10/10
De Goey 2009 júl. 27. - 07:37:23 10/10
(1568/2408)
Jó ez igaz,hogy a könyvbõl írják, de nem a könyvet viszik a moziba,hanem a filmet, szal a 7. résznél is majd felkell készülni hogy a filmek folytatása lesz nem pedig a könyveké, mint pl Scrimgeourt be se tették ebbe a filmbe de sztem a 7.-be se teszik be :) Bár nem tom :)
10/10
Hannibal Lecter 2009 júl. 27. - 01:26:04 10/10
(1567/2408)
Ja, vagy hol volt a temetés? Hol volt a Gomold család? Meg mi ez, hogy imax 3D verzió meg a legvarázslatosabb jelenetek 3D-ben? A film elsõ 10 perce 3D csak, aztán végig normál, ez nagy átbaszás.
Ney marsall 2009 júl. 27. - 00:35:06
(1566/2408)
A Harry Potter és a Pókember valóban annyira hasonlító történet...
Enyém 2009 júl. 27. - 00:32:27
(1565/2408)
én most olvasom a könyvet, hogy láttam a hatodik részt. de sztem a filmben sokkal jobban hangsúlyozzák a szerelmi szálakat, mint a könyvben.
a "dawson és a haverokat" pedig úgy értettem h ez a rész más a többihez képest. én úgy érzem, hogy itt azért több hangsúly van az érzelmeken, mint például a fõnix rendjében, vagy többi hp filmben. kissé pókember 3 beütéses. (aki látta mind három részt, az tudja mire gondolok)
Ney marsall 2009 júl. 27. - 00:29:36
(1564/2408)
***SPOILER***
Ez nem volt túl jó film.Az a csaj az elején abszlút hülyeség volt.Arról nem beszélve, hogy a film 70%(!!!)-án nevetni lehett!Az eddigi részekben összesen nem lehetett ennyitt nevetni!Iszonyúan sok a humor!A történet nagy része meg, hogy ki kivel jön össze, tök idiótáknak vannak beállítva.A háborút olyan jelentekkel érzékeltették, ami nincs is benne a könyvben.De szó se róla elfogadom, hogy filmen érzékeltetni kell.Úgy hallottam,J.K.Rowling is belegyezett.
De baromi irreálisra sikerült az, hogy honnan tudja majd Harry, hogy mik lesznek a horcruxok?Pár mondattal bele lehetett volna illeszteni.
Amit iszonyúan hiányoltam a végén az a csata jelenet a Roxfortban.Ez is "reális":Ott van a Tornyon a Sötét Jegy,Bellatrix randalírozik a nagyteremben, de persze senki sem hallja meg nem megy oda senki, csak Harry megy utánuk...
(Na ez jó hosszúra seikerült.)
Ami jó volt benne, meg kell mondjam a színész ebben a filmben volt a leginkább dumbledoros!Most tök jól visszaadta a karaktert.
BikeMaster 2009 júl. 27. - 00:15:52
(1563/2408)
Szóval! Szerintem "Érdekes" volt a film én személy szerint sokkal többet vártam a könyv alapján. Az eleje az olyan volt ,hogy elkezdõdött és már benne is voltunk a közepébe a vége pedig...egyszer csak vége lett, én még vártam valami nagy "durvulást" mint könyvben amiben minden televolt halálfalóval,nagy harc, stb... szóval erõs közepes volt a film, hogyha nem olvastad a könyvet akkor nem érted de ha olvastad akkor rájösz hogy nagyon sok mindent lefelejtenek a filmbõl amitõl jó lenne a film!
sophie.deyn 2009 júl. 26. - 23:26:31
(1562/2408)
egyetértek én is ezen gondolkoztam h vajon hogyan fogják pótolni a 7. részben ezeket a fontos dolgokat. A horcruxokat is olyan homályosan magyarázták meg a filmben. Harry majd tényleg biztos csak úgy ösztönösen fogja vágni h mit hogyan és hol kell csinálni mert õ olyan páratlanul tehetséges és okos varázsló, holott lássuk be ésszel inkább csak Dumbledore és Hermione rendelkezik és Harryt inkább csak bátorsága, szerencséje és legfõképpen barátai mentették meg az utóbbi 6 év veszélyeiben. és am engem is érdekel h azok akik nem olvasták a könyvet tulajdonképpen értik e h mi volt az egésznek a lényege és h mi várható a következõ résztõl.
