dodo1994 2010 jan. 01. - 16:02:10
(2208/2408)
végül nem néztem meg.Sokat kihagytam?
8/10
monnci 2010 jan. 01. - 15:47:18 8/10
(2207/2408)
eleinte szerettem a Harry Potter filmeket, jó hogy kihagytak egy-egy jelenetet de ez igazán nem zavart a 4. részig. mert a 4. részben az egy dolog, hogy kihagyták kb az elsõ 6 fejezetet, de olyan fontosságú részeket hagytak ki a filmbõl, ami azt követelte, hogy az egész további történetet megváltoztassák. én nem azt mondom, hogy szóról szóra ugyanaz legyen, mint a könyvben, megvan a rendezõknek is a szabadsága a filmben, de azért ennyire nem kellene megváltoztatni az alaptörténetet. és innetõl a következõ részekbõl is egyre több jelenet maradt ki. tudom, hogy egyre hosszabbak a könyvek, meg hogy nehéz mindent pár órába belesûríteni, de én ezeket a filmekett már csak azért nézem meg, hogy elmondhassam, hogy láttam.
aki igazi élményt akar, annak ott az a hét szép kötet, olvassa ki, mert ennek az egész történetnek a varázsa könyvben érvényesül.
gulaxy 2010 jan. 01. - 09:12:46 Előzmény nyaszi
(2206/2408)
na kimondtad a lényeget, akit igazán érdekel a történet, olvassa el a könyvet.
7/10
Matt Vampire 2009 dec. 30. - 15:16:27 7/10
(2205/2408)
Szerintem a filmek a maguk nemében jók, nem a könyv függvényében kell nézni. Ám ennél a résznél kénytelen voltam egy-két részt a könyvhöz viszonyítani. Olyan dolgokat hagytak ki, amik lényegesek a következõ rész szempontjából. Kíváncsi vagyok, így hogy építik tovább a történetet és mit csavarnak rajta...
nyaszi 2009 dec. 28. - 22:26:07
(2204/2408)
Én az összes könyvet olvastam és a filmek minden fontos részt kihagytak..........

Pl.: A könyv leírja Voldemort életét és ,hogy Piton miért utálja Herryt meg,hogy Herry anyja mindig megvédte Pitont Herry apjától aki folyton bántotta Pitont meg ilyesmi

Régen szerettem a filmet,de mióta olvastam nem is tûnik olyan jónak.
Egyébként nem rossz a film sem,de a könyv sokkal jobb!
Akit érdekel az igazi történet olvassa el...
8/10
szekfuandras 2009 dec. 24. - 14:07:07 8/10 Előzmény orsika991
(2203/2408)
Én ebben a részben nem csalódtam, de az is igaz, h nincs olyan jó, mint az elsõ és a második rész. Én is olvastam mindet, de csak 1x és nem azért met nem tetszik, hanem mert lusta vagyok többször... És amúgy is emlékszem rájuk :)
Szóval nekem tetszett ez a film, de azért vmi mégis hiányzott belõle :D

10/8
twillight 2009 dec. 22. - 17:13:30
(2202/2408)
Ha dettó ugyanaz lenne, akkor minek a film?
Elárulom neked egyébként, hogy amikor dettó felmásolnak egy könyvet filmre, akkor az kivétel nélkül nézhetetlen.

Miért nem tanítják manapság, mit jelent a "feldolgozás" mint irodalmi alkotás?
orsika991 2009 dec. 22. - 13:04:34 Előzmény twillight
(2201/2408)
miért is??a lényeg nem az,hogy nem ugyanaz a film meg könyv??akkor ennyi erõvel minek adták nekik ugyanazt a címet,ha közük nincs egymáshoz,mert át van írva a történet??nem bonyolult
twillight 2009 dec. 21. - 09:31:42 Előzmény borkasztik
(2200/2408)
Látom, fogalmad sincs hogy kell a lényegre koncentrálni.

