4/10
hijarna 2009 júl. 29. - 08:21:41 4/10
(1728/2408)
ezért adtam én annyi csillagot, ahányat... :-) mondjuk a régi iskolai rendszer szerint hármas fölé... :-)
4/10
dzsamelia 2009 júl. 29. - 07:50:16 4/10
(1727/2408)
Üdv Újra!
Lehet hogy ezt az értékelõ skálát ki kellene egészíteni hogy mit jelent az 1-10 terjedõ osztályozás.
1 a legeslegeslgeslegalja, 10 pont pedig a vér profi...
Mert szerintem egyesek nem tudják rendesen besorolni.
Mert még mindig aki 8 -ra értékeli elég meglepõ számomra??!
Üdv
10/10
Naphinel 2009 júl. 29. - 07:45:06 10/10
(1726/2408)
Na, ma végre megnézem, bár a tervezett ötbõl csak ketten megyünk :S
94zsozsi94 2009 júl. 29. - 02:22:51
(1725/2408)
én csütörtökön, a premier napján láttam és nagyon jó volt. gratulálni tudok minden rajta dolgozónak és színésznek. :)
klotyovia 2009 júl. 29. - 01:51:28
(1724/2408)
Sziasztok! Én tegnap néztem meg a filmet és számomra is kiábrándító volt több szempontból is-egy-két szóban:
A történet megnyirbálása a legfájóbb kezdjük, ott hogy minek kell forgatókönyvíró, ha hozott termékbõl dolgozunk . A legnagyobb hibának akkor is azt érzem, hogy a szerelmi szálat alá rendelte a történet gerincvonalának, ami Harry felkészítése lett volna. Bár tetszett azért, hogy pár mondatot meghagytak úgy, mint ahogy a könyvben volt.
De hiányoltam Dursley családot pedig Harry életének igen üde színfoltjai. No meg a minisztert és apparátusát, Billt és kis kalandját…. A végét kissé összecsapoznak, érzem mert a közbensö fél informáciot nem voltak benne (Lipn és Tonks kapcsolat, Temetés)
, de helyette volt egy igen szánalmas ée gyenge pálcát tartunk az égbe jelenet. NA DE KÉREM! De mindezzek mellet a színészi játék valóban kiemelkedõ volt mindenkinél és kissé kárpótolt. Pocakos Pitonnal és bajusztalan Slughornnal együtt. Az ifjakról meg annyit hogy remélem, nem rakják rájuk a sorozat színészjelzõt, tiszt. a kivételnek.
Minden hiány és élménnyel együtt ez a film, csak annyit bizonyít számomra, hogy JK Rowlind nem igazán vette ki részét a munkából. „ csak virtsd a lóvét „
És többekhez hasonlóan én sem értem, hogy ezek után az egyszerû csak mozi nézõ számára hogyan, mi módon lesz kerek a sztori. Vagyis mivel és hogyan rukkolnak elõ a 7.-re.
10/10
Hannibal Lecter 2009 júl. 29. - 01:11:50 10/10
(1723/2408)
fõként a vége hagy tényleg valami üresség érzetet az emberben
ChaosSamu 2009 júl. 29. - 00:05:09
(1722/2408)
Sajnos úgy mentem be a terembe, hogy csupa jót olvastam a filmrõl, ráadásul még olvastam is, viszont amit kaptam, az korántsem teljesítette az elvárásaimat...

A legszörnyûbb az az volt, hogy ami fejfogósan rossz volt, az eredetileg nem is volt a könyvben, csak színesíteni akarták a filmet, vagy valami hasonló lehetett a cél. Hát nem sikerült...

