kgyuri0 2010 márc. 04. - 10:51:56
(31/151)
Azt kell mondjam, sajnos, nem a Tûzvonalban stábja csinálta. Nagyon hiányzik Cserna, Hollósi, Újlaki, Jordán de még az utolsó közrendõr is. Bele kell törõdnünk, hogy StohlBuci messze nem akkora egyéniség, hogy egyedül kivigyen a kakiból egy egész filmet. Sehol sincs a „kollektíva” nélkül!
A sztori szánalmas, a Coelho és DanBrown utánérzések iszonyatosak, lehet, a harmadik részt már meg se nézem, még a másodikat reménykedve esetleg.
Alföldi is igen rossz, olyanokra telik tõle, hogy „Vagy megölöm, vagy beleszeretek!” szinpadias gyermekdeden olcsó fosch hatásvadászat(és pont illeszkedik „robi” teljesítményére).
Mi a túrónak kell két (különben minden báj és egyéniség nélküli )nõi fõszereplõnek a háztetõn vívó ruhában idétlenkedni?
Ki az a hülye”szakértõ”(de legalább eddig még nem nevezték „szimbológusnak”), aki nem veszi észre elsõ látásra a tükörírást(ez a hülyeség egy az egyben DanBrowntól származik, de, persze, õt nem pont ezért utálom véghetetlenül )
Honnan tudta Brunner, hogy a levélben 12 négyzetrõl és 25 téglalapról van szó, nyugodtan lehetne 12 téglalap és 25 négyzet is, nyilván a vizeletébõl: nagyember ez a StohlBuci!
A fõ problémám persze a fontoskodó, tudálékos, ostoba és áltudományos összeesküvéselméletbe csomagolt olcsó és primitíven hatásvadász egyházellenesség. És „posztmodernség” a legrosszabb értelemben.
Még a fehérhajú gengszter figuráját is volt pofájuk árvenni.
A Tûzvonalban rengeteg látszólag fölösleges részletével alapozta meg a hangulatot, a szereplõk hitelességét, itt fõszereplõ (TenkiRéka) annyira rossz, hogy sokszor már DobóKata legrosszabb perceire emlékeztetõ amatörizmust kell orrintani, de ráadásul még megkérdõjelezhetetlenül csúf és bájtalan is)
Jobb lett volna, ha ebbõl a pénzbõl folytatják a Tûzvonalban-t egy évaddal(egye fene szentelhették volna Pécsnek), akkor akik annak híveivé szegõdtek, nem éreznék magukat átverve, azok pedig, akiknek ez így is jó, azoknak úgyis mindegy, észre se vették volna, hogy „ismert” szereplõk akcióznak.
ficereg 2010 márc. 04. - 09:38:51
(30/151)
Az elsõ tíz percben olyan érzésem volt, mintha a Linda sorozat egy része kezdõdne-Görbe Nóra nélkül... -és humor nélkül... A mai magyar valóság része, hogy ilyen meseautókkal száguldanak a rendõrök???? Nagyon életszerû...
A társulatosokon nem lepõdtem meg annyira, láttam a bemutatót- a Simon Bogi meg a Feke Pál még tetszettek is, de a Vadkertit mellõztem volna...
Mindenesetre a film végére már érdekelt, hogy mi sül ki a dologból, szívesen néztem volna még, bármily meglepõ...
A zene viszont nagggggyon jó, letölthetõ valahol????
enoeemi 2010 márc. 04. - 08:58:59
(29/151)
lelkes voltam. több okból. mert (akció)krimi, mert magyar, mert pécs és mert jó színészek vannak benne.
talán ez volt a baj, h sokat vártam. már az elsõ 10percben, amikor már a nemtom'hanyadik társulatos arcot láttam meg, arra gondoltam, most ez komoly(?).
a film tele van a mûfaj kliséivel. szép képek,tényleg jó zene. a történet maga... hát... azt meg nem hiszem el, h Stohlon kívül nem él ebben az országban még egy 30 és 45 közötti színész, akire a keménytökû-jófiú szerepét osztani lehetne.
1/10
7szünyü 2010 márc. 04. - 06:34:55 1/10
(28/151)
Hát ez... ez... ezzz...
"Kicsit sárga..."
Szerintem még csak nem is gyümölcs, de az tuti, hogy elõtte egy lóban volt benne.
(Elnézést, nem folytatom, hosszú ideje elõször hagyott cserben a szókincsem. +egyebek.)
Ludvik Jahn 2010 márc. 03. - 22:52:21
(27/151)
Eddig abszolút korrekt, pozitív csalódás.
László Zsolt pedig minden szerepben zseniális.

Azért a fõcímben felderengõ, tíz éve idejétmúlt számítógépes trükköket illet volna mellõzni, nomeg a kék szûrõk használata némely helyen abszolút természetellenesen hatott. Meg kellene tanulni a hazai rendezõknek/operatõröknek is célzottan felhasználni, amit külhoni alkotásokból lesnek el...
smooker 2010 márc. 03. - 22:37:31
(26/151)
üdv mindenkinek. én dolgoztam a filmben. az elsõ részt sajnos elrontották a vágóasztalon. de a 2. , és a 3. nagyon jó. láttam a bemutatón. érdemes végig nézni, izgi lesz. ütõs a vége is.
