jani-wan 2013 jan. 29. - 20:49:26
(712/772)
Én csak egyszer jártam ott, és akkor is nagyon rövid idõre, de szerintem is hiteles az ország kép.
offtopic
jani-wan 2013 jan. 29. - 20:47:32
(711/772)
Szóval azért lehetetlen, hogy ilyen történjen, mert szerinted akkor a marslakók Indiában járnak klotyóra?
Szerintem meg ha összekapcsolsz egy abszurditást egy valós vagy fiktív ténnyel, hogy nevetségessé tedd a tényt, az nem igazol sem téged, sem a hitedet.
Legfeljebb annyit jelent, hogy nem tudsz érdemben hozzászólni.
offtopic
-csengõzoli-- 2013 jan. 29. - 20:17:09
(710/772)
Volt szerencsém többször is járni Indiában, ezek mind elképzelhetõek.
A film szerintem abszolute reális képet ad az országról.
1/10
offtopic
stanmore 2013 jan. 29. - 20:03:47 1/10
(709/772)
Mindent el lehet képzelni,még azt is hogy találkozott a klotyón egy marslakóval ,aki látta a jövõt ,de felnõtt ember már nem rágja tövig a körmét ,amikor gyermeteg mesetörténettel traktálják.És akármennyire elmaradott ország India (ha igaz egyáltalán)ott is van törvény és jog,és Náncsi néni bemondására pl nem vetnek alá valakit kínzásnak hogy vallja be hogy csalt.Ennél ott is több kéne ahhoz hogy törvénytelen eszközökkel vegzáljanak egy fiatalkorút.
offtopic
Vinogradov 2013 jan. 29. - 16:27:29
(708/772)
Hát, tény, hogy rá én is szívesebben gondolok, mint az evangélistákra :)
offtopic
jani-wan 2013 jan. 29. - 15:45:18
(707/772)
Linda Evangelista?
offtopic
Vinogradov 2013 jan. 29. - 15:08:23
(706/772)
A Biblia egy nagyon rossz példa, mert az egy "sokszereplõs" történet. És, egyébként, azt is simán meg lehet kérdezni még egy indiai kultúrkörben is, hogy (három evangélista felsorolása után) mondjuk ki a negyedik evangélista. Ez még belefér. Hogy Athos, Porthos és Aramis is.
Vinogradov 2013 jan. 29. - 10:46:03
(705/772)
Igen, de a Ludas Matyinak nincsen kb. 30-40 filmváltozata, amelyek közül több rendkívül sikeres lett, az egész világon vetítették, ismerik és mind a mai napig az egyik legismertebb filmes toposz, amit el lehet képzelni. Indiában meg, a közhiedelemmel ellentétben nemcsak bollywood-i mézesmázosságokat vetítenek és a mozi rendkívül olcsó ott. A nagyvárosokban ingyenes filmvetítéseket is rendeznek, és, ahogy az agitkákkal a Szovjetunióban vagy a vándorvetítésekkel nálunk, a szegényebb, elmaradottabb vagy ritkábban lakott vidékekre is elviszik a mozit.

Ezek után persze még mindig elképzelhetõ, hogy a srác életében nem hallott errõl a cuccról, de ilyen kérdések és ennyi jó válasz után ez elég irreális. 20 milliós kérdésnek pedig egy ilyen nagynevû játékban...

Na mindegy...

A filmmel amúgy nem lenne ennyi bajom, ha nem lenne olyan indokolatlanul túlhájpolt. De tényleg annyi sebbõl vérzik, hogy erre Oscart adni...
jani-wan 2013 jan. 29. - 10:27:02
(704/772)
Fogalmam sincs mire adtak ennyi Oscart.
Legfeljebb a legjobb film és a legjobb forgatókönyv adaptáció ami érthetõ.
jani-wan 2013 jan. 29. - 10:24:04
(703/772)
"a véletlennek ez a abszolút lehetetlensége ,ahogy pont vele mindig olyan történt ,amitõl tudta a választ"
Miért lenne lehetetlen?

"de nem hinném hogy Indiában egy embert pl sokkolnak a rendõrök csak mert sokat nyert:)"
Miért nem lehet elképzelni, hogy ilyen megtörténik?