Nem igazán tudom senkinek sem ajánlani...
7/10
mushi 2009 júl. 28. - 23:34:29 7/10
(1721/2408)
Jaaj, bocs a sok dumáért, de megint eszembe jutott pár dolog.. :D
ismét **SPOILER!**
Na szóval. Az naggyon jó volt, mikor az elején a halálfalók száguldása volt. Pedig nem is 3Dben néztük. Az nagyon el volt találva. Ahogy a híd összeomlása is, meg ahogy az emberek nézték az irodából a hirtelen dörgést, felhõsödést. Viszont az kinek jutott eszébe, hogy Harry egy metrós kávézóban olvassa az újságot és szinte már randit beszél meg a csajjal? Ez gáz lépés volt.. Hol marad az ablaküvegen ragadt képe, a Privet Drive-i szobája, a Dursleyék fejét kocogtató poharak...?
7/10
mushi 2009 júl. 28. - 23:29:08 7/10
(1720/2408)
Jaa igen.. Eszembe jutott még pár dolog.
**Vigyázat, SPOILER újra!**
Tetszett Tom Felton (Malfoy) játéka. Hitelesen alakította a kétségbeesett diákot, akire valami olyant kényszerítettek, amit még képtelen megtenni. Nagyon jó volt. A vc-s jelenetet viszont egész máshogy képzeltem el.. Valahogy sötétebbnek, véresebbnek képzeltem. És nem volt Myrtle sem. Bár ez annyira nem volt jelentõs. Bár akkor mondja ki nyíltan Malfoy hogy nem tudja megtenni, viszont akkor meg megöli. A sectumsemprát kicsit jobban véresnek képzeltem. Így csak 'Helyszínelõk-féle' sebekkel volt alig tele a mellkasa, pedig a könyv úgy írja, hogy arcából é mellkasából ömleni kezdett a vér. Ráadásul Piton nem faggatja, hogy hol olvasta ezt az átkot.. És nincs mellszobor sem a megzöldült réz fejdísszel..
A Ginnys szerelmi szál néha már túl csöpögõs volt.. Beköti a cipõfûzõjét, ó mama... A termünkben sokakból szállt fel egy "jaaaj", mikor ez volt. Hát igen nagy jaj..
Ja és Piton professzor úr testtömegindexe is eltér a könvben leírttól.. Arra a karcsú, magas alakra, aki a könyvbéli Piton, egyáltalán nem hasonlít a filmbéli, akinek a pocakja elég sokszor mutatkozott.. Minden tiszteletem Alan Rickmané, de igazán leadhatott volna néhány kilócskát..
És végül: a barlangos jelenet.. Nagon szép volt, meg minden, de szerintem Tom Denem anno nem egy kristálybarlangban rejtette el a dolgait, hanem egy sima kõbarlangban.. Mint amilyenhez hozzáérintette Dumbledore a kezét. Azt pedig nem értem, hogy ha már úgy szenvedett, hogy tudott utána mégis õserõvel tûzbigyót csinálni az inferusok ellen... Az viszont tetszett ahogy megcsinálták az inferusokat. Tényleg nagyon hiteles volt. Mikor meg az egyikük megtámadta Harryt, nem hogy a sorunk, de az egész terem ugrott egyet.. xD Én már fel voltam készülve rá, annyi kommentet olvastam sõt félig még a szememet is becsuktam, de még ígx is ijesztõ volt. xD
10/10
Hannibal Lecter 2009 júl. 28. - 23:22:20 10/10 Előzmény borkasztik
(1719/2408)
honnan vetted ezt az infót?Mert sehol sincs nyoma, se az imdb-n, sehol.
10/10
Hannibal Lecter 2009 júl. 28. - 23:19:27 10/10
(1718/2408)
eléggé sok idõt pazaroltak a dedószerelemre, a végsõ összecsapás pedig valóban elmaradt. Hol voltak az aurorok?
9/10
Tibet 2009 júl. 28. - 23:11:25 9/10
(1717/2408)
Hát szóval reménykedjünk, hogy a 7. rész kijavítja majd ezt.

Én(ha valóban igaz) nagyon örülök a két részletnek, csak az ég áldja meg õket, ne legyen közte ennyi szünet. Mire az ember leül a 2. rész elé, már azt is elfelejti mi volt az elsõben. Tényleg, mint ahogy korábban említették Yates még így is képes lehet elbarmolni.

Engem a könyv elolvasás után hónapokig hatása alatt tartott, egy éjszaka olvastam el kb. az utolsó 200-250 oldalt, és nem bírtam letenni. A filmet is vártam nagyon, hogy ismét érezhessem ezt az élményt... nem sikerült. A barlangos részt összecsapták, pedig nekem az volt az egyik kedvencem, a lényegi kérdéseket abszolút kihagyták.
A végén viszont legalább sikerült éreztetni a letargikus hangulatot, de a temetés tette volna ezt teljessé.
7/10
mushi 2009 júl. 28. - 23:09:58 7/10
(1716/2408)
Ma láttam elõször a filmet. Lehet, hogy elég hosszúra fog ez a beszámoló sikerülni, de nem állhatom meg, hogy le ne írjam a tapasztalatokat. A film alatt végig agyaltam. Ez hogy volt a könyvben azt hogy ferdítették el...

