10/10
peti2006 2010 nov. 28. - 22:48:03 10/10
(593/973)
Valóban az egyik legjobb rész, mondjuk én a 6.-at jobban szerettem.
Már itt többen hullanak el, mint az eddigi 6 részben. Az igazi finálé és az epilógus megmarad késõbbre, de legalább érdemes várni rá.

Na ezt a részt tényleg lehet hasonlítani a könyvhöz, hiszen 2x annyi játékidõ marad a leírásra, szemben az elõzõ részeknél. De hangsúlyozom, a film nem elsõsorban a rajongóknak szól, mert nekik szinte lehetetlen megfelelni.
bundi123 2010 nov. 28. - 22:26:51
(592/973)
Hát ez kibebaszott jó volt!!!
A legkönyvhûbb az eddigiek közül.Egy pár jelenetátírás de nem komolyabb.
Amúgy lenne egy kérdésem egy kérdéses fórumozóhoz:
A pólus centeri (mai) 7 órakkor kezdõdõ vetítésen ült.Az illetõ nõ.az 5. sorban ülhetett valamelyik 20-as ülésnél.ÉS azért fontos mert azt mondta hogy fent van a port .hu-n mint fórumozó és megemlítette hogy a hetedik rész IMDB-n 8.3 pontot kapott.Fontoslegyen hogy ez az illetõ visszajelezzen.
10/10
zsebzsb 2010 nov. 28. - 21:40:59 10/10
(591/973)
Amúgy abban hogy az animációs a legjobb rész abban egyet értek:D:D
10/10
zsebzsb 2010 nov. 28. - 21:39:57 10/10
(590/973)
Hát ez rohadt hosszú lett:D:D
Hát kedves bnghtz!
Ha te olvastad a könyveket (márpedig a hozzászólásodból ezt szûröm le ) akkor nem értelek.
Azt nem értem mért mondod hogy ez a legrosszabb film mert ez hatalmas fa..ság.
A másik dolog amit állítasz hogy a legszínvonalasabb a 6. rész hát ez meg a világ legnagyobb fa..sága. Kérlek szépen a 6. rész olyan torony magasan a legszarabb lett filmben hogy az leírhatatlan:D. A könyvben konkrétan megismerjük Voldemort egész életét, mindent megtudunk a horcruxokról és még sorolhatnám... Ehelyett a filmben kapunk 3 emléket ( kb. 10 helyett ) és megismerjük Voldemort gyermekkorát (annak is csak egy részét ) és megtudjuk mik is azok a horcruxok és ennyi:D. A 6. rész filmben torony magasan a LEGSZÍNVONALTALANABB ( na jó elnézést szerintem az 5 még szarabb volt (de az könyvbe se tetszett) ). Nem is értettem hogy 5 meg a 6 után a hetediket mért bízzák rá David Yates-re de most utólag azt mondom hogy megérte mert a 7 ( bárki bármit mondd ) a legjobb Potter film lett:D.
Számomra a sorrend eddig : 1. 7/1 2. 4 3. 3 4. 1 5. 2 6. 6 7. 5
Remélem hogy a 7/2 odafurakodik majd az elsõ helyre:D:D:D.
KurtWagner 2010 nov. 28. - 21:07:04
(589/973)
Tévedés, mivel se a Narniánál, se a Gyürük uránál ne a filmet nézd, hanem a könyvet és azok, jóval, de jóval elõbb voltak. de alapvetõen az, hogy lopás, merész állítani, ezek inkább a mesék örök kellékei: olyanok, mint a terülj terülj asztalkám, a hétmérföldes csizma, a síp, amivel a hõs segítséget hívhat, stb. Ezekkel együtt és ezek ellenére jó a film. Most jövök a moziból és határozottan tetszett: nekem össz-vissza két dolog csipte a szemem: az egyik az oda-vissza tükör, nem tudom, hogy a könyvet nem ismerõknek mennyire volt zavaró, de emlékeim szerint a filmekben eddig nem esett róla említés és egyszer csak ott van Harrynél és nézegeti. a másik

SPOILER

hogy Hagridot az elején olyan könnyen elkábítják. Hagrid féloriás és bár a filmben eddig nem nagyon mondták, de ezért az egyszerû varázslatok nem olyan könnyen hatnak rá. Lásd könyvben a Fönix rendjében, mikor el akarják hurcolni az aurorok és hiába lõvik rá az átkaikat. Ja meg még az eljeén az üldõzésnél reménykedtem, hogy megtisztelik Mordont azzal, hogy mutatják a halálálát. Remélem Lupnnál és Tonksnál nem fogják ezt kisporolni a második részben, ha már ketté szedték a történetet.


