10/10
Tigrisfog 2010 dec. 02. - 08:04:29 10/10 Előzmény Ivy66
(693/973)
Valóban minimális elfogultságnak érezhetõ, amit írtam, de lesz elég idõ minden kérdés megválaszolására a következõ részben, kétlem, hogy maradna rejtély. Kétszer is megjelent a tükör, a második részben óhatatlanul meg fogják magyarázni, ebben biztos vagyok.
Nem találtam olyan részt, amit most mutattak, vagy utaltak rá, de elõzõleg semmilyen történés, esemény nem magyarázza. Így ami most még nyitott - jóhogy az, hisz mondhatni ez egy epilógus volt - júliusban egészbiztosan értelmet nyer.
Rak'Shiri 2010 dec. 02. - 00:36:21 Előzmény peti2006
(692/973)
Furcsa, én Emmában nem látok semmit... szép nagyon, de pont hogy Rupertben van némi természetesség és komikai véna szerintem. Daniel középkategóriás. Azt hiszem Cuaron (Azkabani fogoly rendezõje) is Rupertet tartja a legesélyesebbnek egy szakmaliag is elismert jövõre, de hát majd az idõ megmondja, egyikük sem fog éhezni az egyszer biztos...
Wolfeinstein22 2010 dec. 02. - 00:31:28
(691/973)
Az elsõ két rész után, azthiszem ez lett a harmadik legjobb. Nem remekmû, lehetett volna még csiszolni (felesleges jeleneteket kivágni, lélektanilag kiemelni részeket, 3 fõszínészt lecserélni végre stb. stb.), de a 6. film után, mindenképp, fényévekkel élvezhetõbb.
Úgy vélem 10 év múlva, amikor már a saját gyermekeimnek fogok filmeket mutogatni, ezt a Harry Potter sorozatot kihagyom a "best of all"-ból, de a könyvek mindig örökzöldek maradnak. 10/8
Vagabundusz 2010 dec. 01. - 22:17:43
(690/973)
Nekem jobban tetszett. Az Avatar-ban nem volt olyan jelenet, ahol beleszédültél a 3D effektekbe. A HP6 elején amikor a halálfalók garázdálkodnak, ott aki kicsit szédülõsebb típus, az biztos rosszul lett:)
Emellett a HP-ban sokkal nagyobb volt a tér mélysége.
Írta valaki nekem, hogy a HP-ben nem is volt 3D-ben semmi csak a kígyó:) Nem tudom melyik részre gondolt, de, hogy nem látta a 6-ost az biztos. A többit meg nem adták 3D-ben...itthon:)
Vagabundusz 2010 dec. 01. - 22:12:59
(689/973)
Nekem tetszett, de nekem mind a 7 tetszett. Azon kevesek közé tartozom, hogy nekem talán az elsõ kettõ tetszett a hangulata miatt leginkább. Talán a karácsony miatt?:) Az biztos, hogy bármelyik jobban mint az agyon dicsért "B" kategóriás történetû "B" kategóriás színészekkel (egy-két kivétellel) tûzdelt "A" kategóriás látványú Avatar:) Meg a Twilight-nél is jobban, még a sokat szidott 6. rész is.
Ivy66 2010 dec. 01. - 20:43:14
(688/973)
"Amit õ nem fejtett ki korábban, arra most sem utalhat. Csakis azokat a szálakat viheti bele, amikrõl õ maga is beszámolt, vagy a film egy korábbi szakaszában, vagy a korábbi részek valamelyikében. "
Tigrisfog, azért ha jobban átgondolod, azért ehhez nem mindig tartották magukat a film készítõi, sem most, sem a korábbi részekben.
Pl. megmutatják azt a bizonyos tükördarabot, amirõl sem most, sem korábban nem mutattak/mondtak el semmit. (Bár van még remény rá, hogy a második részben talán majd pótolják valamiképp.)
Több helyen olvastam is, hogy azok a nézõk, akik nem olvasták, nem is értették, hogy ott mi történt.
A Félvér Hercegrõl meg már jobb nem is beszélni, ahol ennél "érdekesebb" dolgok is vannak.
Gyakori érv szokott lenni a filmek gyengeségeit védendõ, hogy hát "tessék elolvasni a könyveket". Ezt nem lehet elvárni senkitõl. Egy adaptációnak önmagában is meg kell állnia a lábán.
10/10
xilli 2010 dec. 01. - 20:33:54 10/10
(687/973)
Nem hiszem, hogy bármit is érünk vele, ha eperbarit szidjuk. Neki ez a véleménye, természetesen nem adok neki MINDENBEN igazat, de van pár olyan dolog, amit õ megemlített, és szerintem is bele kellett volna venni a forgatókönyvbe. Viszont le a kalappal a rendezõk elõtt, mert nyilvánvalóan én (és csatlakozzanak hozzám még páran) nem tudtam volna ezt a filmet ÍGY megcsinálni.
És hogy érdemes-e 1000 forintot kiadni érte? Szerény véleményem szerint igen. Ha az anyagiak ezt nem teszik lehetõvé, persze elképzelhetõ olyan szituáció is, hogy bármennyire is szeretnénk megnézni a filmet, inkább bölcsek maradunk. De ha van olyan ismerõsöd, aki látta, szerintem beszéld át vele. Nem arra gondolok, hogy árulja el a történetet, (bár ha olvastad a könyvet, ez nyilván nem lesz meglepõ), csak a véleményét fejtse ki.
Mindenkinek szép napot!
10/10
Thereddevil 2010 dec. 01. - 19:29:46 10/10 Előzmény Vagabundusz
(686/973)
Persze tudom, hogy a hatost is utólag konvertálták, és szerintem is nagyon jó volt, bár szerintem az Avatar nem maradt le tõle
10/10
Africaan:) 2010 dec. 01. - 19:26:00 10/10
(685/973)
SPOILER
szerintem több okból nem hal meg Harry. az is igaz, hogy azért nem hal meg, mert õ ment oda másért meghalni. meg a halál ereklyéi is igaz, meg a lélekdarab is

