R4 2009 aug. 21. - 19:16:53
(33/73)
:O

ÕÕÕ...hát...izééé...biztos! :)

nembaj azért megnézem :D
dagy63 2009 aug. 21. - 18:24:27 Előzmény 7szünyü
(32/73)
Becsület szavamra, te egy matematikus vagy!
7szünyü 2009 máj. 23. - 08:07:05
(31/73)
Már sok helyen olvastam ezt a megvágás-dolgot. Szerintem ez urban-myth. A következõ a helyzet: a filmeknek több változatát hozzák forgalomba, és általában (ha egyáltalán) a DVD változat több jelenetet tartalmazhat (hangsúly a feltételes módon), mint az, amit a tévétársaságoknak eladnak. Ebben az esetben nem a tévétársaság vág, eleve egy rövidített változatot vesz meg.
Aztán technikailag a DVD-k általában 23.976 fps-sel készülnek, de a tévé 25.000 fps-sel sugároz, tehát minden ilyen filmet felgyorsítva látunk. Egy 90 perces film esetén ez azt jelenti, hogy a film a tévében 90*23.976/25=86.31 perces lesz. (Tapasztalat: egy dvd-riphez a tévébõl felvett szinkront ha hozzá akarom vágni, a hangsávot meg kell nyújtani :)
Harmadik érv: a tévétársaságok a vetítés jogát vásárolják meg, ez azonban tudtommal nem befolyásolja a filmek szerzõi jogait, márpedig a vagdosás ez esetben igencsak jogellenes cselekmény, amit egy tévétársaság sem engedhet meg magának, hacsak nem akar súlyos kártérítést fizetni a film forgalmazójának/copyright holderének. Ergó megintcsak nem a tévétársaság vág.
(Az itt olvasható véleményem ellenére fenntartom magamnak a tévedés jogát :)
erroris 2009 márc. 27. - 10:11:49
(30/73)
Na de Hölgyem...micsoda hangnem ez:DD Nem mintha nem lenne igazad;)
eroberter 2009 márc. 27. - 09:27:19
(29/73)
Ne azt nézd, hogy mennyi mindent kivágtak belõle, hanem azt, hogy mennyi mindent benne hagytak ;)
Én mostanság úgy fogom fel, hogy a tévében adott filmek csak a dvd-változatok hosszabbra-rövidebbre sikeredett ajánlói...
Mellesleg én is azt mondom, hogy ha már egy rendezõ így megcsinált egy filmet, abba egy tévéscsávó ne nagyon kontárkodjon bele az ollóval!
1/10
zolko mitic 2009 márc. 26. - 23:36:53 1/10
(28/73)
drágáim! hol van a szolás szabadsága és a az egyén sszabadsga? rtl klub ahgy mondta Ford Fairlane:
be kaphatja a faszomat!!!
Bigpapa 2009 márc. 26. - 22:03:10
(27/73)
Hidd el, ami nincs, azt nem vehetik el tõled! :))))))))))) És ezt ma tudtunkra is adtad. Nagy vagy! :)
Geronimo 2009 márc. 26. - 21:52:39
(26/73)
Akciófilmek:

A rendõrségi nyomozások szerves része a sztriptízbárok látogatása.

A rendõrségen a nyomozók pszichológiai teszten esnek át, miután kizárólag olyan társat kaphatnak, aki mindenben tökéletes ellentétük.

Rendõrfõnök csak olyan ember lehet, amelyik teljesen alkalmatlan rendõrfõnöknek.

Ha egy városban üldöznek, fuss a városközpontba, ott éppen karnevál van, és elvegyülhetsz a tömegben.

Ha kifogy a lõszer a fegyveredbõl, nem kell aggódni, mindig van nálad egy tartalék tár, még akkor is, ha meztelenül ugrasztottak ki az ágyból.

Bármikor szükséged van egy feszítõvasra, egy téglára, kötélre, vagy motoros fûrészre, öt méteren belül megtalálod.

Addig nem lehetsz narkónepper, amíg nincs egy fekete bõrdzsekid.

Miután meghallod a pisztolylövést, még bõven van idõd lebukni az aszal mögé.

A géppisztolyok lövedékei a magad elé tartott asztal lapján nem mennek át .

Az üveg nem vág.

Verekedésnél hiába van túlerõben az ellenfél, nyugodtan vesd magad közéjük, egyszerre mindig csak egy fog megtámadni, a többi addig jobbra-balra ugrál a szoba másik felében.

