10/10
vadas.geza 2009 máj. 14. - 20:35:41 10/10
(528/2408)
És a másik jó benne, hogy úgy is el tudod olvasni még 1x hogy tudod mi a vége mert egyszer ha elolvasod a sorozatot, úgysem tiszta még a kép teljesen,kb harmadszorra tisztult le bennem minden kérdés, most egy két évig, fölrakom a polcra õket aztán majd egyszer ha olyan kedvem lesz elolvasom újra, egy biztos aki egyszer elolvassa az egészet meg teszi még1x, amúgy nekem ebben a könyvben a kedvencem az, hogy ahogy olvasom teljesen magával ragadnak Harry érzelmei, szinte érzem a nyomást magamon ahogy olvasom, még otthon is mindig csöndes voltam, de mikor elolvastam a 7 et szinte éreztem a felszabadultság érzését az hogy már nincs rajtam a nyomás, otthon is mindjárt vidámabb lettem:D
twillight 2009 máj. 14. - 20:32:22
(527/2408)
Ha ez a tulajdonsága tetszik olvass krimiket.
Colombo (mondhatni minden rész, bár könyvben nem olyan jó mint a filmsorozat), Agatha Christi (pl. a 10 kicsi indián), Leslie L. Lawrence (pl. a Vérfarkas éjszakája) - csak hogy a legpopulárisabbakat említsük.
Vagy ott van minden idõk egyik legbonyolultabbnak bélyegzett regénye a Moby Dick.
twillight 2009 máj. 14. - 20:26:09
(526/2408)
"Ez, nem igaz twilight, nincsen még egy ilyen könyv,"

Ez csak azt jelenti, hogy nem olvastál eleget.


"és mit értesz az alatt, hogy jobban megírva"

Azt értem, hogy mint irodalmi alkotás a H.P. sorozat egy egyszerû ponyva, minimális írói eszközöket alkalmaz és tele van üresjáratokal.


"minden összefügg mindennel"

Gratulálok, rájöttél mi minden írói alkotás alapja.


"semmi felesleges huzavona nincs benne"

Hát ezt azért nem mondanám. Hogy példát is hozzak, ott vannak a mágiatörténet-órák.


"minden behatással van kisebb nagyobb mértékben a vég kifejlettre."

Ismét gratuálok, ez alapkövetelmény egy normálisan minõséghez.