nagyon unom, hogy az ismerõseim közül nagyjából csak én olvastam el a könyvet, és sokan mondják, hogy meghal Harry, pedig nem. és mindig elmondom hogy nem hal meg, hanem ....
10/10
zsebzsb 2010 dec. 01. - 18:16:01 10/10
(684/973)
Bocsánat elnéztem:D
Tényleg azt írtad hogy "lehordtam" de olyan szempontból mind1 hogy azt sem írtam hogy "hülyeségeket ír" márpedig szerinted ezt mondtam:D.
Na mind1 hagyjuk abba mert a végén még el kezdünk veszekedni egy ilyen hülyeség miatt és ELNÉZÉST mindenkitõl akit lehordtam.
Amúgy hogy a vitánknak a filmhez is legyen köze megkérdezem h neked tetszett a film? ( biztos említetted csak 750 hozzászólás közül lusta vagyok kikeresni:D )
Vagabundusz 2010 dec. 01. - 17:44:58
(683/973)
Nem az írtam, hogy "lehülyézted", hanem, hogy "lehordtad", de igazság szerint mindenkinek igaza van, csak kicsit elbeszéltünk egymás mellett:)
Na és a "lehordás" is túlzás volt, akkor ezért is sorry!
Vagabundusz 2010 dec. 01. - 17:42:52 Előzmény Kyoko
(682/973)
Akkor sorry:)
10/10
zsebzsb 2010 dec. 01. - 16:02:21 10/10 Előzmény Kyoko
(681/973)
Köszönöm Kyoko:D
Amúgy Vagabundusz igazad lehet de elárulnád h én hol hülyéztem le bárkit is??:D
10/10
Tigrisfog 2010 dec. 01. - 14:15:54 10/10
(680/973)
Üdvözlet!

