Flóra97 2010 szept. 08. - 21:38:54
(53/973)
Sziasztok, találtam egy cikket az sg.hu-n amiben azt írják, hogy a magyar mozikban november 18-án jön ki a film, és gondolom idén is lesz éjféli premier. Ti hogy fogjátok megnézni? 3D-ben, vagy felirattal? Mert szerintem a kettõ nem lesz egyszerre


http://www.sg.hu/cikkek/76778/csak_gyulnek_a_harry_potter_7_uj_fenykepei
Sirius111 2010 szept. 08. - 08:39:10 Előzmény KurtWagner
(52/973)
Üdv!
Bocsi, de én is csak ellened tudok írni! :P
Természetesen megértem az indokaid, amik szinte biztos, hogy a rendezõk indokai is lehettek valaha. Nehéz meghatározni, mi az ami belekerüljön és mi az ami nem. DE:!!!!!
Érdekes mód a Gyûrûk Urát ( bocsánat, de számomra Õ az etalon a fantasy filmek között ) szerintem elég jól megoldották: a mozis változat is kerek lett, de DVD-n kidobták a bõvített változatokat ami a 3 rédznél együtt kb plusz egy óra. Ez a bõvítés annyi pluszt ad a filmhez, hogy csak na. Sõt néha még többet is, ami szerintem nagyon nagy szó! ( Spoiler: 2. rész Aragorn kaját kap Eovyn-tõl )
Igazán 2 dolog zavar borzalmasan Harry moziban:
1. Lentebb már említettem és más is az Odú leégése...szerintem ez akkora baromság, már bocsánat, hogy az elképzelhetetlen...
2. Mi kerüljön be a filmbe és mi nem?: úgy nehéz is belerakni dolgokat, amikor pl a 4. részben a 2 órás filmbõl 30 perc elmegy a sárkányos jelenetre.....ez azért túlzás...igaz, hogy fantasy és a látvány a fontos, de ezt ne egy ilyen ocska közönséglekötõésegyszerûCGIeffektethasználó jelenettel tegyék...
Flóra97 2010 szept. 03. - 17:40:12 Előzmény KurtWagner
(51/973)
Teljesen egyetértek :)
Azt olvastam még, hogy ugye az eddigi filmekben szó sem volt a tükörrõl, amit Harry Siriustól kapott, most meg hirtelen ott lesz nála...
És az elõzõ filmekbõl az MAJOM-et is kihagyták, pedig annak nagyon fontos szerepe van Hermione és Ron kapcsolatában :S
Na mindegy, majd meglátjuk :)
Ja és én is jobban örültem volna, ha már a négyest kettészedik, inkább várok, de ne hagyjanak ki ilyen fontos részleteket.
Aki nem olvasta a könyvet az egy kukkot sem fog érteni az egész horcruxos dologból, aki meg olvasta, az azon fog kiakadni, hogy mi mindent hagytak ki és „ez meg hogy kerül ide?!”
asuttugo 2010 szept. 03. - 11:57:41
(50/973)
Jaja, szerintem is késõn jött ez a szétszedõs dolog. Egész eddig kihagytak egy csomó mindent, most meg utólag kapkodnak a fejükhöz, hogy nem lesz érthetõ a befejezés annak, aki nem olvasta.
M4RT!N! 2010 szept. 02. - 16:58:31 Előzmény KurtWagner
(49/973)
Nah mi van, átjöttél a vasemberes topikból?:D
10/10
Naphinel 2010 szept. 02. - 14:26:45 10/10 Előzmény KurtWagner
(48/973)
Persze, értem, amit mondasz.

A rendezõ meg szimplán hülye volt, hogy ennyi mindent kihagyott a könyvekbõl. Ezért mondtam, hogy miért csak most csinálnak két részt? Már rég szét lehetett lehetett volna szedni a filmeket, és úgy több minden - lényeges dolgok - belefért volna.

