nish0209 2015 ápr. 08. - 14:45:40
(79/179)
valami olyasmit HALLOTTAM, hogy a rajongók nem tudták hova tenni a Tokiói hajszát, és a készítõk ezekbe a részekbe fûzték ((6-7)) (((közé))) bele
1
2
4
5
6
3
7
a sorrend
5/10
kodela93 2015 ápr. 08. - 14:18:27 5/10
(78/179)
Kissé csalódtam a filmben :( Az 5-ös nagyon tetszett a 6-os egyszer élveztem 7-est már már kínosnak éreztem.Míg elõzõ részekben volt valami "értelmes" motiváció itt egy bosszú film lett volna ,de Jason Statham mintha csak off szereplõ lenne sokkal több ígéret volt benne . Ehelyett random megjelenõ súlytalan karakter volt aki csak az nem vert el aki nem akart és mindig menekült....Nagyobb volt a média füstje mint a film lángja.
Spoiler:
Ami tetszett:
-Statham nyitása
-Kanyonban lévõ szöktetés
-Tornyos jelenet az épületek között.
-megtisztelõ befejezés Walker felé.
Ami nem tetszett:
-Tornyos jelenet után a film olyan súlytalanná élvezhetetlenné vált és talán legrosszabb finálé ("utolsó harc") Halálos Iramban szériába.
8/10
Larvitar 2015 ápr. 08. - 12:35:12 8/10
(77/179)
Csak egyet nem értek... A 6. részben még élt Han... Most meg eltemetik? Tokiói hajszában halt meg, de ha jól tudom az a 3. rész... Már alapból zavaros ez egy kissé, hogy az 5. és 6. részben él, holott az elõzõ részben már meghalt Tokióban. Feléledt? Vagy nem egymás után vannak a Halálos iramban filmek? Akkor miért vannak számozva? Pontosabban miért nincs mindegyik számozva? A Star Wars esetében is össze-vissza forgatták a részeket, de ott legalább a film számozása stimmel, és sorba lehet rakni õket.
10/10
Waleba10 2015 ápr. 07. - 22:14:36 10/10
(76/179)
Hát a számok nem ezt mondják, ez volt a sorozat legtöbb bevételt hozzó filmje, mindössze 3 nap alatt, túlszárnyalta az eddigi részeket.... ez azért mond valamit, nyilván sokan Paul végett is nézték meg mert utolsó filmje, meg minden... de azért van akinek ez tetszik, úgygondolom nem csak nekem, ez a FILM.... tény hogy valóság alapja nincs, de melyik filmnek van, nem is úgy kell kezelni, hogy ú na holnap megyek és a 390 km/h-rás egyedi verdámal, amibõl csak 7 van a világon, kiúgrattok a ki tudja hányadikról.... vagy hogy holnap megyek és az autómal ejtõernyõzök egyett.... csak simán lekell ülni, elrúgaszkodni a valóságtól, és élvezni a filmet... ha ez megvan, garantáltan tetszeni fog, ha nem, akkor ez van... nem lehet mindenkinek egy az izlése.... de szerintem a többségnek tetszett, mert rohadt jó film volt, báris akik szeretik az akciót,pörgést, jó zenéket, jó verdákat... annak garantáltan bejön a film, aki meg azzal van el hogy mennyi CGI van benne, hát annak csak a dokumentumfilmeket tudom ajánlani, abban talán nincs CGI....
iopi 2015 ápr. 07. - 19:56:00
(75/179)
Azon többség közé tartozom, akiket a Halálos iramban sorozat, a 4-5. résszel kezdett el érdekelni. Az összes részt láttam a maga újkorában, de az 5. miatt a 6-7. részeket már moziban néztem. Ilyen még nem nagyon volt a filmtörténelemben, hogy egy filmsorozat egy ilyen görbét produkáljon. Lehet, hogy részrõl részrõl veszít pár embert a széria az új vonal, vagy a Spektrum tévére nem illõ fizika miatt, de szemmel láthatóan ez a jó irány, hisz folyamatosan új rajongókat szerez a franchise. Az elsõ három rész tipkus séma szerint zajlott. Egy közepes filmet egy rosszabb majd még rosszabb követett, melyekben sorban morzsolódtak le a szereplõk. Az utóbbi 4 rész diadalmenetére szerintem a tokyoi rész után senki nem számított.
8/10
andiika 2015 ápr. 07. - 12:22:35 8/10
(74/179)
De nem értem, hogy miért vergõdsz itt nem tudom hanyadik kommentben, hogy neked nem tetszett a film.. Egybõl is felfogták az olvasók szerintem. :D (Bár a "Több ilyen film kéne és kevesebb dráma és életrajzi film." kijelentéssel ismételten nem értek egyet. :D) Elhiszem, részben egyet is értek némelyik kritikáddal, de fogadd el, hogy vannak emberek akiknek bizony tetszik a 7. "hatásvadász" rész is! ... :D

