5/10
Horcsogg 2010 nov. 27. - 12:03:13 5/10
(533/973)
Uhm, szerintem gyenge lett. Úgy emlékszem a könyvnek sem tetszett ez a része, egyszerûen unalmasnak tartottam, a filmben meg mégjobban lespórolták az érdekesebb részeket.
10/5 :(
10/10
Thereddevil 2010 nov. 27. - 11:53:09 10/10
(532/973)
teljesen igazad van a hibával kapcsolatban, de ez annyira lehetetlen, hogy egy ilyen lényeges dolgot "elfelejt" Rowling, és nem csak elfelejti, hanem késõbb az ellenkezõjét írja le. Egyébként emléktörlés, nem törés :)
Azon gondolkodtam, vajon a módosítás és a törlés biztosan ugyanaz lenne? Mert mikor a szüleirõl beszél nem jön szóba maga a varázsige... persze ez csak feltevés, mert valóban nagyon nagy hibának tûnik. Vagy Rowling emlékezetét is törölték :D ?
10/10
mezsge 2010 nov. 27. - 11:44:57 10/10 Előzmény goettchen
(531/973)
ezzel teljesen egyetértek, nagyon szép jelenet lett :)
sZAbIkAAA 2010 nov. 27. - 10:34:22
(530/973)
Hermione az Odúba azt mondta,h módosította szülei emlékezetét
5/10
balasko_gergo 2010 nov. 27. - 10:26:05 5/10
(529/973)
Hát, én akkor nem tudom már mit néztem meg, ha mindenkinek ennyire tetszik.

Gyönyörû képek, a történet jól lett feldolgozva, minden klappol...
És akkor a szereplõk kinyitják a szájukat, és meghal az egész. Tele van bugyutábbnál bugyutább párbeszédekkl, a hátamon futkosott a hideg tõle. És még ehhez, hogy miért nem lehetett ezt 16os karikásra megcsinálni??? A hangulat megkívánna legalább egy jó, hangulatos thrillert. A képi világ stimmel, nagyjából, csak idõnként ki lehetett vilna még jobban dolgozni a sötét jeleneteket. És megint a hang...

Lehet hogy ott van a gond, hogy magyar szinkronnal néztem meg, de mindenesetre így nagyon, nagyon rossz hatása volt.

Gergõ
10/10
xilli 2010 nov. 27. - 10:15:08 10/10 Előzmény sZAbIkAAA
(528/973)
***SPOILER***
Ez az! Na végre valaki egyetért velem!
Hol van a láthatatlanná tévõ köpeny?
És hiányoltam Lupin és Harry veszekedését, valamint Xenonál Hermione zseniális ötletét. (Harryt megmutatja, hogy Xeno igazat mondott; és Ront elrejti, mert sárkányhimlõs)
Annak viszont örültem, hogy Hermione emléktörését feldolgozták.
És, akik olvasták a könyvet, figyeljenek!
Rowling szerintem ejtett egy hibát....
A 7. részben a 86. oldalon Hermione megemlíti, hogy emléktörést végzett a szülein.
Majd a 144. oldalon azt mondja: "Még sosem végeztem emléktörõ bûbájt - de az elméletet megtanultam."
Tehát a két dolog üti egymást.
9/10
Andrew8 2010 nov. 27. - 09:42:33 9/10
(527/973)
A kihagyott jelenetek között lesz sok Ronos és Hermionés és Harrys jelenet, de lesz egy Petuniai nénis rész is gondolom a könyv eleji jelenet.
8/10
sacro bosco 2010 nov. 27. - 08:48:49 8/10
(526/973)
már majdnem gratulálhatnékom támadt a t. Rendezõ Úrnak :)
szépen indított, a hozzátoldások/átírások jók voltak, nem volt túl sok, éppen a megfelelõ mértékben történt. még a könyvnek ezen részének hangulatát is elég jól visszahozta.
egyedül két dologban érdemel csak orrkoppintást:

a hosszan kitartott szenvedõs jelenetek már fárasztóak voltak, néha már élvezhetetlenül elnyújtottak. ezekbõl jobb lett volna kicsit vágni.

a másik dolog a karakterek: szerencsétlen Dobby, olyan mintha kivéreztették volna, mintha a rég megismert filmes karakterét ötször megkínozták és agyon doloztatták volna... Sipor karaktere jól eltalált, de talán már túlon túl emberi vonásokkal ruházták föl, a fülein kívül szinte semmi nem emlékeztetett manó mivoltára...
a "mester hármas" színészi teljesítménye talán fejlõdött valamicskét, de az alakításuk már nyilvánvalóan mérhetõ az elõzõ részhez képest.
a legnagyobb csalódás számomra Madam Lestrange alakítása volt, szinte semmi nem maradt az eszelõs (ám meglehetõsen szimpatikus :) ) karakterébõl.kárérte...

