerintem egész jó lett, és bár egy állat rohanás az egész, pont azért jó. A nyomasztó világkép klassz, és nekem a vágás is tetszik. Talán azért jön be nekem a film, mert a Crank-filmek az egyik kedvenceim... nem tudom.

mindent összevetve 10/8
3/10
Robeerto 2010 júl. 22. - 02:06:10 3/10 Előzmény Killgore
(66/119)
Hát ez egy kimondottan ócska film. Kár rá idõt pazarolni szerintem. Lehet, hogy informatikus lévén elfogult vagyok, de nálam a 10/3-at is erõs jóindulattal kapja meg ez az "alkotás".
csutkadawe 2010 júl. 21. - 20:51:56
(65/119)
hoppá, percy jackson nem csak a vizet képes irányítani :D
9/10
Killgore 2010 júl. 16. - 07:29:22 9/10
(64/119)
Nagyon jó film, jó történet, látványos akció. Ennél több nem kell egy vérbeli akciófilmhez.
Dömi 2010 jún. 23. - 19:21:15 Előzmény atyx88
(63/119)
Megjelenés: 07.20.
10/10
Dior_Tenshi 2010 jún. 18. - 23:37:23 10/10
(62/119)
Elsõre nagyon tetszett és úgy éreztem, százszor újra tudnám nézni.
Másodjára már nem ezt éreztem. Harmadjára meg már csak a kedvenc részeimet néztem meg, de már azok sem tetszettek. Igen, háromszor. Miért? Mert elgondolkodtatónak tartom, másfelõl a képi világa nekem - a mai napig - nagyon tetszik, elvonatkoztatva arról, hogy most már nem adnék rá annyi csillagot, mint amennyit hirtelen felindulásból kapott az elsõ után.

Tehát a világ, amiben játszódik - márhogy látványtechnikailag - nekem nagyon bejön, egyszerûen elvarázsol. Biztosan a technikafüggõségem okozza, de én bírnám, ha ilyen képernyõ lenne itthon és ezen kellene nézni a filmeket vagy a híreket. Szóval az wow, egyszerûen le a kalappal.
Nekem még a jelenetek is bejöttek, speciel nem zavart annyira a sok rángatás, bár bánhattak volna finomabban is a kamerákkal és el tudnám viselni, ha ezt 3Dben, vagy még jobb, 4Dben nézhetném... De nem, hát nem.

Pozitívum még az, hogy szerintem kétfelõl is értelmezhetõ - egyrészt, ha elõveszem a bambulós, nem-gondolkozós énemet, akkor nagyon tetszik ez a technikai világ, az, amiben élnek - minden erkölcstelensége ellenére -, a virtualitás, ami bármit megenged. Szóval szerintem jó, tiszta SIMS, és ha "csak nézzük", mondjuk, mint egy fantasyt...

Másfelõl - ezt valaki alant már említette -, haladunk efelé, és ez nagyon úgy fest, hogy igaz. Ezen meg érdemes párszor elgondolkozni és vigyázni, nehogy mi is így járjunk, bár talán ettõl még néhány évtizednyire állunk.

A zenék is jók voltak elsõre, másodjára már nem, a soundtrack letöltése után pedig csak 3 szám maradt az IPodomon - de onnan visz mindent (Manson után) a Bad Touch. Oye ~ azóta azon függök x)

Nos... ennyi volt :)
1/10
Kulcskészítõ 2010 máj. 28. - 13:00:48 1/10
(61/119)
Sajnos ez a film jó lehetett volna, de nem lett az. Egyrészt a fõhõsért én egyszerûen képtelen voltam aggódni, és együtt érezni vele (talán az én hibám), ami viszont nagyobb baj, az a túlpörgetett vizuális beöntés. Tudom én, hogy nem árt felpörgetni az akciójeleneteket pár ütõs trükkel, de itt már olyan szinten tobzódott minden, hogy szabályosan szem, és fejfájást kaptam tõle, tisztára mintha két marék extasy hatása alatt ültem volna le megnézni.
7/10
Henci8 2010 máj. 04. - 09:08:51 7/10
(60/119)
Hát elõször is le kell szögezni, hogy a film nem jó. Viszont mélységesen felháborít, amivel folyamatosan szembesülök itt a porton az "Ajánlók és kritikák" pont alatt. Hihetetlen, hogy akik ezeket írják semmi másban nem látják a lehetõséget arra, hogy olvasható cikket adjanak ki a kezükbõl, mint a folyamatos lehúzás. Még nem olvastam olyan cikket ott, ami pozitív hangvételû lett volna. Persze értem én hogy "kritika", de hogy állandóan a negatívumok és a lehúzás, az egyszerûen kikészíti az olvasót. Gusztustalan... én azt javaslom, hogy ne is olvassa senki, inkább a hozzászólásokat.
A filmrõl annyit, hogy valóban nem egy maradandó alkotás. Mégis el lehet rajta gondolkozni és ez nem a rendezésnek, vagy az akciójeleneteknek köszönhetõ, ami valóban szörnyû. Igen, az akciózás közbeni kamerarángatás hányingert kiváltó, a színészek legtöbbje sz*r és valóban nem egy könnyed vasárnap délutáni látnivaló.
Viszont ami nagyot dob a filmen, az a mondanivalója és az az abszolút nem irracionális jövõkép, ami sajnos borzasztóan nyomasztó. És ennek érzékeltetését nagyon eltalálták a készítõk. Az irányított, robotmódú emberek, az érzéketlen, állati szexualitás és a lelketlen civilizáció felé haladunk emberek és ezt a film kiválóan bemutatja. Nekem nagyon rossz érzéseim voltak a film közben és után, mert még egyszer mondom abszolút elképzelhetõ, hogy ez nincs is olyan messze. Emiatt midenképp érdemes megnézni a filmet, mert más filmekben ritkán találják el ilyen jól ennek a világnak a bemutatását.
A Kecskebûvölõk topikjában indított okfejtés az emberek agyán keresztül történõ nagyhatalmak által irányított civilizációról ide is símán idevág. Érdemes errõl beszélni a filmmel kapcsolatban. Mert mondjuk másról nem is nagyon lehet az igaz. És ha már egy valami gondolkodásra gerjeszti az embert egy film kapcsán, akkor az a film már nem lehet teljesen érdektelen.

7/10