De mivel itt a napforduló, hát nem szivatlak érte.
orsika991 2009 dec. 20. - 23:27:50
(2199/2408)
sziasztok!
én már az összes részt olvastam 2x,most kezdtem harmadjára,atûz serlege következik,a könyvek nagyon izgalmasak,de sajnos a filmekben csalódnom kellett egy kicsit.az elsõ és második rész a könyvhöz képest keveset tér el,de a harmadik....most fejeztem be és megnéztem utánna filmet,annyi mindent kihagytak és megváltoztattak ez még a jobbik verzió,de a 6.film,hát azon leakadtam,nagyon nagyot csalódtam benne,kihagytak olyan részeket mint dumbledore temetése és az apró tény megemlitése,hogy egyébként is haldoklott és a halála meg volt rendezve!a gyûrûrõl szó sem esett ami miatt az egész volt.na meg hogy harry végignézte az egészet majdhogynem röhögve.:)borzalmas...ezek után kiváncsi vagyok nagyon az utolsó filmre,állitolag 2 részben adják ki,remélem igy lesz,sztem ez volt a legjobb könyv:)remélem a film nem lesz annyira elszúrva mint a félvér herceg.nem is értem hogy rowling miért nem szólt ebbe bele.aki nem olvasta a könyveket az sztem egy csomó mindent nem is ért a történetbõl,nekem pl minden rész közben kommentálnom kell barátomnak hogy mi miért történt mert igy homályos:)
ercypici 2009 dec. 20. - 22:40:46 Előzmény borkasztik
(2198/2408)
teljesen egyetértek, kíváncsi leszek ezek után h. csinálják meg a 7est:P
de egyébként elvonatkoztatva a könyvtõl, a film szerintem úgy se épp remekel, mert szerintem egy összefüggéstelen hülyeségnek tûnhet, a volt- nincs szekrényt is megmagyarázták ám rendesen h. mi az:P szerintem aki nem olvasta az nem is tudta h. az most ott mi:P

twillight... ha olvastad a könyvet, akkor szerintem nagyon nem értetted meg, ha meg nem olvastad akkor nem is értem mi az alapod....
és ha olvastad mért nem tudod ki az a Bill?
és ha nem tudod ki az honnan tudod h. nem vitte volna elõre a cselekményt?

na mind1 nem kötelezõ h. tetszem a könyv,és ha neked jobban tetszik a film az is egy vélemény, de ne írj már olyan dolgokat amik marhaságok.... bocs:P, de tényleg az!
Móni Póni 2009 dec. 20. - 11:26:14
(2197/2408)
http://filmbuzi.hu/page/4/
Elõ-elõzetes a legújabb Harry Potterhez! :)
8/10
borkasztik 2009 dec. 19. - 21:48:37 8/10 Előzmény twillight
(2196/2408)
húúú

Úgy látszik te tényleg nem olvastad el figyelmesen a könyvet vagy csak hallomásból tudod másoktól hogy mivolt benne!

Valami olyasmit írtál-A horcruxokról nem esik több szó a könyvben mint ebben filmben???? lol-Ott a könyvben azért egész jól elgondolkodnak azon hogy milyen tárgyak lehetnek azok és hogy miért fontosak azok!
Akkor "miféle csatajelenetet hagytak ki"??? A könyvégén az egész iskolát megszálják a halálfalók!!
" A könyv vége a torony, amiben D. meghal" ,????-Egyáltalán nem azzal ér véget

Én igen kíváncsi lettem volna Billre jobban mint az agyon nyújtott szerelmi szálakra ami aztán tényleg elõre vitte a történetet XD

"temetés minek"??? -Azért mert a könyv egyik legnagyobb alakja hal meg akirõl azért illõ lett volna mutatni egykét temetési jelenetet is- jó én se örültem vona ha vagy 10 percig síránkoznak rajta- de akkor is a történet befejezõ része volt ami hozzá tartozott a mûhöz és lezárta a 6.ik kötetet.

"lényges elemeken nem változtatnak"XD ebbe is beletudnék kötni és mások is akik tényleg szeretik a törénetet és tudják hogy arra milyen logokai kepcsolat épül a 7.ikre elég csak a félvérherceg könyv elrelytésének körülményeit megemlítenem amit a filmben ádolgoztak ...
twillight 2009 dec. 19. - 20:03:11 Előzmény ercypici
(2195/2408)
A 6. részben csak szipuznak, a hcprfrch-krõl több szó nem esik, mint ami itt (ti. a filmben) esett.

Francnak kell 120. frnachise-rókabõr.

A lényeges elemeken semmit nem változtattak egyáltalán.

Miféle "csatajelenet a végén amit kihagytak"? A könyv vége a torny, amiben D. meghal. Ennyi. Azt meg láttuk a filmen is.

Bill olyan mint a házimanófelszabadítás, Dobby, a mágiaismeret-óra stb.: a könyvben elmegy, de a fasz se kíváncsi rá különben.

Temetést minek? Szomorkodtak így is vagy 10 percet. Ez nem a Gyûrûk Ura, hogy 15 befejezése legyen!

Ki a fax az a Bill? Miért érdekes õ? A történetet kicsit sem vinné elõbbre a jelenléte a filmben.