Sajnos ezt már elcseszerintették. :S Majd kiderül, milyen lesz a hetedik.
KurtWagner 2010 szept. 01. - 17:41:55
(47/973)
Mondjuk azért, hogy elvarrják a szállakat... Én azért is várom a filmet, mert majd az utolsó két rész alapján döntöm el, hogy az egész milyen volt. Persze, nekem nem volt bajom a filmekkel eddig sem (jó kötözködhetnék, hogy a hatodik részben miért odú felgyújtása, miért nem a Roxforti csata a Halálfalókkal és Bill balesetével - ez tényleg nem tetszett), mivel egyrészról ennek hatására olvastam el a könyveket (méghozzá a hatodik rész után), másrészrõl meg a film más médium, és ott föleg egy sorozatnál, még ha az bizonyos mértékig "önálló" részekbõl is áll, ahol nem biztos, hogy müködne az, ami a könyvben. Ha csak belegondolok abba, hogy valaki a könyvvel kapcsolatban feltette a kérdést, úgy hogy mind a hét részt olvasta és felteszem látta a másosdik részt is, hogy Neville, hogy pusztithatta el a hetedik Hocruxot, azzal a fegyverrel, ami akkor már nem volt a fiúk birtokában, akkor bele se merek gondolni, hogy a csak a filmeket ismerök, hogy állnának hozzá ahhoz, ha már a hatodik részben benne lettek volna azok az emlékek - amit a könyvet ismerök kifogásoltak - amikrõl már a hatodik részben kiderül, hogy mi is pontosan a hét Hocrux (joban mondva csak hat derül ki). (A Pácák ráról már nem is beszélve, ha nem olvastam volna a könyveket, ha agyonvernétek se tudnám megmondani, hogy a filmben ki gyõzte le Dumbledore-t). El kell varrni a szálakat, mert a teljes megértéshez sok olyan dolog van ami valamilyen szinten magyarázatra szorul: pédául a legfontosabb, ami kimaradt az eddigi filmekbõl: Harry öröksége Sirius után, Sipor és Mundungus(ez utobbi kihagyása a hatodik részbõl a film szempontjából jó volt, mert csak zavaró tényezõ lett volna az egész történet miatt viszont meg hiba), de sorolhatnám Bill-t és Fleurt, mert az esküvõnek azért fontos szerepe van a történet szempontjából, de eddig két legidõsebb Weasley fiú nem is szerepelt és még rengeteg ilyen van és az általam eddig látott szereposztás szerint (bár az majd csak akkor lesz biztos, ha bemutatták a filmet) ezek mind benne lesznek és valahol a történet miatt, azt hiszem nem fog ártani az a két rész. És reménykedek benn, hogy jól oldják meg, hogy a két film önállóan is élvezhetõ legyen, de tökéletesen lezárja és megmagyrázza az eddigi részeket. Ha ez nem sikerül, akkor leszek majd csak csalodott, de egy biztos, nem száz százalékig a könyvet várom vissza a vászonra.
10/10
Naphinel 2010 szept. 01. - 14:40:12 10/10
(46/973)
Õszintén szólva már nagyon régóta nem úgy nézek HP filmet, hogy könyv alapján készült, mert akkor hattalmas csalódás lenne.

Kíváncsian várom az utsó részt, bár - hiába jó marketingfogás - nagy baromságnak tartom, hogy kettészedték a filmet. Miért pont a hetediket? Mert már a negyedikkel meg lehetett volna tenni, de az ötödiktõl mindenképp. :(
Sirius111 2010 szept. 01. - 14:07:13
(45/973)
Én azért megvárnám, amíg én megnézem...láttam már ilyen elõre nagyon jónak ígérkezõ bukásokat...( az ilyen "szerencsés" kiválasztottak szerintem mindig elfogultak...de ne legyen igazam)...biztos a sok negatív hullám teszi...:)
Flóra97 2010 aug. 31. - 18:27:39
(44/973)
láttam, hogy többen negatív érzelmekkel tekintetek a film elé... én is pont úgy vagyok az elõzõ filmekkel, mint ti. viszont van néhány dolog, ami nagyon bíztató.
ez lesz az utolsó film, és talán többek között ez (persze legfõképp a pénz) ösztönözte arra a készítõket, hogy két részben csinálják meg a filmet.
ez a másik. mivel két részben van, a kettõ között több mint fél évet kell várni, de szerintem megéri, mert így remélhetõeg sokkal több részlet lesz benne, és nem lesz az, mint a 6. részben, hogy beletesznek felesleges részeket.
a harmadik dolog az, hogy gondolom, többen tudjátok, hogy volt egy tesztvetítés chicagoban, ahol néhány szerencsés ember megnézhette a majdnem kész filmet. ez azt jelenti, hogy a zene és digitális effektek még nem voltak készen, de a lényeg átjött. ezek az emberek beszámolókat írtak (pl: http://www.mugglenet.com/app/news/show/3723).
én ezekbõl ötöt olvastam és hármat lefordítottam (aki kéri, annak elküldöm emailben a fordítást), és mind az öt egybehangzóan állítja, hogy ez az eddigi legjobb a Harry Potter filmek közül. remélem, így lesz.

