Téma: Gravitáció

2/10
Sonicated 2013 okt. 25. - 06:21:48 2/10 Előzmény Magonc
(191/791)
Ezzel én is egyet értek, nekem a másik csalódás ez volt, hogy mindig mindent sikerül elkapni, mindig beleakad a kötélbe, az ûrben ezerféle irányba sodródhatsz, és 1 a több millióhoz az esélye, hogy két test elkapja egymást az ûrben, de persze õk többször is elkapták egymást, máskor meg a kötelet... azt sem értettem, hogy Bullock elsodródik az ûrbe, de Clooney hogy találja meg? "Mondd meg a helyzeted, és érted megyek." Aha persze, csak ha sodródik valaki, maximum rakétával tudna érte menni. Ott kellett volna véget érnie a filmnek, amikor Bullock elsodródik. Rögtön az elején. Utána már csak monológoknak kellett volna lennie, ahogy Bullock magához beszél, hogy hogy fogja túlélni, mi lesz ezután... a távolból persze láttunk volna készülõdéseket, meg hogy igyekeznek érte visszahozni, ez vitte volna el a filmet, egy ilyen story... sodródik valaki, és látod a háttérben, hogy a gondolatai mellett dolgoznak, igyekeznek felé, közelednek felé, de még távol vannak tõle, de talán elérik, és visszahozzák az ûrbõl.
Ez a film minden volt, csak nem élvezhetõ. Többször néztem a mozi szõnyegét, mint a vásznat.
2/10
Sonicated 2013 okt. 25. - 05:58:08 2/10
(190/791)
Nagyon szar ez a film. 4DX-ben néztem, de a háromnegyedénél kijöttem a terembõl, egyszerûen az egész tele van hollywood-i klisékkel. A látvány se varázsolt el, az is szar, fõleg akkor nevettem egyet magamban, amikor eltalálja az ûrszemét a hajót, Bullock elszakad, forog, és van olyan pillanat, ahol szinte a kamerába ordít, hogy sajnáljatok, érezzétek át, forgok az ûrben! Onnan borult meg nekem a film, ez a kameráknak szólt, és nem semmi ûrbéli hangulatot nem teremtett, átéreztem végig, hogy greenbox-ban forgatták. Szar az egész.
8/10
kitti0216 2013 okt. 24. - 20:18:53 8/10
(189/791)
Amennyire a film be volt harangozva, számomra egy cseppet elmaradt a várakozásoktól. De ha semmit sem tudtam volna a filmrõl és úgy nézem meg, akkor egy igen csak jó alkotásnak nevezném. Voltak megható részek, és elgondolkodtató jelenetek. A látvány sem volt utolsó. Nálam 8,3/10
totokacsa_904 2013 okt. 24. - 14:00:32
(188/791)
SPoiler:

Cloony elvesztést simán megoldhatták volna, úgy is hogy realista legyen. Pl. mennyivel jobb lett volna, ha egyszerûen csak elsiklanak egymás mellett centiméterekre iszonyat lassan sodródva, de tehetetlenül, hiszen nem tudnak irányt váltani, vagy egy centis elmozdulást is tenni a másikért.
csincsilla72 2013 okt. 24. - 13:48:46
(187/791)
Ez engem is nagyon zavart.
SPOILER
Cloony elvesztéséért beáldozták a józan észt és a fizika törvényeit.
csincsilla72 2013 okt. 24. - 13:46:02
(186/791)
Vannak filmek, amelyek nagyon megindítanak. Például az ominózus "Az ember gyermeke", vagy éppen az Apollo 13, hogy a témánál maradjunk. Ebben maximum te láttad a szimbolikát, én csak egy lapos akciófilmmel találkoztam.
És ha már emberi tragédiáról esik szó, akkor az Életben maradtak, vagy a Hold címû remek sci-fi.
Tudod, ha feljutok egy gyönyörû, békés hegytetõre, el tudom sírni magam az elõttem elterülõ fantasztikus látványtól. Itt a látványt zavarta az elképesztõen béna forgatókönyv és a hiteltelen történet. No megy a 3D-okozta hányinger.
Gyenge volt, no.
4/10
Kolókapitány 2013 okt. 24. - 10:27:26 4/10
(185/791)
Tudom nem nekem szántad a kérdést, de bennem ugyanúgy semmilyen meghatottságot nem váltott ki a film, csak ellenszenvet. Amik megérintettek: A következõ három nap, Száll a kakukk fészkére, Halálsoron, Perfect Sense, Take Shelter,A remény rabjai,Schindler listája,A kétszáz éves ember, stb. Szerintem majd nézd meg 3d nélkül is ezt a Gravityt.. de örülök, hogy te jól szórakoztál rajta, csak azért ne vegyük már ezt ilyen axiómának, hogy , akit ez nem fogott meg attól félni kell. :D
10/10
Front3r 2013 okt. 23. - 16:16:10 10/10
(184/791)
Azért ne vetítsük rá a véleményedet a közönségre, mert ez alaptalan.
8/10
Vadrenalin 2013 okt. 23. - 15:48:58 8/10
(183/791)
A filmet kétszer láttam, elõször IMAX 3D-ben, másodszor 4DX-ben. Elsõre lenyûgözött, másodszorra kissé csalódtam.
Ennek egyik oka, hogy ezt a filmet tényleg IMAX-re találták ki, számomra a hatalmas tér érzete sokat adott a dologhoz. A 4DX-ben viszont kicsi a vászon, amiért a sok egyéb effektus lenne hivatott kárpótolni, amik nagyon is bejöttek legutóbbi 4DX kalandom, a Croodék esetében, itt azonban a robbanásos jelenetet leszámítva (az azért tényleg ütõs volt) nem sokat tudott hozzáadni a dologhoz. Az illat effektrõl gyakorlatilag teljesen le kellett mondaniuk, a szél effekt pedig nagyon erõltetett volt, leginkább akkor használták, amikor a vásznon senki nem volt akinek a helyébe képzelve magunkat, érezhettük volna a fújást.
A csalódásom másik oka az volt, hogy az elsõre teljesen átgondoltnak tûnõ filmben két hibát is felfedeztem, egy kisebbet, és egy nagyon durvát:

*** Spoiler ***
A kisebb hiba az orosz bázissal függ össze, ahol ugyebár minden oroszul volt kiírva (egyedül az ûrhajósruhán szerepelt a név a cirill mellett latin betûkkel is), azonban a légzsilipben rögtön az elején csúnyán felrúgják ezt a szabályt. Persze értem a dramaturgiai okot: izgulnunk kell, hogy megfullad-e a csaj, és ehhez látnunk kell, hogy a kijelzõ szerint csak szép lassan telik meg a zsilip levegõvel, de akkor is furcsa, hogy ez az egy felirat - AIR PRESSURE - angolul van. Na jó, mondjuk, hogy ezt az egy mûszert az USA-ból vették az oroszok. :-)
A nagyobb hiba, hogy a valóságban nem vesztettük volna el szegény Clooney-t. Nem a pszichés okokra gondolok - amit itt már más is említett -, hanem a fizikára. Ha az ûrben egymáshoz képest már nem mozognak, akkor hiába kapcsolja le magát a pasi, semmi oka nincs, hogy elszálljon. Sõt, mivel a köztük feszülõ kábel volt az egyetlen erõ, ami hatott rá, kifejezetten a nõ felé sodródott volna (ez egyébként teljesen jól lett bemutatva akkor, amikor a csaj a kabinnal próbált távozni, és az ernyõ zsinórja megakasztotta: akkor jól tudták az alkotók, hogy az visszarántja az állomás felé). De mindez végülis megnyugtató: tekinthetjük úgy, hogy a valóságban nem vesztettük el George Clooney-t, csak a filmben - ami szerencsére így is van. :-)
Magonc 2013 okt. 23. - 12:53:40
(182/791)
számomra is csalódás volt. Katarzis semmi.

SPOILER

azt sem vettem észre, hogy mikortól változik meg a "nem érdemes élni" a "semmikor ne add fel"-re.
egy csomókérdés maradt bennem, mert szerintem nem mindig így mûködik a súlytalanság.
életszerûtlen, ahogy a toll mindjárt kiszúrja a szemét, életszerûtlen, ahogy a férfi elfelé repül az objektumtól,
a nõ elkapja a kötelét, és nem húzza egy mozdulattal maga felé... hanem elengedi kifelé repülni.
Nem élteszerû az sem, hogy a férfi, akinek sokkal több életösztöne van, az elõbb idézett jelenetben feladja.
Ha a férfinél alapfelszerelés a "repülõ hátizsák", a nõnek miért nem?
Mit solgozott a nõ a kõrházban, ami után a továbblépés, hogy õ szerel az ûrben a csavarhúzóval?
Hátha valaki érti, és elmagyarázza nekem...

a közönség az IMAX 3D film után ott ült a helyén, és várta a katarzist... csak a film már véget ért ...
10/10
Front3r 2013 okt. 23. - 12:50:49 10/10 Előzmény csincsilla72
(181/791)
Ebben a filmben az érzelmek nagyon erõsek voltak és tényleg elhitették veled, hogy kint vagy az ûrben. Ilyen film még egy sem volt. Nem csak maga az ûr átélése volt jól megcsinálva, hanem minden, a két fõszereplõ közötti érzelmek is nagyszerûen mûködtek, zseniális párbeszédekkel, amik egytõl egyik érdekesek és sejtelmesek voltak. A film szimbólumokkal teli, még ott a moziban is elkezd az ember ezeken gondolkozni, pl. bölcsõ póz, stb... Tökéletes rendezõi munka volt, rég vártunk már egy ilyen filmre!

