Téma: Gasztroangyal

9/10
ccaty 2014 okt. 04. - 15:55:59 9/10
(262/402)
Nekem tetszik, hogy ennyire érdeklõdõ, kíváncsi természet. Ennek a nézõk látják hasznát, mert a mûsoraiból nagyon sok – ismeretlen és érdekes dolgot - megtudhat. Nem a mûsorban elkészített ételek receptjei a fontosak, hanem az, hogy hol, hogyan és mibõl készülnek és azokat hol, kitõl lehet beszerezni, és akik azokat készítik, miként készítik. Nekem semmi bajom nincsen ezzel a nõvel. Legfeljebb, mint ahogyan azt már több alkalommal is szóvá tettem, hogy legalább addig az ideig hagyja szóhoz jutni az adások résztvevõit, amennyi idõ szükséges nekik ahhoz, hogy az általa feltett kérdésekre válaszoljanak. Ezek rokonok lehetnek Fábryval, ugyanazt mûveli õ is.

A másik az, hogy élethelyzetes mûsort ne készítsen, mert más az õ általa elképzelt valóság, és más a tényleges valóság. ( http://www.youtube.com/watch?v=CIPtyHgflUU ) Nem kell valóságot kreálni. Ezt már kifejtettem a 253-as hozzászólásban.

Nem lehet tõle zokon venni, hogy élvezi, amit csinál. Gondoljunk bele, miként viselkednénk mi magunk, ha járnánk az országot, ismeretlenekkel és ismerõsökkel is találkoznánk, rengeteg újat tapasztalnánk. Mindenbe belekóstolhatnánk, potyán ehetnénk, ihatnánk.

Az erdélyi trilógiából nekem az a rész tetszett, amikor lépésrõl-lépésre elmondták, megmutatták a juhtej feldolgozottságának szakaszait. (ebben a témában már tettem egy hozzászólást). Érdekes módon nekem pont az utolsó, a feldolgozottság végsõ stádiumában készült termék, az orda ízlik a legjobban. Nálunk sajnos még mindig csak a körözött alapanyaga a liptói túró, ami nem is túró, mint olvasgattam valahol (ma Bryndza néven kapható) az egyedüli termék, ami a juhtej feldolgozottságából ismert.

Részletesen itt lehet olvasni errõl:
http://palocprovence.blogspot.hu/2012/08/a-liptoi-turo.html

vagy itt

http://buvosszakacs.blog.hu/2011/07/17/juhturo_es_tarsai

Sajnos a Gasztroangyal honlapjáról már hosszú ideje levették az eddig leadott részek videóit, de a youtube-on elég sok rész megtalálható, a java nekem is megvan.

Akit az érdekes receptek érdekelnek, azok az Ízõrzõk címû mûsort is nézze meg, mert ott az országjárás mellett kifejezetten a meglátogatott helység, tájegység jellegzetes étkeirõl tájékozódhat, az adások receptjei az interneten megtalálhatók.

Magam részérõl érdeklõdéssel várom az újabb adásokat. Néha adás közben is ás utána is ránézek egy-egy érdekességre az interneten, amit a mûsor kapcsán, vagy általa megismerhetünk pl. a burgonya történetérõl. Ezzel kapcsolatban már pontosan nem emlékszem, mennyi, de rengeteg burgonyafajta létezik, viszont a hazai piacokon 2 fajta található a fehér burgonya és a piros burgonya, mindkét fajta, amelyek az üzletekben kaphatók, a takarmány minõséget sem ütik meg.

A batáta (édesburgonya) megismertetése, népszerûsítése kifejezetten Marcsinak köszönhetõ. No, a fent említett két minõsíthetetlen burgonyafajta ára is lassan megközelíti a húsárakat, a batáta pedig aranyárban van az üzletekben.

Ezzel kapcsolatos érdekes oldalak, melyet a mûsor kapcsán ismerhettünk meg:

http://www.youtube.com/watch?v=0Tbo1oBXL64 (A burgonya története)