SPOILER

Viszont Bill sebesülését elég jól megoldották, nem vitték túlzásba Feinrir valamikor megtámadta és kész. Ez tetszett. Tom Felton meg zseniális, mint Draco. Meg Neville beszólása is tetszett a vonaton.
A pálcára visszatérve: ha figyelted a mesét, akkor a halál becsapta a fívéreket, kivéve a legifjabbat. Ugye a középsõ megkapta a feltámadás kövét, amivel sikerült visszahoznia szeretét, aki viszont már nem érezte magát jól az élõk között, emiatt inkább a halált választotta és a fívér is inkább utánahalt, vagy is a halálnak sikerült megkaparíntani. a pálca legyüzhetetlenné tette a használóját, ha használta a pálcát, viszont írégységet szült másokban, akik meg akarták szerezni a pálcát, bármi áron és ha ez sikerült, például megölték valahogy a a pálca gazdáját, mint a legídõsebb fivérrel történt, akkor megszerzték a pálcát, és a Halál megint gyözött. Szóval ez nekem nem tünt annyira eröltettnek, ami inkább az, az Griffendél kardja, amivel a következõ részben a könyvet nem ismerök számára, bizony lehet majd nehezen értelmezhetõ jelenet
SPOILER

Neville és Nagini

SPOILER

Harry sorsával kapcsolatban meg a feltámadás kõve is igaz, ami akkor veszít el, nem elõbb és a Hocrux is. Valószinûleg nem így történtek volna a dolgok, ha valamelyik hiányzik és ráadásul Harry ott választhat: visszafordul vagy elõre megy...
7/10
bnghtz 2010 nov. 28. - 20:51:56 7/10
(588/973)
Számomra is csalódás volt ez a rész. A csapból is az folyt, hogy jobb, mint az eddigiek... és nem. A félvér herceg rész volt a legszinvonalasabb film idáig a sorozatból.
Ebben a részben, ha nem olvastam volna a könyvet, nem tudtam volna követni az eseményeket, és még így is unalmas volt. Persze mindenki sírt, amikor Dobby meghalt, és összerezzent, amikor nagy hanghatások voltak, de nem ettõl lesz jó egy film.

