10/10
Africaan:) 2010 nov. 19. - 13:08:01 10/10
(293/973)
nem Dolohov? én úgy emlékszem, hogy könyvbe is õ, meg õ ugrott be nekem. javítsatok ki ha tévedek.
Charles Foster Kane 2010 nov. 19. - 12:54:31 Előzmény robicsek2
(292/973)
SPOIOER

Ez már az elsõ részben benne van. Amikor kihopponálnak a Mágiaügyi Minisztériumból.
Charles Foster Kane 2010 nov. 19. - 12:51:27
(291/973)
SPOILER

Semmi jelentõsége, egy halálfaló. Megállítják a vonatot, mert azt hiszik, Potter rajta van. Ez egy két perces elõzmény és utóhatás nélküli jelenet. CSak azért tették a trailerbe, mert jól néz ki. :)
Charles Foster Kane 2010 nov. 19. - 12:50:07
(290/973)
SPOILER

Sajnos nem szabad messzemenõ következtetéseket levonni. Én tegnap láttam a teljes filmet, és az elsõ fél óra tényleg olyan, hogy el sem hiszed, amit látsz. MAGASAN a legütõsebb Potter feldolgozás. De aztán óhatatlanul átüt a kötet elsõ felének lomhasága. (Érdektelen nyomok egymásután, és még azokat is kioltják a rossz helyre pattintott érzelmi képek.)

De a többi részre is igaz, hogy meglepõ ügyességgel operálták ki a teljesen felesleges csavarokat. Még mindig lett volna mit kivenni, de tény, hogy jobb mint a könyv. Pörgõsebb, logikusabb, szellemesebb.

Van benne egy tízperces (!) animáció a Halálos Szentekrõl, nah az meg tényleg mindent üt.

Összességében tényleg a legjobb Potter feldolgozás, egyedül az a kár, hogy a Potter SAGA leggyengébb részébõl készült, így nem ehet rá összességében jobbat adni, mint 10/7. De jön a második rész, ami mint tudjuk, sokkal jobban össze lett téve, szóval oda majd lehet szórni a 10/10-et...
jgxf 2010 nov. 19. - 11:43:58
(289/973)
Az elõzetesben ki az a csávó , aki megállítja a vonatot?
Erre nem tudtam még rájönni
dzsörzi 2010 nov. 19. - 11:31:10
(288/973)
SPOILER
+ a végrendeletes jelenet is benne lesz (a minisztert játszó színész nagyon jó). A színészek közül egyértelmûen Emma W. fejlõdött a legmagasabb szintre, érdemes akkor is odakukkantani rá, ha éppen nem csak Õ a lényeg, mert igazán kifejezõ, és hiteles a játéka. Ruppert Grint a megszokottat hozza, ami jó, D.Radcliffe viszont arcizom mozgatásban továbbra sem jeleskedik. Nekem Õ még mindig száraz, pont olyan mint a szinkronja.
SPOILER VÉGE

Biztos megnézem moziban, egyedül a szinkrontól félek. Soha nem szerettem meg igazán a G. Ádám féle HP-t. Megszoktam, de nem csípem hangját.
dzsörzi 2010 nov. 19. - 11:19:42
(287/973)
Tegnap láttam az elsõ 35 percet. Nagyon pörgõs film lesz.
David Y. tényleg száraz filmeket csinált az elõzõ két filmbõl, de ez szerintem végre ütõs lesz. Amit láttam videót, azon nem volt zene meg hangeffekt, de pl. amikor megtámadták a mentõakció tagjait a levegõben, megijedtem! :) A másik valamennyire félelmetes jelenet amikor a patrónus elmondja hogy elbukott a minisztérium, meghalt a miniszter és hogy "jönnek". Jól oldották meg.