vigyázat, tele lesz SPOILERREL!! Akimég nem látta, az most ne füleljen ide! :)
Szóval... Ahhoz képest, hogy mennyire lehúzták itt, azért nem volt rossz... Bár elég sok része csalódás volt, valamit hosszabban el kellett volna nyújtani (pl Dumbledore és a halálfalók a toronyban) és valamit rövidebbre kellett volna szabni. Nagyon sajnálom, hogy nem csinálták meg azt a felfordulást, vagyis a csatát, ami a könyvben volt. Ott az volt az egyik kedvenc részem. De itt semmi. A kastély kihalt, pedig a könyvben zsúfolt, mindenki rohangál és szórják egymásra az átkokat. Aztán mikor D. holtteste fölött állnak, -megjegyzem, úgy néznek ki, mint egy csapat lelenc, ahogy láttam, senkin sincs pizsoma, csak lelencruha...- senki nem megy közelebb hozzá, csak állnak félkörben és senki nem sír. Nem látszott senkin a megrökönyödés, a könyvben Harry Hagridnak elmondja, hogy Piton megölte, aztán Hagrid zokogni kezd. Nem volt fõnix éneke, amit úgyanúgy nagyon sajnálok. Az udvaron, mikor Harry fut Piton után, nem láttam benne az igazi gyûlöletet. Piton pedig nem olyan hangsúllyal mondja ki, hogy igen, én vagyok a félvér herceg, amilyennel elképzeltem. Ráadásul nem volt a "legendás" mondat, hogy ne merj gyávának nevezni! Pedig vártam. A tornyos jelenet viszont végtelenül lecsupaszított volt. Greyback szerepe meg egyszerûen szánalmasan kevés. A könyvben ott hörög meg morog, meg mindent csinál, itt meg vicsorgott egyszer, max kétszer és huss, ennyi. Piton is, jobb lett volna, ha nem egy unott avada kedavrával intézi el Dumbledore-t. Valahogy több érzést vártam ebbe a jelenetbe. Több kiabálást, több fájdalmat, stb. Értitek ugye?
Ami tetszett, az egyrészt Jim Broadbent játéka. Nagyon bírom azt a színészt, most sem csalódtam benne. Az meg mellékes, hogy a könyvben nagyon kövér és kopasz meg bajuszos. Így is jó volt. Tetszett, hogy felgyújtották Hagrid kunyhóját, bár az nem hogy ezzel vége is volt. Semmi kiabálás, ugatás, menekülés. Megjegyzem, Hagrid szerepe is bõdületesen kevés és jelentéktelen volt. Tetszett, hog pár mondatot azért meghagytak úgy, mint ahogy a könyvben volt. Legalább ráismertem a könyvre. Tetszett a Ronos szerelmi szál, bár a csajt kissé máshogyan képzeltem el. Valahogy jobban ragaszkodóbban. De így is jó volt. Vicces.
Nem tetszett, ahog Harry a felix felicis után viselkedett. Tényleg mintha részeg lett volna. Oké hogy a szerencsétõl 'részegült meg', nade ezt nem kellett volna szó szerint vennie a rendezõnek. Nem tetszett, hogy Billt nem harapta meg Greyback. Az sem, hogy nem volt Fleur. Hogy lesz így esküvõ? Ráadásul az Odúban Tonks drágámnak szólította Lupint. Jól van ez így? Szerintem vívódnia kellett volna. Sajnálom, hogy nem volt a végén Bill ágyánál az a jelenet, mikor Tonksnál végre kiderül, miért is szürke a haja és miért viselkedik olyan visszafogottan. Az nagyon kellett volna bele. Azt is hiányoltam, mikor a könyv eleje felé az Odúban ott van Tonks Mollynál és tanácsot kér.. Nyilván Lupinnal kapcsolatban. Valamint hiányoltam még a vonatos incidens után Piton morgását Harryvel. Apropó, Malfoy miért nem Harry arcába taposott? :D A könyvben úgy van.. Megnéztem volna azért.. Ja amúgy egy mellkason taposástól hogyan lesz az ember orra véres? Nem volt még a Mamamaci sem ami szerintem abszolút röhögés lett volna és egy plusz pont a filmnek.. És nem volt túl sok Voldemortos emlék sem.. A könyvben ott vannak Tom õsei, az anyja, apja története. Nem volt látványos gyûrû Dumbledore kezén, amire késõbb emlékezni lehetne.. Nem volt Harryn sokszor a sebhely. Varázslat!
Nem értem, mi célja volt az odú felgyújtásának. Ráadásul milyen helyen van?? A korábbi filmekben nem egy mezõn volt?

Hú, most egyelõre ennyi, majd még írok ha eszembe jut valami..
3/10
offtopic
edyking 2009 júl. 28. - 22:50:52 3/10 Előzmény szogedi
(1715/2408)
áá hát ez nagyon gyenge volt nem volt benn egy normális harcjelenet szinte arról szólt az egész h melfoy össze vissza sétál a folyosókon pedig ezt meglehetett volna jóra csinálni ezek után már attól is tartok ha a 7.et is elcseszik mert az 5 is egy nagy szar volt-->10/3
3/10
szogedi 2009 júl. 28. - 22:29:01 3/10
(1714/2408)
Amennyire vártam a filmet, annyira rossznak találtam. Unalmasra, nyálasra és eseménytelenre sikeredett. Ha már a harcos részt emelték ki a PR-ban, akkor illett volna legalább a film felét végig harcolni benne.