A filmrõl meg annyit, hogy az akciójelenetek tényleg kicsit túl vannak kapva; a kevesebb néha több. Még több embernek tetszene, ha kicsit valósághûbb jelenetek lettek volna (legalább pár verekedés, esés után lenne valakin egy karcolás vagy egyéb :D Egy két jelenetrõl meg ne is beszéljünk.), de engem ez se zavart annyira. A beszólogatások, zenék 10/10. A történet is nagyjából rendben van, elégedetten jöttem ki a moziból. Paultól való búcsú a végén nagyon szépen lett megoldva.

Tehát akiknek eddig is tetszettek a Halálos iramban filmek (fõleg a 4.-tõl) nem fog (nagyon) csalódni, persze kivételek lehetnek. :D Továbbá azoknak való, akik kissé eltudnak vonatkoztatni a valóságtól.

Összességében 10/8.
10/10
Man2 2015 ápr. 07. - 11:35:38 10/10
(73/179)
Akkor nézzél sok drámát ás siratós filmet.Ha ezeket szereted.
8/10
Larvitar 2015 ápr. 07. - 11:05:20 8/10
(72/179)
A Paul Walker szálat pedig tényleg szépen oldották meg. R.I.P.
8/10
Larvitar 2015 ápr. 07. - 11:02:06 8/10
(71/179)
Aki szereti a Halálos iramban filmeket, az nem fog ebben sem csalódni. Izgalmas, fordulatos; a poénok is jók, fõleg Roman-é. Szokásosan van benn 1-2 túlzás, mint a többi részben, de szerintem ez annyira nem baj. Egyedül azt sajnálom, hogy Dwayne Johnson méltatlanul keveset szerepelt ebben a filmben... 10/8.
Ottofan1 2015 ápr. 07. - 10:36:18
(70/179)
Még annyit hozzáfûznék, hogy a filmben már kezdett egy kicsit zavarni, hogy a fõhõsök lek***dnak egy hegytetõrõl, szétverik õket, de minden karcolás nélkül túlélik. :D
Ottofan1 2015 ápr. 07. - 10:33:01
(69/179)
Bevallom az elsõ 4 részt nem láttam.

Viszont a többi nagyon tetszett, fõleg a 6-os. Talán azért mert én sosem voltam oda a dögös, feltuningolt autókért és utcaversenyekért ezért jó volt látni, hogy az alkotók akciófilmek irányába mentek el.

Nos, ahogy említettem a 6-ik rész szerintem a legjobb, az egyik legszórakoztatóbb film amit láttam, ezért a 7 részre kíváncsi voltam.

Szóval: A film stílusos volt, de nagyon, a zenék nagyon-nagyon tetszettek, a színészek rendkívül szimpatikusak és lehet értük izgulni. Azt adta amit vártam: nagy kigyúrt maher csávók, vicces feketék, dögös nõk, és elképesztõen idióta, de szórakoztató akciójelenetek. Ennek ellenére valami mégsem tetszett a filmben. Ezen sokat gondolkoztam miután kijöttem a moziból hogy minden megvolt benne amit vártam sõt még több is, de valami mégis...
Rájöttem. Soha életben nem gondoltam volna, hogy ezt fogom mondani egy akciófilmre, de ebben a filmben túl sok akció volt. Tudom, ez most nagyon hülyén hangzik, de így van. Egyszerûen túl lett pörgetve a film, a rendezõ, forgatókönyvíró annyi akciót pakolt bele, hogy nem volt idõnk fellélegezni a 2 akció között. A Furious 6 ezért tetszett: drámázás akció drámázás akció drámázás akció...
Míg ez a film valahogy így néz ki: drámázás akció akció akció akció akció akció akció...drámázás
Továbbá a közelharci jelenetek szarrá lettek vágva, Justin Lin rendezésében azt szerettem, hogy olyan kifinomult, stílusos, olyan ,,mindentmegmutatunk" szerû volt, míg itt az autós jelenetek nagyon-nagyon jók a közelharc sajnos nem. Még edzõdnie kell Wann-nak.