http://www.lilaburgonya.hu/

http://www.batata.hu/

Egyszóval a sok kritizálónak azt ajánlanám, hogy inkább a jót és hasznosat keresse a mûsorban. Akit pedig nem érdekel, az ne nézze. Ez így jó, ahogyan van, szívesen lennék Marcsi helyében.
Edmond Dantes 2014 okt. 04. - 09:45:01
(261/402)
Egyetértek sofival, ami -tanúsíthatja- köztünk nem mindig automatikus :o) ...
magam egyébként igen konstruktív javaslatot tettem a mûsor díjazására (274)..
A mûsorvezetõ(k) "politikai irányultsága" (ahogy napraforgó fogalmaz) n e m a mûsor közben pláne n e m fõzés, töltögetés közben jelenik meg, hanem akkor és fõleg abban h HOL és még fõlegebb: milyen gyakorisággal jelenik meg, esetleg "Fõzöcske, de élethossziglan" címû mûsortengerben?...ráadásul most már jó ideje közpénzen, nézettségi adatoktól függetlenül. Látja? Nem látja? Na látja.
sofi 72 2014 okt. 04. - 08:34:05
(260/402)
A negatív vélemény nem egyenlõ a mocskolódással. Bizony. Ha tetszik, ha nem, egy mûsor nézettségénél nagyon sokat számít a mûsorvezetõ hitelessége. Borbás M. pedig minden, csak nem hiteles. Természetesen lehet - sõt kell – enni/inni egy "gasztro" mûsorban, de annak is vannak formái, ráadásul a hurrá optimista viselkedése teljesen mûanyag. Én úgy látom - hozzám hasonlóan - nem a politikai irányultsága, ami irritáló a legtöbb hozzászólónak, hanem a hölgyemény fent vázolt viselkedése. Ettõl függetlenül nem értem, miért akadályoz ez téged abban, hogy feltedd a kérdéseidet? :D Biztos kapnál rá választ...
8/10
offtopic
napraforgó 2014 okt. 04. - 06:43:04 8/10
(259/402)
Én az erdélyi 3 mûsorról akartam kérdezni, de visszariadtam, látva, hogy itt oldalakon keresztül a mûsorvezetõ, na és egymás alázása folyik, ahelyett, hogy az egyes mûsorokról folyna a csevely.
Szerintem ebben a mûsorban nem látszik - nem is szabad - a mûsorvezetõ politikai irányultsága, ez a különbözõ kaják készítése és fogyasztása közben nem is igen lehetséges.
Amúgy meg, hogy sokat eszik-e, vagy iszik-e hozzá megint nem annyira releváns, mert ha nem eszik, akkor nyilván az a baj, hogy meg se kóstolja, ha meg jóízûen fogyaszt, akkor meg nagybélû... A nyuszi meg a sapkája....
Na ez engem nem érdekel. Az már inkább, hogy a moderátorok miért hagyják ez a mocskolódást?
8/10
Suziy 2014 szept. 30. - 11:27:18 8/10
(258/402)
Mi sem bizonyítja jobban (mondjuk én csak belenéztem hébe-hóba a sorozatba) de ez a NÕ teljesen alkalmatlannak látszik, tûnik (bájgúnárkodik) egy ilyen típusú mûsor "vezetésére" köze nincs hozzá, max azokhoz akiktõl a munkáit és biztos (amúgy túlfizetett) megélhetését köszönheti akár "talpnyaló" módszerekkel is.
Az egyszerû "iparos" emberek errõl nem tehetnek, Õk "csak" a hivatásuk lényegét "tolmácsolják" (boldogok a sikernek és, hogy szerepelhetnek a tv-ben) tök mindegy ki juttatja ehhez a "lehetõséghez" Õket.
Edmond Dantes 2014 szept. 28. - 18:04:27
(257/402)
Párszor már letettem a garast a produkció mellett (ld pár hszomat ez alatt), de az alábbi hír tovább kell lépni:

http://www.mtva.hu/hu/sajtoszoba-main/sajtokozlemenyek/vallalati-sajtokozlemenyek/9002-magyar-termek-nagydijat-kapott-a-gasztroangyal

Javasolnám nevezni a cannes-i filfesztivál vmelyik kategóriájában v itt: http://www.newyorkfestivals.com/tvfilm/
1/10
ponca 2014 szept. 21. - 06:01:13 1/10 Előzmény marinar
(256/402)
Ez a mûsor egy arra alkalmas mûsorvezetõvel akár jó is lehetne.
De a tele pofával, sokszor piától kipirosodott ábrázattal, izzadtságszagú erõlködéssel baromságot dumáló, íny villantó zabáló géppel a nézhetetlen kategória. Na meg ennek a nõnek az idegesítõ hangszíne!
Max. a néniket, bácsikat szoktuk nézni, Borbás alatt levesszük a hangerõt.
marinar 2014 szept. 07. - 22:06:55
(255/402)
Borbás Marcsi a feneketlen gyomrú béldózer....mindent megeszik és megiszik.
Közben be nem áll az az ájtatos szája. (most éppen vihog)
offtopic
sofi 72 2014 júl. 07. - 19:26:17 Előzmény olahmiki1959
(254/402)
Kösz a linket! :)