***SPOILER***

amúgy az elsõ résznek úgy lesz vége, hogy Dobby megmenti Harryéket és meghal, Voldemort pedig kiveszi a bozapálcát Dumbledore koporsójából, és zöld szikrákat lõ az égbe.

***SPOILER VÉGE***

ja és ez egy nagyon jó Harry Potteres oldal, sok infót olvashattok: http://transportus.gportal.hu

szép napot :)
L. balint 2010 aug. 31. - 15:32:52
(43/973)
November?!
Flóra97 2010 aug. 31. - 15:23:47 Előzmény levike258
(42/973)
köszi az infót :) honnan szerezted?
L. balint 2010 aug. 31. - 15:21:56
(41/973)
Lehet hogy hülyének néztek ,de már nem tudom hogy mikor adják ki. Amikor elmentem a moziba már kint volt a plakát ,de ennyi a filmet nem adják ezt is éves eltéréssel fogják kadni?
Sirius111 2010 aug. 29. - 14:26:04
(40/973)
Jó Neked, ha tucc olvasni...:((.....
Én csak a képeket nézegetem...:PP
Az okés, hogy lerombolnak részeit, de a Nagyterem az egyben marad...és nem egy szemétdomb marad belõle...de azér arra a smacira befizetnék! :PPP
Nah jó...ha Te is mész mûvelõdni akkor én is...megyek megnézem a Tarnsformers-t...
Sirius111 2010 aug. 29. - 13:11:01 Előzmény monnci
(39/973)
Köszi! Én igazából csak azért megyek el a filmekre, mert én ba.om, áll.t eccer megfogadtam, hogy ha törik ha szakad megnézem mindet moziban...azóta már Buddhista lettem és soha többet nem fogadkozom....:)))
Sirius111 2010 aug. 29. - 13:08:57
(38/973)
Hááát....majd a film végén nyilatkozom....bár, ha kitalálják, hogy a Roxfortot földig rombolják és Voldemort a végén ad egy cuppanos puszit Harrynek, akkor talán nem várom meg a végét...
A Titánok Harcát meg én nem úgy kezdtem el nézni, hogy most egy doksi filmet nézek a Spektrum tv-bõl! :PPP
monnci 2010 aug. 28. - 21:16:22 Előzmény Sirius111
(37/973)
teljesen egyetértek veled mindenben.
próbálok elvonatkoztatni a könyvektõl, mikor a HP filmeket nézem, de mikor megnéztem a 4. részt, amit szinte teljesen átalakítottak, akkor elegem lett a harry potter filmekbõl. mostmár csak azért nézem meg õket, hogy elmondhassam magamról, hogy láttam.
Sirius111 2010 aug. 28. - 20:41:20
(36/973)
Jah és a sötétben nem is lenne ciki, ha eltaknyolnék!! :)))
Sirius111 2010 aug. 28. - 20:40:13
(35/973)
:PP
Képzeld most néztem meg a Titánok Harcát és szerintem nem is rossz....azt hittem nagyon gagyi lesz a sok fikázás után...kellemesen csalódtam...
Sirius111 2010 aug. 28. - 16:59:39
(34/973)
ÁÁááá neeem....én tökre bizakodó vagyok...bizom benne, hogy amikor rálépek véletlenül a lábadra és megbotlok és belehuppanok a melletted lévõ székbe, akkor épp nem lesz benne senki....hát én ebben bízok... :)))