bcimby 2006 aug. 25. - 09:18:40
(86/626)
Gratulálok Neked, Stipi! Engem lenyûgöz az emberi elme sokfélesége. Milyen érdekes, hogy néhányunknak elsõre lejön minden és mások még napok után sem értik. Viszont feltételezem, hogy õk a bonyolult matematikai egyenleteknél röhögnek, amikor én azt harmadszorra sem értem. Bárhogy is, a film nagyon jóra sikerült, ha ennyit tudunk róla vitázni és ennyi kérdés merül fel bennünk, nem gondoljátok? Szerintem nagyon szupi film, mindenkinek ajánlom!
Stipi 2006 aug. 24. - 21:37:44
(85/626)
Sziasztok!
Én ma láttam a filmet és sztem nagyon király!!! Hasonlót még sose látam...anyira romantikus kusza cselekményes és ennek ellenére is jó!!!
És teljesen megértettem mindent elsõ látásra!
Csak most mertem visszaolvasni a többi hozzászólásra de minden bonyolult dologra tudnék válaszolni mert nagyon lejött!!!
és ugyan arra jutottam mint "hallatlan"!
bcimby 2006 aug. 23. - 17:13:01 Előzmény hallatlan
(84/626)
Mellesleg aki mindenképpen meg akarja érteni, az legyen olyan kedves és olvassa el "hallatlan" aug. 15-i hozzászólását, mert az nagyon tuttira sikerült. Én ugyanide lyukadtam ki a tényboncolgatáskor. Gratula! Nagyon jól összefogtad! Azért szegény pasi, négy évet vár és egyszer még meg is hal közben! Csajok, ki tud egy ilyen áldozaton nem meghatódni?
bcimby 2006 aug. 23. - 17:04:10
(83/626)
Óh, az isteni logika, amely mindent meg akar magyarázni! Ismeritek a fogalmat: fikció? Mint nem reális elképzelés? Egy álmot láttatok, az álomban pedig az idõ és a tér egybemosódhat, minden logika nélkül. Ha álmotokban megcsókol az egyébként a realitásban elérhetetlen személy, kérdezitek, hogy hogy került oda? Nem! Csak élvezitek az álom adta édes érzést! Na, dõljetek hátra és élvezzétek az álmot! Szerintem nagyon jó film!
lola1 2006 aug. 23. - 15:22:47
(82/626)
Az év egyik legjobb filmje!!! Egyet nem értek...a végén a csaj mondja a pasinak,hogy várjon 2 évet,és utána menjen a házhoz és õ ott lesz.DE! Ha a pasinál is telik az idõ,akkor a csajnál is!
nem akadékoskodni karok,csak ezt nem értettem.. király volt a film,és nem értem mért húzták le az origo.hu/filmklub-on :((
mind a kettõ szinész nagyon jól alakított!
10/10
Marcellus 2006 aug. 22. - 00:02:48 10/10 Előzmény sylverro
(81/626)
Az író neve, nem AUSTIN, hanem AUSTEN (tudom, hogy a port.hu-n is Austinként van föltüntetve, de ez tévedés - akinek megvan a Büszkeség és balítélet, a Meggyõzõ érvek, az Emma, az Értelem és érzelem, A mansfieldi kastély vagy A klastrom titka könyvben, az tudja.) Egyébként nagyon jó írónõ (volt).
Nomka 2006 aug. 21. - 20:15:51
(80/626)
Sziasztok!

Én a héten nézem meg a filmet, és csak azt szeretném megkérdezni, hogy ugye happy-end a vége?!
berno 2006 aug. 21. - 10:16:04
(79/626)
Én tegnap láttam a filmet és teljesen kész voltam tõle!! Õrületesen zseniális!
zsozse 2006 aug. 20. - 18:41:32
(78/626)
szia!