Nálunk a 4. könyv felénél mindenki abbahagyta rajtam kívül, mert terjengõs unalomba csapott át az egész (mélységesen egyetértek velük). Ellenben a filmet azt tudták élvezni, és értették végig mi miérthogyan.

A HP NEM gyerekeknek készült, hanem ifjúsági regénynek, aminek a hangsúját eltolták a felnõttebb korosztály irányába, amit kizárólag az eladási statisztikák érdekében tettek meg, semmi köze hozzá HP könyvbeli életkorának.
ercypici 2009 dec. 19. - 11:44:02 Előzmény twillight
(2194/2408)
ha olvastad a könyvet nem mondanád, h. a horcruxok csak a 7.ben szerepelnek, mert kb a 6ban fejtik ki az egészet.
amúgy meg szerintem is mindent értékeljünk a maga helyén, tehát egy Harry Potter filmet ne egy filmként értékeljünk hanem harry potteres filmként, és ha vki megakarja változtatni a karaktereket fõleg harryt, akkor ne legyen már a címe harry potter, mert ha harry hülye is a könyvben akkor is ilyen!!!!
és nem azt mondom h. semmit nem lehet megváltoztatni, de a lényeges sztori részeket mért változtatják meg?
és az odús rész igen is baromság, elég sokat szerepelt a gonosz a végén a csata jelentben amit egy az egyben kihagytak.....
ha az nem volt izgalmas akkor mi volt?
mert azért nem csak annyi volt h. piton kinyírta dumbledort.... azért ott a Billel való szál is elég érdekes.
és mondjuk egyetértek a befejezés is elég rossz lett. nem azt mondom h. ilyen gyûrûk úrás + félóra csöpögésnek kellett volna lennie, de legalább egy kicsit mutathatták volna a temetés, vagy harry terveit a jövõre nézve, vagy azt h. Billnek esküvõje lesz annak ellenére ahogy kinéz, de mivel ezt is egy az egyben kihagyták....
és amúgy egyet értek abban h. szerintem full érthetetlen ha nem olvastad a könyvet, ha meg olvastad nevetséges a könyvhöz képest:P
nyilván jó ha tetszik, a film nem tilos h. tetsszen, de ne mondd már h. a könyv szar :O
vagy kiindulva abból h. a 6. részben nincsenek horcruxok lehet nem értetted eléggé a könyvet.... (és nem tudom ez h. hangzik, de nem oltásból írom vagy nem azért mert nem lehet külön véleményed, csak leírtam én is a véleményem a komidra:))
amúgy valaki írta h. túl gyerekes a kártyák meg a felpuffadt nagynéni.... a harry potter gyerekeknek készült, eredetileg, ha utánanézel az író nõ sokszor nyilatkozta h. eredetileg gyerek könyvnek indult és utána az olvasókör kibõvülése és harry idõsödése miatt lett egyre inkább felnõttesebb.:)
8/10
borkasztik 2009 dec. 16. - 22:05:40 8/10
(2193/2408)
Szinte mindenkinek a hozzászólásával egyet is értek meg nem is! lol

A lényeg hogy én is úgy érzem, hogy 4. résztõl kezdve eléggé összecsapják a törénetet! Jó persze elismerem egyre hosszabbak az oldalak is a könyveknél, de szerintem se találják el mndig a filmesek hogy mire kéne a nagyobb hangsúlyt fegtetteni és néhol tényleg logikátlanul hoznak össze olyan rövödítéseket és összevágásokat hogy csak úgy nézek hogy most mi van???
De eltudok vonatkoztatni a könyvektõl és tudom élvezni a filmeket de igen azért mindig elgondolkozok a végén hogy ezt azért jobban is megcsinálhatták volna hiszen volt már rá példa a filmtörténelemben!!