Simán elment volna egy régebbi Disney egész estés családi mozinak, csak a Hollywood-i énekelgetés hiányzott belõle. Sok volt a mentek, mentek mendegéltek rész, ahol igazából semmi nem történik, csak fogy a szalag vagy a tárhely a kamerák mûködése közben.

Nagyon úgy éreztem, hogy csak egy újabb bõrt akartak lehúzni a sztoriról, nem pedig adni is valamit a nézõknek. Ha a korábbi részekre adtam 7-8 pontokat a 10-bõl, akkor erre most 3-ast adok. Ha csak a szép látvány érdekel, akkor díjmentesen töltök a netrõl magamnak néhány izgalmasabb háttérképet a számítógépemre. Az biztos, hogy a belépõdíj árának kb. a felét adtam volna ki érte. Ennél még az E.T. is jobb volt, pedig az már néhány tizessel öregebb ennél a filmnél.

Mindenki kérdezte az ismerõseim közül, hogy no milyen volt az új rész? Hmmmm... milyen is? Ha ingyen le tudod tölteni nézd meg, de véletlen se nézd meg a moziban. Inkább nézz helyette valami ütõsebbet, mert vérunalmas.
5/10
bojszó 2009 júl. 28. - 22:18:47 5/10
(1713/2408)
én is ma láttam a filmet, és szerintem az effektek nagyon jók voltak, a csajozóspasizós jelentek nagyon gyerekesek, szerintem... a fontos részeket kihagyták, a kevésbé fontosakat letették (fontosabb lett volna az emlékek bemutatása, és több információ, amit dumbledorral beszélt, mint pl a varázsviccbolt vagy lumpsluck régi tanítványai). és az is lehúzta a filmet, hogy egy izgalmasabb jelenetet elütöttek egy jó viccel (pl malfoymajdnemkinyírása után "Von-Von"os rész...)
szval nálam 10/5
Dettilány 2009 júl. 28. - 21:37:17
(1712/2408)
sziasztok. Most regisztráltam és nem állhatom meg h ne írjak véleményt a filmrõl. Tegnap láttam a 6ost és hát van ami jó de van ami nem. Fontos részeket hagytak ki. Értem itt az emlékeket. A gyûrûrõl alig esik szó pedig fontos lehet. Meg a pohár. Azt se említik pedig a 7.-ben Harrynek már úgy kell elindulnia h tudja h a poharat kell keresnie + Hollóhátitól vmit. Meg nem igazán láttam értelmét annak h leégett az Odú... Az mire volt jó? meg ha már beletették akkor normálisan tették volna bele. (pl nem tudjuk meg h utána mi lett Ron szüleivel hol laknak tovább vagy vmi) A szerelmi rész az tetszett. Olyan 16 évesek szintjéhez való mint õk. És nekem tetszett h elõrevetíti Pitont a 7. részben. Így nem úgy van vége h mindenki utálja Pitont hanem ott 1 halvány remény h mi van ha mégse... Én 10-bõl 7 pontot adok rá. És várom a 7. részt
10/10
offtopic
odaátgolyó 2009 júl. 28. - 21:35:01 10/10
(1711/2408)
én ma néztem meg és hát eléggé érdekes volt!!!mondták már nekem akik látták h nem annyira jó de én azért bizakodtam!!
ja a könyvhez nem sok köze volt! és az meg nagyon gáz h csak úgy kitalálnak egy jelenetet és belerakják a filmbe!!!csak néztem h ez meg h kerül ide mikor benne sincs!!hát igen a vége jól el lett cseszve!!
bár igen,a látvány az nagyon jó volt de én sokkal többre számítottam!!!remélem a 7. jobb lesz!
8/10
borkasztik 2009 júl. 28. - 21:29:44 8/10
(1710/2408)
Nekem már az biztató hogy a filmzenét ismét John Wiliams írja!!!!
8/10
borkasztik 2009 júl. 28. - 21:24:14 8/10
(1709/2408)
Nem tudom én örülök hogy ketté szedik a 7-rést mert legalább lesz valami halvány reménysugár arra hogy jobban odafigyelnek a részletekre és könyvhûb lesz mint eddig bármelyik rész.

Valaki írta hogy hatás szempontjából rossz húzás!!
Szerintem nem még tán hatásosabb lesz!!
Különösen ha olyan résznél vágják ketté ahol már tûkön ülsz mi fog történni tovább!
Szerintem a 7 könyv elsõ fel se volt unalmas sõt anak is megvolt a hatása a hocruxok keresése miatt. Ott van az elején a minisztériumi betörés, akkor kimenekítik Harryt-t, Sipor története,stb..Nem kell félteni!

Én csak ettõla Yates-tõl félek hogy megint össe fogja barmolni az egészet a forgatókönyv író úrral egyetmben.