10/10
trolly 2011 máj. 05. - 23:29:14 10/10 Előzmény snapadam
(50/290)
Egyébként leírod mi volt az extra jelenet, mivel mi a címsornál kijöttünk?:D
Meg melyik város lenne?:D
10/10
trolly 2011 máj. 05. - 23:26:51 10/10
(49/290)
Sziasztok!
Most néztem meg a filmet. Ahogy írták már itt tényleg a cselekményen van inkább már a hangsúly, mint inkább a kocsikon, de azért azok is vannak benne rendesen.:)
Alapvetõen jól sikerült, viszont úgy kell beülni a filmet megnézni, hogy elfelejtjük azt a fogalmat: fizika:D
Szerintem simán megéri az árát, a 130 perc nagyon gyorsan eltelt, pörögtek az események és jó, hogy összeszedték az összes eddigi fõszereplõt.
Egyébként szerintem a részek idõrendben :
1, 2, 4, 5, 3

***spoiler

Mivel a film úgy kezdõdik, ahogy a 4. rész véget ért. Azaz Don kiszabadításával.
chilisos 2011 máj. 05. - 21:19:21
(48/290)
Sziasztok!
Nálunk nem lesz IMAX-ben?
benkewood 2011 máj. 05. - 15:41:15
(47/290)
És igen, az Aréna Plaza-ban eredeti hanggal, FELIRAT NÉLKÜL élvezhetik a filmet azok, akik idegenkednek a béna szinkrontól, és tudnak angolul. :-)
Inkább el sem képzelem, ahogy az izomtorony Vin Diesel megszólal a "galamblelkû" Ross hangján (a Jóbarátokból).... :-))
benkewood 2011 máj. 05. - 15:39:20
(46/290)
Ahogy sejtettem. Kevés autós jelenet. :-( Amikor mégis vannak autók, akkor sem a gyorsulás és a verseny, hanem a törés-zúzás-lövöldözés van a középpontban. ez már nem autós film, aminek a sorozat indult (és az elsõ 3 rész tartotta is), hanem akciófilm. Annak viszont jó... :-) De aki az autók miatt ülne be rá, az elég ha majd DVD-n megnézi azt a pár percet. Valóban, a karakterek jobban ki vannak dolgozva, van romantika és humor is, de fõleg sok-sok akció. Gondolom ilyen lesz a 6. rész is... aztán majd valamikor reboot-olják, és megint nézhetünk jó kis utcai versenyzést! Remélem. :-)
snapadam 2011 máj. 04. - 22:58:27
(45/290)
Na összevissza írtam mindent.:-) Szóval a filmhez illik a cím, de az elõzõ részekkel összehasonlítva, ebben már sokkal inkább a cselekményen és a kivitelezésen van a hangsúly. Amiben azért vannak kocsik, de kicsit hihetõbb dolgokat is kitalálhattak volna...
snapadam 2011 máj. 04. - 22:53:22
(44/290)
Sziasztok!

Volt szerencsém tegnap megtekinteni a filmet, nem kis hazánkban, hanem abban a városban, ahol a 6. rész várhatóan játszódni fog, nem árulok el nagy titkot ezzel, hiszen már olvashattatok is róla. Azért nem írom le, de ne siessetek haza a film végén, lesz egy extra jelenet, érdemes megvárni.

A film nem volt rossz, ami nekem nem tetszett - már többen is tartottak tõle - nem igazán a címrõl szólt, nem volt benne annyi gyorsulás, csajok és agyontuningolt verdák, meg rapzene, de azért iram van benne, még felnõ a film a címéhez, azonban ez a készítõk szerint egyre inkább eltolódik majd a sima akciófilm irányába.

Érdekes, hogy ebben a részben a karaktereket jobban megismerhetjük, több és mélyebb benne az érzelmi szál, valószínûleg azoknak fricska, akik eddig azt szajkózták, hogy a film nem több egy amatõr gyorsulásos youtube videónál. A cselekmény sem gagyi, nem kitaláltak valamit amihez kellenek kocsik, hanem egy jó sztorit kerekítettek, és azokhoz szereztek kocsit. De nem is akárhogyan :-) További újítás, hogy a film tele van fordulatokkal és meglepetésekkel!

Azért elég hamar elrepült a 130 perc, szóval semmiképp nem nevezném unalmasnak :-) Mindenkinek ajánlom!

Nekem eddig a negyedik rész a favorit. A kocsik közül pedig a Mitsubishi Eclipse az elsõ részben ;-)

Ha valamennyire tudtok angolul, szerintem a MOM-Parkban nézzétek meg, azt hiszem ott eredeti hanggal és felirattal adják, nem annyira értetõ mert sokan - fõleg a színesbõrûek - mormognak és nem ejtik ki normálisan a szavakat.

