monnci 2010 nov. 27. - 18:26:02
(553/973)
ma néztem meg moziban. picit félve ültem be a filmre, mivel ez a kedvenc részem, kétszer olvastam ki. nemtudtam, hogy oldják meg ezt a kettészedést, hogy hol lesz vége a filmnek. (ez amúgy az egész film alatt idegesített picit..) de tény, hogy nagyon jó ötlet volt két részre bontani a filmet. az elõzõ részekhez képest kifejezetten könyvhû volt, ami nekem nagyon sokat jelent. mondhatni, kb minden fejezetbõl beraktak egy-egy jelenetet, nemúgy, mint például a 4. részben, aminek az elejérõl kb 4 fejezetet hagytak le.
szóval összességében nekem tetszett, várom a befejezõ részt.
fandurka 2010 nov. 27. - 17:46:57
(552/973)
olvasd el a könyvet
offtopic
Kattrin 2010 nov. 27. - 16:58:12
(551/973)
Biztos a szüleik tanítják meg õket.
10/10
krisztian9500 2010 nov. 27. - 16:54:21 10/10
(550/973)
Hát ez a film nagyon jó lett!!!Mindenkinek ajánlom!
Szerintem a legjobb HP film!
10/10
zsebzsb 2010 nov. 27. - 16:44:43 10/10
(549/973)
Hát én nem akartam így fogalmazni de tulajdonképpen egyet értek veled:D:D.
Én tegnap láttam IMAX 2D-ben.
Hát én már nagyon várom júliust, remélem az még jobb lesz:D.
És végre megvan magyarul a mozis felvétel:D:D:D. Egész nap azt fogom nézni:D.
10/10
levike258 2010 nov. 27. - 16:07:41 10/10
(548/973)
K U R V A JÓ A FILM 10 BÕL 10000000000000000 PONT BASZOTT JÓL MEGCSINÁLTÁK.MÉ VAN AZ H AZ EMBER CSAK KRITIZÁLNI TUD?????
10/10
xilli 2010 nov. 27. - 16:07:08 10/10
(547/973)
***SPOILER***
Ha már a vasalt ruháknál tartunk, még egy rész nincs kidolgozva.
A Roxfortba felvett diákok hol tanulnak meg írni-olvasni??
Az oké, hogy Harry mugliiskolába járt Dudleyval, de a többiek?
10/10
xilli 2010 nov. 27. - 16:02:56 10/10
(546/973)
***SPOILER***
Kattrin:
Igen, én is ezt tartom lehetséges magyarázatnak, mert nem vall az írónõre, hogy ekkora hibát ejtsen. Ennek ellenére tartom magam ahhoz, hogy ha így van, ezt egyértelmûvé kellett tenni. A filmben viszont mindkét szituációban az Exmemoriam! varázsigét használja.

Thereddevil:
Neked is ezt írom, amit fent!
1/10
blade_ 2010 nov. 27. - 14:55:20 1/10
(545/973)
...nagyon unalmas, jót lehet aludni rajta! :P
10/0*
d112 2010 nov. 27. - 14:35:48 Előzmény Thereddevil
(544/973)
A ketté bontásról alkotott véleményem pont ezért volt, mert az elõzõ több száz oldalas könyveket egy filmben csinálták meg(sajnos), ezt meg nem.
d112 2010 nov. 27. - 14:32:21 Előzmény Thereddevil
(543/973)
"A közepén lévõ vontatott részt nem nagyon lehet bántani a szereplõben lejátszódó dolgok miatt, és nagyon szép jelenetek is kárpótolnak azért a 30 perces jelenetért."
Kattrin 2010 nov. 27. - 14:31:24
(542/973)
Igen, ebben igazad van.
Különben elkezdtem újra olvasni a 7. könyvet, és valahol azt írja, hogy a mángorló épp vasalta a ruhákat... Azon gondolkodtam, hogy minek egyáltalán mángorló, meg bármi ilyesmi, mikor egyszerûbb lenne olyan varázslatot használni, ami egybõl tisztává, vasalttá és összehajtogatottá varázsolja a ruhákat egy csapásra... na mindegy.
d112 2010 nov. 27. - 14:29:31 Előzmény Solona
(541/973)
Lényegében egyet értünk.
Kattrin 2010 nov. 27. - 14:26:52
(540/973)
Érdemes, mert valaki itt azt állította, hogy ez egy hiba, pedig nem az.