Ha az autóddal tíz métert zuhansz, és összetörik, várj egy másodpercet, és mehetsz vele tovább.

Egy nyomozó a felfüggesztése elõtt semmilyen ügyet nem képes megoldani.

Minden bomba idõzítéssel robban. A robbanásig hátralévõ idõ szép nagy piros kijelzõn látható rajta.

Azt a bombaszerkezetet, amit készítõje egy hónapig bonyolított, bárki megérti a robbanásig hátralévõ 8 másodperc alatt.

Egy bomba hatástalanításához a piros drótot kell elvágni.

Ha egy robbanásnak háttal állsz, nem árthat neked.

A robbanás lángfala pontosan a futó ember sebességével terjed.

Egy nagyon nagy robbanás öt percig is eltarthat.

Amikor leütnek valakit, soha nem szenved sérülést, vagy agyrázkódást. Pontosan akkor fog felkelni, amikor a tettestársát leütik.

Egy férfi nem mutat fájdalmat, még halálos seb esetén sem,
de felszisszen, ha egy nõ megvizsgálja a homlokán lévõ bibit.

Minden zárat másodpercek alatt ki lehet nyitni egy hitelkártyával, vagy egy hajcsattal, kivéve azt az ajtót, amelyik mögött egy lángoló csecsemõotthon van.

Minden televíziós hírmûsorban van legalább egy hír, ami a pillanatnyi munkáddal kapcsolatos.

Bármelyik számítógéppel pillanatok alatt be lehet jutni egy ellenséges nagyhatalom titkos adatbázisába.

Erotikus:

Amerikában a kétszemélyes ágyakhoz különleges, "L" alakú takarókat adnak, amely a féfi oldalon derékig, a nõi oldalon nyakig ér.

Sehol sem mosolyog szebben egy nõ, mint egy nyitott hûtõszekrény elõtt, a a konyha jéghideg kövén fekve.

A nõi nadrágot NEM KELL LEVENNI. Senki sem tudja hogyan, de egyszer csak nincs ott.

Egy nõ mindig felöltözik, amikor az ágytól a zuhanyzóhoz megy (akkor is, ha egyedül él).

Horror:

Ha ismeretlen és veszélyes környezetben vagy, hátrálva kell közlekedni.

Huzatos helyiségekben, kriptában, erdõben csak gyertyával szabad világítani.

Ha a házban szörnyeteg, vagy pszichopata gyilkos motoz, a férfiak alszanak tovább, a nõk pedig elindulnak felderíteni, minimális ruházatban.

Tíz éve megbízhatóan mûködõ zseblámpád a veszély közeledtére felmondja a szolgálatot.

A tizenhét éves szûzlányok, ha a közeli temetõbõl halálsikolyt hallanak, mindig megnézik közelebbrõl.

A lépcsõfokok MINDIG nyikorognak, és majdnem mindig leszakadnak.

Ha a házban kések, és balták repkednek a levegõben, miközben a bútorok remegni kezdenek, mindig a pincébe, vagy az emeletre menekülj. NE az utcára!

A denevér sötétben nem lát, és az emberek haját eszi.

Ha éjszaka, vidéken elromlik az autód és esik az esõ, a legközelebbi házba NE MENJ BE!

Egy gyenge nõ számára éjféltájban nincsen csalogatóbb dolog, mint egy kriptából hallatszó halk hörgés.

Ha autóstoppost veszel fel: a rongyos öregemberrõl kiderül, hogy lecsúszott tudós, a rokonszenves úr pszichopata kéjgyilkos, a kedves fiatalember vámpír, a csinos lánynak pedig négy nagydarab tettestársa vár a bokor mögött, vagy a következõ benzinkútnál.

Nõi dolgok:

Nem kell aggódni, a rúzs, és általában a smink még búvárkodás közben sem kenõdik el.

Szintén nem árt a búvárkodás a frizurának, de az estélyi ruhának sem.

Általános tanulságok:

Minden telefonszám "555"-tel kezdõdik.

Étteremben, bárban, taxi kifizetésénél nyúlj a zsebedbe, az elsõ kezedbe akadó papírpénz pontosan a számla értékét fedezi.

A konyhákban nincs viágítás, éjszaka a hûtõszerény ajtajának kinyitásával világíthatsz.

Egy pályaudvar méretû barlang teljes bevilágításához elegendõ egyetlen zseblámpa, vagy gyertya.