Két észrevételem van, illetve nyilván a moziból kijõve, majd elolvasva a fórumot több is akadt, de visszagörgetve jónéhány velem megegyezõ szemléletre bukkantam, így összesen két dolog maradt, amit megosztanék.

Az egyik a színészi játékra vonatkozik. Írják többen, hogy gyenge a fõszereplõ hármas, többet kellett volna mutatni a nagyobb neveket. Én úgy vélem, hogy bizonyos helyzetek drámaiságát, valódi mélységét, szomorúságát tényleg kevésbé érzékelteti a három "gyerekszínész", de ezek után, illetve ezeket kompenzálva a következõ jelenetekben remek színészi játékot, bravúros teljesítményt látunk Helena Bonham Carter, Alan Rickman elõadásában. A rendezõ dolga érzésem szerint az, hogy ezek közt lavírozzon, súlyozzon. Ha túlságosan a nagyobb nevekre helyezi a hangsúlyt, a késõbbi jelenetekben fájóan, ordítóan kitûnne a különbség. Így, abban a pár jelenetben, ahol láthatóak pillanatok alatt kellõ feszültséget, és megfelelõ atmoszférát teremtenek, hogy aztán egy ideig, mondhatni ebben fürödve Danieléktõl elég az is, amit nyújtanak, nem érezzük a mérföldes különbséget. A trükk itt van, Yates itt ezt jól vitte véghez.


A másik pedig a lényeg-lényegtelen elemekhez fûzõdik.
Leírták elõttem jópáran a két mûfaj különbségét, én arra világítanék inkább rá, hogy a film meg sem próbálja szóról szóra visszaadni, hiszen lehetetetlen. Amit õ nem fejtett ki korábban, arra most sem utalhat. Csakis azokat a szálakat viheti bele, amikrõl õ maga is beszámolt, vagy a film egy korábbi szakaszában, vagy a korábbi részek valamelyikében. A könyv 7 részen keresztül száz meg szááázoldalakon magyarázza önmagát. A filmnek erre nincs kapacitása, és nem is kíván ilyesmivel élni. Az a dolga, hogy ahogy rendezi a szálakat, úgy oldja meg a felsejlõ "lyukakat", hogy illeszkedjen a megoldás a film légkörébe, ne törje meg a történetet, késõbb megmagyarázható legyen, visszautaljon és áthidaljon. Magyarul ne vigye el a sztorit, de legyen ott, hogy olvasás nélkül is teljes, kerek egészet alkothasson a történet. A filmnek ez a dolga, erre törekszik és ezt véghez is viszi. Nem mondhatja: beleteszem ezt, meg ezt, holott eddig egy szó nem utalt rá, de aki olvasta, az úgyis érti.

Pld:


*** SZPOJLER ***

Olvastam, hogy érthetetlennek tartják Harry minisztériumi látogatásának azt a részét, miszerint csak úgy besétál Umbridge irodájába. Ha nekiálltak volna lelkizni azon, mit érez Harry, mikor meglátja Rémszem varázsszemét az ajtóba szerelve, ... hiteltelen, érthetetlen lett volna, hisz elõtte nem helyeztek nagy hangsúlyt sem Rémszem halálára, sem pedig az elõzõ részekben a kapcsolatuk mélységére, milyenségére, hogy voltaképp Mordon hatására kívánt Harry sokáig auror lenni, és egyfajta példaképének tekinti. Így ha elkezd ott érzelgõsködni, kibújni a szerepébõl, és leleplezni a felvett alak alatt bújkáló önmagát, amiért feldühödik a szemen, majd emiatt majdnemhogy lebukik, hisz néhány irodistának már gyanús is ekkor - szóval minden ez rakás kérdést vethetett volna fel, az amúgy is kellõképpen kritikus közönségnek pedig támadási felület. Elsütötték ezt a dolgozók közti riadalommal - filmszinten látványos, remek, illeszkedõ áthidaló megoldás. Kérdés nem marad, minden érhetõ. Nincs ûr, nincs hiányérzet.