A módosítás azt jelenti, hogy a régi emléket helyettesíti egy újjal. A régi emlék nincs kitörölve, csak el van nyomva a tudatalattiban.
10/10
bence13 2010 nov. 27. - 14:19:47 10/10
(539/973)
Én tegnap néztem meg moziba, és el kell h mondjam, h ez valami k**va jólett, ez a kedvenc részem, eddig:D 10/10
10/10
goettchen 2010 nov. 27. - 14:00:47 10/10
(538/973)
Nehéz egy ilyen filmnél elérni azt, hogy minden szempontnak megfeleljen. Pláne az utolsó könyvnél nagyobb nyomás nehezedik az alkotókra. Mivel összességében a film-sorozat eddig nagyon jónak mondható, kellett egy jó lezárás. Teljesen egyértelmû, hogy az utolsó könyv filmváltozatát várjuk a legjobban. Itt aztán megy majd a kritizálás, nem kevésbé az elõzõ epizódokhoz képest, sõt!
Mindenkinek van olyan rész a szériából, ami a kedvence és olyan is, ami kevésbé tetszett neki. Annyi vélemény létezik. Általában azzal támadják az aktuális részt, hogy sok jelenet kimaradt a filmbõl, ami a könyvben benne volt. Én eddig a filmeket egészként szemléltem mindig. Amikor kijött az elsõ film, annál nem lehetett sok kihagyott jelenetet találni. 1-2 talán volt, de azokért nem sok ember szíve fájt. Mégis a vélemények felmérése azt tükrözi, hogy az elsõ két rész a legkevésbé kedvelt mind közül, pedig azok szinte egy az egyben lemásolták a könyvet. A harmadik könyv már hosszabb volt, de még ott is mûködött, nagyon sokat nem kellett csonkítani, de már sötétebb hangulatú lett. Ezután jött a neheze.
A negyedik könyv rendesen feladta a leckét. Sokkal komplexebb az elõzõ részekhez képest. Talán azért is vártam jobban azt a részt a többinél, mert nagyon érdekelt, hogyan lesz megfilmesítve. Lehetett tudni, hogy sok-sok jelenet elveszik majd, de sikerült a filmet valamennyire elvonatkoztatni a könyvtõl és nagyon élveztem. Szépen összerakták és máig úgy érzem, hogy inkább dicséret illeti az alkotókat, mintsem bírálat. Persze érezni lehetett a pörgést, ami a végeredményben valamelyest rondít, de 2 és fél órába nehéz belesûríteni egy ilyen hosszú könyvet. A filmek egyike se hibátlan valóban, de izgalmasabb volt megfigyelni ettõl a résztõl fogva azt, hogy hogyan kivitelezik õket. Sok 'okos' van, aki aztán leszólja, de próbálja meg Õ megcsinálni ilyen jóra. Személy szerint én is sajnáltam néhány kimaradt jelenetet, de a végeredmény szempontjából jók lettek ezek a részek. Nem kell aggódni azon, hogy más, mint a könyv. Ne is legyen ugyanolyan! Hozzátenném, hogy persze a könyvek jobbak tényleg! Anno olvastam több kritikát a HP és a titkok kamrájáról amikor kijött a film. Sokan bírálták, hogy jó, de lényegében olyan, mintha éppen a könyvet olvasnánk. Most pedig azért sírunk, mert más, mint a regény. Vagyis sohase jó egészen. Szerintem viszont ez ennél összetettebb és más szempontok is vannak, amiket sokan hajlamosak kevésbé figyelembe venni, mint pl. a látvány, színészi játék, feszültségkeltés, sztori-vezetés, zene, stb. Ha ezeket is számításba vesszük, akkor biztosra veszem, hogy sokan egyetértenek velem abban, hogy ez javarészt pozitív irányba haladt. A fõszereplõk jobbak, a film hangulata sötétebb és komorabb, stb.