Ebben a 6. részben nagyon hiányoltam a horcruxos téma kifejtését ami azért fontos mert ebben a kötetben gyûjtik össze azokat az információkat amibõl majd elindúlnak a 7.ikben kutatni. De itt még csak arról se esik szó hogy ugyan milyen tárgyak lehetnek azok és hogy miért?? Így majd hogy fogják tudni a 7-es filmben hogy miket kell keresniük, csak úgy vagtában ráböknek majd a tárgyra hogy ja biztos az lesz az vagy mi? Szóval én ezeket a logikai kapcsolati kihagyásokat nem értem de biztos ennél fontosabb volt a párkapcsolati életük túl nyújtása!
A pénos részek persze hogy jók voltak, mink is halálra röhögtük magunkat rajta még egyik potter mozin se nevettünk ennyit, de ettõl eltekintve mekem akkor is ez volt a legüresebb Potter mozi eddig mert ez tartalmazta a legkevesebb információt hol ott a könyvben itt tudunk meg a legtobbet Volemortól!!!
gulaxy 2009 dec. 16. - 13:22:58
(2192/2408)
ha összefoglalóan írnék a filmekrõl, akkor azt mondanám szívem szerint, hogy a 4. résztõl a filmek kapkodósak, összecsapottak. Olyan érzésem volt, miközben néztem, hogy rakjunk bele minden akciót, érzelmet, romantikus részt, a szükséges háttér nélkül, úgyis mindenki olvasta a könyvet.
Olyan elnagyoltak, összefüggéstelenek a filmek, hogy aki nem olvasta a könyvet szinte nem is érti mirõl van szó.
Az elsõ 3 még követhetõ volt, de a negyediktõl kezdve, amikor már az elején beleteszik az ifjút, és kihagyják a meccset, benne hagyva a világkupa botrányát, de csak annyira hogy a rendbontás kerüljön bele, és nem tudni miért....
twillight 2009 dec. 13. - 19:54:05
(2191/2408)
Nos, mindenbe bele lehet köni. Ha akarunk:
- a filmekben mindenki ész nélkül hang és spec. mozdulat nélkül varázsol (pár ritka esetet kivéve, a SectumSempra mozdulata viszont pl. a TV-n lejátszható játék-DVD-n is rajta van!)
- Nevil a könyvhöz képest teljesen más karakter a filmben
- a vérfarkas-csávó teljesen más a filmben mint a könyvben
- nincs házimanófelszabadítás
- nincs házkitakarítás
- a képek nem pofáznak bele mindenbe
- stb. stb. tbs.

Ellenben visszatérve a 6. részhez mi pl. halálra kacagtuk magunkat a szerelmi szálakon, amik igenis kellettek ahhoz hogy ne depizzük halálra magunkat.
Hórukkok minek kellettek volna ide, mikor azok a 7. részben kapnak csak szerepet?
Az Odú megtámadása azért kellett, hogy lássunk már valamit a Sötét Oldaltól is ügyködni. A könyvben nemigen dúskálnak az olyan részek, Malfoy maflaságai meg bár rohadtul jók, de magukban nem teremtenek elég feszültséget. A könyv 90%-át kitevõ tálbámulás totális mélypont lett volna.
A házat meg majd jól újraépítik az építõvarázslók. Eloltani pedig szvsz nem nagyon érdemes egy rakás hamut.

Hogy Harynek van egy csepp esze a filmben (elentétben a könyvekkel), annak személy szerint csak örülni tudok.

Speciel engem a legjobban a 12- korúaknak szánt részek idegesítettek mindíg is a fimekben: Doby, a felfúvódó nyanya, a giccses varázslókártyák és hasonló brummantások.
Nem azon álltam le, hogy most mennyire van a könyv a filmen (amikor úgy csinálnak meg valamit, abból sosem sül ki élvezhetõ dolog), hanem hogy kvázi tartja-e a könyvet, és önmagában megáll-e. Le kéne szokni a fanyalgásról, és a maga helyén értékelni a dolgokat.

A 6. részbõl nekem csak a Lunának szánható nagyobb szerep hiányzott.
8/10
minaaa. 2009 dec. 13. - 19:17:23 8/10
(2190/2408)
A Dobbys témára visszatérve - az ötödikben nem lett volna muszáj h õ mondja meg Harryéknek a Szobát, Hermione mint manóaktivista max annyiból lenne érdekes h a hetes könyvben épp ezért jön össze végre Ronnal a csók. a hetes filmben manóügyileg amúgyis majd csak Sipor fog érdekelni.
Twilight: nagyon érdekes h a filmeket jobbnak tartod... " A 3. könyvnél szvsz az írónõ kezdett kifújni, ellenben a filmesek meg épp kezdtek belejjönni," wow! szerintem Rowling épp a hármas könyvnél kezdett belejönni. személy szerint nekem az azkabani fogoly a kedvencem.. bár... a kettes meg a hatos azért mert Tom Denemrõl tudunk meg infókat... ó és a hetes... najó nem tudok dönteni melyik a favorit.
na, egyszer már leírtam a véleményem még egyszer nem fogom csak valami eszembe jutott ami már a hármas résztõl kezdve zavar: alig hordanak talárt :D
7/10
rubber 2009 dec. 11. - 11:20:48 7/10
(2189/2408)
Hát nem is tudom igazából tetszett de nekem mintha részrõl részre kezdenének laposodni ezek a Harry Potterek de jobban tetszett mint az elõzõ része mindenesetre aki Potter rajongó az így is úgy is megfogja nézni nagyot csalódni se fog az biztos összességében nálam kb. 10/7.