összességében pozitív a véleményem, de nem ez lesz a kedvenc Potter-részem.
invito talár 2010 nov. 27. - 00:32:30
(525/973)
Úristen, senkit nem idegesít rajtam kívül, hogy eltûntek a filmbõl a taláros emberek?
Elõször az esküvõnél néztem, hogy mi a franc van, a dísztalár helyett mindenki öltönyben, frakkban, kisestélyiben nyomul? Semmi varázs(ló)világ hangulat nem volt.
És milyen ruhában vannak már a minisztériumban a minisztérium emberei? :D Katonai egyenruha+sapka+gumibot? :D :D :D A szomszéd teremben valami 2 VH-s filmet forgattak, aztán kértek kölcsön statisztákat, vagy mi van? :D
Ezek után a tánci-táncin meg sem lepõdtem, de na annál a résznél legalább jót nevettem. :D :D :D
A X halála meg számomra egyáltalán nem volt megindító, pedig amikor olvastam, akkor azé' zokogtam, nem is kicsit.
10/10
bewitched 2010 nov. 26. - 23:52:03 10/10
(524/973)
Nekem eddigi kedvenc filmem. Leginkább könyvhû, jól váltogatja a vicces és akciós részeket. Kicsit már túlerõltették a Harry/Hermione dolgot (tánc - lol), de a színészi játékuk a korábbiaknál szerintem érezhetõen jobb volt. Piton nekem egyáltalán nem tetszett, pedig a könyvekben imádom (bár lehet hogy a szinkron sokat elvett Rickman hangsúlyozásából). Különösen jók voltak a Malfoy kúriabeli és a minisztériumi jelenetek.
zsikla.zoltan 2010 nov. 26. - 23:23:42
(523/973)
Ma láttam a Kecskeméti moziban 50% izgalom,30 % horror,20 % nevetés.Hogy milyen poénok voltak benne nem mondom meg lelövöm a poént.A 6.részt simán felülmúlja,bár az 1 és 2.rész nyomába se ér.Minden esetre Ron és Dobby fel pörgette a filmet.Kérem ezért ne essen ezért nekem senki. Valamint én elfogadom, hogy másoknak kifejezetten nem tetszik ez az alkotás.
Mancsi22 2010 nov. 26. - 23:02:39 Előzmény Jedi Lovag
(522/973)
Azért nem láthattuk benne a Roxfortot, mert a könyvnek ebben a felében nincs is benne, mivel a fsz-õk nem mentek vissza a Roxfortba, épp ez a lényeg....Majd a 2. filmbe biztosan benne lesz, hiszen abba a részbe visszatérnek oda....
10/10
Naphinel 2010 nov. 26. - 22:56:23 10/10
(521/973)
Moar jöttem - jó, nemrég -, és nagyon tetszett. ezerszer jobb, mint a Félvér Herceg.
Komor, borongós, nyomasztó, de jók a beleszõtt poénos(nak szánt) mondatok, kicsit talán lazítanak ezen.
Danieltõl szokásához híven nulla színészi játékot láthatunk, Rupert hozta a formáját, Em pedig valahol kettejük között volt e tekintetben. Luna pár perces jelenetei kellõen frissítették a filmet; szeretem azt a különc lányt, és Evanna jól szerintem nagyon jól vissza adja.
Alantõl viszont a lélegzetem is elállt. Pár perces jelenetével nagyobb hatást tett rám, mint a többiek együttvéve. Eddig is szerettem, de most... annyira jó Pitont alakított, hideg, megközelíthetetlen... még soha nem "éreztem így" iránta, egyszerûen letaglózott. Egyértelmûen õ a tízes színész mind közül. :)