3/10
evalynn 2009 júl. 26. - 23:08:55 3/10
(1561/2408)
SPOILER
mivel a Voldemort multjara utalo emlekek enyhen szolva kimaradtak a filmbol, igy nem tudom, Harry melyik ujjabol fogja kirazni pl. Hugrabug Helga kupajat, es mivel a Szukseg szobajaban Ginny dugja el a herceg konyvet, igy nem biztos, hogy Harry emlekezni fog a 7. reszben, hogy az egyik szobor fejen kene keresnie a diademot is. De Yateset ismerve ezeket siman atugorja csak es vagy Dumbledore vegrendeleteben irja le a tovabbi instrukciokat a 3 gyereknek, vagy pedig a Gringottsbeli Lastrange szefben Harryek megtalaljak az osszes Horcruxot es melle egy kosar baziliszkuszfogat, hogy ne kelljen sokat bonyolitani a cselekmenyen, es ertheto legyen annak is, akinek a 4-5-6. reszben nem magyaraztak el az ok-okozati osszefuggeseket. Mivel pedig Voldemorttol valahogy csak meg kene szabadulni a vegen, tanacsolnam neki a mugli-vilagban gyakran hasznalatos automata fegyvereket, de ha igazan hagyjuk ot kibontakozni alkotoi szabadsagaban, akar Voldemort maradhat is a porondon, Harryt meg tegye el lab alol...
3/10
evalynn 2009 júl. 26. - 22:52:39 3/10
(1560/2408)
ne vedd szemelyeskedesnek, de ugy nem nehez kellemesen csalodni egy filmben, ha az ember nem tudja, mirol is kene szolnia. Es ha mar ott tartunk, hogy a filmhez nem kell alapul venni a konyvet es ragaszkodni hozza- ezt legalabbis tobben irtak-, akkor nem kene hogy kerdes legyen, ki is a Felver Herceg. Ugyan, senki, csak egy buta kis fantazianev, semmi jelentosege nincs, azonkivul, hogy a 6. resz cime...Kivancsi vagyok, akik nem olvastak a konyvet, CSAK a filmeket lattak, tudjak-e valojaban, mirol is szol a tortenet az elejetol...
6/10
Nathan Petrelli 2009 júl. 26. - 22:26:32 6/10
(1559/2408)
Egyetértek.
sophie.deyn 2009 júl. 26. - 22:16:47
(1558/2408)
Unalmas volt. A 6. könyvben igaz nem volt túl sok akció de így is az egyik legjobban megírt rész volt a sorozatból. A rendezõ elrontotta azzal hogy a könyv fõsztoriját, mármint azt h Dumbledore és Harry próbál minél többet megtudni Voldemortról, teljesen semmibe vette és inkább arról szólt az egész h ki kivel smárol mikor és hogyan és ez milyen érzelmeket vált ki a másikból. Ez persze benne volt a könyvben de ez inkább csak mellékesen. Ezzel telt el az egész film és persze néha pár percre láthattuk a sértõdött Malfoyt aki hol az ablakban ült hol pedig a titkok szobájában rakott be valamit a volt-nincs szekrénybe. Még abban bizakodtam, hogy az utolsó csata jelenetet jó izgalmasra csinálják de csalódásomra teljesen kihagyták, ehelyett tök simán kisétáltak a kastélyból. Dumbledore temetése is kimaradt, gondolom ezt a két fontos jelenetet azzal próbálták pótolni h leégették az Odút.
Nem értem h mér írják az újságok h ez a sorozat legjobb része, szerintem borzasztó lapos volt.
6/10
Nathan Petrelli 2009 júl. 26. - 22:08:56 6/10
(1557/2408)
Egyébként Belby, és õ az egyik diák a Roxfortban, akit Lumpsluck elhív a Lump-klubba. De az ég világon semmi jelentõsége nincs a karakternek, a könyvben is csak egy oldalon említik meg, mint háttérszereplõt...én azt sem tudtam, hogy szerepel a filmben...legalábbis nem nevesítették, az biztos...lehet, hogy a nyitólakomás jeleneten ott volt:P
BarneythKing 2009 júl. 26. - 22:04:40 Előzmény RobertDowneyJr
(1556/2408)
Nemtom lehet csak én vagyok a hülye de ki az a Melby?:S
5/10
darkman006 2009 júl. 26. - 21:59:00 5/10
(1555/2408)
Az alkotói szabadság kissé megszaladt!!!
