Téma: Gravitáció

greeen 2013 okt. 13. - 07:32:27 Előzmény eIemes
(131/791)
Na és ha volt perdületük az mit számít? A csaj lábán rajta volt a " kötélhurok" . A kötélig eljutnia kb. deneverfingnyi energi kellett volna. És erre az energiàra elég az emberi kar ereje :)
Nanuq 2013 okt. 13. - 04:49:28
(130/791)
Jav.: "...az nem a filmeket minösíti, hanem téged."
Nanuq 2013 okt. 13. - 04:46:39 Előzmény DoctorMorreau
(129/791)
"Az embereknek inkább happy endre van szükségük, nem egy újabb agyonnyomorító, álrealista, depressziós, európai "müvészfilmre".

Az, hogy te nem tudod értékelni a müvészfilmeket, az nem a filmeket minösíti, hanem.
Nézzed csak a bugyuta amcsi vígjátékokat, az való az olyanoknak, mint te.
greeen 2013 okt. 13. - 04:43:43
(128/791)
Az hogy túl mesés stb. és ezt sokallod benne, akkor kb. ott véget érhetett volna a film, hogy mindenkin áthatol az ûrszemét 35 ezer km/h sebességgel és vége a mûsornak. De a filmekrõl általában tudni illik , hogy a forgatókönyv egy olyan sztorit próbál elénk tárni, ami izgalmas, még ha percenként kell is egy jó adag szerencse hozzá. De cserébe bemutatott a film másokat akik nem ilyen szerencsések Spoiler.: (jócskán) Spoiler off...
Az ûrkapszula meg nem óceánra van tervezve.Az ûrkapszula bárhol landolhat.Keress rá erre a googleban "space capsule landing" és láss csodát, jobbára földön landolnak. Tehát nem óceántúlélõ csónak. Nem szokás kinyitogatni a kabin ajtaját. Megvárják míg mennek értük helikopterrel stb. Ami nem igazán tart sokáig mert várják õket már tulajdonképpen a konstans rádiókapcsolatnak köszönhetõen. Soha nem történik olyan hogy kinyitják és kiúszkálnak. De ugye ez sci-fi és nem várták a hõsnõt és cselekedni kellett...
7/10
Sadenal 2013 okt. 12. - 20:23:52 7/10
(127/791)
Számomra csalódás volt a film és akadt benne jópár dolog, ami nagyon átírta a fizika határait, viszont kur*ára tetszett, hogy VÉGRE nem volt az ûrben hang. :) Az operatõri munka és a vizuális effektek zseniálisak voltak, viszont Bullock alakítását nem taartom Oscar-esélyesnek, bár ahogy ismerem Oscar-bácsit ssimán kvalifikálhatja magát. És a tanúságot is levontam: ezek a kibas*ott oroszok mindent összebas*nak! :)

SPOILER

Ha nincs súly az ûrben, miért kellett lekapcsolni Klúnit? Ezt valaki elmagyarázná?


7.5/10
totokacsa_904 2013 okt. 10. - 16:29:29
(126/791)
Rossz moziban voltatok, mert nálunk tûéles volt minden. A 3D-rõl meg annyit, hogy volt olyan jelenet ahol konkrétan liftezett a gyomrom a pörgés-forgástól.
10/10
eIemes 2013 okt. 10. - 10:45:30 10/10
(125/791)
"Ez meg elvileg egy dráma, ha jól értem, hát akkor abban domborítson, ne a színtelen, homályos, gagyi szemüveges 3D-ben."

nekem pont ellentétes a véleményem :)
ez egy film, nem színdarab, könyv, szobor.
a nézõnek szóló üzenet egy részét a LÁTVÁNY hordozza.
itt a film megértéséhez az egyik kulcs az agyzsibbasztóan végtelen világûrben magára hagyatott ember érzéseinek átélése. ehhez pont arra van szükség, hogy ott legyél benne, és érezd. nem mindenki képes ennyire átadni az érzései és érzékei fölötti kontrollt a filmnek (filmrendezõnek), de ez nem a film jellemzõje, hanem a nézõ görcsössége. (amit egyébként meg tudok érteni, mert sok film és rendezõ visszaél azzal a bizalommal, amit a látóterem átadásával kapnak, és l'art pour l'art ijesztgetni, sokkolni kezdenek.)
10/10
eIemes 2013 okt. 10. - 10:32:02 10/10
(124/791)
lásd az alábbi kb két megjegyzésem.
10/10
eIemes 2013 okt. 10. - 10:30:40 10/10
(123/791)
jav: ejtõernyõ-nyitó töltet
10/10
eIemes 2013 okt. 10. - 10:30:08 10/10
(122/791)
"Ha az ûrállomás forgott, akkor a centrifugális erõ kifelé taszít, és akkor a jelenet hihetõ. Emlékszik valaki? Forgott avagy nem?"