7/10 szórakoztató, de túlpörgetett film
Amit Paul Walkerrel csináltak tényleg szép volt, pedig egyáltalán nem vagyok a rajongója
1/10
crepkey 2015 ápr. 07. - 09:48:15 1/10
(68/179)
Te hány éves vagy? :) Habár a mondataidból ítélve kb. 16 és 20 között lehetsz... vagy csak az IQ-d tanyázik ezen a szinten? Kevesebb életrajzi film és dráma kéne? Hmmm... Ezen a mondatodon 10-20 év múlva sokat fogsz nevetni. Szép napot! Szia! ;)
1/10
crepkey 2015 ápr. 07. - 09:44:41 1/10
(67/179)
A hatodik részig imádtam a filmet, de ez egy hatásvadász, MTV videó-klip volt, amiben se történet, se izgalom, se ötletesség nem volt, csak CGI és gagyi bölcsességek. Talán ezért fikázzák!
7/10
Bigpapa 2015 ápr. 07. - 08:55:30 7/10
(66/179)
Vegyes érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Azt tudom, már az 5.-6. rész óta, hogy itt nem a verdákon van a hangsúly, de amikor a film 70%-a merev CGI, ott már húzom a számat. Toretto buddhista bölcsességei és világmegváltó mondatai a végére már tényleg idegesítõek voltak. De nem ezzel volt a bajom...

SPOILER

Ahogy az elején látjuk Statham-et, a tesója ágyánál, majd halad kifelé a szétcseszett kórházban, a kommandós hullák között, az állat belépõ volt. Aztán következett, hogy mindenki elverte. Na most oké, hogy Hobbs elveri, mert mondjuk õ is kiképzett kommandós. Na de Toretto? Aki egy sima utcagyerek? És tudom hogy film, meg ilyenek, de basszus....úgy ütik verik egymást vascsövekkel, mint a Pet palack lenne, semmi sérülés nincs rajtuk, nem fáj egy ütés sem. Pár napja a fejemre esett a garázsban a lapát, de csak a nyele bacott fejbe, azt hittem ott maradok, pont halántékon talált! Akik ilyen forgatókönyveket írnak, nem estek még el bringával, vagy nem zuhantak le lépcsõn? :D
Visszatérve Stathamre, elég nehéz úgy összehozni 3 akciósztárt (Rock, Vin, Jason), hogy aprítsák egymást, de a ne sérüljön a nimbuszuk. Tudható volt, hogy Statham nem hal meg a végén. Azt amúgy nem értem, miért nem írták ki Walkert úgy, hogy Statham kinyírta, de mindegy.

SPOILER vége

Kicsit olyan volt a film, mint egy videoklip és egy úti film keveréke, amiit felturbóztak Playstation grafikával. Néztük amikor mentek az araboknál az országúton, erre megszólal haverom: baszki, nem volt egy 7 személyes busz, hogy mindegyiknek külön kocsival kell mennie? :D :D :D És honnan a gecibõl szereznek mindenhol 1.2 millió eurós Veyron-t, LaFerrarit, stb?
Mondom, faszom tudja! :D :D
A bemutatóban is látható buszon szaladok, ugrom, elkapom a spoilert, de nem szakad ki a karom, majd repülök 5 métert,de nem horzsolom le magam jelenet még a leghihetõbb a filmben! :D :D Superman kutyafasza ezekhez képest!Tényleg, 20 éves kor, és 80-as IQ felett inkább nevetségesek a jelenetek,mint látványosak. A sztori meg:nem gondolták, hogy elég lesz a bosszúállós gyilok tesós szál, be kellett hozni, ezt a feka terroristát is, ami inkább megért volna egy normál filmet.

Valaki itt írta, hogy nem látszik, hol digitalizálták rá Walker fejét a tesóira. Te melyik filmet nézted? Amikor Walker csak áll, mint egy hülye, vagy bámul a semmibe, esetleg vigyorog bénán, na az mind az volt. Pl. amikor állnak a gettó elõtt a vége akció kezdeténél, és Toretto mondja megint a világmegváltó okosságait, Walker csak bámul a semmibe, ahelyett, hogy mondana valamit. Na, ott már nem élt szegény.


