twillight 2009 máj. 15. - 22:20:51
(548/2408)
Nem, a nicket jóval korább óta használom.
A fõ különbség, hogy a Twilight-sagában a szó 1 L-lel és nagybetûvel van írva, nálam 2 L-el és kisbetûvel.
Nem összekeverendõ!

És hogy kérdésedre is válaszoljak:
nem, nem láttam a Twilight filmet, nem olvastam a könyve(ke)t, sõt a bemutató alapján nem is szimpatikus.
mzperiksz 2009 máj. 15. - 21:37:32
(547/2408)
tök jó hog még nem jött ki a film mégis 8,7-re van értékelve.... Mennyi olyan ember lehet akkor aki áthatolt a warner bros. tûzfalán....! gratula! imádom am az ilyeneket....
8/10
borkasztik 2009 máj. 15. - 21:31:00 8/10
(546/2408)
Nekem is pont az érzelmi része az egyik fõ indok ami miatt nagyon tetszenek a Harry Potter könyvek. Kiváltottak belõlem izgalmakat, haragot, nevetést, sírást, örömet, fájdalmakat, félelmeket, barátsági kötelék és az önfeláldozás érzését, szerelem érzését szóval mindent és annyira tudtam azonosulni a szereplõkkel hogy az nem igaz. Volt olyan is hogy szinte már járkálva olvastam, annyira izgultam bizonyos jelenteknél hogy most már végre milesz és mi fog történni tovább.
Meg egyáltalán maga az egész világa vonz. Szóval nálam teli találat volt és mindig a kedvenceim között lesz akárki akármit mond róla, ezeket az érzéseket senki nem tudja elfeledteni velem amiben részesültem a könyvek olvasása közben.És most amikor már minden a helyére került és minden relytéjre tudom a választ, egészen más szemmel tudom olvasni újra sorban elõlrõl a könyveket, mert mostmár azokra a részekre is odafigyelek aminek már tudom hogy nagy jelentõsége lesz de még akkor nem is selytettem vagy vettem észre. ( ja és az abszolút kedvenc részeim nekem mindig Piton és HArry közötti szócsaták a bájitalórákon és közben már tudom hogy mennyire is szerette Harry anyját Piton ilyenkor mindig meghatódok egy kicsit)
Cullangka 2009 máj. 15. - 20:23:03 Előzmény twillight
(545/2408)
a nevedbõl ítélve twillight saga rajongó lehecc! na az a ponyva! az elsõ szerettem nár elég nyögve nyelõsen... a 2-at meg már el sem tudtam olvasni mert dög unalom... ne ez az a könyv ami felejtõs! de HP világ örökké a kedvencek között lessz! (meg sem látszódik rajta hogy 92-99-ig játszódik, semmi olyan nincs benne ami a kor lemaradására utalna, és ez így lessz még jó idõ múlva is..
10/10
vadas.geza 2009 máj. 15. - 19:36:57 10/10
(544/2408)
Ponyva, a harry potter sose lesz, twilight, az a baj a véleményeiddel, hogy a szerkezete, és a stílusa alapján értékeled, a könyvet, azt mondtad, hogy 1000 meg egy ugyanilyen könyv van, lehet hogy szerkezetileg és stílusban sok hasonló könyv van, de a története és a könyv világa egyedülálló és elragadó,kevés az olyan könyv ami ennyire át tudja adni az olvasónak a szereplõk érzelmeit, nem hiába olvasták már milliárdnyian, a könyvet, mondj eg olyan könyvet amiért az emberek, 10-12 órát várjanak egy kiadó elõtt csak hogy hamarabb elolvass hassák.
Cullangka 2009 máj. 15. - 14:51:41
(543/2408)
ha megnézed mekkora jelentõsége van Harry zöld szemének? erre a fimben: kék! ezt nem voltak képesek megcsinálni akkor mit vársz! az egyik legmeghatóbb Piton utolsó kívánsága... nagy jó!
8/10
monnci 2009 máj. 15. - 14:27:50 8/10
(542/2408)
de amúgy az elõzetese jó.:D
8/10
monnci 2009 máj. 15. - 14:21:49 8/10
(541/2408)
amikor a 4. részét néztem a moziban, csak akkor jöttem rá, hogy egy csomó részt kivágtak. úgy kb az elsõ 6 fejezetet.:|

az 5. rész nekem csalódás volt, szerintem eddig az a leggyengébb része, de a félvér herceget könyvben nagyon szeretem, nem szeretném, ha elszúrnák. de gondolom, itt is egy csomó részt kivágtak. csak az a baj, hogyha fontosabb részeket is kivágnak, akkor a történet is átalakul, mint pl a 4. részben is tök más lett az egész történet mert egy csomó infót kihagytak az elejérõl, és így lényeges eltérés lett a könyv és a film között..