" a 20 milkós kérdés egy általános iskolásnak is túl könnyû"
Attól függ. Te azt hiszed hogy Indiában sokan olvasnak Dumas-t, vagy látták véletlenül a filmet és meg is jegyezték a neveket?
Tedd fel az USA-ban 20 millióért a kérdést hogy ki ütötte a legtöbb homerun-t egy szezonban és kiröhögnek, vagy tedd fel Magyarországon és azt sem tudja senki, hogy mi az a homerun.
Ahogy nutféder is elõttem kifejtette:
"A kérdések mindig kultúrafüggõen nehezek vagy könnyûek"
loki2000 2013 jan. 29. - 07:11:19
(702/772)
Igen ,pont a színészi játék nem kapott semmit:)))Ne már ,tényleg csak a film kapott oscárt ,a színészi játék 5-ös ugy ahogy mondod csak 10/5:))
Melyik színészre gondolsz? A srác csak néz és beszél egy hangúan ,még csak meg sem rezdül a szeme 2 órán keresztül,a rendõrre, vagy a játékvezetõre gondolsz?????
Legjobb betétdal, legjobb film zene:talán a Legyen Ön is milliomos zenéjére gondoltak?:)))))
1/10
stanmore 2013 jan. 29. - 00:34:40 1/10
(701/772)
Napersze azért a széplelkek is kaptak romantikát ,mert ugye két szeretõ szív minden akadályt legyõz ,oszt lehet sírni esetleg mint a záporesõ:)
1/10
stanmore 2013 jan. 29. - 00:32:55 1/10 Előzmény wowow
(700/772)
Az nem vitás hogy totál irreális volt a sztori,márpedig ahhoz hogy a nézõ azonosulni tudjon ,azért ez túlzás volt:nemcsak a véletlennek ez a abszolút lehetetlensége ,ahogy pont vele mindig olyan történt ,amitõl tudta a választ.de nem hinném hogy Indiában egy embert pl sokkolnak a rendõrök csak mert sokat nyert:)Most olyan apróságokról ne is beszéljünk,hogy a 20 milkós kérdés egy általános iskolásnak is túl könnyû,merthogy Richelieu bíboros mint másodállásban muskétás az ugye nagyon is dilemma elé állítja a versenyzõt:)
Európai emberenek esetleg az egzotikus köûrnyezet dob rajta valamit,de egyébként elég bárgyú történet volt.Jó indulattal 10/7
10/10
Kaktuszné 2013 jan. 29. - 00:13:52 10/10 Előzmény loki2000
(699/772)
Már bocsi, de ennek a filmnek nem ez a lényege, hanem:

***SPOILER***
Elég régen láttam ezt a filmet, de ha jól emléxem arról szól, h egy legyen ön is milliomosban egy srác mindenre tudja a választ és aztán megtudhatjuk, h milyen úton-módon, kalandos életen át jutott a válaszokhoz.
***SPOILER vége***

Zseniálisnak találom az ötletet és a kivitelezést is. Bennem nem ébresztettek szánalmat. Minden nép máshogy él, oszt ennyi...
pinkaqua19 2013 jan. 28. - 23:45:35
(698/772)
Most komolyan a nyomor a baj, hogy hatásvadász lenne?
Jó, kicsit elrugaszkodott ez a szegénygyerekbõl milliomos lett történet, de miért is ne lehetne igaz? Egy pillanatra hidd csak el, hogy bármi megtörténhet. És miért éppen ne Indiában? Ja, hogy közben a kevésbé turista csalogató életbe is belepillanthatunk? Baj ez? Én külföldön plö szívesebben ülök be abba a kricsmibe, ahova a helyiek is járnak, csak sajna sok helyen a közbiztonság miatt nem lehet megtenni. Örülök, ha olyan helyrõl látok hallok ahova halandó nemigen pillanthat be. De ha már itt tartunk, sztem némely dokumentum film is van ilyen "hatásvadász". Ha doku-reality-mesének tituláljuk, emészthetõbb lesz?
Hogy díjat érdemel e, elég szubjektív. A szépségversenyeken sem a legszebb szokott gyõzni...
10/10
Keeley 2013 jan. 28. - 21:14:33 10/10
(697/772)
rosszul gondolod :D
szonya1 2013 jan. 28. - 21:13:11
(696/772)
"Ki hallott már olyat, hogy a mûsorvezetõ-játékvezetõ folyamatosan pocskondiázza a játékost?"
A leggyengébb láncszem valami ilyesmi lehetett - bár ezt a filmet nem láttam.
wowow 2013 jan. 28. - 20:11:54
(695/772)
Az elsõ háromnegyed órát láttam. Azt is sajnálom, hogy rápazaroltam. Elmondhatatlanul idegesítõ volt a cigánygyerek, a rendõrszadista, meg a mûsorvezetõ játéka. Nem is mondanám színészetnek a játékukat, hacsak nem ez az amatörizmus volt a cél. De akkor a Jóban-rosszban dupla ennyi Oscart érdemel. Aztán úgy döntöttem, nem nézem tovább ezt az idegesítõ filmet. Igen, ez a jó szó rá: idegesítõ. Meg igénytelen is. Néha néha még belenéztem, továbbra is az volt, ami elõtte. Végül, amikor odakapcsoltam: nofene, reklám van, hála égnek vége van ennek a szarnak! - felkiáltással megnyugvással kimentem a konyhába.
loki2000 2013 jan. 28. - 20:03:50
(694/772)
Ez a film max 7-es ,egyszer nézhetõ,közhelyes hatásvadász.Igazából elég gyenge volt a felhozatal 2009-ben az öt jelölt közül a Benjamin Button volt csak igazán ellenfele ennek a filmnek,de az meg hát mese, igy szarul nézett volna ki ,ha lenyom egy gettós filmet.a baj az ,hogy mindenki a sajnálat miatt ajnározza ,persze,megvakulnak,nincs kaja...stb de akkor a Spektrumon minden dokumentum filmért járna az oszkár.
loki2000 2013 jan. 28. - 19:56:48
(693/772)
Gondolom nálad a maricsui is 10/10