2/10
romulusz 2009 szept. 27. - 23:19:39 2/10
(38/158)
A film döbbenetesen gyenge és fantáziaszegény. Szokványos történetecske, csapnivaló, silány befejezéssel!
(A polgármester-szál zsákutca, a tõzsde-ügy sincs kidolgozva)
A szerepoposztás popzitívum, de ezen a ratyin alig segített......
Tipikus péntek esti TV film - ha éppen van rá idõ... De moziba... pénzért.... Ha épp végképp nincs mit csinálni és túl vastag a buxa, csalódásra felkészülve...
9/10
Severina 2009 szept. 25. - 12:48:53 9/10
(37/158)
Naaaagyon jó!!!! A moziban lerágtam az összes körömlakkot...
10/10
pfruzsi 2009 szept. 24. - 23:38:58 10/10
(36/158)
Nekem nagyon tetszett,végig lekötött a film, érdemes megnézni mindenképp. Rég láttam olyan filmet ami elejétõl a végéig lebilincselt.Nah ez olyan volt. És egyáltalán nem rossz a befejezése. Ehhez a filmhez más nem passzolt volna. Nézzéttek meg!:D
3/10
zolibtr 2009 szept. 24. - 13:56:35 3/10
(35/158)
A film az utolsó 15percig tetszett! A végére vártam a nagy fordulatot, de nem kaptam mást csak egy lövést és 2liter tejet!Olyan, mintha a végére elfogyott volna... és ezzel szerintem mr. Scott lerombolt 80perc feszültséget! Mellesleg az a tõzsdei manipuláció sem volt teljesen érthetõ számomra! Aztán meg minek cipeljek magammal pár millkót, ha a van 300 millióm! Utólag végig gondolva, ha nem J.T. & D.W. páros lett volna a szereposztás totális csõd lett volna!3/10
10/10
Gabriella54 2009 szept. 23. - 20:37:18 10/10 Előzmény MartinDuke
(34/158)
Nem lemerült, hanem olyan szakaszban voltak, ahol egyszerûen nem mûködött a net - bármilyen furcsa, még a fene nagy USA-ban is van ilyen.
Amúgy nagyon jól összerakott film, Washington és Travolta kiváló, John Torturro-t pedig jó volt ismét látni :)
7/10
beo71 2009 szept. 23. - 15:51:45 7/10
(33/158)
Az index-kritika megfogalmazása tetszik:klassz iparosmunka.Benne van az is,hogy klassz,mivel jól sikerült(mondjuk Washington-Travolta párossal nem nehéz)Brian Helgeland is jobban ír párbeszédeket a nagy hollywoodi átlagnál.Benne van az is,hogy iparosmunka,mivel egy nem túl eredeti feldolgozás,ami 2 nap után feledésbe merül.Ez a kettõsség mellett is tetszett,7/10.
Nekem különösen bejött a hánya-veti polgi(J.Gandolfini,isteni)laza volt,nem a szokványos karót nyelt hivatalnok.Tony Scott pedig már csak ilyen,lassítgat,szûrõzik,de nem zavar,azt meghagyom a komoly kritikusoknak.Okés volt.
8/10
Q.God 2009 szept. 20. - 01:02:08 8/10
(32/158)
Semmi gond nincs a filmmel! Tartja végig a feszültséget (ilyenekbe meg nem kell belekötni, vagy ha meg bele is köt az ember... engem nem idegesít, az idegesít ami zavar mondjuk egy menetet (az hogy kamera, meg akku lemerül, majd újra fa**a... hát nem tudom - Röhejes) - olyasmi volt, mint a Fülke /hangulatilag/ itt is fõhõs bûnt bán, egy kis tömegelmélettel, meg élettel - pöcegödör = nagyváros meg még egy-két apróság /el-el mondásokban/

Olvastam valami csúcskritikában, hogy B-kategóriás film - nagyon vitatkoznék... még ha a sztori nem is az a szuper a színészek meg a lélektaniság viszi.

