Téma: Halálhajó

offtopic
imrenyibalazs 2010 okt. 28. - 02:28:36
(33/113)
Psycho-s ûrhorror, még az X-MEN 1 elõtt készült; én viszont azon gondolkoztam/gondolkozom, hogy az induláskor van-e igazán ellenszenves szereplõ, aki nem késõbb válik akár mivé, hasonlóan, ahogy "A Mars szelleme" c. John Carpenter-filmben (ott persze a fõszereplõk érkezésekor már a fõépület is DOOM-os volt), hanem már a film elején is rossz szándékú (mint az M.I.2-ben Ambrose, de ez csak egy példa). Ezért találtam volna jobbnak egy más forgatókönyvet, más storyt kicsit más felépítéssel.
Nos szóval nem teljesen ismert okokból én betegnek születten és mondjuk úgy, hogy "gyakran én is hallom Edward Corrick-ot hozzám üvölteni". Próbálok edzeni, beszedek egy marék fájdalomcsillapítót egy vödör vízzel. De így is, ilyesmiket halucinálok, amilyeneket a filmben látunk. Kisebb koromban, igaz, inkább A barlang-ban látottakat, vagy a Boogeyman-t láttam, de hagyjuk (a filmeket term. utólag láttam...).
Egyébként nekem DVD-n a "Különleges kiadás" van meg, azt hiszem, ez a rendezõi verzió, - a DISK1-en, a 2-esen extrák, de a fene, hogy csak angolul, mint mindig.
Aztán meg ne legyen az Univerzumban ilyesmi. És se úgy ne jöjjön létre, ahogy az említett DOOM3-ban, se máshogy. Boogeyman se legyen és hagyja az embert John Ryder (Az országút fantomja c. filmbõl) is. De a Világegyetem és a négy elemi kölcsönhatás tartogathat még meglepetéseket. Régen a Földet lapos tányérnak hitték, ma, és ez nem vicc, a tér 3, 9, 24 és 300 dimenzióban is adni látszik magát. Az is felmerült, hogy igazán nagy gravitációs térben a többi elemi részecske (nem graviton), még a gluonok is pl. egy proton belsejében idõben is visszafelé mozognak. Nevetséges lehet, de a Nap változó mágneses tere pedig lehet olyan, hogy tönkreteszi a transzformátorokat, megszüntetve a Földön az áramszolgáltatást. Na, majd késõbb még írok.
Wilde 2010 aug. 12. - 12:33:51
(32/113)
A film, nyíltan lopkod más nagy formátumú sci-fikbõl: ám teszi ezt olyan ügyesen, és bizony izgalmasan, hogy nem válik hátrányára. Sõt! Megidézõdik benne az Alien, a Gömb, de a Gyilkos bolygó is. A pokol ábrázolásánál, pedig Anderson Clive Barker filmjébõl emelt át ötleteket, nem is titkolta egy interjúban. A film erõssége - ezt azt hiszem, valahol már leírta - nem a forgatókönyvben van: hanem hihetetlen jó vizuális megjelenítése, erõteljes hangulatában, remek trükkjein, ilyen filmektõl kissé szokatlan sztárgárdája játékán, és a jól alkalmazott góre jeleneteken. A hajó formája sem véletlen, keresztet szimbolizál, és bizony nem ez az egyetlen utalás a keresztény vallásra. A hajtómûvet megközelítõ folyosó, mely forgás közben hasonlít egy darálóra, a hajó egyéb részei mind mind a borzongást hivatottak elõidézni: teljes sikerrel. Anderson munkáját - tulajdonképp ezt az egyet-még a szõrösszívû kritika is keblére ölelte. Már csak a rendezõi változatra lennék kíváncsi, ha tényleg létezik ilyen......
tomiloki 2010 jún. 11. - 14:23:27 Előzmény Redfield
(31/113)
nem igaz he hát ezért kell mind2 film így két félbõl lesz egy egész nagyon jó film fõleg úgy hogy két elég mellékes szereplõ éli túl akik legalább szimpatikusak
Redfield 2010 jan. 04. - 21:37:11 Előzmény Csonger
(30/113)
Szerintem meg pont fordítva. Szerintem A gömb jobb ennél a filmnél. Ott nem próbáltak meg a horrorisztikus dolgokban felérni a nagyokhoz, egyszerûen kihasználták a téma érdekességét, és tudtak vele feszültséget teremteni. Itt viszont le akarják sokkolni az embert mindenféle akciókkal, képekkel, véres, brutális halálokkal... értem, egyszer ezt is el kellett sütni az élõ emlékek, félelmek-témában, de állati klisés lett. Hol van ez az Alien filmekhez, a The Thing-hez, vagy akár a nem horror Solyaris-hoz képest? Nem csak A gömb, de még a Napfény is jobb ennél, pedig annak is elcseszték az utolsó harmadát. Az meg a másik, hogy maga a atmoszférája se volt nagyon sajátos. Miért kell minden filmbe valami gonosz? Fõellenség? Ezt enélkül is ki tudták volna vitelezni, és baromság komoly pszichológiát, meg mélylélektant beszélni bele. Egyszer nézhetõ, ha nincs jobb.