Jó mozizást mindenkinek!
trojan 2011 máj. 04. - 20:02:15 Előzmény benkewood
(43/290)
Na ja, a 4. részben igencsak kevés helyet engedtek a már megszokott és mégis megunhatatlan utcai jelenetnek, ahol felsorakoznak a tuti gépek és a mégtutibb csajok. Talán 25 sec-ces az a jelenet, mekkora csalódás lehet a statisztáknak is. Odacsõdítenek demózni pár gépet meg egy rakás (naív)csinibabát riszálni, aztán semmi, volt egy jó estéjük.
Jó lenne már egy olyan film amiben ezek a tényezõk nagyobb fõszerepet kapnak, de gondolom nem ez lesz az.
benkewood 2011 máj. 03. - 20:46:43
(42/290)
Igen, most hogy jobban megnéztem, látom... de láthatóan háttérbe került. :-S

Az Arénában nézem meg csütörtökön az eredeti verziót. Remélem ez azt jelenti, hogy angolul, felirat nélkül!!! :-)))
offtopic
Charles Foster Kane 2011 máj. 03. - 20:42:42
(41/290)
A fegyveres faszik mellett ott az auto. :)
benkewood 2011 máj. 03. - 20:38:27 Előzmény aurora89
(40/290)
Nem volt sokkal több az akció, mint az autós jelenetek? A plakátról már az autók is eltûntek, csak 2 fegyveres faszi van rajta... :-( A negyedik részben már túl sok akció volt, azért nem tetszett. A kedvencem a 2. és a 3. részek, ott még az autókon volt a hangsúly! Kíváncsian várom, hogy ebben az 5. részben lesznek-e egyáltalán autók és gyorsulási versenyek...
aurora89 2011 máj. 01. - 05:40:42
(39/290)
Huuu, ma voltam moziba megnezni (nem, nem magyarorszagon), es total padlot fogtam!! Nem tulzok, amikor azt mondom, hogy nalam ez a favorit a sorozatbol!
utos akcio film! es ahogy itt lejjebb lattam, egyesek kifogasoljak az akcio jeleneteket, mondvan nem realis. Ha realis filmet akarsz, menjel dokumentum filmet nezni!
A Vin vs Rock bunyo nagyon eros volt.
Kulon orultem hogy mindenkit visszahoztak aki szamit. Es amikor azt mondom mindenkit... csak varjatok meg a stablista veget az extra jelenetert! nem fogtok csalodni!
nalam 10/10, ott lesz a polcon amint lehet!
robbie 2011 ápr. 30. - 20:26:04
(38/290)
Teljesen egyetértek. Egyébként a Halálosabb iramban máig a kedvenc részem, talán majd ennek sikerül letaszítania a trónról. :)
10/10
Statham20 2011 ápr. 30. - 15:34:21 10/10
(37/290)
A szinkronhangok állandó cserélgetését annyira nem bírom. Walkernek nem tudom hányadik szinkron hangja lesz már, de a hozzá leginkább illõ hang Bozsó Péter és Zámbori Soma is illett hozzá. A halálosabb iramban és halálos hajszában sem volt gondom a hangjával, de akkor is Bozsó Péter az õ legjobb magyar hangja. Rajkai Zoltán jó szinkronszínész, általában megy is a hangja ahhoz aki szinkronizál, de Walkerhez valahogy nem tudom elképzelni.

Amúgy egybõl látszik, hogy elérkezett amerikába is a film, mert 1 hétig volt 8.3-as pontozáson az imdb-n, amióta az amerikai mozikban is játszák már lement 7.9-re. Nem tudom mit tudnak rajta lepontozni, az összes régi csapattagot visszahozták, Walker, Diesel, Rock és Tyrese mind jó hangulatot teremtenek a képernyõre és a sok bemutató és rövid klipekbõl az jön le, hogy pörgõs jó akció film. Úgy látszik csak az eredetet féléket pontozzák túl az igazán jó filmeket viszont alul. Igaz most nem tudok pontos véleményt mondani a filmrõl hisz még nem láttam, de azt viszont igen, hogy egy kis összehasonlítás képp megnéztem hogy pl a Tron az örökség 7.1 pontozást kapott, ami szerintem durván túl van értékelve, míg egy Halálosabb iramban 5.2. Az árva és Disturbia 7.0 és 7.1 asszem. Azért nem hinném h a Tron felér bármelyikkel is. De hogy ne tûnjön fikázásnak nem csak a Tront írom, ott van pl a koponyák vagy a gótika, csaj nem jár egyedül mind többet kapott a halálosabb iramnál. Eredet eleinte 9.2 Star Wars, Indiana jones, Die Hard filmek 9 alatt. Innentõl kezdve sztem nem nagyon lehet adni az imdb-re.
trojan 2011 ápr. 29. - 23:00:04 Előzmény robbie
(36/290)
Én el tudok vonatkoztatni ettõl a kis apróságtól, ha cserébe kapok egy ütõs kis akciófilmet.
robbie 2011 ápr. 29. - 22:02:29
(35/290)
Ezt de kár leszinkronizálni! Galambos Péter szokott lenni a hangja Dieselnek, Tyres Gibsonnak meg még Rocknak is. Ráadásul Paul Walkernek is megint más lesz a hangja...Ez így nagyon gáz lesz.
6/10
Sasha Wins 2011 ápr. 27. - 20:08:30 6/10
(34/290)
jó lesz ez azért, imdb-n 8.1 jelenleg de fog az még esni cseppet. de azért feelinges lesz Vin Diesel meg Dwayne Johnson egy filmben. most jött az angol kamerás, már nem lehet messze az r5 ami már egész nézhetõ, egy jó hónap és feliratosan lehet nézni.
10/10
Jancsi14 2011 ápr. 27. - 16:00:46 10/10
(33/290)
:D
trojan 2011 ápr. 27. - 15:41:58 Előzmény CsomiTheKing
(32/290)
Ebben is ott szotyizik a Han, szóval ez is a 3. rész elött megy.
CsomiTheKing 2011 ápr. 26. - 18:40:36
(31/290)
Halálos iramban: Ötödik sebesség - Magyar Szinkronos Bemutató 720p HD

http://www.youtube.com/watch?v=0KxQpxt3K5w