az a lakás ugyanaz az újépítésû, ahova a srác a fát ülteti. az, hogy a csaj megtalálja a könyvet a padló alatt, az a véletlen mûve, ami ugye az egész filmben nagy szerephez jut. egyébként nem kell a filmben logikát keresni, mert nincs benne, na de ha belegondolsz, akkor a szerelemben sincs semmi logika.ha két párhuzamos idõsíkban élnek(nagyon megkapó elképzelés) akkor soha a büdös életben nem tudnak találkozni...
a film vége azért happyend, mert ha nem az lenne, akkor bõgve mennénk haza, ez így jó a lelkünknek, ahogy van.
Edike 2006 aug. 20. - 17:33:47
(77/626)
Na, köszi, én most már értem az életmentést! DE amit nem: amikor eldugja a könyvet a csaj lakásában.. Az milyen lakás? Mert nem az az újépítésû ahová a fát ültette. Hanem valamilyen másik lakás, amit a nyomulós hapsival együtt béreltek késõbb, nem??? De azt meg honnan tudja a srác a múltban, hogy a csaj oda fog költözni?? De ha az újépítésû faültetõs lakás, akkor honnan tudta, hogy a padló alatt meg fogja találni a csaj a könyvet!!! Ezt nem tudhatta!! Na ezt nem tudtam kibogarászni.. Ha érti v.ki ezt a részt, írjon!! :)))
dodocka 2006 aug. 18. - 22:59:16
(76/626)
De talán majd ha +nézem másodjára..
dodocka 2006 aug. 18. - 22:58:56
(75/626)
1ébként télleg nagyon jó film!!!! Csak nekem ez még mindig nem vili.....
dodocka 2006 aug. 18. - 22:57:32
(74/626)
Aki nem látta....
De a csók is a levelezés miatt csattanat el a partin....és arra mégis emlékezett Kate....
Ágesz 2006 aug. 18. - 22:51:05
(73/626)
AKI NEM AKARJA TUDNI, NE OLVASSA EL!!!
De! Akinek nem világos: A film elején (2006 feb 14) a busz elüti a srácot,aki ezután már ugyebár nem lehet ott az étteremben!
Ám amikor a csaj rájön (2008 feb 14), hogy az elütött srác Alex volt,kimegy gyorsan a házhoz bedobni a figyelmeztetést! És a srác akkor van 2006 feb 14-én a padláson hogy megnézze a levélben hol van a csaj akkor éppen (a parkban az anyjával). És mikor kimegy a házból még benéz a postaládába (lefittyen a kis zászló), tehát megkapja a figyelmeztetést és nem lép le a busz elé!!! ATOM FILM VOLT!!! :)))
dodocka 2006 aug. 18. - 15:31:25
(72/626)
NAh, +néztem a filmet:D
Nagyon élveztük! Tök jó volt! Bár az éttermes sztori....olvastam a hozzászólásokat, de így sem fogom.....
dodocka 2006 aug. 18. - 00:05:06
(71/626)
HELLOSZTOK! Sajna még csak most találtam rá erre a fórumra! De jobb késõbb mint soha! Én ma fogom meg nézni a filmet!!!!! Már nagyon várom!:D
Nekem is van egy oldalam, még júniusban csináltam;)
<a target="_blank" href="http://www.thelakehouse.gportal.hu" title="www.thelakehouse.gportal.hu">www.thelakehouse.gportal.hu</a>
Nah, most már megyek lefeküdni, mert késõ van!:D:D:D
nyaryfru 2006 aug. 17. - 13:16:40
(70/626)
szija sylverro :) én ma vagy holnap megyek megnézni, ezekszerint tudod ajánlani ? :-)))) nem aludtál/tatok el rajta ? :D
sylverro 2006 aug. 17. - 12:21:11
(69/626)
Én tegnap láttam a filmet és nem csalódtam. Fordulatos, izgalmas, romantikus, mindent ötvöz. :-)
Mindenkinek csak ajánlani tudom!

A könyv címe: Jane Austin: Meggyõzõ érvek
selej 2006 aug. 16. - 20:08:59 Előzmény hallatlan
(68/626)
Kérlek küldd el nekem is e-mailbe és nem emlékszel véletlenül mi volt a könyv címe?
10/10
Marcellus 2006 aug. 16. - 19:10:52 10/10
(67/626)
Hálásan köszönöm, hogy odaírjátok az üzenetk elé, hogy ne olvassam el. Látjátok, így már nem tudok meg többet túl korán (bár igaz, ami igaz, egyik üzeneteteket se olvasom el :) )

<a target="_blank" href="http://sandrafan.uw.hu" title="http://sandrafan.uw.hu">sandrafan.uw.hu</a>
(Ha föllátogattok, klikkeljetek a "Filmes honlapok" menüpontra, ott pár kivétellel van zene a honlapokhoz [ma lett kész]. Sajnos a Ház a tónál-honlapnak még nincs hangja, mert kissé kevés az a két szám a filmzenébõl, de majd valamikor arra is rakok fel "háttérzenét".)