Az animált "Halál ereklyéi" mese jelenet külön önmagában jobban tetszett, mint az egész egybevetve.
zooli8 2010 nov. 28. - 20:38:14
(587/973)
SPOILER!!!
Mellesleg akkor se az lenne a magyarázat, ha nem ejti el, ez nyilvánvalóvá válik a cselekménybõl és a párbeszédbõl.
zooli8 2010 nov. 28. - 20:35:59
(586/973)
SPOILER!!!
A feltámadás kövének ahhoz semmi köze, ugyanis azt elejti, mielõtt "meghalna". Voldemort lélekdarabja miatt nem hal meg.
vampiredgirl 2010 nov. 28. - 20:32:33
(585/973)
Nagyot csalódtam benne bár voltak jó részek.Remélem a második rész jobb lesz.
10/10
izzyzerooo 2010 nov. 28. - 19:42:43 10/10
(584/973)
Nekem nagyon tetszett, de szerintem akövetkezõ rész még jobb lesz! Ja és a könyv úgy végzõdik, hogy... xD nyugi, nem mondom el, de aki még nem olvasta, annak tudom ajánlani ;)
Yenna 2010 nov. 28. - 18:47:01
(583/973)
Mondjuk, esetleg kirakhattad volna, hogy spoiler.
Mert mondjuk én láttam már a filmet, és mind a 7 könyvet olvastam, de vannak olyanok, akik még nem látták, és nem olvasták a könyveket, és ezek után úgy mennek majd a moziba, hogy ezt már tudják.
8/10
Majcsi 2010 nov. 28. - 18:42:41 8/10
(582/973)
***SPOILER***
Dobby halálával és azzal h Voldemort kilopja Dumbledore sírjából a pálcáját.
9/10
ozohrat 2010 nov. 28. - 18:14:14 9/10
(581/973)
Nem tudom, hogy olvastad-e a könyvet! DE ha arra a jelenetre gondolsz mikor a 6. részben találkozik Dumbledore és Draco a roxfortba való betörésnél. Akkor Dumbledore nem is akar védekezni és jól tudja, hogy Draco nem mer többet tenni a lefegyverzésnél. Nem akarom elmondani mért nem védekezett mert a hozzászólók közül sokan nem ismerik a történet végét és nem akarom a meglepetés örömét elvenni tõlük! :)
olivabogyó 2010 nov. 28. - 17:49:07
(580/973)
még nem néztem meg moziban, de érdekelne, hogy hol van a vége? mármint a filmnek..
Ivy66 2010 nov. 28. - 17:44:08
(579/973)
A példád sajna nem magyarázza meg a dolgokat, mert nem véletlenül írtam, hogy párbaj, vagy nyílt harc.
Az orgyilkosság nem tartozik ide.
A pálca legyõzhetetlen, nem a gazdája - épp ezért. És épp ezért az se stimmel teljesen, amikor Draco lefegyverzi Dumbledore-t. Vajon, ha olyan szuper ez a pálca, hogy még azt is "tudja", ki gyõzte le a gazdáját (akinél épp nem is volt ott), akkor vajon hagyná lefegyverezni a gazdáját?
"Lásd Draco legyõzése, akinél, akkor nem is volt a pálca és nem is tudta, hogy õ a pálca gazdája." - lássuk be, ez egy nagyon erõltetett csavar volt a sztoriban.
Érdekes mód Harry pálcája nem a Pálcák Ura, mégis nem is egy alkalommal szinte önálló életet élt, és tette, amit kell.
Dumbledore-Grindelwald párbajára pedig végképp nincs magyarázat.
1/10
sparrow007 2010 nov. 28. - 17:22:37 1/10
(578/973)
2 óra 9perc dögunalom volt! Szutyok volt!
10/10
RixosWalerius 2010 nov. 28. - 17:13:32 10/10
(577/973)
Amiket felsoroltál, nem a Harry Potter lopásai. Mivel az önoltó az 1997-es könyvben szerepelt, az pedig elõbb volt, mint amit te említettél. A Narnia is késõbb volt mint a HP-könyv, tehát az öröklést is a Narnia másolta a Potter-sorozattól.
Duduka1234 2010 nov. 28. - 16:53:50 Előzmény twillight
(576/973)
Kedves Twilight!

Vegyél már le egy kicsit magadról! Szerintem igenis nagyon jó lett ez a rész, ja és arra h "ülnek a sátorban és nem csinálnak semmit" nem tok mit mondani. hahóó, olvastad te egyáltalán a könyvet? gondolom nem, és mit kell itt pofázni mi azért vagyunk itt, mert szeretjük a HP-t. ja és te szted jobban tudnád megcsinálni? nemhiszem, és ha nem tetszik nem kell nézni! na szasz
KurtWagner 2010 nov. 28. - 16:53:03
(575/973)
Az én értelmezésem szerint a pélca legyõzhetetlen, nem a gazdája. Szóval, ha például a tulaj alszik, én meg álmában leszúrom, akkor legyõztem és én vagyok a pálca ura.

SPOILER

Lásd Draco legyõzése, akinél, akkor nem is volt a pálca és nem is tudta, hogy õ a pálca gazdája. És Voldemort se párbajban próbálja legyõzni a Pálca vélt urát.

SPOILER

Az más kérdés, hogy elvileg Dumbledore párbajban gyõzte le Grindewaldot, de a hogyant nem tudjuk. És Draco is csak azért gyözött Dumbledore felett, mert az hagyta, és ugye nem csak azért mert gyenge volt.
Ivy66 2010 nov. 28. - 16:36:20
(574/973)
Azt azért megmagyarázhatná valaki, hogyan lehet legyõzni párbajban, avagy küzdelemben valakit, akinél a Pálcák Ura van, mert hogy ez a pálca arról híres, hogy legyõzhetetlen?
Szóval anno Dumbledore hogyan gyõzhette le Grindelwaldot?
Mert ez baromira nem logikus. Mint ahogy a pálca további útja is tele van logikátlanságokkal (például Draco se fegyverezhette volna le Dumbledore-t az elõzõ részben a fenti ok miatt), amiket úgy kell "megerõszakolni", hogy az legyen a sztori végkifejlete, ami.