lau94 2008 márc. 31. - 20:42:08
(188/2408)
hát igen... de ha igazán mély a kapcsolatuk, akkor ez nem éehetett volna gond... de ezek szerint dem volt az:S
lau94 2008 márc. 31. - 20:21:23
(187/2408)
jah nehogy azt higyjétek h nem bírom jamest... csak ez kicsit fura... de a siriussal meg lupinnal meg hét fõleg lilyvel biztos jófej volt..,. csak a könyvben nem ezen van akkora hangsúly
lau94 2008 márc. 31. - 20:18:44 Előzmény De Goey
(186/2408)
ittis hello:D
szerintem dumbledore miatt, de fõként miégis lily miatt tûrte meg.
és hát elég sz*rul eshetett szegény pitonnak hogy volt a lány, aztán nõ, akibe szerelmes volt, jött ez a feltünési viszketegséges james potter aki jobb volt nála, és hipp hopp elcsábította az Õ lily-ét, aztán meg, hogy megbélyegezzék ezt a nászt, megszületett harry---> james mása csak kicsi kakis változatban, de ahogy nõtt, egyre jobban hasonlított james-re... és hát ez az igazság... az 5. részben amikor piton oklumenciát tanit harrynek és herry látja azt az emléket amikor az apja pitont csúfolja meg ilyenek, és ugye ott is ott van lily... nekem az nagyobn megmaradt, és õszintén sajnáltam harryt hogy így kellett csalódnia az apjában, akirõl mindig a legjobbat és legnemesebbet feltételezte. lényegében james eléggé antipatikus, legalábbis pitonnal szemben... harry soha nem alázta meg ennyire dracót... dehát mégiscsak harry apja:)
jah és a másik amit nagyon érdekesnek találtam, az petunia és lily kapcsolata ( a 7.könyv elején a jáccótéren )...elég jó testvéri kapcsolatnak, egyenesen barátságnak tûnt... mitõl romlott meg annyira, hogy petunia olyan csúnyákat mondjon rá, mint amikot olvashattunk??? ( gondolom puszta féltékenység..) de akkoris!!!
szilvus19 2008 márc. 31. - 17:58:21
(185/2408)
köszi megtaláltam.
10/10
De Goey 2008 márc. 31. - 15:43:44 10/10
(184/2408)
Piton Harry apja miatt nem szerette Harryt csak azért tûrte meg harryt mert Dumbledore bízott benne(szerintem)
encsimencsi 2008 márc. 31. - 14:11:41
(183/2408)
A hetedik könyvben a Herceg meséje címû fejezetben az 557-ij oldalon :D Piton: "... középszerû, kivagyi, akér az apja, megátalkodottan engedetlen, nagyra van azzal hogy híres, magamutogató, arcátlan..." Dumbledora válasza: "Olyannak látja õt, amilyennek látni akarja, Perselus [...]" Ez az a rész, amira gondoltam. Bár, ha ti nagyobb durranásra számítottatok az alapján, amit írtam akkor bocsi.
kiralygomba 2008 márc. 30. - 22:42:47
(182/2408)
Igen, erre a füstölgésre én sem emléxem.

Ony-nak üzenem: nem ismerem a Star Wars-t, csak a filmeket láttam, meg azt, hogy vki más írótól vannak SW könyvek! :P
szilvus19 2008 márc. 30. - 19:17:52
(181/2408)
érthetõ h mire gondoltál.
ha még emlékszel ird meg nekem légyszi h hol füstölög piton szeretném átolvasni az a részt mert már picit elfeljtettem.köszi
encsimencsi 2008 márc. 30. - 19:10:57
(180/2408)
Én teljesen értettem h Harry miért mondja azokat Lupinnak. Lupin annyira belekeseredett már vérfarkas mivoltába, h nem is gondolt bele, h másnak esetleg mi lenne jó. Félreértés ne essék, nem azt mondom h egó volt, csak h nem tudott kilépni magából és egy kicsit felülrõl nézni a dolgokat. Jó, elismerem durva volt ahogy Harry beszélt, de ha másképp mondta volna, nem biztos h eljutott volna Lupin agyáig.
Egyébként sztem Piton nem tudott mit kezdeni azzal a ténnyel Harry az imádott nõ és a gyûlölt férfi fia. James miatt nem tudta szeretni, viszont akarta szeretni, mert azon füstölgött Dumbledorenak h mi miatt nem megy.
Na, ezt most nagyon pazarul megaszontam :D De azért remélem értitek h mit akartam... :D
Endus 2008 márc. 30. - 15:26:57
(179/2408)
Hát elõszöris azért szólt be Harry Lupinnak mert H tisztában van vele milyen az amikor egy gyerek apa nélkül nõ fel, és ez az út elég veszélyes volt szóval lehetséges volt h Lupin kinyiffan. Másrészt pedig H szerint James nem akarta volna hogy Lupin elhagyja a családját és a fiát. A másik kérdés meg az volt, hogy....ööö (miisvolt?)...Jah hogy Piton miért izéna. Szóval azért mert James elég bunkó volt Pitonnal (mint tudjuk többször megis szivatta) és H elég sok dologban (kinézet, viselkedés) hasonlit az apjára. H is átvágott minden létezõ szabályt mint az apja és elég hires volt mint az apja...szóval egy cseppnyi jelét se adta annak h Lily fia kivéve ugye a szeme...
Öhhm a filmrõl meg annyit hogyha olyan jó lesz mint az 5 akkor érdemes lesz megnézni, de természetesen mint minden film amit könyv alapján csinálnak nem lesz olyan jó mint eredeti formájában:)
lau94 2008 márc. 29. - 12:07:17 Előzmény hangyás
(178/2408)
jah a nevek furák... Lily Luna Potter?? ez gáz...
mondjuk azt bírom h a könyvekben minden dolog meg név alliteráció...Forbidden Forest, Perselus Piton... jó nem minden de azért sok:P
lau94 2008 márc. 29. - 12:05:01 Előzmény encsimencsi
(177/2408)
jah az a furi h ennyire szerette meg h akkor miért ugy tekintett harryre mint james idióta kölykére? milért nem ugy mint lily fia??? bár kicsit úgyis de nem az dominált...
bree-gee 2008 márc. 28. - 00:00:40 Előzmény kymara
(176/2408)
De jó!!!Én gyûjtöm ezeket.Nem tudom miért, de imádom:D
kymara 2008 márc. 27. - 23:26:12
(175/2408)
De azért ez is jó!
kymara 2008 márc. 27. - 23:25:30
(174/2408)
H.P. South Park stílusban.
encsimencsi 2008 márc. 27. - 14:27:36
(173/2408)
***SPOILER***