A H.P. srozat egy ponyvaregény-sorozat közhelyes mndanivalóval. A stílusa gyakran botladozó, több helyen terjengõs, írói eszközökben szegényes. A világa korántsem egyedi, legtöbb részlete akármelyik alapszintû fantasyban megtalálható.
Egyetlen értéke, hogy stílusa könnyed, felszabadult, ami azért szerencsés, mert egy olyan korosztálynak íródott, amelyiket mostanában nem halmoztak el új kiadványokkal; az oktatás a kötelezõ olvasmányokkal próbálja kiszúrni a szemüket, ami hiba, nem csoda hogy manapság nem sokan olvasnak.
Ami nekem szimpatikus benne, hogy a jelenlegi judeokeresztény egyeduralom mellett valami mást is képes bemutatni.
Cullangka 2009 máj. 14. - 20:08:26
(525/2408)
és éppen ez benne a jó! már az elsõ részben tudta, hogy nagyjából mi lessz a 7.ben:) bámulatos mikre képes! ha nekem ilyen fantáziám lenne!... és a poén, hogy az elsõ részt mikor ki akarta adni mindenki elutasította!... bolondok! most szívhatják a fogukat:) szerintem ebben a században még egy ilyen szintû könyv nem lessz! (és ez 2543-ban nem csak azért lessz híres mert több mint 500 éves! hanem mert örökértékû):)
10/10
vadas.geza 2009 máj. 14. - 20:02:19 10/10
(524/2408)
én láttam a spektrumon egy dokumentum filmet rowlingról, a 7 rész kiadása után amiben mutatott lapokat amikre az egész történet vázlata volt felvázolva nem is kell mondanom. hogy nem volt egyszerû értelmezni össze vissza volt nyilazva rajta minden nagyon durván nézett ki:D
Cullangka 2009 máj. 14. - 19:42:45
(523/2408)
a legjobb benne az, hogy az 1ben vagy a 2-ben vagy akármelyikben olvasol valamit (nem értelmetlen) de nem is gondolod, hogy fontos! aztán a 6-ban vagy 7-ben értelmet nyer! és mind a 7 könyv össze van fûzve ilyen szálakkal, amire csak akkor jön rá az ember amikor újra olvasssa4 fantasztikus!
10/10
vadas.geza 2009 máj. 14. - 19:27:33 10/10
(522/2408)
Ez, nem igaz twilight, nincsen még egy ilyen könyv, és mit értesz az alatt, hogy jobban megírva ezt a könyvet senki sem a szerkesztése miatt szereti, hanem a története, ahogyan a cselekmény szálai egymáshoz kapcsolódnak, és minden összefügg mindennel, semmi felesleges huzavona nincs benne, minden behatással van kisebb nagyobb mértékben, a vég kifejletthez.
Cullangka 2009 máj. 14. - 17:49:45
(521/2408)
itt egyáltalán nem azon van a hangsúly, hogy kihagynak dolgokat! nem azt mondom/juk, hogy minden egyes mozzanatot filmesítsenek meg! de legalább ne írják át, ugy hogy a nézõ azt sse tudja most mi van...
Cullangka 2009 máj. 14. - 17:48:05
(520/2408)
én sem azt mnodom, hogy legyen ugyanolyan! az elsõ 2 rész az nagyon jó! azok télleg könyvadoptációhoz méltó! de utána... pff... Chris Columbus-nak kellett volna megcsinálni mind a 7-et nem azt mondom, hogy legyen ugyanolyan! de legalább probáljon hasonlítani rá!
10/10
timcyykee 2009 máj. 14. - 17:34:10 10/10
(519/2408)
a könyvet és a filmet NEM lehet kettébontva, lehet, hogy a filmekben 1-1 részt kihagytak. de ugyan az !!!! azért már ne haragudjatok, de aki itt izél, hogy ilyen szar olyan szar. akkor próbáljon írni egy ilyen nagy sikerû könyvet vagy rendezze újra meg az egyik filmet és tegye bele 2 órában. és akkor meglátjuk, hogy az illetõ hagy-e ki dolgokat vagy nem. ne legyünk már ennyire szánalmasak
Cullangka 2009 máj. 14. - 16:53:20 Előzmény twillight
(518/2408)
amit te mondasz csak akkor lenne igaz (akkor lenne jó a film) ha a könyv nem lenne! mert a filmet a könyv alapján csinálták vagyis össze lehet hasonlítani! bár én megmondom, ha nem a Harry potter címet víselné a film, és mások lennének a nevek, annyira szar a film, hogy elmenne önálló filmnek (még az sem mondanák, hogy HP koppintás)
twillight 2009 máj. 14. - 15:04:57 Előzmény robcsi90
(517/2408)
Ezer és egy ugyanilyen könyv van, sok jobban megírva.
Az élvezhetõség ízlés kérdése, attól nem lesz semmi "legjobb", fõleg nem egy teljes század teljes termésébõl.
Kafkától a Per, William Godingtól a Torony, Michael Moorcocktól az Íme az Ember (Behold the Man) messze-messze felülmúlja ezeket a Jókai-kategóriájú ponyvákat.
Moorcocktól a Corum kardjai meg hasonló kategória, csak még pár évvel nagyobbaknak.
robcsi90 2009 máj. 14. - 14:09:37
(516/2408)
Én nem vagyok nagy rajongó, de egyetértek azzal, hogy a könyvek nagyon jók, J.K.R. egy rendkívül egyedi, ötletgazdag világot alkotott. Nem igazán értem, hogy lehet egy Harry Potter könyvre 8-nál kevesebb pontot adni, hiszen ez valóban egy olyan könyv, amit nyugodtan nevezhetünk a 20-21. század legjobbjának. Olyan ismerõseim is elolvasták, akik addig még egyetlen könyvet sem olvastak és nem azért olvasták el, mert mások mondták, hogy milyen jó, hanem mert tetszett nekik és a többi részt is kiolvasták, amint megjelentek.
Nekem az elsõ könyvem volt a HP elsõ része és utána évekig nem találtam olyan könyvet, amit ezek után élvezhetõnek találnék a többi részt leszámítva. Félreértés ne essék, nekem nem ez a kedvenc könyvem, még csak az elsõ háromban sincs benne, mert egész más típusú regényeket olvasok, de mégis a kedvenceim között van a HP és ha nem létezne ez a világ, valószínûleg nem is kaptam volna rá az olvasásra.
A filmeket inkább ne is említsük, mert aki olvasta a könyvet és tudja, mit jelent a megszerkesztettsége, a hangulata és a karakterei, az nem bírja õket élvezni.
Ha nekem kellene pontoznom a könyveket, akkor 10,9,10,9,9,9,10.
twillight 2009 máj. 14. - 14:02:07
(515/2408)
Dehogynem lehet. Láss csodát én meg is tettem!
Mivel a kettõ más mûfaj nem feltétlenül összehasonlítás tárgyai. A könyvek élvezhetõk a filmek nélkül és a filmek a könyvek nélkül.
Ha neked ez nem megy talán menj vissza az iskolába picit. Fõleg az irodalomórák vághatnak a témába, egy jó tanár tanítja a mûfaji különbségeket és a feldolgozások/átdolgozások külön értékét.
Cullangka 2009 máj. 14. - 13:42:13
(514/2408)
a filmet meg a könyvet NEM LEHET szétválasztani, mert nem 2 külön dolog! a könyvek az összes 10/10 de a filmek pocsékok! látom nem volt gyerekszobád, mert sztem ez a könyv még 1-2-300 év múlva is ismert lessz nem ugy mint azok a hülyeségek, amikrõl szóltál! a filmek a köynvhöz képest meg igenis rossz minõségüek! és méghog J.K.R. nem magától írta... nahh azt megnézem... õrûlnél ha ilyet tudnál! és ha olyan pocsék lene a könyv mint ahogy te írtad nem lenne JKR milliárdos! a film meg csak azért hoz annyi bevételt mert a Hp rajongók megnézik mennyire rontották ell, aki meg nem olvasta annak tetszik! nem egyszer olvastam el a könyvet, és még jó párszor fogom! és számomra mint sok más millió rajongónak egy pillanatnyi unalom sem volt benne!
twillight 2009 máj. 14. - 10:08:46
(513/2408)
Ja, és akkor had értékeljem a könyveket is:

1) 7/10. Nem sokban különbözik a Stanley (a szerencse fia) sorozattól (bár pár évvel idõsebbeknek ajánlható)
2) 3/10, de csak mert könyvben nem annyira klisés, és nem látod az arcodba nyomva, hogy az egész végsõ csata a Conan a barbárból lett koppintva.
3) 7.2/10. Jobb mint az elsõ, de inkább csak a több effekt miatt.
4) 1/10. Terjengõs vacak.
5) 4/10, mert volt már benne pár ötlet a 4-hez képest, de továbbra is terjengõs vacak.
6) 2/10. Terjengõs vacak, ami még annál is unalmasabb. Semmi lényeges nem történik benne. Azért nem 1 pont, mert az elején ott a zombik tava, a többi felejthetõ.
7) 10/10 összességében. Kisebb bakik akadnak csak, és a könyv elsõ fele átlapozható anélkül, hogy a cselekmény sérülne.
twillight 2009 máj. 14. - 10:01:00
(512/2408)
Úgy unom már mikor megint ezzel jönnek.

Én egyszerûen különválasztom a könyveket a filmektõl.
Plusz szerintem a könyvek helyenként igen terjengõsek, olyannyira hogy pl. a 4-6 részt szerintem nem egyedül J.Karling írta, hanem egy szerzõgárda.
Plusz a film a szükséges rövidítések miatt egyes karakterekbõl sokkal többet kihoz (teszem azt Neville nem egy downkóros mint a könyvekben, Luna meg nem egy tökkelütött idióta óvodás).
Cullangka 2009 máj. 14. - 06:48:24 Előzmény twillight
(511/2408)
látom te nem olvastad a könyveket:)
10/10
Csirkejozsi 2009 máj. 13. - 22:02:31 10/10
(510/2408)
Ez durva! Még meg sem jelent, és már több, mint 500 hozzászólás. Szerintem ezt baromi nagy hülyeség volt így eltolni. Mármint a bemutatót. Szerintem tök mind1, mikor jelenik meg, a rajongók úgyis megnézik. Akit meg nem érdekel, az egy év múlva sem megy érte moziba. Én nem évszakhoz kötöm, hogy mikor megyek moziba. De hát most már ez van. Mindenesetre én már nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit hoztak ki belõle. A könyvek közül szerintem ez az egyik legjobb. Bár az 5 is jó, és a film nekem nagyon hiányos és átírt volt. Az eddigiek azért jobban követték a könyvet. Remélem ez hûbb lesz a könyvhöz.
10/10
timcyykee 2009 máj. 13. - 17:38:18 10/10 Előzmény EmmaWatson
(509/2408)
jogos xD