A vége búcsú tényleg szép volt, csak megint Vin bölcsességei rondítottak bele. Kíváncsi vagyok, lesz-e 8. rész.

7 pont
10/10
Waleba10 2015 ápr. 07. - 05:06:55 10/10
(65/179)
Nem értem egyesek, miért fikázzák le a filmet, szerintem mindenki tudja már, hogy ez a film nem az autóversenyrõl szól, meg a verdákról (bár ebben is volt 1-2 fenevad), hanem az akcióról, a látványról... ha valaki úgy ül be a moziba hogy na most egy pörgõs, vicces, akció filmet akkarok látni, qrva jó látványal, akkor szerintem senki sem fog csalódottan hazamenni, ha meg valaki autóversenyt vár, akkor nézze meg az elsõ 3 részt, az meg hogy valakinek nem tetszik a látvány, meg cgi, meg repülõ autók, azt csak sajnálni tudom, nem úgy kell nekiállni, hogy ennek bármi valóság alapja lenne, ez egy AKCIÓ film, ennyi... amiben akció, pörgés, látvány van.... és én elégedetten mentem hazza, azt kaptam amit vártam, szórakoztató volt, pörgõs, vicces, jó verdák, jó akció, a story is nagyjábol rendbe volt, de nem is nagyon a storyra mentek, a vége pedig méltó búcsú volt Paul-tól..... egyszóval nálam, ilyen egy autós akció film.... 10/10
5/10
Delaco 2015 ápr. 07. - 00:38:11 5/10 Előzmény Blindmouse
(64/179)
Az egész filmet tényleg csak a záró pár perc miatt volt érdemes megnézni.
10/10
Man2 2015 ápr. 06. - 22:42:21 10/10 Előzmény crepkey
(63/179)
Jót nevettem eme hozzászólásodon!A párod elaludt?te jó ég csak nem 2 napja fent volt?Így már érthetõ,hogy elaludt egy izgalmas pörgös filmen.Több ilyen film kéne és kevesebb dráma és életrajzi film.
10/10
Csapágy 2015 ápr. 06. - 20:54:31 10/10
(62/179)
Egy jó tanács!
Úgy ülj be a moziba, mintha egy animációs mesét várnál rohadt jó grafikával és akkor úgy fogsz kijönni, hogy "Aaaaaaa! Ez a volt a világ legjobb akciófilmje!" Ha viszont egy kicsi realizmus is marad benned, akkor viszont "Na neeee mááár!" Szerintem iszonyú jó szórakozást ad a film.
(A végén a megemlékezés nagyon ott van.)
proklima 2015 ápr. 06. - 10:26:35
(61/179)
Mindegyik részt láttam, de ez már fényévnyire van a kezdetektõl.
Nem azért mert annyival jobb, hanem annyira más.
Maga az autós része nekem olyan volt a Need for Speed: Most Wanted felturbósított filmadaptációja, de az egyéb részekrõl is mindig valami másik film jutott eszembe. Valószínû, hogy egyrészt a szereplõk miatt-Tony Jaa (Ong Bak), Djimon Hounsou(Never Back Down), Lucas Black (Tokiói hajsza), stb., másrészt a hasonló filmek miatt lehetett.
Az õrületes tempóról pl. a Jupiter felemelkedése jutott eszembe.
Számomra tulságosan ömlesztve jöttek az akciójelenetek, éppen ezért nem igazán tudtam maradéktalanul kiélvezni azokat. Szokták mondani: lehet, a kevesebb több lett volna.
Jó, voltak új dolgok, nem vitatom, de mintha 5-6 film jeleneteit zsúfolták volna egy helyre.
Szóval ez egy kicsit sok(k) volt.
Ezektõl eltekintve tetszett a film, de nem tartom a Halálos iramban "igazi" utódjának, ezért a Gyilkos iramban "werkcímen" tartom fejben.
A10-es skálán 9 pont (ts:9)
R4bbit 2015 ápr. 06. - 08:33:47
(60/179)
Kicsit csalódott vagyok, de az elõzõ részek alapvetõen kijelölték már az utat, ezért nem nagyon lehetett másképp folytatni. A sorozat már valóban nem arról szól, mint egykor, hiszen a verdák helyett a fegyveres akció került elõtérbe a film végi megemlékezés nagyon szép volt, nagy kár, hogy egy fiatal és ígéretes életnek így kellett véget érnie... Viszlát Paul! :(