Ha a gyertyát a kezedben magasabbra emeled, biztosan elvilágít a folyosó végéig.

A kormánykereket MINDIG mozgatni kell jobbra-balra, még egyenes úton is.

Minden épület fõbejárata elõtt van egy szabad parkolóhely.

Bárhol állsz meg autóval, meg fognak büntetni tilosban parkolásért. A szélvédõn hagyott büntetõcédulát szét KELL tépni.

A polgármestert KIZÁRÓLAG az elnök várható látogatása izgatja, a közelgõ szökõár, és a városban dühöngõ szörnyeteg nem érdekli.
Geronimo 2009 márc. 26. - 21:38:19 Előzmény bpeter71
(25/73)
Az amerikai filmek antológiája :
Verekedésnél hiába van túlerõben az ellenfél,nyugodtan vesd magad közéjük,egyszerre mindig csak egy fog megtámadni,a többi addig jobbra-balra ugrál a szoba másik felében.
1/10
zolko mitic 2009 márc. 26. - 21:34:23 1/10
(24/73)
nem ehez a filmhez szolnék hozzá hanem az ertéelklubb eddig levetített filmjeihez!!! úgy öszintén ha már késõ este adnak le filmet mi a viharért kell megvágni, kivágni belõle?na aki ezt nekem megmondja ... nem elég a reklám idõ?
már egy rahedli filmbõl kivágtak jeleneteket de a SZAR sorozatokat mint pl,: V.I.P azt tolják mint paraszt gyerek a talicskát!
DRAKULÁLOK!
nemmindegy? 2009 márc. 26. - 21:05:57 Előzmény Valaci
(23/73)
szdszklub egyenlõ: rtlklub, csak a tulajdonosi körre utaltam, nem véletlen, hogy az elsõ reklám ezen érdekeltségi körökhöz köthetõ ezen a portálon is, mint mindenhol máshol is...
De nem akartam senkinek sem a lelki világába taposni, bocsika!
Indok: Utálom, hogy mindig mindenhol és mindenféle reklámmal próbálják a józan eszemet elvenni! Persze nem hagyom magam!
zoltanlori 2009 márc. 26. - 19:31:52
(22/73)
De Petikém, ezt ha eltalálják, akkor is mosolyog, ha mosolyog, minha sírna, ha sír, mintha szájbavágták volna. És a kör bezárult:)
5/10
erdling 2009 márc. 26. - 19:30:27 5/10
(21/73)
ezt a filmjét még nem volt szerencsém, ma este meglesem.

off:
nah, hát harc elõtt ijesztõen kell nézni az ellenfeled szemébe, aztán már végig mehet a pókerface :))
amúgy jogos, bár tényleg régi hozzászólásra válasz, alig találtam meg a sértegetõ segalgyûlölõt
Borda4444 2009 márc. 26. - 19:07:59
(20/73)
Gyerekek. Nem volt kicsit rég az a március öt?
bpeter71 2009 márc. 26. - 18:49:51
(19/73)
Valaki elmondaná, milyen arcot kell vágni, amikor valaki verekszik. Én kb 30 éve karatézok, még nem nagyon láttam hogy valaki verekedés közben arcokat vágott volna. Más kérdés, ha valakit eltalálnak...
offtopic
Csonger 2009 márc. 26. - 18:27:17 Előzmény arpx
(18/73)
"Ja de tudom, mert akkor balázsnak nem lenne SLK Mercije, csak Suzukija."
:) Most már CL Mercije van... Egyébként saját bevallása szerint az elsõ autója egy tolatólámpás Lada volt.
Valaci 2009 márc. 26. - 18:04:45
(17/73)
Ez már agyrém!
Mondd már meg nekem, mi köze Seagal-nak az SzDSz-hez!!!
nemmindegy? 2009 márc. 26. - 17:23:08
(16/73)
Sziasztok Mindenki!
Úgy látom, már ide is befúrta magát a reklámféreg és természetesen az szdsz-klub jeleskedik benn elöször...
A Segal filmek egyébként sztem jók, nyilván egy-két gyengébb is akad köztük, de melyik színésznek nem, még Denironak is van kevésbé jó filmje...
colombogabor 2009 márc. 26. - 14:10:06
(15/73)
én is szeretem a mestert bár az új,niggeres témái nem jönnekbe
bt ice dogg j 2009 márc. 25. - 19:34:20 Előzmény Dantes
(14/73)
Nem tom te Segalt nem szereted vagy az új filjeit?10