Thickleg 2010 márc. 03. - 22:25:43
(25/151)
Ahhoz képest, hogy most adták le az elsõ rész, már így látatlanban is sikerült lehúzni. Grat!
1/10
hunika 2010 márc. 03. - 21:33:07 1/10
(24/151)
Ajánlom figyelmetekbe egy haverom könyvét, ami szintén Pécsett játszódik, és a netre felkerült folytatása erõsen hasonlít a Géniusz sztorijára. A könyv címe: Csontváry-kód, avagy nem esik messze a macska a fájától. Szerintem nagyon szórakoztató, bár én elfogult vagyok a szerzõvel szemben. A neten még meg lehet találni, a könyvesboltokban már nincs belõle. Érdemes elolvasni.
10/10
tzafeta 2010 márc. 03. - 21:21:00 10/10
(23/151)
Nem tudom, milyen a Géniusz, az alkimista, de az Alul semmit erõs felhozatalnak nevezni szerintem vagy enyhe túlzás, vagy irónia.
1/10
Óz 2010 márc. 03. - 19:36:19 1/10
(22/151)
Én már azt várom, mikor és ki lesz az a géniusz, aki rájön: S. Bandin túl is van színész Magyarországon. A popularitást és azzal járó lét kedvelõ rendezõknek sem ártana kicsit szétnézni a felhozatalban. Bõséges a kínálat JÓ színészekbõl.
1/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 márc. 03. - 18:14:41 1/10
(21/151)
Megjósolom: Nem lesz.
Egyébként meg, részemrõl, kihagyom az elsõ részt, mert az RTL-en erõs a felhozatal, aztán ha mégsem volt jó szimatom, és csupa jókat írtok, majd alaposan kikérdezlek titeket, mi történt, és megnézem a másik két részét.
Ktesibios 2010 márc. 03. - 18:07:32
(20/151)
Egyetértek veled a megelõlegezett bizalommal kapcsolatban és az Iszonnyal kapcsolatban is. Ugyanakkor az Iszony mögött ott állt egy Németh László, mint író... Nekem úgy fest, hogy a mai filmekbõl is leginkább ezek a Németh Lászlók hiányoznak. Jó történetek nélkül marad a látvány (és pénz nélkül az is olyan amilyen), és a magyarosan túljátszott üres szerepek. De ne legyen igazam!
kevinspéci 2010 márc. 03. - 17:32:22
(19/151)
Nos a címe béna, de adok neki egy esélyt.
Tegnap néztem az Iszony c. filmet, ami eddigi életem egyik legemlékezetesebb filmje. Ha ez feleannyira jó lesz, akkor baromira elégedett leszek.
1/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 márc. 03. - 16:31:31 1/10
(18/151)
Hát...
Már a fotók sem túl bíztatóak, khm khm
Majd meglátjuk. Vagy valaki majd megmondja, aki meglátta. Ismétlés, jó szokás szerint pedig nincs.
kgyuri0 2010 márc. 03. - 10:15:13
(17/151)
A cím alapján engem taszít!
DanBrown és Coelho a jelenkor két legellenszenvesebb, legostobább kulturális szélhámosa.
Egyedül StohlBuci miatt szeretném látni.
Pécset egyébként lesz*rom
kgyuri0 2010 márc. 03. - 10:09:07
(16/151)
Biztos, hogy át lett pakolva?
feeco 2010 márc. 03. - 00:10:51
(15/151)
a Dan Brown-féle szemetektõl én is falnak rohanok, de azért csak megnézném ezt a filmet, mielõtt porig gyalázom.. ahogy pedig Pécs áll a kulturális fõváros projekttel.. hááát.. nem ez a film fogja lehúzni.. ;)
feeco 2010 márc. 03. - 00:07:19
(14/151)
mirõl beszélsz, Kis Húsom? ;)
offtopic
t'nak 2010 márc. 02. - 20:30:49
(13/151)
Aham, most már világos. 2010, valamit muszáj volt Péccsel kapcsolatban összehozni. Pécs, Európa kulturális fõvárosa. És mi ebben a soriban a kultúra? Hát a kultúra kvintesszenciája, gyöngye, mit kiizad magából - a babona. Elõadják a DanBrown-ponyvaokkult provinciális változatát. Gratula.
Ja, bocs, szóba kerül a Zsolnay-porcelán is...

Különben a színészek biztosan remekül játszanak, a zene a Mester és Margarita kellemes utánérzése...szóval azzal nincs baj, de hogy egy kulturális fõvárosnak ilyen témát elõrángatni.............................
10/10
gandalfi 2010 márc. 02. - 17:29:07 10/10
(12/151)
A tegnapi Teadélutánban mondták az m1-en, hogy a sorozat MA ESTE (KEDD) kezdõdik!!! A port.hu is jobb lenne ha már kijavítaná (mondjuk nem értem miért kellett átpakolni)