6/10
Levthon 2010 jan. 04. - 00:32:12 Előzmény Beyond silence
(29/113)
gagyi a fejed
Levthon 2010 jan. 04. - 00:29:29 Előzmény Nickelback forever
(28/113)
igen mennyél hello kittit nézni seggfej az a te mûfajod : ) ez a film a legjobb scifik közé sorolandó.
Ez a helyes sorrend
1. Alien
2. The Thing
3. Event Horizon
Aggerawayter 2009 dec. 09. - 04:31:56
(27/113)
Ez csak egy kicsi sci-fi .
9/10
GörögNecsi 2009 dec. 08. - 22:36:01 9/10 Előzmény KlarkKent
(26/113)
Dr Weirt azért szállta meg a gonosz,mert a munkájának szentelte az életét, cserbenhagyva az ambíciók miatt a feleségét Claire-t, talán éppezért neki volt a legnagyobb bûne amit nem tudott megbocsátani magának,és ez a lelkének kárhozatát okozta!Ezenkívül neki voltak olyan látomásai hogy visszatér a felesége hogy bosszút álljon aki öngyilkos lett magányában...
Ez is egy fontos momentuma a filmnek...
ghalleck 2009 nov. 08. - 18:06:00 Előzmény szikra
(25/113)
Jó szórakozást az epikus drámákhoz és az amerikai, meg a remélhetõleg valamelyest színvonalasabb, európai rom-comokhoz! :-D
ghalleck 2009 nov. 08. - 18:00:50
(24/113)
Ötletes, ám kivitelezésben didaktikus volt a dimenzió - tükörkép ötlet: a mi világunkban "isteni rend" honol és igyeszünk a harmóniára is törekedni (legalábbis elviekben, még ha a gyakorlati megvalósulásba rengeteg hiba csúszik), míg a tükörképben kontrollálatlan erõszak és ördögi káosz és terror tombol. Sam Neill helyenként, hozzá illõen, delejes pillanatkokkal ajándékoz meg bennünket. A film alapötletére maga Phil Dick is büszke lehetne - kár, hogy nem érhette meg.
Csonger 2009 nov. 04. - 08:49:06
(23/113)
Nekem ez kicsit olyan, mint a Gömb. Sõt, ez egy cseppet talán jobb is.
9/10
KlarkKent 2009 nov. 02. - 13:45:39 9/10 Előzmény Kaliff
(22/113)
SPOILER!

Ha jól emlékszem, a hajó egy bolygó felsõ légkörében volt, tehát annyira nem teljesen az ûrben.
Ez némi magyarázatot adhat, hogy kis ideig hogyan bírták ki az ûrhajón kívül. Az a fekete micsoda v. a sötét szerkezet meg nem az ûrbe vezetett, hanem a másik dimenzióba, ami tudjuk mi.
Dr. Weir-t (Sam Neill )meg megszállta az a valami ami Odaát is van, mivel az egész hajó Onnan (tudjuk honnan) jött vissza.
Hogy miért csak õt arra én már nem emlékszem.
Kaliff 2009 máj. 31. - 09:37:41
(21/113)
Sziasztok!

Én sajnos nem egészen értettem ezt a filmet. Vagy félreértettem.
Kérlek írjátok le mi volt benne a lényeg.

Aki már látta csak az olvasson tovább. AKI NEM LÁTTA AZ NE OLVASSON TOVÁBB! Kérdésemben a végkifejlet is szerepel.

Szóval eltûnik az Even Horizon aztán elõkerül teljesen üresen, legénység nélkül. A hajón van egy rész amiben egy "sötét tér" csináló szerkezet nevezzük dimenziókapunak.

Az egyik elitkatonát beszippantja (vagy bemegy, mindegy) aztán visszahúzzák, viszont a srác bekattan, megõrül és suicid hajlamai lesznek amit egészen furán akar kivitelezni. (itt már az sem világos, hogy élhet valaki túl egy szkafander nélküli ûrsétát ennyi ideig - -> ruha nélküli ûrséta minimum azonnali halál, egyébként meg az emberi test belsõ nyomásából adódólag a légüres és nyomás nélküli térbe való kilépés testszétrobbanás lenne, vagy tévedek?)

Ami viszont egyáltalán nem világos az az, hogy a Sam Neil karaktere egyáltalán nem is lépett át ezen a dimenzókapun (ami olyan borzalmas, hogy a hajó eredeti legénysége feltrancsírozta egymást, és az elitkatona is megõrül tõle, plusz öngyilkos lesz) mégis megkottyan tudatilag.