Aki nem érezte ezt az érzést a film alatt, attól az embertõl konkrétan "félek", mert ezt nem átérezni...
Amikor mentünk ki a moziból, az egyik lány szinte bõgve jött ki, annyira megható volt számára. Tényleg az volt, erre nem lehet mit mondani. A közönség is mély csöndben ült, alig hallatszott pár szó felõlük, látszódott hogy õk is megkapták azt az érzést, amit a film nyújtott nekik. Persze elhiszem, hogy vannak kivételek, mint pl. te. Csak akkor téged milyen film érint meg komolyabban, ha nem ez?
8/10
Findzs 2013 okt. 22. - 17:03:34 8/10
(180/791)
megvoltam vele elégedve azt kaptam amit vártam 8/10


viszont a nyíregyházi cinemacity kritikán aluli
hétfõn kezdték vetíteni és hétköznap nem értem rá megnézni csak szombaton
persze addigra már a közepes teremben adták nem a nagyba, és a 3d is el volt baxva
nem volt szinkronba a két kép, mindenki ott próbálkozott levenni a szemüveget, feltenni a szemüveget de akkor is vibrált stb.

cinemacity nyíregyháza 0/10
csincsilla72 2013 okt. 22. - 08:26:17
(179/791)
Egy spanyol rendezõtõl, pláne Az ember gyermeke után, nem hollywoodi kliséparádét vár az ember. Ugyanaz a baj, mint az Avatarral. Lapos, unalmas tanmese, szépen kiszínezve.
Ez utóbbi egy ûrben játszódó katasztrófafilm, a legnevetségesebb megmenekülési jelenetekkel.
Kovács kolléga 2013 okt. 21. - 22:09:31
(178/791)
A Star Trek óta ez volt az elsõ mozifilm, amit megnéztem, és mit mondjak, nem bántam meg. A történet, a karakterek, a látványvilág, a zene, a színészek egytõl-egyig a helyükön voltak. Nem érdemes számonkérni rajta a dokumentarista hûséget és a filozófiai mélységeket sem, mert ez egy kalandfilm volt, és azon belül a jobbak közé tartozó.

9/10
9/10
Aszpirin 2013 okt. 21. - 20:57:41 9/10
(177/791)
Értem, én is így vagyok vele.
Ha nem láttad még, javaslom számodra a Moon c. filmet, na az eléggé "clarke"-os véleményem szerint, és nem is túl régi. Szerintem az évszázad scifije eddig.
9/10
Aszpirin 2013 okt. 21. - 20:32:59 9/10
(176/791)
Kedves Joccer, felhívom a figyelmedet arra, hogy a tudományos magyarázat szerint a puszta létünk itt a Földön olyan világraszólóan valószínûtlen szerencsesorozat eredménye, hogy ahhoz képest a Gravitáció története maga a predesztinált bizonyosság :)
Természetesen ezt viccnek szántam, és természetesen igazad van, csak nem értem, miért akaszt ki, hogy egy Hollywoodi történet nagyon valószínûtlen... hisz ami csak egy kicsit is valószínû, az a hollywoodi filmekben megtörtének, sõt, a teljesen lehetetlen is igen gyakran... ha pedig nagyon valószínû dolgok történnek meg, akkor jönnek a negatív kritikák, hogyaszongya "unalmas, mert kiszámítható" :-)
csincsilla72 2013 okt. 21. - 20:15:53 Előzmény Director's Chair
(175/791)
Az ugatás a történet egyetlen valamit is érõ, szívbemarkoló pillanata. Mondjuk ott tényleg csak egy kretén nevet.
4/10
Kolókapitány 2013 okt. 21. - 16:32:43 4/10
(174/791)
Nem kell itt értelmet keresni, nem kell ebben drámaiságot keresni, ez egy látványfilm, ami nagyon sok embert elkápráztatott. Képzeljük el 3d nélkül... Rengeteg klisé, kis orosz-amcsi helyzet( nyilván az oroszok bénázása okozta az egész balhét, kik mások lehetnének?!) és kb. ennyi. Kellett bele egy George Clooney, akit mindig szívesen lát az ember, fõleg, ha valami katasztrófa mellé odahelyezzük, az sokkal elviselhetõbbé teszi a dolgot. Sok mindenbe bele lehet kötni, de a látvány okozta élmény ezt feledteti a nézõvel. Már , akinek ez új dolog és keveset jár moziba. Ez a film egy nagy bûvésztrükk: " figyeljék a 3d-t, mert csalok". Nem láthattunk még ilyen ûrben játszódó filmet, ahol a 3d-t ilyen jól ki lehet használni. Az Avatar is azért mûködhetett, mert az volt az elsõ imax film, pedig az is egy teljesen szokványos, ezerszer (sokkal jobban is) megfilmesített történet volt. Nem véletlen, azért a Gravity sikere, mert abszolút eladható.
Varró István 2013 okt. 21. - 13:47:14
(173/791)
SPOILER:

"Mikor Sandra ott ül a kis mentõkapszulában és hirtelen megjelenik George Clooney.
Benyit és Dr Stone persze túléli, pedig nincs rajta a sisak. Kérem,ezt hogy lehet?"

Te jó ég, semmit nem értettél a filmbõl? Azt csak képzeli. Az nem tûnik fel, hogy 20 sec múlva Clooney eltûnik?
csincsilla72 2013 okt. 21. - 00:15:59
(172/791)
Sehogy sem lehet. A sokadiknál rázod a fejed, hogy ez egy képtelen marhaság.