Áttérek erre a filmre. Igyekszem nem spoiler-ezni, de ha lesz, akkor elõre jelzem. A film tempójával nincsen gond. Én ennél a filmnél éreztem elõször azt, hogy nem rohanunk sehova és végre van lehetõség a jelenetek kibontakozására. A színészek kiválóak egytõl egyig, pláne a fõszereplõk. Itt is azt tapasztaltam, hogy felülmúlták a korábbi teljesítményüket. Pláne ennél a filmnél van ennek jelentõsége, hiszen ez a rész nagyon karakter-központú és ezt kellõen ki is használják. A kimaradt jeleneket pedig lehet sajnálni, de a cselekményvezetés szempontjából minden benne van, pláne, hogy Rowling asszonyság felügyelete alatt folynak a készületek és mindenhez kell a beleegyezése. A drámai jelenetek nagyon jól kiegészülnek a látványos akciójelenetekkel és fõleg a már thriller-szerû feszültségkeltéssel. Voltak a filmnek pillanatai, amik a 16-os besorolást súrolták. Ezek mind pozitívumok, hiszen ettõl kap a film egy olyan atmoszférát, ami egyedivé teszi és más lesz, mint a korábbi részek. A megújulás eme formája csakis pozitív kimenetû lett. Igazán érezni lehetett, hogy ez egyfajta felvezetés a következõ részhez. Érezni, hogy vár ránk még valami grandiózus élmény majd. Ez a rész nem volt olyan 'teljes', mint a korábbiak, tényleg mintha félbevágták volna. Ugyanakkor majd ha kijött a következõ rész, akkor tekinthetjük majd egy egész filmnek, és itt áttérek egy személyes élményre.
Minden filmre úgy ültem be, hogy elõtte már olvastam a könyvet. Így én is mindig kritikusabb voltam. Az utolsó könyvet nem olvastam. Ennek az lett a következménye, hogy minden teljesen váratlanul ért és nem azon agyaltam, hogy 'Na, ezt hogy fogják filmre vinni?' vagy 'Jaj de kár, hogy ezt vagy azt kihagyták'. Komolyan mondom, hatalmas élmény volt és sok megrázó pillanatot kaptam, és itt elsõsorban a veszteségekre gondolok. És bár nagyon nehéz megállni, hogy ne vegyem le a könyvet a polcról, mégis ki fogom bírni, mert ilyen élményben még szeretném, ha lenne részem.
Végezetül az én személyes véleményem a filmrõl az, hogy zseniális és szerintem mindenképp az egyik legjobb rész, de talán a legjobb eddig. Teljesen kielégítette az elvárásaimat, mint film és tûkön ülök.

IMDB-értékelés:
1. Harry Potter és a Halál ereklyéi, 1. rész - 2010 (8.2) - még változni fog!
2. Harry Potter és az azkabani fogoly - 2004 (7.7)
3. Harry Potter és a Tûz Serlege - 2005 (7.6)
4. Harry Potter és a félvér herceg - 2009 (7.3)
5. Harry Potter és a Fõnix Rendje - 2007 (7.3)
6. Harry Potter és a bölcsek köve - 2001 (7.2)
7. Harry Potter és a titkok kamrája - 2002 (7.1)
Charles Foster Kane 2010 nov. 27. - 13:54:08
(537/973)
Bocs, csak most olvastam az elõzményt. Hát nézd. Igazából a két bûbáj valóban lehet különbözõ. DE. Ha a szülein elvégzett valamit, aminek eredményeképpen már többé nem emlékeznek azokra a történésekre, ami vele kapcsolatos, akkor miért nem azt végezte el rajtuk? Mert abban lehet igazad, hogy ezeket a fickókat konkrétan amnéziássá akarta tenni, és az egy másik mágia. De minek használ egy másikat, amikor ezt a módosítást tudja jó, ráadásul hasznosabb is, mivel ha amnéziásak, akkor tudják, hogy találkoztak Harryékkel, (hiszen miattuk amnéziásak).
offtopic
Charles Foster Kane 2010 nov. 27. - 13:32:10
(536/973)
Hát pedig elhiszed, vagy sem, a törlés a módosítás egy fajtája. Nem amnéziássá tette a szüleit, hanem kitörölte a gyerekük emlékét, és eszerint módosította az emlékeiket. Nem érdemes ezen hosszan elmélkedni, ennyi a lényeg.
7/10
Luke Ryan 2010 nov. 27. - 12:19:41 7/10
(535/973)
jó volt, talán az egyik legnagyobb hibája az ,hogyha nem láttuk az elõzõ részt keveset értünk.
70%
Kattrin 2010 nov. 27. - 12:08:51
(534/973)
SPOILER
Ne haragudj, de szerintem nincs igazad a könyvvel kapcsolatban.
A 86. oldalon emlékmódosításról van szó, a 144. oldalon pedig emléktörlésrõl. A módosítás és a törlés között elég nagy a különbség, közel sem ua. a kettõ.