Moziünnep alatt kifejezetten jó esti program volt!

ui.: legjobbak a visszaszámláláskor megállított képek voltak - nagyon ült!
MartinDuke 2009 szept. 19. - 23:48:39
(31/158)
!!!SPOILER!!!
Pár dolog, amit nagyon idegesítõ vagy hülyeség volt a filmben:
1. Ne mondják hogy az alagutakban New Yorkban nincs kamera...(Ha még mikor lekapcsolták az áramot nem mûködött, mikor visszakapcsolták muszáj volt neki...)
2. A metro vezetõk miért nem szóltak be a központba, mikor elõttük rohangáltak meg a metrot lövöldözték :D?
3. Az az "elképesztõen" leleményes szerkezet is nagyon ott volt. A központosoknak ez a lehetõség eszükbe se jutott, hogy bármit odatehettek, amivel ezt megcsinálhatták.
"Ez meg mi?"
"Mondja meg maga...maga a nagy metros"
Valami ilyesmi volt...:D
4. TV nem nagyon szokott élõben kivégzést közvetíteni, mert az amerikai ORTT pár ezer napra eltiltaná õket :D
5. A csávó gépe hogy töltõdött fel megint? Azért vették észre, mert lemerült...nem beszélve a "mondd már h szeretlek"-rõl, mikor a csávó túsz :D
6.Biztos kellett bele vicces rész is, de hogy a 4 és a 2 liter tej között veszekednek, mikor 5 perc mulva megölnek egy embert, ha nem ér oda...
7. A végén majdnem sikerült eleget várnia a metrora, hogy elüsse a DW-ont, mikor elkapta JT-át. Addig gondolkozott, amíg jó közel ért :D
8. A kamera egyfolytában forgása nekem magyarázhatatlan :D

A legnagyobb közhely a filmben pedig...
"Szép ilyen madártávlatból a város. Látni miért küzdünk" XDXDXDNagyon durva

A Deja Vu nálam simán ért 10/7-et, de ez a 3-at is azért kapja, mert a pénzvivõs rész jó volt :D

!!!SPOILER!!!