Az ûrállomások eredetileg nem forognak, de a becsapódások illetve a mentõernyõ-nyitó töltet robbanása miatt kaphatnak perdületet. Viszont ettõl függetlenül kicsi valószínûsége van annak, hogy az állomás körül pattogva kizárólag sugárirányú sebességük legyen. Ha pedig bármennyire kicsi tangenciális sebességük (perdületük) van, akkor az megmarad akkor is, ha a csaj a cipõjével még tartja magát. Tehát akár forgott az állomás, akár nem, nekik 99% eséllyel volt nem elhanyagolható keringési sebességük az állomás körül.
10/10
eIemes 2013 okt. 10. - 10:25:01 10/10
(121/791)
SPOILER

mindenfele centrifugalis ero nelkul? nekem teljesen az volt a benyomásom, hogy nekik volt (az állomáshoz képest is) valamekkora tangenciális sebességük, és ez elegendõ is volt.

de azt hiszem, nem ugyanazt a filmet néztük.
10/10
eIemes 2013 okt. 10. - 10:22:49 10/10
(120/791)
sima 3D-ben is érdekes lehet, de szerintem ehhez IMAX kell.
és lazítás, hogy akkor, amikor a nézõtéren ülve a látóteredet betölti az ÛR, akkor merd érezni az elhagyatottságot.
10/10
eIemes 2013 okt. 10. - 10:21:06 10/10
(119/791)
ennél sokkal több apró gubanc van a filmben, de nem ez a lényeg.
a starwarsban halljuk az ûrhajók motorját, és nem panaszkodunk.
8/10
robozb 2013 okt. 10. - 10:09:36 8/10
(118/791)
Spoiler!!!

Tovabbi gagyi story elem: senki sincs az allomasokon, a tobb ezer km/ h-val kulonbuzo magassagokon es sebessegekkel szaguldo uralomasok kozott Sandra ugy ugral mintha jatszoteren lenne, szemmertekre lovi be a palyat, es 1-2-3 ra ugrik, ultragagyi, ossze vissza nyomkodja a gombokat es lam sikerul neki minden, annyira sok minden robban szet korulotte, hogy teljesen irralis, hogy o egyben marad, hitelet veszti a film, a masodik uralomason pont akkor gyullad ki minden amikor ott van (az utkozesek elott) szanalmas.
8/10
robozb 2013 okt. 10. - 10:00:09 8/10
(117/791)
Igen, szerintem es hat masik baratom szerint is akikkel egyutt neztuk :)
8/10
robozb 2013 okt. 10. - 09:58:01 8/10
(116/791)
Meg annyi, hogy 70%-nal tutti nem er tobbet a film, de inkabb kevesebbet. Reszletezve:
Story: 45%
Latvany: 75%
Dialogusok: 60%
Sima 3d-ben, a Westendben, homalyos volt nagyon nagyon sok fontos jelenet, nem eri meg az arat!!!
A szemuveg tokeletes volt!
8/10
robozb 2013 okt. 10. - 09:53:01 8/10
(115/791)
Szerintem meg onamito aki erolteti, hogy marpedig ez a film mekkora nagy szam volt. Igaz volt par szep jelenet, de verlazitoan homalyos es elnagyolt volt par olyan resz, aminek kristaly tisztanak es tu elesnek kellett volna lennie, gondolok itt a Foldre az urbol. Tovabba amennyire reallisztikusak probaltak lenni, annyira (SPOILER) gagyi volt, hogy George-ot valami megmagyarazhatatlan ero elszakitotta Sandratol, mindenfele centrifugalis ero nelkul, az allomas nem forgot, igy ez a film legszanalmasabb dramai resze probalt lenni. Kihangsulyoznam, hogy ennyire lapos storyt reg lattam, olyan egyszeru mint egy faek. Tobb helyen lattam, hogy probaltak az Alien sorozattal parhuzamba allitani, mint egy kistestvert aki tulno azokon, hat szerintem az egesz Gravitacio azzal egyenerteku amikor Ripley kimegy a wcre es visszajon :)
totokacsa_904 2013 okt. 10. - 09:23:09
(114/791)
Nincs. Aki szerint a látvány sem volt nagy szám az vagy vak, vagy hülye, vagy troll.
totokacsa_904 2013 okt. 10. - 09:22:16
(113/791)
SPOILER:
Ez a kérdés bennem is felmerült. Elvileg semmi, hiszen ha a mozgásuk megállt, akkor a mozgási energia nullára csökkent, ezért lebegniük kellene, vagy épp elenkezõleg, Sandra miatt az ûrállomás felé kéne mozogniuk. Egyetlen magyarázat lehet, de megmondom õszintén én már nem emlékszem, hogy így volt -e: Ha az ûrállomás forgott, akkor a centrifugális erõ kifelé taszít, és akkor a jelenet hihetõ. Emlékszik valaki? Forgott avagy nem?
10/10
230e 2013 okt. 10. - 08:35:27 10/10
(112/791)
Nem olvastam az itteni véleményeket a film megnézése elõtt, és milyen jól tettem.
Ritkán köt le egy film, és ritka az hogy kimondottan 3D-ben nézek valamit. Ezt viszont nem bántam meg, mert ez is azok egyike, amit érdemes abban megnézni. Lenyûgözõ a képvilág, és együtt dobog a szíved a szereplõvel. Érzed a kiszolgáltatottságát, a félelmét.
Biztosan van egy-két rakétatudós, aki a hitelességet keresi, egy-két zsebmatyizó aki a tökéletes (és valszeg nem valódi) Sandra Bullock testen akad ki, nekik úgysem fog tetszeni a film.
Vannak benne amcsi fordulatok, de szerencsére nem lengi ez át az egész filmet. Nagyon kevés üresjáték van benne, élvezetes, fordulatos, izgalmas. Számomra meglepetés, és öröm hogy készülnek ilyen filmek, cask így tovább.