Szóval az elitkatona saját maga ellen fordul, pedig õ is nekieshetne az elitlegénységnek miután visszatér és vérfürdõt rendezhetne.

Sam Neil karaktere pedig át sem ment, de õ az aki feltrancsírozza a többieket és nem is tud róla. Egy darabig.

Szóval nekem ez nem logikus. Nem bírom összerakni.

Aztán a végén meg a hajó visszamegy oda ahol X évig volt. Gondolom abba a sötét dimenzióba.

Nyilván valamit nagyon félreértettem.
1/10
Beyond silence 2009 máj. 16. - 22:41:44 1/10
(20/113)
Kár hogy a jónak induló sci-fi alapokból egy nagyon gagyi horror - thrillert csináltak... Nem tudom, Alien majmolásból vagy miért nem lehetne egy normális tiszta sci-fit összehozni. (Na jó gondolom azért mert eladhatóbb...)

Maguk a "félelmetes" jelenetek is olyan gagyin hatottak nekem... Tipikus "hülyeségeket képzelünk amitõl fosunk felállás". A bevágások gyengék...

Altató alkotás.

*

Van egy tippem honnan került Morpheus szerepébe Laurence Fishburne...
10/10
nyenye 2009 márc. 30. - 11:57:43 10/10
(19/113)
Mind a mai napig az egyik legparább horror amit láttam!Mikor elõször néztem még kisebb voltam és szinte becsukott szemmel ültem végig. :-)Azóta 5x láttam a filmet de még mindig be tudok szarni rajta.10/10
9/10
GörögNecsi 2009 jan. 08. - 21:51:35 9/10
(18/113)
Bocsánat módosítom az elõzõ hozzászólásomat, ez a film fenomenális, kijavítom 10/10 re az értékelést:)
Aki beszélni szeretne róla írjon!
Luisfigo 2008 nov. 30. - 16:59:13
(17/113)
A mûfaj szerelmeseinek,igazi orgia.
A film jól ötvözi az igazi sci-fi kellékeit:
horror,thriller,akció,dráma.
Rég vártam,hogy egy ilyen láthassak.
Hátránya szerintem,kicsit rövidre sikerült.
A karakterek,illetve a cselekmények vázolása megérdemeltek volna még néhány percet.
A véleményem nagy összességben,a film jó,várom a hasonlóakat!
RMB 2008 szept. 08. - 23:48:56
(16/113)
Azt hiszem, 2005 õszén, egy kedd vagy szerda estén adta le az RTLklub, akkor láttam elõször. Nem is tudom, miért kezdtem nézni, biztos voltam benne, hogy egy fajsúlyú lesz az ezeken a napokon, ebben az idõsávban leadott Halálos Harcos/Utcai Zsaru/Terrorbázis/Véresen Boxoló- típusú "nívós" filmekkel:-) Aztán 10-15 perc után már eszem ágában sem volt elkapcsolni, teljesen magával ragadott egészen a végéig. Az egyik kedvenc filmem, havonta egyszer meg is nézem!
9/10
Nickelback forever 2008 júl. 01. - 14:22:58 9/10
(15/113)
borzalmas egy film...és nem minõségét tekintve!
Üdv.
9/10
GörögNecsi 2008 júl. 01. - 10:18:12 9/10
(14/113)
Bevallom õszintén, elõször nem tetszett a film mert valószínûleg nem tudtam feldolgozni ezt a mérhetetlen fantáziáját a filmnek ami magával ragad. De amikor most utóljára néztem edzettebb idegrendszerrel,most jó volt,hátborzongató.Az ûr rejtelmeit mindig is nagy figyelemmel kísérem, a fekete lyuk, mint ismert legnagyobb erejû gravitációs tér a fantáziámat repülésre kényszeríti...
Ugyan lehetett volna egy kicsit látványosabb a film, mint mondjuk a 2010 a kapacsolat éve ami hasonló témát feszeget a feketelyuk szempontjából.
Sam Neil alakítása, mint mindig rejtélyes és magával ragadó.
" A Gravi meghajtó ezáltal a végtelen erõ által az Event Horizont bárhová eljuttathatja az ûrben" és már áll az összes szõr rajtam :D
És valóban bárhová...
Engem sokat foglalkoztat hogy az ûrben lévõ feketelyukak hová is vihetnek igazából. Nekem van egy elméletem:
Mivel a bibliában az van hogy a Föld ege az 1.ég, az Ûr a 2. ég és az ûr után van a 3. ég egy nem anyagi dimenzió ahol a láthatatlan és nem kézzel fogható dolgok vannak,
és amikor elgondolkoztam hogy az ûr miért sötét az azért van mert a 2.és 3. ég között gonosz sötétség uralkodik ami elsötétíti a menyországtól az elsõ két eget,szóval lehet pokol ott :S