Ez sajnos a film rovására ment,azt elfogadom hogy a könyvben elõtérbe vannak helyezve az érzelmi szálak valamilyen szinten, de a filmben tulzásba ment és ennek lett hátulütõje
Pl.: a könyv eldugása itt ginny dugta el és itt borul az egész cselekmény, de ez csak a 6. részben üt vissza.Ez maradhatott volna a kviddics(gyõzelmi buli mikor harry visszatér a büntetésbõl)és a cipõfûzõs akció hát az nem kellett volna.
Harry meg nem kereste sirius holmijait. Van itt még sok dolog, de hogy fogja jates ehhez a 7. részt kapcsolni passz!!!
David Yates irt olyat hogy, a 6. részt folytatja a 7. elején remélem a sok hibából kitud valamit hozni, ha sikerûl le a kalappal és egy fantasztikus utolsó kettõ rész lesz
8/10
borkasztik 2009 júl. 26. - 21:58:15 8/10
(1554/2408)
És még majd mekkorát fogsz még meglepõdni Pitonon a 7. részben : Ha most is 6-os ban így meglepett
salalu 2009 júl. 26. - 21:58:05
(1553/2408)
sziasztok!
a filmet nem szeretném bírálni, de úgy vélem, hogy a 3D csodamozi bírálása is ide kapcsolódik. NE fizessetek ki lényegesen többet 15 perc 3Dért. komolyan ennyi: 15perc. a többi simán 2Dben megy tovább. szánalmas átverés.
szurok9 2009 júl. 26. - 21:28:24
(1552/2408)
A filmet látva annyit tudok hozzátenni hogy nem igazán könyvhû és itt ott érthetetlen a változtatás de összeséggében élvezhetõ. Nagyon erõs a szerelmi szál és Rupert mimikája egyszerõen zseniális. Az egyik nagy kedvencem a Weasley ikrek boltja ezt a könyben is imádtam de nagyon jól megcsinálták és azzal is egyetértek hogy Tom Felton is jó volt. A másik amit szerettem az a Dumbledore halála utáni pálcás világítás az nagyon megható volt.
6/10
Nathan Petrelli 2009 júl. 26. - 21:19:34 6/10 Előzmény De Goey
(1551/2408)
Nem:)
És, mint mondtam, nem is szabad, mivel a filmet egy KÖNYV alapján csinálták. Ezek után én megértem, hogy van egy bizonyos "alkotói szabadság", mely szerint a rendezõ kihagyhat/belerakhat jeleneteket a filmbe/filmbõl és átírhatja a történetet. Egy bizonyos mértékig. Ahogy azt Chris Colombus vagy Alfonso Cuarón tette. De nem úgy, ahogy Newell és Yates tette. Az már sok volt, a 4-ben és az 5-ben is, a 6-ban meg egyenesen túlzás.
StellaSparrow 2009 júl. 26. - 21:18:10
(1550/2408)
Szerintem meg jó lett. Nem olvastam a könyvet, mert nem akartam a film megjelenése elött lelõni a "poénokat". Mindenki lehúzta ezt a filmet, de kellemeset csalódtam. Dawson és a haverokhoz persze szerintem egyeltalán nem hasonlítható. Szerintem a szerelemi szál se volt eltúlozva, illetve nagyon sokat nevettünk rajta.Már várom a következõt.

Spoiler: Nálam kicsapta a biztosítékot az, hogy meghalt egy fontos szereplõ, persze nem lett tõle rosszabb a film, csak sajnáltam nagyon.
Illetve meglepett, hogy Piton mekkora egy rohadék áruló. A kérdés, mitõl õ a félvér herceg? Valaki válaszoljon.
julcsy79 2009 júl. 26. - 20:35:26
(1549/2408)
Sokak várakozásához képest nagyon gyenge lett a film. Az utolsó kb 20 percnek volt valami értelme de aki nem olvasta a könyvet valószinûleg nem érti mit, miért, hogyan? Egyértelmû, hogy túl nagy hangsúlyt fektettek a szerelmi szálak bemutatására - ami ugyan fontos a tinik életében - de nem a fõ cselekmény rovására kellett volna ezt tenniük. Csalódtam...