Dobby halálát én is megkönnyeztem, Hermione kínzásos jelentét pedig valahol örültem, hogy kivették, maga a sikoltozás is eléggé megviselt. Na, jó, most lépek, lehet összehozok még egy részletesebb beszámolót.:)
6/10
Suzy19 2010 nov. 26. - 22:07:26 6/10 Előzmény sZAbIkAAA
(520/973)
Én úgy mentem megnézni, hogy biztos nem lesz a kedvencem, sajnos igazam lett. Ahoz képest, hogy ketté vették, szerintem nagyon sok lényeges részt kihagytak belõle, és ami izgalmas, érdekes volt, azt is mint ha "össze csapták " volna. Dobby- t én is megkönnyeztem. Kíváncsi leszek a folytatásra, mert végül is onnantól kezd érdekessé válni, ahol vége lett.
sZAbIkAAA 2010 nov. 26. - 21:48:11
(519/973)
Sipor Mundungus és Dobby jelenete pedig hatalmas volt :) Nem tudom h találták ki,h Dobbyt ennyire ki hagyják az eddigi filmekbõl,most pedig hirtelen csak feltûnt,mikor a könyvbe ott még szó se volt róla,de ez jól sikerült.
Minisztériumba való betörés,szõkés pedig sajnos nagyon rossz lett,nem értem h itt meg egy csomó jelenetnél miért hagyták ki a láthatatlannátévõköpenyt.
9/10
ozohrat 2010 nov. 26. - 21:22:24 9/10
(518/973)
Most jövök a moziból mint már sokan mondták én is örülök, hogy két részre bontották. Rupert Grint szerintem se alakított valami nagyot de a többi színésszel teljesen meg voltam elégedve. Bár nem tudtam beleélni magam annyira a filmbe mint szerettem volna mert pár elnézést a kifejezésért: bunkó paraszt végig röhögcsélt. Az egyetlen egy dolog amit hiányosnak találtam (gondolom a 12-es korhatár miatt hagyták ki ) az az utolsó elõtti jelenetben mikor Hermoione-t kínozzák.(Ezt a könyv nagyon drámaian meséli el) MIELÕTT bárki is arra gondolna, hogy egy szadista állat vagyok megjegyzem ez csak azért hiányzott mert sokkal drámaibbá tette volna filmet. Sajnálom szegény Doby-t nagyon szeretetreméltó szereplõ volt (azok a parasztok ezt a jelenetet is végigröhögték):(
6/10
Jedi Lovag 2010 nov. 26. - 21:20:52 6/10
(517/973)
Tetszési sorrend a részekbõl,a legjobbtól lefelé:

1.Titkok kamrája
2.Az Azkabani fogoly
3.Fõnix Rendje
4.Bölcsek köve
5.Félvér herceg
6.Halál ereklyéi 1.rész
7.Tûz Serlege
6/10
Jedi Lovag 2010 nov. 26. - 21:17:51 6/10
(516/973)
Megnéztem.Sokkal jobb is lehetett volna.
Dobby szerepe oltári sokat dobott a filmen,de kegyetlenül gonosz dolog volt Rowlingtól,az írótól hogy meghalasztotta Doobyt.
Az nagyon de nagyon szomorú...amúgy a film egyhangú és a Roxfortot nem is láthatjuk...
10/10
xilli 2010 nov. 26. - 21:02:23 10/10
(515/973)
***SPOILER***
egyébként az milyen fura, hogy odajön Dobby, és kb. 3 percen keresztül együtt állnak Harryékkel, nem az, hogy dehoppanálnának, hanem Bellatrixszal vitatkoznak
:( Dobby halála :(
Beks 2010 nov. 26. - 20:21:26
(514/973)
Ma láttam a filmet:D Azt kell mondjam, hogy az utóbbi részek között - nekem is a 3. és 4. a kedvencem - ez a legjobban sikerült.
A fõszereplõk közül valóban Radcliffe volt a legjobb. Szerintem sokat fejlõdött. Rupert maradt ugyanaz, akit 9 éve megismertünk: jól áll neki a bamba Ron szerepe, de kétlem, hogy valaha más arcát is képes lenne megmutatni:) Emma Watson is elég jó lett, bár nekem õ az elsõ részekben sokkal jobban tetszett.
Én kifejezetten örülök, hogy 2 részre bontották a filmet. Ennek hatására kevesebb volt a módosítás, és jobban sikerült visszaadni a könyvet.
Persze voltak benne olyan jelentek, amelyekkel nem voltam kibékülve. Például a kedvenc jelentem: (SPOILER) amikor elmennek Godric's Hollow-ba, bemmennek Bathildához, majd épp hogy megmenekülnek oly módon, hogy ugrás közben hopponálnak, miközben Voldemort már csak pár lépésre van tõlük. Ez volt a könyvben a kedvencem, úgyhogy ehhez nagyon ragaszkodtam volna:D És Voldemorttal való fogócskát ugyanúgy kihagyták például abból a részbõl is, amikor elfogták Harryéket a fejvadászok, és a Malfoy-kúriára vitték õket. Pedig szerintem ez a macska-egér játék Tudjukkivel sokat segített volna, kevésbé lett volna vontatott a film. Merthogy az volt kicsit:S A könyvben is volt az izgalmas rész két unalmas között:D
Dobbit én is sajnáltam:S De lesz még rosszabb is:(( (SPOILER VÉGE))
A szinkronhangok tényleg sok esetben bénák voltak, de kibírtam:)
Nekem összességében tetszett a film, 8 pontot adok rá.