MartinDuke
8/10
King Diamond 2009 szept. 19. - 23:47:34 8/10
(30/158)
ELmentünk megnézni a moziünnep alkalmával a filmet, habár eddig ez az elsõ és szerintem utolsó is, amit ilyen olcsón néztem. A film tetszett, de én sem láttam az eredeti változatot. A két fõszereplõ játéka zseniális. Sajnos kicsit már látszódik mindkettejükön, hogy öregszenek, de meg nem mondtam volna, hogy 55 évesek, fõleg Washingtonról nem. Nekem egy percig nem tûnt unalmasnak, a zenéje is nagyon tetszett, bár egy Harry Gregson-Williamstõl nem is várhat mást az ember. Tony Scott ismét jó filmet csinált.
8/10
dekapetra 2009 szept. 17. - 19:16:22
(29/158)
Nagyon király film volt.
Kicsit megöregedett Travolta és Washington is de marha jól vitték a filmet.
Izom jó volt Travolta ismét a gonosz szerepében.
Teljesen átlagos New Yorki képekkel, helyszínekkel.
Nálam 10/8.
Anyámnak ezt nem ajánlanám. :)
10/10
mcking 2009 szept. 17. - 18:53:39 10/10 Előzmény r0b33
(28/158)
Hát elég király film volt vége elég el gondolkodtató és amugy azért ment a Dw karaktere a jt karaktere után mert ha nem teszi akkor persze el ítélik azért amit be valot jah és persze bûntársnak is felelõségre vonják mer nem hitték volna el hogy jah persze elengedtek jah persze a metro ahha na mind 1 joh film de travolta miatt :)
r0b33 2009 szept. 13. - 20:15:51
(27/158)
A filmet még nem láttam, de nagyon kíváncsi vagyok rá. Travoltának baromi jól áll a "gonosz" szerep az Rés a pajzson, Ál/arc, a Kardhal stb. Ami érdekességként feltûnt az infláció :)
1974 (az eredeti) 1 millió
1998 (remake 1) 5 millió
2009 (remake 2) 10 millió
:)
Dyrtyho 2009 szept. 12. - 22:52:01
(26/158)
A filmrõl irt filmkritikám itt olvasható (már akit érdekel)
http://dyrtyho.blogspot.com/
Dyrtyho 2009 szept. 12. - 21:54:41
(25/158)
Én most jöttem a moziból,és szerintem a film nagyon vissza adta az idei év remake feelingjét,nekem se a végével,se a karakterekkel nem volt bajom,de még a kamerás effektekkel sem volt bajom,igy van jól a film ahogy van,és szerintem megunhatatlan,bár ez az én véleményem.
Dudu27 2009 szept. 10. - 21:20:46
(24/158)
Teljesen jó film, nagyon izgalmas volt. imádom D.W.-t!
8/10
Bigpapa 2009 szept. 10. - 00:16:13 8/10
(23/158)
Most jöttünk a moziból. Olvasgattam a kommenteket, és bevallom kicsit elvették a kedvem a filmtõl, de aztán "Ócsó" nap lévén elmentünk mozizni. És nem bántam meg.
J.T és D.W a két nagy kedvencem, de Turturro és gandolfini is a toppon van! Szegény Gandolfininek nem bírom megszokni azt az undorító pösze vékony hangját (a Maffiózók óta a Kõszegi Ákossal tudom csak hallgatni).
Jó a film. Van benne pár butaság,de aztán van oka, hogy akkor megtörtént az a butaság.
Nem életem legnagyobb filmje,de kifejezetten nézhetõ, akár többször is.
*******************INNEN CSAK AKKOR OLVASD,HA LÁTTAD A FILMET***************************************
Szegény Guzmánt úgy sajnálom, mert mindig csak ilyen 10-20 perces epizód szerepeket adnak neki, pedig nagyon jó színész :)A vonatszétválasztásos részt nem nagyon értettem az elején, de aztán leesett. Viszont az a laptopos picsa halálra idegesített. -Szeretsz?...Szeretsz? Miért nem válaszolsz? Hát a srác helyében a szabadulás után úgy fejbe bactam volna a laptoppal, hogy beledöglik!A vége szerintem enm volt kidolgozva. Talán féltek egy újabb csavartól, nem tudom,de ez így szar volt. Végig azt hittem, hogy Tarvolta utal pénzt Washingtonnak :))) az mekkora poén lett volna.De semmi.
************************************spolier vége*************
Jó film, nem uncsi egyáltalán, a színészek nagyon odateszik magukat, amit ezekbõl ki lehet hozni, azt megteszik! Travolta iszonyat jó a negatív szerepekben. Annyira jól játszik a hangjával, a mimikájával és a gesztusaival, hogy simán elhiszem neki, hogy terrorista :)))
Nálam egy 8-ast kapott a film.
8/10
furbee 2009 szept. 08. - 22:35:01 8/10
(22/158)
A film maga nagyon jó, de ahogy azt már elõttem is írták, semmi újdonság nincs benne, a vége azt hittem hatásosabb lesz, ezektõl eltekintve jó film, ami nagyban J. Travoltának köszönhetõ!!!
5/10
Judybaba 2009 szept. 07. - 09:56:45 5/10
(21/158)
Ez a film olyan mintha a hatvanas években készült volna....Nem volt egyébként rossz film szerintem, csak semmi újdonság nincs benne! Tucat ennyi film készült!

Ráadásul egy harmatgyenge lezárással....

5/10
piskóta007 2009 szept. 07. - 09:56:19
(20/158)
A legjobb színészek egyike (másika :) ) : John Travolta....imádom, nagyon jó, sokoldalú, és egyszerûen ez a komoly akciófigura nagyon passzol neki: pl Álarc, Kardhal!!! Vagy a Tarantinos Ponyvaregény... Denzel Washington pedig Denzel Washington, õt midnig csípem, megnyugtató és érdekes karakter. Egyszerûen az a színész, akit csak jó nézni. Marhajó a film! Bár minden filmet kritizálnak, mindenbõl lehetne jobbat csinálni, nézõpont kérdése.

**moderálva**
10/10
bercesnagy 2009 szept. 06. - 14:25:19 10/10
(19/158)
Az év filmje ! Travolta egyszerûen fantasztikus, de Denzel is király !