Hát az mondjuk télleg elég fura h Piton végülis az egészet Lily miatt csinálta, még a végén is azért kérte Harryt h nézzen a szemébe, mert ugyanolyan a szeme mint a Lilyé volt. Piton utálta Harryt, végig. De azért sztem õ komolyan szerette volna Voldemort bukását, és nemcsak Lily halála miatt. Dumbledore-ért is hogy aggódott.. Mondjuk én még azt nem értem, h Lily ötödikben még nagyon utálta Jamest, aztán ahhoz képest kb két év alatt elég nagyot fordult a kocka... :D
Jah, és Sirius egyáltalán nem helyes a filmben, pedig a könyvben az volt h jóképû srác.
10/10
De Goey 2008 márc. 27. - 13:43:43 10/10
(172/2408)
Nekem csak az a kérdésem lenne,hogy mi lett Dursleyékkal? Ha esetleg vki tudja akkor válaszoljon.
10/10
hangyás 2008 márc. 26. - 23:00:43 10/10
(171/2408)
nevek vita :) jóóó

hát igen az Albus-Perselus név elég furi, de én bármennyire is megbocsájtottam Pitonnak, rohadt túlzásnak tartom Harry magasfokú tiszteletét pl: a fiú neve :p

***SPOILER***
nem érdekel bármit is tett a jó ügy érdekében késõbb, a tényen nem változtat, hogy õ mondta el a jóslatot Voldinak :)
És az a szánalmas kérés hogy kímélje meg Lily életét, na de kérem milyen szerelem az ilyen, aki igazán szeret valakit az nem teheti meg, hogy Voldemortra bízzon egy ilyen döntést, mikor Piton is nagyon jól tudta hogy neki nem számít senki és semmi. Ez nem szerelem, (na jó talán eleinte), ez beteges rajongás. Mert ha igazán szerette volna meg kellett volna halnia azért hogy megvédje Lilyt, de neki a szánalmas élete többet ért. Ezért örökre megvetem. Az hogy a Piton karaktert kicsit megkedveltem az Alan Rickman-nek köszönhetõ, valahogy az õ Pitonja megfogott,(nem hiába õ tudott róla egyedül,mert Rowling csak neki mondta el elõre, hogy Pitonnak milyen is volt igazából a szerepe) kíváncsi vagyok a továbbiakra :p

összességében véve, lenyûgözõnek tartom az írói csavart Piton szerepével kapcsolatban de az én véleményemen ez nem változtat, talán az a rész egy kicsit megfogott amikor a haldoklása közepette kéri Harry-t hogy nézzen a szemébe, de ez is öncélú, márpedig ismétlem ha igazán szerette volna Lilyt akkor el kellett volna fogadnia Harryt is, minden James-beli tulajdonságával együtt, de természetesen akkor egészen más lett volna a könyv :) és valljuk be nehezen elképzelhetõ amint Piton a kis Potter-fiút ölelgeti :):D

a csíny letudva :)
(és hééééé ne lopjátok a szövegem :p)
encsimencsi 2008 márc. 26. - 17:11:43
(170/2408)
Én nem tudtam James és Lily második nevérõl (mivel a könyvben nem szerepelnek) Bár gondolom ez azért van mert még sosem jártam a lumos.hu-n. Persze, tudom, nem kell mondani, nagyon súlyos ez egy hp-rajongótól, irány az Azkaban. Szóval ezt mondjárt törlesztem is és ellátogatok az oldalra.
Sztem a Sirius második névnek meg a Luna, nem olyan gáz, mivel azt úgy sem használja. De az Albust használja!, úgy szólítják! Bocs mindenkitõl, de ezen a neves dolgon nagyon kiakadtam :D Egyébként mi van a többiek nevével? Kiére gondoltál?
Ony 2008 márc. 25. - 21:36:12
(169/2408)
királygombának üzenem hogy ne hordja elõ a hülyeségeit George Lucas találta ki a Star Warsot.. szal csend.


Mellesleg a nevek :D:D azok igen tényleg furcsák de már mondtam... De nem csak Albus Perselusnál..nézd James-nek második nevének a Siriust adták .. ez is kettõ az egyben Lilynek meg Luna...(??) szóval... de még sorolhatnám a többiek nevét...