Valószínû, hogy a Telemázli volt, és a partnere neve pedig István.
Persze ez lényegtelen, de azért most kicsit megnyugodtam, hogy talán mégis mûködik a memóriám... :P
Edmond Dantes 2014 júl. 07. - 10:00:27
(253/402)
jav. ..."mely családi szál"...stb.
Edmond Dantes 2014 júl. 07. - 09:54:58
(252/402)
Már érett (szakács)mûvészként, Vízvári Mariska (írói ál)néven megírta legendássá vált szakácskönyvét, továbbá közremûködött Az ínyesmester szakácskönyve c. klasszikus alapmû szerkesztésében is. Utóbbi könyv szerzõje egyébként Magyar Elek, aki Magyar Bálint színigazgató édesapja, Magyar Bálint expolitikus (és Magyar Fruzsina dramaturg) nagyapja volt, mely családi szálat eddig nem volt számomra ismeretes, de BM (!) jóvoltából most már ezt is tudom. Tényleg egy (gasztro)angyal! Csak le ne csapjon reá a birodalmi sas.
olahmiki1959 2014 júl. 07. - 06:35:32
(251/402)
Én ezt találtam Borbás Mária címszó alatt, a wikipédiában. Lehet, sõt, biztos, hogy valamelyik mûsor ezek közül az, amire te is emlékszel.
Talán a Telemázli?...
Remélem, jól linkeltem be.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Borb%C3%A1s_M%C3%A1ria_(m%C5%B1sorvezet%C5%91)
offtopic
sofi 72 2014 júl. 06. - 23:03:21
(250/402)
Én ezt komolyan írtam ám. Jó, a dátum nem egészen pontos, de esküszöm, hogy emlékszem Mariskára abban a mûsorban. Egy vastag szemöldökû fickó volt a partnere. :)
Tényleg senkinek sem ugrik be?
olahmiki1959 2014 júl. 06. - 21:07:56
(249/402)
"talán 1879-ben egy vetélkedõ mûsorban kezdte. Akkor még kereskedelmi csatornák sem voltak"

Nem, akkoriban az Osztrák-Magyar Monarchia petróleumlámpás kísérleti adásait kezdték sugározni, - nagy tükrökkel vetítették a képeket az éjszakai égboltra, elektromos áram híján...:DDD
sofi 72 2014 júl. 06. - 20:34:53
(248/402)
Ha jól emlékszem réges-régen, talán 1879-ben egy vetélkedõ mûsorban kezdte. Akkor még kereskedelmi csatornák sem voltak, bár az emlékeim nagyon homályosak. Próbáltam most a személyeknél rákeresni elõéletére, de ha jól láttam a "Fõtér" a legkorábbi mûsor, ami hozzá köthetõ. Lehet a régi vetélkedõs hostesskedése ma már nem vállalható fel, vagy a Port-on nem tartották fontosnak. ;)
Edmond Dantes 2014 júl. 06. - 20:26:35
(247/402)
Nekem nehéz lenne, sõt szégyellnék úgy fölkelni minden áldott reggel évek hosszú során át (még jó gázsi mellett is) h ebbõl a gasztrollkodásból :) kell és tudok csak megélni, csakis és kizárólag ehhez értek, HA egyáltalán értek. Felfogta vajon ez a leány h ez nem lehet és nem mehet életfogytiglan neki se, nekünk se?! Bõvebben kb. ugyanerrõl (255)-ben és az ott belinkelt helyeken.
csabre111@gmail.com 2014 júl. 06. - 15:46:26
(246/402)
Akkor ne nézd.
1/10
papzo 2014 júl. 05. - 19:44:05 1/10
(245/402)
Engem zavar a mûsorvezetõ Borbás Mária teljes képernyõt betöltõ íny villantása, mûlelkesedése, zabálása és tele szájjal történõ pofázása. A mûsor nélküle még jó is lehetne, de az erõlködése, hogy jó pofinak láttassa magát és az állandó központi szerepe nagyon ellenszenves, ahogy maga a nõ is az.
Edmond Dantes 2014 jún. 20. - 10:57:12
(244/402)
Türelem, türelem! Hogy mit terem? Lásd a József Attila-topikban. Nem ide való.
offtopic
sofi 72 2014 jún. 20. - 04:52:40 Előzmény Edmond Dantes
(243/402)
Kíváncsian várom a téli "verselgetéseidet". ;)