SPOILER
Ami benne volt ebben a 35-36 percben (nem pontos sorrendben):
Mugli-ismeret tanár megölése, Hermione féle szülõ emléktörlõs jelenet, pakolás- költözés(Dursleyék) mentõakció (lányos ál Harrykkel :)), repülõ motor tûzzel, elpusztuló Hedviggel és repülõ Voldemorttal (itt módosították a történetet, és azért leplezõdik le az igazi Harry, mert szegény H õt próbálja megmenteni) George félig leszakadt füllel, esküvõ majd pedig a támadás! Ennyit láttam. Király volt.
Az úriember 2010 nov. 18. - 19:31:18
(286/973)
Na ? Már meg megint egy színtelen-szagtalan filmet rendezett ez a David Yates nevû patkány ?
Vagy ez most nézhetõ ?
9/10
Andrew8 2010 nov. 18. - 19:24:30 9/10
(285/973)
IMAX-ban is játsszák majd jövõ héttõl itthon is.
9/10
mr.nobody 2010 nov. 18. - 17:50:51 9/10
(284/973)
Ebben viszont egyetértünk h bizony 1-2 fiatalnak még magas ez a szint gondolok itt elsõ sorban daniel radcliffere és emma watsonra nem rosszak csak néhol elég gyengék de sztem rupert grintre és tom feltonra nem lehet panasz õk nagyon jok!!!!
8/10
robcsi90 2010 nov. 18. - 17:41:04 8/10
(283/973)
Egy kis félreértés: Eszem ágában sem volt Alan Rickmant vagy Michael Gambont rossz színésznek nevezni. Nem is tettem. Elsõsorban a fiatalokkal van bajom, mert azért a film nagy részében õket fogjuk látni, meg általában olyan sorozatokat nézek, ahol tényleg baromi nagy színészek vannak.
10/10
Africaan:) 2010 nov. 18. - 17:37:50 10/10
(282/973)
igen, az örök elégtelenség...
szerintem igenis mindegyik jó színész, különben semelyik sem játszahtott volna, egy ennyire fantasztikus filmben.
én is már nagyon várom!
9/10
mr.nobody 2010 nov. 18. - 17:21:26 9/10
(281/973)
Hát pedig Alan rickman,Michael Gambon,Maggie Smith,Robbie Coltrane,jason isaacs,rupert grint és persze ralph fiennes és még sorolhatnám nagyon is jól játszanak a filmben azért mert mondjuk 1-2 fiatal nem hozza azt az elvárt szintet a rutintalanság számlájára írom!!!!
8/10
robcsi90 2010 nov. 18. - 16:27:02 8/10
(280/973)
Hát ha színész játékot akarok, akkor pont nem ezt nézem meg, de ettõl függetlenül már nagyon várom. Nem mintha az utóbbi 3 hp film tetszett volna, de remélem ezt már nem szúrják el annyira. Azt el nem tudom képzelni, hogy aki nem olvasta a könyvet, annak mennyire sivár, egysíkú, megszerkesztettség nélküli sztori jön le. De ez az õ baja, semmi akadálya sincs annak, hogy elolvassa.
Van egy-két jelenet, amit nagyon várok és nagyon remélem, hogy nem szedték ki. Még a 3. résznél fordult elõ, hogy amikor mi azt színjátszó társulattal megcsináltuk, majd megnéztük a filmet... egyetlen olyan jelenet került bele a filmbe, ami a könyvben és a mi produkciónkban is benne volt. Az is máshogyan. Amit a 6. epizóddal mûveltek, az meg borzalom. 3-4 (már nem is emlékszem) halálfaló végigsétál a Roxforton és kész. Ez lett a nagy ütközetbõl. Hát kérem, akkor hogy akarunk látványos és izgalmas filmet készíteni, ha a legnagyobb potenciállal rendelkezõ jelenetet hagyjuk ki?
No de remélem a két részre vágás és az új (régi) rendezõ visszahozza, ami elveszett. Én mindenképpen megnézem, méghozzá moziban. Az biztos, hogy nem fogja már visszaadni a könyvet, hiszen olyan fontos dolgok maradtak ki az eddigiekbõl, de abban bízok, hogy végre egy olyan filmet kapunk, ami megérdemli azt a számtalan nézõt.
9/10
mr.nobody 2010 nov. 18. - 16:04:32 9/10
(279/973)
Én azt birom a HP filmekben h egyszerûn zseniálisan jo a szereplõbrtigád!!!Komolyan mondom nincs egy rossz szinész ebben a filmben(talán Daniel Radcliffe de sztem õ se olyan vészes) és ebben a részben még több kiváló színész játszik majd mint pl.rade serbedzija!!! Ha másért nem is de ezekért a színészekért érdemes megnézni ezt a filmet!!!!!!
9/10
Andrew8 2010 nov. 18. - 15:22:58 9/10
(278/973)
Üdv.

Asszem a pesti Cinema City Arena Plazaban.
10/10
mezsge 2010 nov. 18. - 14:26:28 10/10
(277/973)
sziasztok, nem tudja vki, h adják -e vhol feliratosan? köszi!
offtopic
robicsek2 2010 nov. 17. - 22:31:42 Előzmény KurtWagner
(276/973)
Igen fognak jó párszor hopponálni.
Egyikk alkalommal Ron rendesen meg is sérül arra már nemigen emlékszem melyik testrésze aszem vagy neki is a füle vagy a karja. De aszem durva sérülés , ja de ez a 2. part ban lesz :))
Mindegy én már alig várom, de a tuti hogy lesz egy két dolog ami zavarni fog sajna :(

Amugy én nem tartom egyáltalán feleselegesnek egyik átváltozást sem.
Miért lenne bonyolult megkülömböztetni öket amikor a filmben nagyon jól megoldoták hogy a áll Harry-k csak az elején vannak, aztán végig az igazi Harryt követjük nyomon.

Nem hiszem hogy egyeseknek olyan rossz lenne az arc memóriája hogy ne tudna megjegyezni egy arcot amit mutanak mikor Harry átváltozott. Még én a rossz memoriámmal is megjegyezném :))
Na meg azt se felejtsük el hohy legtöbször mindig Harryt követi a kamera. Igy könyü képben maradni. Föleg úgy hogy szinte mindenki olvasta a könyveket és tudja hogy a cselekmények hogy következnek és hogy ki mit csinál.

Igaz sajnos sok jellenet nem került be. MIndegy valahogy majd csak feldolgozom :))
10/10
zsebzsb 2010 nov. 17. - 21:24:31 10/10 Előzmény Ivy66
(275/973)
Köszi a segítséget:D
Amúgy miután írtam 5 perccel késõbb megtaláltam:D
Csak már egy pár napja keresem azért kérdeztem hátha van valami honlap.
De mind1 már megvan.
Ivy66 2010 nov. 17. - 18:23:30
(274/973)
Szerintem is.