***SZPOJLER VÉGE***

Tehát nincs kérdés, mert ha eszembe is ötlik, hogy bizony itt valami máshogy volt, ... végig tudom gondolni ép ésszel, logikusan, hogy hogyan is szõhették volna bele, hisz elõtte semmi nem magyarázza a viselkedését.
Ez egy viszonylag kisebb volumenû példa, gondoltam elég ezen szemléltetni, a többin már magától értetõdõ lesz.
8/10
Móni Póni 2010 dec. 01. - 09:21:28 8/10
(679/973)
A legutóbbi hozzászólásom nem neked szólt, de lényegtelen...
offtopic
Kyoko 2010 dec. 01. - 08:13:21
(678/973)
Nem õ szedi vastaggal, nem is lehet szerkeszteni a hsz-t.Ha valaki ír egy választ neked és te ott oldalt rákattolsz, akk azt automatikusan kiemeli :)
Vagabundusz 2010 dec. 01. - 07:06:51
(677/973)
Nem kell vastaggal szedni, hogy lássam:) Eddig is láttam, csak mielõtt lehordasz valakit, hogy hülyeséget ír, gondold át! Írhattad volna neki, hogy a pálcák ura a legvégén játszik fontos szerepet az utolsó csatában, én erre akartam célozni, de úgy látszik nem sikerült:)
eperbari 2010 nov. 30. - 23:58:44
(676/973)
hát nagyon szép kis idézet,csak nem illik a kommentemhez ;) ugyanis én nem olyan részekrõl irtam amiket nem lehetett volna megcsinálni, nem vártam 15 különbözõ kinézetû sárkányt vaaagy h a szinészeket maszkírozzák át stb XD... semmi bonyolult nem lett volna ebben :) mint mások is irták, Harry bambulása az ólomkatonákra stb.. feleslegesek voltak,ehelyett sokkal érdekesebb párbeszédeket,eseményeket is bele tehettek volna.
-------------
és felesleges a beképzelt nyalizás a másiknak h " hûû de beszóltál neki" mert ez cs egy egyszerû VITA (tudod,mikor 2 embernek más a véleménye és ezt megosztják egymással, ezzel más-más szemszögbõl bemutatva a témát stb.. ;) )
10/10
peti2006 2010 nov. 30. - 22:45:50 10/10
(675/973)
Szóval már nemcsak az a baj, hogy a film nem egy az egyben a könyvön alapul, hanem az is, hogy a színészek sem jók.
A három fõszereplõt gyakorlatilag láttuk felnõni és fejlõdni a filmben. Bár Rupert Grint valóban nem lesz Broadway csillag, azért Danielben és Emmában látok perspektívát.
Ne hasonlítsuk már õket Alan Rickmanhez és Helena Bonham Carterhez, akik gyakorlatilag világsztárok.
Várjuk ki, mi lesz a vége. Mert azért Drew Barrymore is vitte valamire. Nem minden gyerekszínész jut Macaulay Culkin sorsára.
És mi van akkor, ha csak ebben a 8 filmben látjuk õket? Mark Hamillra is csak a Csillagok háborúja miatt emlékszünk. És sorolhatnám még, de minek. Mert csak olyan filmekrõl születnek ennyire ellentétes vélemények, melyek tényleg igazán jók. - ld. Avatar
10/10
zsebzsb 2010 nov. 30. - 22:43:49 10/10
(674/973)
Mondtam már korábban is h elképzelhetõ h részben tévedek...:D
Amúgy most inkább nem olvasom el még1szer mert november közepén fejeztem be 3. alkalommal az egész sorozatot:D. Majd júliusig elolvasom az öttõl a Part 2-re:D. Már nagyon várom:D. És hogy a hozzászólásnak a filmhez is köze legyen még1szer hangsúlyozom hogy szerintem ez az eddigi LEGJOBB film:D