várom már a filmet, de szeretném, ha a könyvtõl nem térne el nagyon. de ez úgysem rajtam múlik.:P
10/10
timcyykee 2009 máj. 15. - 11:21:58 10/10
(540/2408)
milyen ponyva? te hülye vagy, már bocsi :)
twillight 2009 máj. 15. - 08:38:28
(539/2408)
Elárulom, hogy mihelyst kimennek a napi divatból máris ugyanolyan unalmasak lesznek, mint a Jókai mûvek. Azokat is ugyanolyan gyorsan lehet olvasni mint a H.P. sorozatot, ugyanis ugyanolyan ponyva. Csakhogy 100+ évvel ezelõtt volt aktuális, most meg a H.P. az, újabb 100+ év múlva meg egy még újabb lesz. Ilyen a ponyvák élete és halála.
10/10
timcyykee 2009 máj. 15. - 08:07:40 10/10
(538/2408)
én harry potter fan vagyok, de szerintem az összes film kibaszott yól sikerült és imádom mindent és a könyveket is. aki szereti a harry pottert igazán annak bármennyire is ilyen-olyan a film neki teljes mértékben tetszik !!!!!
Cullangka 2009 máj. 15. - 06:03:01 Előzmény twillight
(537/2408)
1 különnbséggel! a gyerekeknek ezt nem kínszenvedés lessz olvasni mert érdekes és fantasztikus! Jókai meg ezek számomra nem tehetségesek! csapán régen éltek!
7/10
mushi 2009 máj. 15. - 00:25:18 7/10
(536/2408)
A 6. könyv a legjobb, nehogy már elrontsák.. =/ Az 5. film egy kicsit csalódás volt, néztük szorgos hangya módjára a trailereket, amiket persze úgy állítanak össze, hogy valami hatalmas durranás legyen, maga a film viszont roppant elcsépelt volt..
Ennél is megnéztem vagy 5 trailert, amik alapján most azt mondom/írom, hogy wooow, ez jónak ígérkezik, de majd július 23-án meglátjuk... :) Alig várom már. :)
Mondjuk azért a filmek megítélése, fõleg ha azok könyvadaptációk, egyéntõl függõek. Mindenki elolvassa a könyvet, kialakul benne egy kép. Aztán mikor látja a filmet, úgy jön ki, hogy hát ez bazi nagy csalódás volt.. Pedig a filmet meg hatalmas effektekkel csinálták gyönyörûek a képek. Én speciel a barlangot, ahova Harry és Dumbledore bemennek, egy kicsi barlangnak képzeltem olvasáskor, és látom az elõzetesben hogy az hatalmas. És már törik is meg az egész...
Szal ráérünk még szidni a filmet, de szerintem akkor sem kell túlzottan, ha az kicsit csalódás is lesz... Amit sajnálok, hogy kivágnak belõle részeket, mármint ami a könyvben volt.. Láttam már olyan filmet (könyvadaptáció szintén), amiben szóról szóra visszaadták a könyvet. Élvezetes volt. :) Én szívesen ülnék bent a moziban 3 órát is, nem csak 2t... Ez kicsit szemétség, na...

Hú, vélemény összesûrítve. :P
EmmaWatson 2009 máj. 14. - 22:21:49 Előzmény timcyykee
(535/2408)
teljesen igaz. gondoljatok már bele, hogy mennyien szidják.
ha egyszer valaki egy világsikerû könyvbõl próbál világsikerû filmet rendezni, amin majdnem 2 évet dolgozik, akkor szidja úgy a rendezõket, és nézze meg amit róla írnak...
ha annyira várjátok, miért írtok róla ilyeneket?
twillight 2009 máj. 14. - 21:33:05
(534/2408)
Oh, a könyvek amiket említettem maximum 50 évesek (kivéve talán a Moby Dick, azt nem tudom mikor írták).
twillight 2009 máj. 14. - 21:28:50
(533/2408)
No, ki mondta, hogy nem értékelem? Megvan a H.P. könyveknek a maga helye: ugyanott, ahol anno a Jókai által szignált könyveknek, ugyanis mûfajilag ugyanazok. Ha a HP-sorozat 100 éve múlva is simert lesz az a) a könyvkiadás hibája lesz b) ugyanazért lesz ismert mint a Jókai-könyvek.
Cullangka 2009 máj. 14. - 21:11:56
(532/2408)
kül a Hp részeket hányszor olvastad el? én meg sem merem mondani:)
Cullangka 2009 máj. 14. - 20:51:05
(531/2408)
üresjárat - mágiatörténetóra? hülyeséglenne ha minden egyes órát imádnának és izgalmas lenne4 ez épp így jó! nem írod ki a korodat, de sztem ezt a könyvet csak a 30 év felettiek nem tudják értékelni akik túl sok ½irodalmi remekmûvet½ olvastak... jól van becsülöm a 100 évvel ezelött írodott könyvek értéket, de már bocsánat, mi izgalmas van a Kõszivû ember fiaiban meg az ilyenekben4 csak azért nagy számok az ilyen mûvek mert régen íródtak4 de megsúgom a Hp sorozat nem ezért lessz ismert 200 év múlva!
Cullangka 2009 máj. 14. - 20:46:52
(530/2408)
én megmondom a 7ben jó pár részen elcsöppentem! és ott ugy elszorult a szívem, mikor harry rájön mi a végzete, az erdõ szélén, a szájához emeli a cikeszt és ezt suttogja: -Most megyek meghalni! fúú az nagyon nagy volt:) meg még sok ien volt:)
10/10
vadas.geza 2009 máj. 14. - 20:40:41 10/10
(529/2408)
A krimiket is nagyon szeretem, A Gyilkosság az Orient Expresszen az egyik kedvencem.